Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.02.2013, 15:09   #1021
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Koja je uloga kompresovanja semplova na Pa3,moze neko da mi objasni.
Hvala.
NordX
NordX je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2013, 15:20   #1022
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Uloga je vrlo korisna i jednostavna. Pa3x kompresuje semplove BEZ GUBITKA na kvalitetu u odnosu 2:1 ,tako da na primer na 128 mb staju 256 mb kompresovanih semplova, na EXB 256 staju 512 mb kompresovanih To znaci prakticno da mozes u pa3x da ubacis 512 mb semplova.
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Vex za ovaj koristan post:
NordX (04.02.2013)
Star 04.02.2013, 22:49   #1023
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

mene zanima ono BEZ GUBITAKA,kako to
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2013, 00:58   #1024
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tako lepo. Korg ima svoj algoritam kompresovanja semplova... Nesto slicno kao kad neku pesmu u. Wav formatu konvertujes na primer u mp3 320kbps,ako se ne varam, razmera je 1:6...i potpisujem da tvoje uvo nece cuti razliku... Tako i ovo...samo kompresuje u razmeri 1:2. Ja svoj set sviram sa kompresovanim semplovima godinu i po dana i ni jednog trenutka nisam primecivao razliku.

Sent from S3
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 06.02.2013, 22:42   #1025
bandza
Vredan član društva
 
bandza's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2007
Mjesto: Valjevo
Godina: 42
Postovi: 111
Downloads: 1192
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Fantom G6
Interesi: Muzika,Studio
bandza befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bandza pošalji poruku preko MSN messengera bandza pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ova opcija kompresovanja kod pa3x je super sa novijim O.S.-om.A kompresija nije na fazon mp3-a.Nego na fazon zip ili rar arhiva tako da sve stoji zapakovano
ali ram otpakuje u realnom vremenu posto je to najbrza memorija...tako da sustina je da nema gubitaka na valitetu samo se dobija vise prostora....Pa ko voli moze da kompresuje slobodno.
Dodato:
A kompresovanje raditi samo sa novim operativnim sistemom jer su raniji pravili problem i ne prekidati kompresiju dok ne odradi svoje...
__________________

Promijenjeno od bandza (06.02.2013 u 22:45 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
bandza je offline   Reply With Quote
Star 06.02.2013, 22:55   #1026
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam kompresovao semplove i sa starim OS bez ikakvih problema.....

Sent from Galaxy S3 using Tapatalk 2
zoric je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2013, 00:45   #1027
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Vex Pokaži Post
Tako lepo. Korg ima svoj algoritam kompresovanja semplova... Nesto slicno kao kad neku pesmu u. Wav formatu konvertujes na primer u mp3 320kbps,ako se ne varam, razmera je 1:6...i potpisujem da tvoje uvo nece cuti razliku... Tako i ovo...samo kompresuje u razmeri 1:2. Ja svoj set sviram sa kompresovanim semplovima godinu i po dana i ni jednog trenutka nisam primecivao razliku.

Sent from S3
nikad ne podcjenjuj necije uho
ipak bi logicno bilo da ce oslabit kvalitet kad ga se kompresuje,sad kolko ce cije uho to osjetit vjerovatno nije upadno,ali kad prokontam onda zasto bi ljudi prelazili sa pa2 na pa3 opet dodje slicno kolko ce to uho primijetit,a navodno je uzimamo sto je malo bolji zvuk,a ako to malo opet kompresujemo bojim se da se ne vratimo na isto
Dodato:
cini mi se da sam negdje procitao da su nekompresovani semplovi u pa3 48khz a kad se kompresuju onda su 44.1 khz,ali ne mogu da nadjem gdje sam to procitao,ako je tako to bi trebalo znacit da su mozda duplo laksi,ili se varam

Promijenjeno od ella 85 (07.02.2013 u 00:49 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2013, 02:34   #1028
bandza
Vredan član društva
 
bandza's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2007
Mjesto: Valjevo
Godina: 42
Postovi: 111
Downloads: 1192
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Fantom G6
Interesi: Muzika,Studio
bandza befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bandza pošalji poruku preko MSN messengera bandza pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kad se semplovi kompresuju nema gubitaka u audio kvalitetu.Korg je napisao u specifikaciji no loss (nema gubitaka).Sad treba njima poverovati znam da je tesko. Ja sam primetio da nema gubitaka u kvalitetu semplova.A kompresija semplova u pa3x nije neka novotarija u svetu tehnologija i semplera.Cak sad i ne znam sa sigurnoscu reci ali mislim da je ova opcija postojala i pre mp3 kompresije.Uglavnom ne radi se o kompresiji tipa saseci kvalitet zvuka nego se radi o necemu slicnom kao zip arhiva...Spakuj -raspakuj sve to u realnom vremenu se odigrava u ram memoriji. A sto se tice kvaliteta zvuka u odnosu na pa2x...Tu je razlika koja se moze izmeriti s odredjenom aparaturom.A sto se uveta tice ,mislim da je najlakse cuti razliku onima koji su imali pa2x pa kupe pa3x pa odu na svirku.Tu se cuje razlika. A sto se tice digital audio convertera koji se nalazi u pa3x ,tu ima razlike i to je ono jedino sto semplove moze izgurati bolje nego kod nekih drugih modela i firmi.A converter u pa3x je nesto sto je kod nje mozda i najveci adut.Tako da neke iste stvari kod pa2x i pa3x ce u sobi zvucati isto pogotovo na nekom snimku ali na svirci je to nesto totalno drugo.Ja sam imao PA800 i uporedio sam u sobnim uslovima na veliko ozvucenje i primetio da je pa3x malo basovitiji i neku malu razliku u visokima ali sam zaboravio koja je bila ostrija(master EQ off na obe).Ali kad sam otisao na prvu svirku sa istim setom kao na pa800 onda sam se nasao u cudu. Ni dan danas nemam objasnjenje osim toga da razliku u DA_AD converterima ne mozes lako cuti niti oceniti niti se to radi u svim uslovima.Neke stvari ne dolaze do izrazaja u svakakvim uslovima. Ali poenta price je da nema gubitka u audio kvalitetu kad se compresuje i boje tj semplovi mogu samo bolje izlaziti na pa3x nikako gore. Tako da je nepotrebno reci da je Pa3x stepenik gore a ne dole (ogradjujem se po pitanju nekih nestalih funkcija u vocalistu u odnosu na prethodnika).....
__________________
bandza je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2013, 13:43   #1029
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

evo sad sam nasao podatak da 48khz izlazi samo na digitalni izlaz spdif,eto i odgovora zasto se ne cuje razlika izmedju kompresovanih i nekompresovanih,na obicne izlaze nema razlike,ja sam trenutno u kupnji novog aranzera pa me sve zanima(i korg i yamaha i ketron),ali ako kupim pa3x onda vjerujem da cu ga spajat na mixer preko digitalnog izlaza i vjerovatno necu kompresovat semplove,a to automatski znaci da mogu imat max256 rama,ali us solo klavijaturu i to mi je puno
Dodato:
naravno to mislim uz pretpostavku da kompresija pravi razliku 48khz i 44.1 khz,kako sam negdje procitao,ali ako to nije slucaj onda bi bilo super

Promijenjeno od ella 85 (07.02.2013 u 13:46 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2013, 14:04   #1030
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@ella 85:

Druze, jel ti uzimas klavijaturu za svirku ili za studio??? Ako je za svirku,(pa i za studio cak) ja tebe onda nista ne razumem... Zasto se opterecujes nebitnim stvarima?? Ja imam semplove u 32khz koji rade odlicno i nista time nisu izgubili, iz prostog razloga sto taj vislji frekventni opseg ne utice na neke boje...i da budemo realni, cuces razliku na svirci izmedju 44 i 48k? Ja na monitorima kuci ne cujem razliku izmedju nekompresovanih i kompresovanih semplova - i ne treba da bude razlike, a kamo li na svirci gde je buka i tarapana. Jedino alo ti imas neko super uvo za Ginisa onda opravdano ako si bas zapeo da presipas iz supljeg u prazno sto bi narod rekao, onda kupi pa2x,uštedećeš pare i imaces max 256 mb nekompresovanih semplova ;-)

Sent from S3
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:15


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije