Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.01.2012, 18:08   #11
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kako mislis stariji model????? ama i meni se cini da nije ocuvana.... evo oko 5i30-6 ce ovaj anijev drug ici pogledati tu miksetu pa cu mu ja davati upute sta i kako da provjeri..... i meni se cini da cu se pravo zeznuti... ali ako ne bude valjala nista onda.... sta ces joj....
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2012, 18:23   #12
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Mirane, nemoj da se zalijećeš, pa da kasnije ne daj Bože žališ! Nije jedina mikseta u oglasima, a može se naći uvijek neka alternativa, da posudiš, da iznajmiš dok ne nađeš nešto.

Ali mene stvarno kod ove miksete čudi pozadina, isto ko da je nešto vađeno iz nje, il je neko ostavio otvore da se više hladi, ne znam.
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2012, 19:19   #13
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nista evo odustao sam od kupnje, sto je sigurno sigurno je............... razmislio sam i podvukao sto crta pozitivne i lose stvari... I opet je ostalo vise Pod upitnikom nego onih pozitivnih....... Nisam niti zvao covjeka nego sam saam rascistio sa sobom, da ne bih bio u minusu 500€ ipak cu uzeti ili aktivnu yamahu 512SC kao kod Dell-a novu ili neko pojacalo dobro da moze gurat ove 2 kutije... i to je to... Nadam se da nece biti nekog negativnog utjecaja zato sto sam otvorio temu a nisam opet razmislio(mislim zbog miksete)... ipak sto je sigurno sigurno je NOVO ili eventualno ako vec netko ima u mom gradu da posjeduje neko pojacalo ili miksetu da ja licno isprobam.... Mozda je tako i bolje, tko zna sta je sve u njoj, ugl. tko je kupi nek mu je bog na pomoci, vjerujem da bih se debelo zeznuo za to... a opet isao sam sa dobrom namjerom, da odmah uzmem tenka od miksete da je ne mijenjam narednih 3 godine i da sam miran.... a ovako vjerujem da nisam pogrijesio sto nisam uzeo.... HVALA SVIMA PUNOOOOOOOOOO
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 24.06.2012, 15:29   #14
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mirandes ti si odustao,a ja razmisljam o kupovini nove: Allen&Heath Powermixer PA 12-cp ,pa molim kolege da daju jos saveta,iz islustva ili rekla kazala,voleo bih kad bi se kolege betoven,aleksandar 72 i drugi dobri poznavaoci oglasili bio bih veoma zahvalan.
Napominjem da godinama radim na sauncraftu,(cuo sam da su dosta slicni-englezi ako se ne varam)i jos to da se dvoumim izmedju novog A&H i polovnog Dinakorda powermate 1000-1.
Sta mislite?
Dodato:
Samo da dodam da radim sa dve Dynakordove kutije 15.3pro lyne.

Promijenjeno od VUNIMRAV (24.06.2012 u 16:26 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 25.06.2012, 00:47   #15
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

@VUNIMRAV

Englezi su tate za miksete, tu nema rasprave. Ja lično ne bih išao na Dynacorda. Koji Soundcraft koristiš? Ako je neki dobar, ja ga lično ne bih mijenjao. Uglavnom što se tiče pretpojačala Soundcraft u većini miksera koristi svoja legendarna GB30 pojačala; A&H koristi Duo Pre pretpojačala. I jedna i druga su vrhunska, ja bih možda GB30 stavio ispred Duo Pre ali tu su oni negdje.
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 25.06.2012, 06:08   #16
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@harepa50,
Pa vidi, koristim powerstation 600 i uglavnom 2 kutije trosistemca dynakorda 15.3 i sa samim saundom sam ne zadovoljan,nego prezadovoljan,tacnost,cistoca,mozda ponekad zafali snage kad mi trebaju 4 kutije,ali znas kako se kaze,to ti je sto ti je!
Ali taj mix mene cesto bas zeza!Jedan glavni izlaz-kanal mi ponekad bukvalno "zastekava",ali da ne pisem ovde imam otvorenu temu o tom problemu.i da imam pravi servis,servisirao bih ga i ne bih trebao za moje potrebe nista drugo.
Ovde kod mene(Apa-SO-SU) je bio kod 3-4 "majstora",pa radi i po pola godine i bude u redu...pa zezne,ja onda na jedan izlaz prkacim obe kutije,odradim tu svirku,pa on naredne 3/4 radi bez problema itako vec duze vremena.Izludi me.
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 25.06.2012, 14:54   #17
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Ja lično ne bih išao na Powermate, jer po meni, s njim nećeš dobiti takvu čistoću kao sa Soundcraftom i A&H. Bilo je situacija kad ljudi nikako nisu mogli da našteluju razglas, pa su me zvali da dođem da im to odradim. I dočeka me - Dynacord Powermate, i to onaj prve generacije. Radio sam, kao što napisah gore, na ovom A&H jednu svadbu u kombinaciji sa Dynacordovim trosistemcima, mislim da je bio neki stariji Corus line, imali su 12" u bassu, 400W jedna kutija. Stvarno čist i jasan zvuk, sve najbolje. Ni u jednom trenutku mikseta nije zakazala, niti je bilo ikakvih problema.
harepa50 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio harepa50 za ovaj koristan post:
VUNIMRAV (25.06.2012)
Star 26.06.2012, 17:18   #18
kanlo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.01.2010
Postovi: 34
Downloads: 277
Uploads: 9
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 7 puta u 6 Postova
kanlo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zdravo.Ovo je stari model.Imam tu mixetu oko tri godine prezadovoljan sam sa njom.Odlicna tonski i ima dovoljno snage.Jedino sto verovatno nece odgovarati su efekti.Na novom modelu ima dva potencimetra na masteru a ova ima jedan.Ni pozadi nisu iste.Kod ove se vide hladnjaci pozadi a na novoj su ventilatori.Pozdrav
kanlo je offline   Reply With Quote
Star 26.06.2012, 17:51   #19
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ajde kanlo,malko poblize objasni sta to na efektima ne bi odgovaralo,ja licno nisam nesto preterano zahtevan i ne volim cackati po mix,na mom saundcraftu palim gasim,eventualno pojacati-smanjiti,Uglavnom,meni kao klasicnom narodnjaku odgovara ono poznato"lajanje" iz a pevaca i malo hala i to je to, a to maora da ima,zar ne,
Opisi malo i kako se ponasa na 4 kutije,da li se greje,mikrofonija.....kakvi su siberi....
Ja sam se za ovaj model prilicno zagrejao.
Dodato:
Highslide JS

Promijenjeno od VUNIMRAV (26.06.2012 u 17:55 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 27.06.2012, 16:52   #20
kanlo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.01.2010
Postovi: 34
Downloads: 277
Uploads: 9
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 7 puta u 6 Postova
kanlo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Rekao sam da je mixeta odlicna.Ima dovoljno snage.Na 4kutije radi odlicno kao i na dve.samo sto ima vise snage.Zahvalna je i za male i za velike svirke.Zavisi koliko volis da se pojacas.Koristim tu mixetu i cetiri kutije EV1503.Siberi su odlicni.Klizaju kao da su u ulju.Nema suma ili pucketanja pri pojacavanju ili smanjivanju.Ne znam samo da li ce ti se svideti efekti jer nema onaj eho koji vole narodnjaci i ne mozes koristiti dva efekta istovremeno.Ja koristiv eho sa vokalizera TC helikon mada bi mi i ovaj odgovarao.Mixeta je susta suprotnos Dinakordu.Ako volis pravi cist ton onda je pravi izbor.Pozdrav.

Promijenjeno od kanlo (27.06.2012 u 16:58 sati)
kanlo je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:17


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije