Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 30.08.2011, 04:24   #1
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Bice Rolanda opet akobogda

Mjesecima sam svirao na G70. Trazio razlog tada da zavolim Rolanda i da osjetim ono o cemu Rolandovci pricaju. Uvjek me kopkalo da znam sta to oni podrazumjevaju sa sirinom, ljepotom, realnoscu i t d. Nazalaost to nikada nisam osjetio, uz priznanje da je rijec o dobrom instrumentu, nikada nisam mogao da prihvatim po meni tu tromost zvuka. Lijeva ruka i donekle dok je desna totalna tragedija. Uvjek sam imao osjecaj da sam za svoje novce dobio pola instrumenta koji moze da posluzi jer desna ruka nikada nije mogla da me zadovolji. Mislim da je G1000 u odnosu na vrijeme u kome je zivio dao najvise od te ritam sekcije.

http://www.youtube.com/watch?v=ykQJ5...layer_embedded

I svirah ja tako bezbroj puta na bini sa PA1 i PA2 uz G70 i nikada ne osjetih price sa raznih foruma niti nadjoh razloga da napustim Korga. To se moze pripisati i nedostatku sensibilnosti sa taj zvuk koji mi nazalost majka priroda ne podari. A tako sam rado htio promjene jer ma kakav kolac da je dosadi ako ga uvjek jedes.
Ipak da dodam kad je o Workstations i MIDI kontrolima rijec, debelo sam u Rolandovim vodama i posjedujem generacijski 5 Rolandovih Workstations u cijem zvuku uzivam. I ja kao i mnogi potajno prizeljkujem Fantom G u formi Arranzera ako i zbog cega onda makar da pogura Korga i Yamahu na danju trku od koje zvuk i muzicari imaju koristi.
Bice Rolanda opet akobogda.
keyboards je offline  
Star 30.08.2011, 05:06   #2
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sve je to lijepo Tiho o cemu ti pricas, ali nazalost to je barem za skorije vrijeme znanstvena fantastika. Da ti ne kenjam mnogo, i sam znas sta znaci "Politika firme" i to je to. Jedino sto preostaje je da se nadamo boljim vremenima, nada zadnja umire
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline  
Star 30.08.2011, 05:13   #3
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Nema nista dok se ne razvuce

Dell
Vidim te na slici sa harmonikom. Vjerovatno se nekada cudis nama koji pricamo o harmonikama i semplovima. Imas pravo i da se nasmijes i necemo ti zamjeriti. Znamo da je akustika uvjek pobjednik. Akusticni instumenti sviraju a imaju i dusu. Ti je osjetis i srodis se sa instrumentom pa u zajednickom dahu dajete ljepotu muzike koju elektronika uzaludno zeli kopirati. Neznam dali na stranici ima odjeljak akusticnih instumenata ali bi ga rado posjedio.
keyboards je offline  
Star 30.08.2011, 10:34   #4
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@keyboards

kolega,pratim tvoje postove u raznim temama danas i nikako da nadjem poentu tvog pisanja?

Nije klavijatura devojka ili supruga ili svalerka pa da pravis prisan kontakt sa njom.

Ja ne znam sta ti ocekujes od klavijature,da sama pocne da svira ili da se sama nasteluje da zvuci ko GROM?

Pokusaj da budes malo konkretniji sa svojim postovima da bi i ostale kolege mogle da shvate sta si hteo da kazes.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline  
Star 30.08.2011, 11:28   #5
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ni meni nije bas najjasnije sta si hteo otvaranjem ove teme da nam kazes?Mislim da ova tema nema neku svrhu.
svrakan je offline  
Star 30.08.2011, 14:13   #6
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Konfuzija

Slazem se u potpunosti sa vama da tema nije bas konkretna i da je zbunjujuca. U pocetku sam mislio da samo stavim video koji je po reakcijama (vecinom stranaca) dobro prihvacen kao primjer G70 sto se moze dokazati iz reflekcija slusatelja na yuotube. Medjutim kad sam dodao tekst prateci izgubio sam smisa zasto je viseo tu vec sam se predao sjecanjima na doba posjedovanja G70. To me odvede na drugu stranu od prvobitnih razmisljanja. Posto ne nadjoh neku temu koja bi odgovarala mojim prvobitnim idejama (prici o G70) otvorih novu sa namjerom da se kasnije javim o jos licnih iskustava sa roland arranzerima. Moguce da tema momentalno ne izgleda najsretnije organizirana ali vjerujem da ce vec vremenom doci na svoje prvobitna ideja o tome sta se moglo uraditi na G70/E80.
keyboards je offline  
Star 30.08.2011, 14:42   #7
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Nikad mi nije bilo jasno sta jedan prosecan japanac moze da radi sa G70 ili E80,pa cak i sa starijim serijama (G800,G1000)...to su sve "mrge" od po 20 i kusur kilograma i to je po meni najveca mana Roland aranzera,transport i gabarit...jedino ako su planirali da dva japanca kupe jednu spravu i da je nose
A tu praksu izgleda i nemaju nameru da menjaju,i poslednji "biser" Rolandove industrije,Fantom g6 (koji cak i nije aranzer) kao najmanja verzija je tezak oko 14 kilograma sto je jednako tezini Yamaha Tyros-a...prilicno losa politika firme.
Bolje i da ne prave novi aranzer ako misle da bude preko 20 kg
 
Star 30.08.2011, 15:31   #8
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

jeste Vule da je tezak kao tuch,ali zato vrlo kvalitetno uradjeno kuciste...ja sam se skoro,kad sam iznosio instrumente za svirku,slucajno sapleo o nesto sa sve klavijaturom u rukama..Odletosmo i ja i va76 u vazduh,pa na ledja...ja ogrebotina preko cele desne noge i laktova,a njoj nista,cak ni ogrebana i radi kao da nista nije bilo...da sam se sapleo sa nekim korgom u rukama,od njega bi ostali dugmici samo...pozz
Milan$ je offline  
Star 30.08.2011, 16:21   #9
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ne slazem se s tobom,svirao sam skoro sve jace modele Rolanda od E70 na ovamo i mogu ti reci da im plastika nije uopste toliko kvalitetna kako se cini. VA76 mi je jednom pao sa stalka i polomio se ceo cosak,rupa,menjao sam celu gornju plocu,zatim coskovi kod svih rolanda se brzo odvale,mislim na srafove koje se odvale jer su tanki a klavijatura teska pa se vrlo brzo sva klima i uvija, itd...nije bas to sve tako kako vam se cini. Konkretno sad imam PA2 i mogu reci da je kvalitetnije i prakticnije odradjen od svakog rolanda po pitanju maske i kucista...ovo govorim iz licnog iskustva.
I dalje meni ostaje potpuna nepoznanica odakle Rolandu tolika tezina...osim modela koji imaju zvucnike ja ne vidim ni jedan poseban razlog ali eto...

A to sto si se sapleo sa klavijaturom i ostala neogrebana...izgleda da si ti platio i za nju
 
Star 30.08.2011, 16:54   #10
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

izgleda sa sam ja platio...al bolje ja malo nego ona posle mnogo da "naplati"..kod mene ce da zaraste,kod nje nece.....pozz
Milan$ je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:25


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije