Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.04.2013, 22:45   #31
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Svako zna svoje, šta će naplatiti a šta ne. Čast izuzetcima, koji savjetima i materijalom kojeg postave pomognu koliko toliko.

@dmmacak: Pa šta bi onda "Tranzit" ili drugi članovi koji pomažu stalno trebali reći za klavijaturiste kada pitaju neke stvari a za koje se zna odgovor tek kada prođeš koju godinu kroz tu materiju i oni ti serviraju odgovor bez da moraš razbijati glavu. Razmisli malo, da i oni svoje znanje i muku koju su prošli SAMO naplaćuju ;)

Harmonikaši neće ni letiti na Rolanda, uzet će Korg-a, jer imaju materijala za njega, imaju neku osnovu sa kojom mogu raditi. Dok je to za Roland teško pronaći.

Ja sam odlučio da ću sav materijal kojeg imam za GW8 a kojeg nema ovdje na stranici postaviti za download, a imam zaista dobre boje odrađene, još nisam došao do harmonika i clarineta ali i njih ću provaliti da zvuče onako kako trebaju i mogu iz gw8 (pošto sam ih vuko sa Vsampler-a). A ostalo distorzija, lead, gitare, piano, stringovi i sl. rade odlično. Ali zbog načina rada i preglednosti, odlučio sam se za drugi Aranžer.
__________________
LAsER 2000-2013
LAsER je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2013, 23:55   #32
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Koliko ja vidim Roland GW 8 i dalje aktuelan aranzer.Po meni ne zaostaje ni za jednim modelom aranzera koji nemaju sempler,cak sta vise,harmonike su mu odlicne sto ostale sprave u tom rangu ne mogu da se pohvale.Harmonike na GW- 8(naravno kad se srede) zvuce vrlo identicno harmonikama na Guerrini (superior 2 i president)harmonikama i to onim boljim iz 70-tih godina proslog veka.

Polovan GW 8 se moze naci vrlo povoljno na oglasima,nema ih puno ali je specificna klavijatura na kojoj stvarno treba puno truda i volje,ali kad se sredi cvuci neverovatno dobro posto ima stvarno kvalitetne boje.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2013, 00:08   #33
ЂолеПФК
Ovaj baš voli da kuca
 
ЂолеПФК's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.02.2012
Mjesto: Leskovac
Godina: 29
Postovi: 356
Downloads: 19
Uploads: 17
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 45 puta u 45 Postova
Instrumenti: Korg PA60,Alexander Hermann
Interesi: Muzika,Partizan...
ЂолеПФК befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
ЂолеПФК pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Stvarno opasan zvuk ima, skoro sam je čuo. Problem je za nas koji smo u procesu vežbanja to što je potrebno vreme da se sredi pa bi bilo malo vremena za vežbanje.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 990 using Tapatalk 2
ЂолеПФК je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2013, 06:56   #34
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bobane, jel bi mogao postaviti neki demo samo sa klavirima sa gw8? Razmisljam se da uzmem jos jednu klavijaturu pored pa600, a ne bih nekog korga tritona ili tako nesto posto mislim da su na svim korgovima klaviri ocajni (ili ja bar nisam naleteo na neki dobar). Mozda bi ovaj gw8 bio sa pa600 dobra kombinacija, mislim da bi se odlicno dopunjavali. Voleo bih da cujem bas klavire kako zvuce, pa ako ti nije problem prosviraj nesto pa postavi.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2013, 09:53   #35
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam bivsi harmonikas,sto opovrgava tvrdnje iznesene ovde u prethodnih par postova,pa ce mi biti tesko da odsviram nesto na klaviru ali cu se vec nekako snaci cim dobijem malo vremena.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 07.04.2013, 00:59   #36
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo ti od mene koji demo sound-a sa GW8, pa možeš poslušati kako zvuči piano na GW8.

https://soundcloud.com/mersud-huski/gw8-piano

https://soundcloud.com/mersud-huski/gw8-string

https://soundcloud.com/mersud-huski/gw8-solo

https://soundcloud.com/mersud-huski/gw8-gitara

https://soundcloud.com/mersud-huski/gw8-distorzija

https://soundcloud.com/mersud-huski/gw8-aranzer
__________________
LAsER 2000-2013

Promijenjeno od LAsER (07.04.2013 u 01:01 sati)
LAsER je offline   Reply With Quote
Star 07.04.2013, 01:26   #37
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Laser: Bogami, lepo zvuci piano, bas ima cist, prirodan sound, jako sam zadovoljan onim sto cujem. Ako ima jos nekih zanimljivih klavira, molio bih te da jos malo prosviras pa da postavis da cujem. Listao sam pre neki dan oglase, i vidim da se mogu gw8 naci po pristupacnoj ceni (polovni), tako da cu izgleda pazariti uskoro. Jos samo jedno pitanje, kakve su dirke na gw8? jesu jako podignute ili spustene, kakav je utisak sviranja na njima. ako su bolje nego na pa600 (sto verujem), mozda bih ga koristio onda i kao master klavijaturu i vezao na njega i pa600.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 07.04.2013, 11:21   #38
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 838
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@dmmacak: Pa ?ta bi onda "Tranzit" ili drugi ?lanovi koji poma?u stalno trebali re?i za klavijaturiste kada pitaju neke stvari a za koje se zna odgovor tek kada pro?e? koju godinu kroz tu materiju i oni ti serviraju odgovor bez da mora? razbijati glavu. Razmisli malo, da i oni svoje znanje i muku koju su pro?li SAMO napla?uju


Nisi procitao dobro moj post, pa znam da je van teme ali ... Ja i sam pomazem mnogim kolegama i svakom cu dati set za klavijaturu da moze da radi, cak koji sam ja kupio i platio debelo. Ali ono sto hocu da kazem ovaj moj set, na kojem sam radio mnoge noci i dane, nema sanse da ikom dam. Ovde kod mene u kraju ima kolega koji se ljute sto im ne dam sve iz klavijature, e bas zbog toga sam napisao onaj post. Zato sto takvi ljudi nikad nista sami da odrade nego sve hoce na tacni. Pozdarav svima i izvinjavam se jos jednom sto je van teme.
Postovano sa mobilnog uređaja
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 07.04.2013, 13:54   #39
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od yamahapassion Pokaži Post
@Laser: Bogami, lepo zvuci piano, bas ima cist, prirodan sound, jako sam zadovoljan onim sto cujem. Ako ima jos nekih zanimljivih klavira, molio bih te da jos malo prosviras pa da postavis da cujem. Listao sam pre neki dan oglase, i vidim da se mogu gw8 naci po pristupacnoj ceni (polovni), tako da cu izgleda pazariti uskoro. Jos samo jedno pitanje, kakve su dirke na gw8? jesu jako podignute ili spustene, kakav je utisak sviranja na njima. ako su bolje nego na pa600 (sto verujem), mozda bih ga koristio onda i kao master klavijaturu i vezao na njega i pa600.
Za dirku, meni je slična kao na Pa800 (ništa posebno ali nije da se dobije osjećaj da je plastika). Može se naviknuti na nju, možda ako je spustiš, bila bi idealna za soliranje.

Za demo snimak, evo ti još par klavira.
https://soundcloud.com/mersud-huski/gw8-piano-set

Btw. ja prodajem svoj GW8, htjeo bi Pa600 a neće mi trebati 2 klavijature.
__________________
LAsER 2000-2013
LAsER je offline   Reply With Quote
Star 07.04.2013, 14:25   #40
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Yamahapasion,ako je uzmeš za solo klavijaturu uz Korg PA 600,bojim se da će nakon kraćeg perioda biti obratno,GW 8 aranžer,a PA 600 solo.Ovo govorim zbog toga što ritmovi na GW 8 izlaze nevjerovatno vjerno(posebno bubanj i bas).Naravno,i solo boje su na GW 8 odlične,ali ne kao na Korgovim Workstationima.Pozdrav!
makso68 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
pitanja, roland gw8, utisci


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:26


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije