Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 06.03.2011, 02:17   #1
Todorgm
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 19.01.2010
Mjesto: Gornji Milanovac
Godina: 33
Postovi: 322
Downloads: 1922
Uploads: 25
Rekao HVALA: 141
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: Korg Pa1000
Interesi: Ne interesuje me :)
Todorgm befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Todorgm pošalji poruku preko Skype™ messengera
Frage Pa50 problem sa bojama

Evo sad sam dosao sa tezge imam problem sa nekim bojama nznm sta se desava u nekoj fazi svirke mi je zabola klavijatura i pocela da zuji ja sam je odmah restartovao i posle toga upalio i jedno vreme sve radilo normalno i onda pocese neke boje da zezaju npr arabic strings u kombinaci sa violinom na style-u za mustuluk kad soliram svira neke nejasne tonove uzas zivi,a inace boja je super bila,i bras isto kad koristim kao da falsira ili kao da svira npr.2 tona lupam c i cis u isto vreme .. desavalo mi se i kod kuce ovo isto na njegovim zvucnicima....imam HD na pa 50 i skoro sam reinstalirao OS 3.06.....ne znam sta moze biti znaci sve radi extra samo odjednom pocne da zuji kl. i ja je upalim i o5 2-3 boje zezaju a sve ostalo radi super.... A klavijatura mi je zabola kad sam pustio ritam za pesmu" gledam drinu"a taj ritam nisam koristio nikad na svirci do sad to sam zapamtio...nije mi jasno nekad radi super a nekad zeza
Todorgm je offline  
Star 06.03.2011, 02:26   #2
stanimir
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 17.02.2011
Mjesto: Nis
Postovi: 18
Downloads: 0
Uploads: 5
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg PA-500 DX Roland SC 55
Interesi: Sviranje i sviranje
stanimir befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako si ubacivao neke boje i setove pre svirke moguce da recimo boja nije kompletno uradjena,ili ritam,meni se to desavalo na pa 500.Ja to resavam samo brisanjem te boje ili ritma i sve redi kako treba.Pokusaj tako.
stanimir je offline  
Star 06.03.2011, 04:44   #3
dejong
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 16.11.2008
Mjesto: Beč, Austrija
Postovi: 95
Downloads: 737
Uploads: 11
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 13 puta u 11 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Dallape Organtone
Interesi: Prijateljstvo, Druzenje, Muzika, Kompijuteri, Muzicki Instrumenti
dejong befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dejong pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

mozda je malo i pretrpana ritmovima. Jel ritam za gledam drinu cita sa harda ili interne memorije ?
dejong je offline  
Star 06.03.2011, 08:30   #4
Teodor
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.02.2011
Postovi: 69
Downloads: 128
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 13 puta u 10 Postova
Teodor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne bi bilo lose da za pocetak obrises taj ritam ''gledam Drinu'' Desava se nekad jednostavno da je ritam, boja, lose uradjen ili konvertovan sa neke druge klavijature pa ti napravi pometnju... Sad.. zasto je to ostalo i kada si je restartovao stvarno je malo cudno. Ako imas negdje na kompu taj set koji koristis, obrisi ''gledam Drinu'' i sve boje koje su ti se poremetile, pa onda ucitaj ponovo sve to sto si obrisao a treba ti.. Valjda bi to trebalo da rijesi problem.
Teodor je offline  
Star 06.03.2011, 13:20   #5
Nautica
Drugar foruma
 
Nautica's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2011
Mjesto: Niš
Postovi: 79
Downloads: 113
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Pa50sd
Nautica befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

mislim da nema veze to koliko stvari ima na klavijaturi tj da li mu je prepunjena, jer ne ona svakako napunjena osnovnim ritmovima. meni se to desavalo sa jednom bojom jednostavno kad je ukljucim pocne klavijatura da zeza pa sam je izbrisao i nema brige. ako te zeza taj ritam samo ga izbrisi i ne bi trebalo da bude opet problema
__________________
Tu sam za pet minuta, ako kasnim, procitaj opet!
Nautica je offline  
Star 06.03.2011, 13:46   #6
bojanlook
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 11.09.2007
Postovi: 96
Downloads: 873
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 7 puta u 6 Postova
bojanlook befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

nekada i mene tako zezne kada ukljucim tercu pa onda neko solo boju , hoce da zeza po nekada???ali sigurno je do boje, probaj o.s da istaliras ponovo..
bojanlook je offline  
Star 06.03.2011, 17:34   #7
Teodor
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.02.2011
Postovi: 69
Downloads: 128
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 13 puta u 10 Postova
Teodor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da, reinstaliranje O.S. stoji kao rjesenje, ali neka to bude poslednja opcija.. Pogledaj taj ritam i vidi koje boje vuce.. Sve sto ima bilo kakve veze sa tim ritmom obrisi (njega samog i boje koje vuce). Ako to ne rjesi problem, a ja mislim 99% da hoce, onda tek radi reinstaliranje O.S. Ima tu posla a i duze se radi, komplikovanije, i opet ako si uradio backup sadasnjeg stanja klavijature ako ucitas set koji si imao prije reinstaliranja O.S. opet u klavijaturu ubacujes te ''bolesne'' fajlove i nista uradio nisi.. Ovo sa brisanjem (bar ja mislim) je bolje rjesenje..
Teodor je offline  
Star 06.03.2011, 17:48   #8
nelica2002
Vredan član društva
 
nelica2002's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.07.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 101
Downloads: 1046
Uploads: 12
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Korg PAX3
nelica2002 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I meni to znalo događati, najbolje je odmah brisati boju ili ritam gdje primjetiš da zeza.
nelica2002 je offline  
Star 06.03.2011, 18:20   #9
Todorgm
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 19.01.2010
Mjesto: Gornji Milanovac
Godina: 33
Postovi: 322
Downloads: 1922
Uploads: 25
Rekao HVALA: 141
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: Korg Pa1000
Interesi: Ne interesuje me :)
Todorgm befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Todorgm pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ritam mi je na hardu a i ritam za mustuluk isto meni je cudno sto npr.sad kad upalim radice normalno sve i onda opet za lupam 5 dana ce da se desi taj problem
Dodato:
Nznm sto su promenili ime teme kad nije samo problem u bojama
Dodato:
Ljudi resio sam problem!!!! Problem je bio u samom ritmu dakle kad prebacim na 3 varijaciju solo boje iz intra pocnu da zuje tako da u toj pesmi samo 1 i2 varijacije treba koristiti,a sto se tice solo boja onih sto su zezale imao sam u programu umesto user 1,2 i user DK 8 usera i to je pravilo probleme sad je sve ok srecom ovo mi se i ranije desavalo pa sam resio caskom

Promijenjeno od Todorgm (07.03.2011 u 01:17 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Todorgm je offline  
Star 08.03.2011, 01:18   #10
Teodor
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.02.2011
Postovi: 69
Downloads: 128
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 13 puta u 10 Postova
Teodor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

da.. moguce je da je problem u ritmu, ali moguce je i da je u boji problem.. Mozda ti treca varijacija poziva neku boju iz usera (boju koja pravi problem). Ne bi bilo lose da provjeris sve te boje pa da ukoliko je neka od njih problematicna da je uklonis iz klavijature za svaki slucaj.. otkud znas, nekad ces u brzini da je proberes pa stade svirka .
Isto tako, moze da se desi da (ako si rijesio to sa bojama) da ti i ta treca varijacija, koja je inace pravila problem, pocela da radi normalno, jer vise ne poziva tu ''bolesnu'' boju..
Ja mislim da ne bi bilo lose da malo procackas i pokusas da nadjes neku boju u userima koja nije dobra pa da je uklonis.. Pregledas sve fino i miran si..
Teodor je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:10


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije