Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.01.2011, 13:11   #31
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jesi li pokusao da ga kontaktiras preko mesingera ili da mu posaljes e-mail?
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2011, 15:21   #32
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Naravno probao sam vise puta na razne strane da ga kontaktiram imam i njegov original mail, preko ovog foruma vidim da je aktivan i da pregledava forum, ali covek se izgleda predomislio, nije poslao, a javio se 18. decembra da je poslao, ja spremio lovu za carinu i ostale troskove,...... verovatno ceka da sve zaboravim i da ga vise ne davim zahvalnicama,....
Dodato:
Kolege, prica je zavrsena,
prodao sam miksere, behringer 1002fx i 1204fx, dodao malo love i kupio Soundcraft Efx8, zatim sam prodao i te dve kutije B315A, i kupio sam polovne mackie srm450. na kraju krajeva ovu kombinaciju mi niko nije ponudio, a verujte mi dobio sam bas ono sto sam hteo, Cist sound, snagu, toplinu i konkretnost, dobre efekte, manje kg na stalcima,.... za relativno malu doplatu,... Jos samom sebi da pozelim da me sluzi ko Behringer, tj da se nista ne kvari i da mi donese love,....... Hvala behringeru i kolegama!!!

Promijenjeno od pedjajazz (01.02.2011 u 00:56 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2011, 02:15   #33
dekipa
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 09.03.2007
Postovi: 194
Downloads: 487
Uploads: 19
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 21 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg pa 500
dekipa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dekipa pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Neka je srecno sa kupovinom, i dace Bog da te sluzi mnogo godina!Evo nesto gledam ovaj mikser sto si kupio, pa me interesuje ova stvar, vidim da on nema master ekvilajzer, koliko se to odrazava na generalni sound?
dekipa je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2011, 02:31   #34
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Mikseta ima najbolje preampe i efekte u toj klasi, a master eq nije strasan ako radis sa samo dve kutije i sa manjom ekipom, tj. on moze i pokvariti sliku ako nastelujes sve po kanalu kako treba pa posle promenis na glavnom eq, koji efx8 nema,... veruj mi prvi utisci su fantasticni, moj prijatelj je plakao od muke koji je dao 1150 eura za powermate600 II i plus kupio sx300 dva komada za 880, sto je ukupno skoro 2000eura, kada je cuo moju kombinaciju od nekih 900 eura, poludeo je, kutije su 3 puta snaznije, konkretnije a soundcraft mikser daje odvojenu zvucnu sliku, nema mutnine, ja jedino sto vucem dva kabla vise za struju, ali vredi!!!! On i kada uzme jos dva sx300 tu je kao ja sa dva srm450, jer taj powermate 600 ima slabo pojacalo za te kutije. No, neki i dalje misle da je dinakord i ev golf 2, pa neka i placaju 3000eura, tu zastarelu tehnologiju, a ja cu da se vozim u novoj tojoti ako si me razumeo. Pozdrav!!!
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio pedjajazz za ovaj koristan post:
MikiB (16.06.2014)
Star 01.02.2011, 02:48   #35
dekipa
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 09.03.2007
Postovi: 194
Downloads: 487
Uploads: 19
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 21 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg pa 500
dekipa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dekipa pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Razumem te brate, i ja planiram da napravim neku kombinaciju, trenutno nemam miksetu, imam par kutija Fbt max4, pa pravim neku kombinaciju, da li da prodam njih i da kupim aktivne kutije i miksetu, ili da ih ostavim i kupim suvu miksetu i snagas.Ali brate finansijski ne mogu mnogo da puknem.Ali sto se kaze ne moze i jedno i drugo, i da stisnes i da pr..es, he, he.Pozdrav jos jednom!
dekipa je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2011, 12:07   #36
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Sta znam, to je upravo i tema ovog posta, naci dobru kombinaciju za male pare..... Ako ti se svidjaju te kutije, zadrzi ih i kupi polovnu yamahu emx5000 ona je oko 500 eura, i kraj. Ne treba ti snagas. Nisam za varijantu da uzimas pasivnu i snagas,........Fbt aktivna je nenormalno skupa ne znam zasto,.... Svakako kad prodajes gubis, tako da bolje dokupi sta ti treba, nije ti situacija kao kod mene.

Promijenjeno od neconix (01.02.2011 u 12:36 sati)
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2011, 14:53   #37
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

evo i ja da sarnem, ja ne znam sta je polemika oko tih behringerovih mixera, dobro, znam da ima nekvalitetnih, prilikom citanja na forumu negdje sam naletio da su behringerove aktivne miksete ne valjaju, kao lako pucaju kanali, ne znam tako je nesto pisalo, ali doduse ja imam pasivni behringer xenyx 1222 fx (spominjao sam vec davno ) i vjerujte mi nisam se pozalio na njega niti sekundice! spajao sam ga na 2 aktivne kutije i na posebno pojacalo, stvarno eXxXtra zvuci! Samo kod mene je mala kentra u stanu posto ja nemam kutije, a koristim zvucnike od auta i liniju kao pojacalo stvarno ponavljam opet niti sekunde se nisam pokajao sto sam kupio behringer i cast mi je imati jednu takvu mixeticu. Veliki pozdrav svima!

p.s. ispricavam se ako je neka vrsta citata u pitanju u tekstu kojem sam napisao.
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2011, 20:37   #38
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Potpuno se slazem da je pasivna behringer mikseta bolja i pouzdanija od behringer miksera sa snagom, dok je kod kutija obrnuto,... To je naučno dokazano, ...
Taj tvoj 1222fx, je najprakticniji pasivni behringer, ima sve sto treba, parametriku, master eq,. kompresor, dosta kanala,..... cd shiber,... Ovde je tema o sledecem a to je kada covek zaradi para kroz tezgu koju je radio na Behringeru, hoce da se prenovi za malo para, i sta mu je tada ciniti,.... kapiras druze,....
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 08.07.2011, 22:42   #39
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 789
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Izvinjavam se jer dižem malo stariju temu,al kad sam vidio da se skoro pa pljuje po Behringeru,morao sam se malo uključit u raspravu...

Kuku meni ako sam se zeznuo. Uzeo sam novi XENYX 1204USB. Ovdje kod nas me je s nekom štelom izašao ravno 150 € i neki dan mi je došao doma,još ga nismo i otpakovali.
Tek smo počeli,para nemamo pa smo kupili po meni najjeftinije i valjda najlošije šta postoji i tako smo kao razglas (nazovimo ga tako) uzeli za neku sitnu paru dve aktivne kutije DAP Audio K-115A i dobili smo neki krpljeni mixer (smeće kakvo još nisam vidio) Bože sačuvaj i tako smo krenuli. Odmah je taj X-Audio mixer počeo crkavat i na tome se ne može više radit pa smo naručili novi Behringer.
Sad me sve strah da nije i ovaj opet tako loš za malo klavijature,ritmova,akustaru i dva mikrofona...
Ima li netko s ovakvim mikserom da se ubaci? Hvala.

Promijenjeno od Ace (08.07.2011 u 22:56 sati) Razlog: obrisani komercijalni linkovi
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 08.07.2011, 23:49   #40
I v a n
Drugar foruma
 
I v a n's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2011
Mjesto: Kraljevo
Postovi: 74
Downloads: 134
Uploads: 3
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA500,X5D
I v a n befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Generalno Xenyx serija nije toliko losa,za pocetak i mali budzet i vise nego dobra,cak se mogu iskoristiti i neki efekti(ako je vasa 1204fx) i za manju ekipu moze da zavrsi posa,ali ako hoces ozbiljno da zvucis sa behringer-om,treba ti bar neki ekstreni efekat,inace parametrika i kvalitet izrade za te pare ne moze bolji da bude,i sigurno je bolja od te X-audio ili kako vec,jer ipak je Behringer neko ime i ima svoje mesto pod suncem.Radite,zaradite pa onda kasnije kupite bolje.Pozz
__________________
I bicemo mozda stari za neke stvari,pred nama samo prazni kalendari,al niiikada stari za zagrljal...
I v a n je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
behringer zbogom b315a allen 1204fx


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:13


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije