Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.12.2023, 19:37   #51
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Alen P
Uspoređivanje Medeli i Ketron Event potpuno je neprihvatljivo i budalaština.Event ipak je visokokakovastna klavijatura sa vrhunskim zvukovima prema Medeli i ne zato što več cijena kaže o svemu nego se uspoređivanje ne može primeriti ni u kom slučaju kamo li usporediti pored Eventa.Ako bi primjer primerjao Yamahu Tyros 1 i Tyros5 ili mog Rolanda G70 i Genosa razlika svakako ima ogromnih a ne zbog toga što je več G70 stariji i vrhunska je također još danas klaviatura ali G70 ipak je bio izdat kao vrhunska klavijatura kako je danas izdat i Genos.
Medeli sasvim je srijedne klase ako ne još niže a Ketron Event je vrhunska klasa tako da se usporedba između te dve klavijature ni pod kojim slučajem shvatiti ozbiljno.
Stvar je samo u tome što je Medeli jeftin i mislim da je vrijedan tih para odvisi za šta i gje ga trebaš.Dat ču jedan primjer koji sam nekada imao za lakše razumijevanje.Dugo sam svirao na jednom mjestu sa Gem WX2 koliko se sječam bio je taj model.
Uzeo sam Roland G 600 i došao svirati tamo na jednaku mjesto sa njim.
Pa bilo je u redu ali mi među pauzom dolazilo skoro više od pola posjetioca koji su mi počeli objašnjavati koliko slabiji zvuk ima taj G600 prema onom Gemu pre svega Klavir pa Harmonike te sve ostalo.Mada činilo se da je u redu barem meni on ipak nekako nije imao snage na instrumentima ili šta znam zvuk je bio više umjetan na svemu.Odmah sam ga prodao dalje i uzeo Gem WK8 i kad sam došao sa njim ti jednaki odmah primijetili su promjenu i hvalili njegov zvuk.
Hteo sam samo da objasnim da nije stvar okusa kako se nekome osobno čini pa je nekom klavijaturom zadovoljan nego ima ljudi koji jako dobro razluče kvalitet zvuka i pravi su stručnjaci u tome.Pa ako Medeli upotrebljava se kao za kučni hobi više je nego odličan več na njegovu cijenu ali sumnjam da bi se na nekoj ozbiljnoj svirci pokazao barem malo zadovoljavajuči što za Ketron Event nema sumnje da ne bi bio.
Hteo sam još da kažem da je to jednako kako je meni napisao Casper ako ja ne razlučim zvuka između Genosa i Rolanda G70 onda neka ostanem na Rolandu.Hehehe
Razumiješ.
Dodato:
Casper da teško se nađe još po koja.Več sam nekoliko puta naleteo ali su odmah otišle a neki napisali su da u naše države ne šalju pa nema pojma šta je sa tim budalama.
Dodato:
Meni se displey kako sam video kod druga ne čini naopakim nego naprotiv i njemu radi sve savršeno.Prije njegovog izlaska puno se govorilo da če biti display stavljen tako da se može podiči na gore pa su se valjda predomislili zbog dizajna koji ne bi odgovarao.
Dodato:
b.o.Y.c.h. ČK
Meni se displey kako sam video kod druga ne čini naopakim nego naprotiv i njemu radi sve savršeno.Prije njegovog izlaska puno se govorilo da če biti display stavljen tako da se može podiči na gore pa su se valjda predomislili zbog dizajna koji ne bi odgovarao.[/quote]

Promijenjeno od flosarka (08.12.2023 u 19:55 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 08.12.2023, 22:22   #52
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Idemo opet...
Medeli ima soundove i ritmove iz 90-ih. Jel sada jasnije?. Usporedba nije bila vezana za zvukove ili stylove, nego za operativni sistem, raspored kontrola (koje je Medeli 1/1 iskopirao od Yamahe i to je odradio jako dobro)
Svako tko usporedjuje Event s Medelijem u soundovima i ritmovima je vrlo neozbiljan.
Svako tko uspoređuje G70 s Genosom je u najmanju ruku neozbiljan.
Nadam se da sam sad jasniji.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 08.12.2023, 23:31   #53
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa to ti se baš htjelo i objasniti mada još kako izgleda nisi baš na tekučem posve ali neka bude po tvome.
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 09.12.2023, 01:58   #54
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Genos - promocija

Tema ima jednostavan naslov.
Sve što nije u skladu s njim, od sada brišem.



Citat:
Originalno postovano od b.o.Y.c.h. ČK Pokaži Post
Neznam zasto genos2 nije promjenio Display, u onaj OLED touch (ako se ne varam) tko je probao kod npr Pa5x zna o cemu pricam ili kao kod skupljih smartphonea. Meni osobno je to minus kod novog skupog genosa.
Jos kad sam genosa novog kupio bio mi je cudan taj display, prvo sam pomislio da ne valja, malo lovi malo ne, isto mi je prodavac danas potvrdio da nisu nista kod dvojke mjenjali.
Svejedno, izgleda da se dvojka dobro prodaje jer na njih neke trgovine moraju cekati izvjesno vrijeme, kao da ih nema bas na lageru, barem u De je tako
Tip ekrana je i dalje isti ali na G2 možemo regulirati svjetlinu. Osjeti se razlika. Nisam primjetio problem koji spominješ da ponekad ne prihvaća komande.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
jmikulc5 (09.12.2023)
Star 09.12.2023, 12:20   #55
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 506
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS2, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Inače, nije isti display. Ugradili su drugi poboljšani sa zaštitom od refleksije. @casper vjerojatno si primjetio da su sad boje malo toplije na displayu.

Poslano sa mog Redmi Note 10 Pro koristeći Tapatalk
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 09.12.2023, 14:39   #56
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da, boje su nešto drugačije. Meni je display i na G1 sasvim OK, odziv, preglednost, nagib ... Trebalo se priviknuti na oštrinu u odnosu na Ty4, Ty5 ali to je samo stvar navike. Bilo bi najsretnije rješenje da imamo vanjski touch ekran kao kod montage. Možda jednog dana dobijemo i to
casper je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2023, 03:53   #57
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 80 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Takodje G2 stigao.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2023, 04:07   #58
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Čestitam.
Uživaj s novom igračkom.
casper je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2023, 04:16   #59
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 80 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala Casper.
Pokusavam da nadjem nesto starog materijala sto sam imao na T5.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2023, 14:19   #60
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post

Moj Genos2 je stigao.
Neka je sa srecom, da te dobro sluzi i puno novaca zaradi.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od mikimiki Pokaži Post
Takodje G2 stigao.
Neka je sretno i bericetno.

Promijenjeno od tyros2 (10.12.2023 u 14:22 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tyros2 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
aranžer, arranger, genos 2, genos2, yamaha genos


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:38


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije