Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.06.2013, 17:30   #1
spale
Vredan član društva
 
spale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2006
Mjesto: Bačka Palanka
Godina: 54
Postovi: 177
Downloads: 1539
Uploads: 1
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA80
Interesi: muzika
spale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
spale pošalji poruku preko MSN messengera spale pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard PA80 posle Reset ostalu ritmovi u fabrickoj banci

Drugari imam problem sa PA80.
Naime,u fabricku banku broj 6 nekada pre sam upisao neke user ritmove (koji su tada bili u USER3).E,sada sam hteo da na tu banku vratim fabricke ritmove.
Citajuci forum video sam da je jedan kolega imao slican (isti) problem te da je dobio odgovor da pomocu diskete broj 1 iz "musical resource" ponovo ubaci tu fabricku banku.Probao sam to i zaista fabricka banka je tu ali kada ugasim klavijaturu i ponovo je startujem opet su na banci br.6 oni neki user ritmovi.
Onda sam probao kompletan reset klavijature (Disketa sa OS,FADE IN/OUT,ucita se OS (sa brisanjem svega iz klavijature) pa svih 5 FD-a sa "musical resource") ali oni user ritmovi su opet u banci 6.Malopre sam ,radi sistema eliminacija opet ucitao OS sa FADE IN/OUT (koji valjda podrazumeva brisanje svega iz klavijature osim sa HD) bez ucitavanja ostalih 5 FD-ai opet ista stvar.U klavijaturi nigde nicega (boja,ritmovam,performansi) osim na banci 6 gde su opet oni j...ni user ritmovi.
Molim vas za pomoc !!
Pozz Spale
Naslov bi trebao da glasi: PA80 posle Reset ostali user ritmovi u fabrickoj banci

Promijenjeno od spale (20.06.2013 u 17:32 sati)
spale je offline   Reply With Quote
Star 20.06.2013, 17:52   #2
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

http://www.korgpa.com/en/support/dis...korg-pa80.html

Skini odavde resurse pa ponovo. A ako nemas zadnji OS,onda stavi njega prvo,pa onda resurse. Ako sve uradis kako treba trebalo bi da se klavijatura vrati na fabricko stanje.
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 20.06.2013, 18:00   #3
spale
Vredan član društva
 
spale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2006
Mjesto: Bačka Palanka
Godina: 54
Postovi: 177
Downloads: 1539
Uploads: 1
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA80
Interesi: muzika
spale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
spale pošalji poruku preko MSN messengera spale pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Zadnji OS za PA80 je koliko ja znam v3.06.Skinuo sam ta dva fajla i raspakovao na 6 FD.Sve gore napisano sam radio sa tim FD.Osim ako ima neka "kvaka" pa da pobrisem te FD i na njih snimim ponovo ove fajlove....
spale je offline   Reply With Quote
Star 20.06.2013, 19:34   #4
gnovako8
Odomaćeni član
 
gnovako8's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.06.2008
Mjesto: HR
Postovi: 518
Downloads: 1664
Uploads: 11
Rekao HVALA: 20
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x, Ketron Event,Yamaha Genos2
gnovako8 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozz ovako napravi ucitaj os ali ovako i ovo sljedece napravi kako pise i mora da radi.
Ugasite klavijaturu > Ubacite disketu sa OS-om > Upalite klavijaturu > Kada vas pita da li zelite da ucita novi OS, P R I T I S N I T E d u g m e "FADE IN/OUT". !!! Ovo je jedina razlika u odnosu na prethodnu proceduru >Sada se formatira (brise) kompletana SSD memorija i ucitava OS. > Kada je to gotovo pritisnite bilo koje dugme na klavijaturi i izvadite disketu iz klavijature > Sada uradite postupak pod brojem 2 tj ucitavanje Musical resource >
Pritisnite dugme DISK > Utilities 1 page, izaberite opciju "Restore data" > Izaberite sa ENTER da je izvor flopy disk > Potvrdite opet sa ENTER > Kada trazi da ubacite disk1, ubacite disketu broj 1 i pritisnite ENTER > Sacekajte da se operacija zavrsi > Ovo sve ponovite i za diskete 2, 3, 4 i 5 > Kada se sve zavrsi ugasite klavijaturu > Ponovo upalite klavijaturu.
NAPOMENA! Ovim postupkom svi user podaci (ono sto smo mi ucitali ili napravili), style, performance i program BICE POBRISANI.
__________________
Korg Pa5x & Yamaha Genos2 ,Ketron Event
gnovako8 je offline   Reply With Quote
Star 20.06.2013, 19:43   #5
spale
Vredan član društva
 
spale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2006
Mjesto: Bačka Palanka
Godina: 54
Postovi: 177
Downloads: 1539
Uploads: 1
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA80
Interesi: muzika
spale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
spale pošalji poruku preko MSN messengera spale pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@gnovako8 Napisah ja druze da sam sve tako napravio od a-š sto bi rekli (citao sam forum)
ali nako uradjene procedure na banci broj 6 stoje oni isti user ritmovi.
Napominjem jos jednom da sam nakon upisivanja OS-a uz koriscenje FADE IN/OUT tastera (kada se brise sve iz memorije sto sam naucio na forumu) a PRE UBACIVANJA ostalih 5 FD iz "Musical resource" proverio klavijaturu i tamo u bojama , ritmovima,performansima nema nista osim onih usera na banci broj 6 !!!! Takodje napominjem da sam i celokupni postupak sa ubacivanjem OS-a i nakon toga ubacivanjem "music resource-a" probao vise puta opet su
na banci 6 oni us..ni useri !!!
spale je offline   Reply With Quote
Star 29.06.2013, 14:20   #6
spale
Vredan član društva
 
spale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2006
Mjesto: Bačka Palanka
Godina: 54
Postovi: 177
Downloads: 1539
Uploads: 1
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA80
Interesi: muzika
spale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
spale pošalji poruku preko MSN messengera spale pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo,da napisem ovde da sam resio problem !
Opisacu (ili bar pokusati) ono sto sam uradio.Problem je vec sto se moze procitati ugornjim
postovima.
Svasta sam eksperimentisao ali kada sam na PA80 otvorio banku !123 na HD pored standardnih USER1,2,3 nasla se tu i banka user ritmova koja mi je pravila problem.
Da me pitate kako ,ne znam.
Odem u disc----erase-----!123-----ta problematicna banka i nece da je izbrise.Klavijatura javlja poruku da je ista zauzeta ili se vec koristi !!!!!.malo sam dumao sta da uradim i odem u disc-----erase----fabricka banka broj 6 (prethodno sam "otkljucao" HD) i izbrisem tu fabricku banku broj 6.Vratim se u HD banku !123 i uspem da izbrisem "problematicnu" banku user ritmova.Posle toga sam samo sa diskete 1 "musical resource" ponovo ubacio fabricku banku broj 6 i sada je sve OK!
Pozdrav,i hvala svima koji su pokusali da mi pomognu.
spale je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije