Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.12.2013, 17:49   #1
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Pa3x se pali 10 min, cuva set 10 min???

Iiiiii eto ga,mora da me je moj pa3 cuo sta pricam o njemu,i reso da me zzezne 2 sata pre svirke....Elem...Pre svega klajva se palila 10 minuta,za nepoverovati,znaci onako ona loading crta ide sporo ne daj boze,trebalo mu bez malo 10 minuta da se upali...Na kraju kad se vec nekako upalio, pustim ritam,semplovi krce pucaju,suste,bruje,i sta sve ne,samo ne sta treba....ugasim klajvu,upalim opet, i dalje se on ucitava 10 minuta, s tim da sad neki somplovi rade kako valja,neki ne jos uvek....pokusam najpre da sacuvam set,a ona ga cuva celih 10 minuta opet....ne znam sta mu je...sta se desava? da li je nesto do rama ili njegova ssd memorija riknula pa niti moze da cuva niti da ucitava nista kako treba?
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 26.12.2013, 17:56   #2
lagunabend
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.10.2008
Mjesto: GB
Postovi: 119
Downloads: 2312
Uploads: 20
Rekao HVALA: 27
Zahvalili mu 28 puta u 26 Postova
Instrumenti: mipotXD
Interesi: mipotXD
lagunabend befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
lagunabend pošalji poruku preko ICQ messengera lagunabend pošalji poruku preko AIM messengera lagunabend pošalji poruku preko Yahoo! messengera lagunabend pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Druze najvise mi zvuci da je ram crko,ako imas vremena probaj da otvoris odozdo onu malu plocicu ,drze je 2 srafa,pa proveri da se nije ram pomerio sa mesta
lagunabend je offline   Reply With Quote
Star 26.12.2013, 17:56   #3
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Drug je imao identican problem, samo je izvadio ram memoriju i vratio je na mesto i semplovi su prestali da zuje. Mota mi se po glavi da moze da bude i do baterije mada ne verujem. Ne bi trebalo da je nista strasno...

Sent from my LT18i using Tapatalk
__________________
Live a life you will remember.
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Star 26.12.2013, 18:06   #4
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

evo vadio sam ram ocistio ga,i cekam da se ucita,jer i dalje ucitava 10 minuta....meni sve krci i puca,i fabricki ritmovi....
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 26.12.2013, 18:25   #5
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Izvini sto upadam kao padobranac. Nego,Emire jesi li ti menjao kod T2 Hard,procitao sam negde cini mi se. Moj drugar pre par dana kupio T2 i zeza ga Hard izgleda,kad je ukljuci nekad klavijatura ne vidi Hard i Autoloading se ne pali,a ponekad se upali. Da li je to do Harda? Kolega @Milan$ izvini sto sam upao u temu,ali da ne otvaram novu.

NordX

Promijenjeno od NordX (26.12.2013 u 18:30 sati)
NordX je offline   Reply With Quote
Star 26.12.2013, 18:36   #6
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ma ok drug,nemas frke...Elem-al sam se iscimao na 10-ak minuta,uh znaci za medalju...jos malo pa treba da krenem na svirku,a on ludi...nego,izvadih ja ram memoriju kako Emir rece,obrisah je,kao i leziste,vratim nazad sve,ucitam nazad sve i sljaka sve ok,ucitava normalno za minut sve i radi sve kao i ranije...al na trenutak sam bio ni na nebu ni na zemlji ...necu vise da ga blatim...dok ga ne prodam
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 26.12.2013, 19:16   #7
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Joj Miki ti si show.

NordX, ako se cuje ponekad rad hard diska, kao neko zujanje znaci da je pri kraju. Ako ga uopste ne vidi Tyros moguce da je vec crkao. To je zamenljiv deo naravno, radi se o starim ATA Hard Diskovima koje je sve teze naci jer su izbaceni iz upotrebe odavno i zamenjeni sa SATA HD. Moze da bude i do konektora ali cisto sumnjam, na tyrosu su kvalitetni. Imas na kupujem prodajem ATA Hard Diskove povoljno, ubaci, formatiraj i ne bi trebalo da bude problema.
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Star 26.12.2013, 20:01   #8
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dok god muzicka industrija bude koristila za svoje instrumente, komponente koje su davna proslost u kompjuterskoj tehnologiji, desavace se ovakve nebuloze. To je neoprostivo sta oni rade. Najnoviji instrumenti pocivaju na RAM-u koji se vec desetak godina ne koristi u kompjuterskoj tehnologiji ali ne bez razloga jer te komponente je sada vrlo tesko naci u maloprodaji, pa su ljudi najcesce osudjeni da dijelove nabavljaju direktno od proizvodjaca, gdje su oni, naravno bar tri puta skuplji. Prljanje kontakta je poznat uzrok smetnji i kod kompjutera ali ni blizu tako ucestao kao kod muzickih instrumenata. Kao da namjerno Slotove za module prave tako, da prasina lakse moze doprijeti u njih... a mozda bas to i rade jer greske kod RAM-a se mogu manifestovati na najrazlicitije nacine, kvarovima koji se ni u snu ne bi doveli u vezu sa RAM-pm, pa covjeku ne ostaje nista drugo nego da instrument salje u servis, gdje se naravno otimaju velike pare za sitnice. Zato, bilo sta da se pojavi kao "kvar", iz predostroznosti izvaditi memory module ocistiti i njih i slotove vrlo detaljno, pa po tom probati da li ima promjene i tek tada eventualno slati instrument na servis.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 27.12.2013, 06:24   #9
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

...Evo zavrsih svirku bez problema,sve ok....Meni je bilo sumnjivo jer su i rom semplovi,pomalo krcali,i ka da su bili pomesani, npr klavir i truba i sl., au fabrickim ritmovima fali bass bubanj,ili dobos,i tako neke stvari....pa mi je bilo cudno da je to ram,jer zezaju i rom semplovi,pa nisam prvo pomislio na ram memoriju...ali eto, kakve sve simtome ima klajva od samo zaprljanog ram-a...
Milan$ je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:45


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije