Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 01.02.2016, 02:18   #1
Jaksi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.02.2016
Postovi: 13
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Jaksi ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Savjet oko kupovine DA ili NE

Pozdrav ne znam ima li negdje slicna tema al evo imam jedan upit za ljude koji imaju vise iskustva od mene
Znaci vec oko 2 ipo - 3 godine sviram na korg pa 600 te uglavnom su to svirke ala festice te lokalne zabavice te repertoar je zabavnog djira , rock , pop , malo stranih evergreena , narodno jako malo
Znaci na svom korgu sam proveo jako puno vremena te sam sa njim trenutno zadovoljan
E sad u gradu di zivim nema bas music shopova te ne mogu probati ali sam zainteresiran za korga pa3x
Znaci imam jedno jedino pitanje. Sigurno je da je korg pa3x bolji od pa600 ali isplati li se , te ima li vidne razlike u zvuku izmedu te dvije klavijature s obzirom na razliku cijene i ako se uzme u obzir amo reci da je pa600 doveden do nekog svog maksimuma
npr. na korg pa600 imam uskladen drum kit i bas koji mi na razglas na koji radim izlaze u kombinaciji super bar sto se tice moga ukusa. Koliko na razglasu nebitno velik ili mali korg pa3x izlazi bolje, ne znam ima li neko mozda obe klavijature pa da moze nesto pametnog napisati
Dvoumim se jer je trenutno cijena pa3x gdje sam ja oko 2500 eura dok se pa600 moze nabaviti za 650eur .
Da imam gdje probati pa3x ne bi postavlja ova mozda i smijesna pitanja
Nadam se da ce me netko razumiti i pomoci
DA ili NE
Hvala
Jaksi je offline  
Star 01.02.2016, 03:12   #2
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To će ti bilo ko teško odgovoriti i doneti odluku umesto tebe....jedino merodavno je da ti sam nekako probaš pa3x...ako živiš u nekoj uređenoj zemlji (za razliku od Srbije) onda si u mogućnosti da naručiš nov pa3x probaš ga određeni broj dana i vratiš ga ako nisi zadovoljan...

U svakom slučaju pa3x jeste bolja i naprednija klavijatura od pa600 a što se tiče razlike u ceni to je relativna stvar jer uvek nov model koji je vrh ponude bude i vrh sa cenom

Nisam možda puno pomogao ali se nadam da ćeš nekako probati pa3x bilo nov bilo od nekog kolege...

Pozdrav.
splendid je offline  
Star 01.02.2016, 03:23   #3
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 837
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa ja bih rekao da nista ne menjas. Ako ti Pa 600 radi kako treba i nemas problema sa njim nemas potrebe pucati pare. Ja licno nisam imao prilike da uporedim te dve klavijature ali mislim da nema neke velike razlike sto se tice tona.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
dmmacak je offline  
Star 01.02.2016, 08:03   #4
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa 3 je po svim pitanjima mnogo bolja klavijatura po izradi, mogucnostima itd.
Ostalo je stvar financija i ukusa. Ako si zadovoljan radi i uzivaj.
Do 1200€ imas novih aranzera za kupiti, npr. Roland Bk9, EA7 ili Yamaha psr s770.
ffb je offline  
Star 01.02.2016, 12:22   #5
svirac007
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 01.03.2006
Postovi: 376
Downloads: 2117
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 21 puta u 19 Postova
svirac007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

sve je do dobrog seta bolje nabavi sebi dobar set za pa600 i uzivaj... osim ako te ne svrbe pare..
svirac007 je offline  
Star 01.02.2016, 13:03   #6
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da kod Korga je tako, bez dobrog seta za tu vrstu muzike sto kolega svira to nije to.
Za narodnjake ima stotine setova koji se mogu upotrijebiti, za zabavnjake nisam jos nigdje cuo. Na Yamahi ima puno veci i kvalitetniji izbor ritmova i zvukova. To je moje misljenje a kolega mora sam odluciti. Sviram na Korgu pa3 i razmisljam zbog vrste muzike koju vecinom sviram da i sam predjem na Yamahu.
ffb je offline  
Star 01.02.2016, 19:15   #7
Jaksi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.02.2016
Postovi: 13
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Jaksi ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ekipa hvala na komentarima
Mislim da cu cekati da cijena padne malo pa onda viditi za pa3x ili se odluciti mozda za yamahu ili ketrona nekoga kako ste i napisali. Danas sam bas imao priliku probati od prijatelja sd1 i strava kako izlazi bas bubanj
Jos jedno pitanje
npr. imamo isti set koji moze ucitati i pa3x i pa600
oce li on na obe klavijature izlaziti identicno ili ce imati nekih razlika.
Pretpostavljam da ce ubaceni npr namjenski ritam koji vuce tvornicke gitare ili stringse bolje zvucati na pa3x nego na pa600 ali zanima me ako vuce npr sempl amo reci neke harmonike sa usera oce li ta harmonika isto izlaziti na pa600 i na pa3x ili ce biti razlike.
Hvala
Jaksi je offline  
Star 02.02.2016, 09:55   #8
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hallo?! Upoređuješ 1000e i 2500e i pitaš koliko je bolja klavijatura? Nisu iste klase, nisko budžetna i visoko budžetna... Bolja je upravo za razliku u ceni. Stvarno je apsurdno da se ovakve teme komentarišu. Ako sa prezentacijama nisi mogao da napraviš razliku, prelistaj manual obe klavijature, pogledaj specifikacije. Slično bi bilo kada bih pitao da li da kupim Yamahu PSR900 ili Tyros5 ? Ima li smisla? Na kraju kao hladan tuš možda ću kupiti nešto drugo ili čekam dok padne cena... Do koje cifre da padne? Da li se mogu učitavati setovi, pisano je o tome na forumu pa se potrudi da pronađeš i pročitaš. Potraži u temi Korg Pa600. Imaš klavijaturu toliko dugo i nisi siguran da li može da učita set od Pa3x... Probaj. Downloaduj jedan set i probaj. To je 5 minuta posla. I na kraju da li se isplati dati za Pa3x, u tvom slučaju ( sudeći po tvojim zahtevima) ... nisam siguran... na sva pitanja se može dobiti odgovor čitanjem postova, bez bespotrebnog otvaranja novih tema.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (02.02.2016 u 09:57 sati)
rolandx je offline  
Star 02.02.2016, 13:11   #9
Jaksi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.02.2016
Postovi: 13
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Jaksi ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od rolandx Pokaži Post
Hallo?! Upoređuješ 1000e i 2500e i pitaš koliko je bolja klavijatura? Nisu iste klase, nisko budžetna i visoko budžetna... Bolja je upravo za razliku u ceni. Stvarno je apsurdno da se ovakve teme komentarišu. Ako sa prezentacijama nisi mogao da napraviš razliku, prelistaj manual obe klavijature, pogledaj specifikacije. Slično bi bilo kada bih pitao da li da kupim Yamahu PSR900 ili Tyros5 ? Ima li smisla? Na kraju kao hladan tuš možda ću kupiti nešto drugo ili čekam dok padne cena... Do koje cifre da padne? Da li se mogu učitavati setovi, pisano je o tome na forumu pa se potrudi da pronađeš i pročitaš. Potraži u temi Korg Pa600. Imaš klavijaturu toliko dugo i nisi siguran da li može da učita set od Pa3x... Probaj. Downloaduj jedan set i probaj. To je 5 minuta posla. I na kraju da li se isplati dati za Pa3x, u tvom slučaju ( sudeći po tvojim zahtevima) ... nisam siguran... na sva pitanja se može dobiti odgovor čitanjem postova, bez bespotrebnog otvaranja novih tema.
Ako si vec ulozio ovoliko truda za detaljan odgovor onda malo bolje procitaj pitanje ili jednostavno samo zaobidi pitanje koje ne razumis. Fala
Jaksi je offline  
Star 02.02.2016, 13:56   #10
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Jaksi Pokaži Post
Da imam gdje probati pa3x ne bi postavlja ova mozda i smijesna pitanja
Pitanje jeste smešno, sam si to napisao a ja se slažem.


Citat:
Originalno postovano od Jaksi Pokaži Post
Znaci imam jedno jedino pitanje. Sigurno je da je korg pa3x bolji od pa600 ali isplati li se , te ima li vidne razlike u zvuku izmedu te dvije klavijature ....
Da li ima vidne razlike spram cene... Napisao sam ti i odgovorio. Te bi te zamolio ubuduće da čitaš postove kolega sa foruma, jer sam recimo tvoj post pročitao od korice do korice ( doduše s mukom) ali učinih i to. Skupljanje postova na ovakvim temama je apsurdan! Sve odgovore bi našao u temama koje već postoje. Koristi pretraživač, pročitaj pravilnik... !
Dodato:
Pravilnik
2. Pre nego što postavite pitanje, proverite da li je o tome već bilo reči na forumu!
5. Pišite kvalitetno i ozbiljno
7. Ne citirajte bez potrebe
11. Pazite koga ispravljate i kome govorite kako nije u pravu
21.Uvek je bolje pitati nego javno voditi raspravu o nečemu o čemu najčesće članovi nisu obavešteni ili nisu pročitali PRAVILNIK.
.....
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (02.02.2016 u 14:03 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rolandx je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije