Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Sistemi

Sistemi Kompletni sistemi za ozvučenje... Kombinacije...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.08.2012, 00:55   #11
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Tema nece pod lock, dok je rasprava konstruktivna, time i sugeriram na to da rasprava i bude takva
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 22.08.2012, 01:06   #12
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ko sto rece Tranzit, previse je varijabila da bi postojala cvrsta pravila. Cak i jedan te isti sistem nece isto raditi u razlicitim prostorijama i EQ ce sasvim drugacije reagovati.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 22.08.2012, 02:26   #13
tonijo
Odomaćeni član
 
tonijo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.04.2008
Mjesto: Slavonija-Hrvatska
Postovi: 517
Downloads: 1595
Uploads: 65
Rekao HVALA: 384
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5,Korg Krome,Honda TRX 400 4x4, RCF 735 MK IV, RCF 710 MK IV,RCF 905 ASII,KYMCO 700 MXU
tonijo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tonijo pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nitko nije rekao da su to čvrsta pravila, ali ja samim time što se držim napisanog pravila, frekvenciju srednjeg gotovo nikad ne diram, ono što radim je samo 80Hz i 15 Khz, bubnjar mi ima 5 mikrofona, imam 4 vokalna, imam 2 bežična, jedan za harmoniku i jedan vokalni, monitoring, to sve kad stane u 7,8 kvadrata treba moći kontrolirati, imam mixer Allen & Heat ZED24 koji nema ekvilajzer, na PA20 sam imao parametrički, sad mi je puno jednostavnije, rezultat je osobno za mene uvijek zadovoljavajući i nemam problema za previše nečega u nečemu gotovo nikada.

Nije me strah više stati pred ničiji mixer, ove godine sam dva puta išao u Beč u Casablancu na Power Mate 1600 s kojim nikad nisam radio, jednostavno se držao okvirno "svojih" pravila i sa saundom sam bio jako zadovoljan.


Opet govorim da sam gažer kao i većina nas te ne tražim dlaku u jajetu samim time što ju ne mogu ni pronaći.

To što kolega tranzit govori sve debelo stoji, od svakog komada opreme do svakog instrumenta, meni osobno basista na svaku 5 svirku donese drugi bas i pojačalo što me totalno iznervira jer ako nešto dobro radi ne volim isprobavati ništa drugo što nije barem 1000 eura skuplje.

Živjeli vi meni sto godina.
__________________
Yamaha Tyros 5 76, Korg Krome 61, Dallape ORGANTONE, RCF 735 MK IV, Midas MR12, Honda TRX 400 - 4x4.

Promijenjeno od tonijo (22.08.2012 u 02:32 sati)
tonijo je offline   Reply With Quote
Star 22.08.2012, 03:10   #14
sinisa kg
Vredan član društva
 
sinisa kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2010
Postovi: 119
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 18 puta u 15 Postova
sinisa kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Interesantno....Sta je sa mikrofonima koji se koriste?Koliko oni uticu na "opsta pravila"koja se navode?Koliko sam instrument utice na sve ovo?Bez obzira na nesuglastice sa kolegom Tranzitom u predhodnom periodu mislim da je on u ovom slucaju(barem za live)u pravu-postoje frekventni opsezi za svaki instrument i vokal-postoje i prateci harmonici koji naglasavaju ili eliminisu pojedine delove samih izazivajuci akusticke anomalije,postoje i jos mnogo faktora koji mogu pozitivno ili negativno uticati na zvucnu sliku ali osnova je uvek ista-da bi postavljali odredjene sablone eq.instrumenata i vokala potrebno je pod broj 1 imati dobar instrument,kulturu sviranja u bendu,dobre vokalne soliste-pod broj 2-ozbiljne mikrofone,monitore(po mogucnosti inear sisteme)i pojasniti svima da monitoring sluzi kao informacija a ne kao zadovoljstvo na bini a na ustrb publike(osim ako imate mon.mix i coveka koji to zna da radi)zbog koje ste vi tu a ne obrnuto,pod 3-ozbiljan razglasni sistem i uslove za njegovo koriscenje-pocevsi od dovoljne kolicine snage-rad sa 6 db rezerve,ozbiljan mixer i eff.rek(dig.ili analogni),ozbiljan analizer i master eq-i eq za monitore i naravno znanje da to upotrebite.Kada se svi ti faktori ispune i nemenjaju duzi vremenski period sami cete uociti frekvencije koje su vam potrebne za dobar mix.To je moje misljenje-sto neznaci da vama neodgovara vec navedena eq ali pravilo koje licno mislim da treba postaviti je "ako dobro zvucite na bini kao bend-muzicki i sa nivoima bas-gitara-bubanj-da se svi cujete bez monitora-resili ste pola posla oko zvuka"ostalo dolazi redom.Da samo napomenem da za dobar zvuk pojedinih instrumenata i li njihovih delova je jako bitan dinamicki efekat(comp.ili gate)kao i varijabilni hi ili lo pass filteri pa se i to mora uzeti u obzir-ne samo eq...
sinisa kg je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sinisa kg za ovaj koristan post:
tonijo (22.08.2012)
Star 22.08.2012, 08:12   #15
dalibor jarmina
Vredan član društva
 
dalibor jarmina's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.08.2008
Mjesto: Vinkovci
Godina: 36
Postovi: 206
Downloads: 372
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Korg PA2XPRO
dalibor jarmina befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dalibor jarmina pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Kolega @nikadvisekorg, hvala na savjetima, vjerojatno je bilo dobronamjerno, ali meni ne treba neko da mi kaže kako da uštimam svoj razglas i svoj aranžer. Moj post je bio upućen autoru ove teme, jer me baš zanimalo kako bi izgledao taj šablon za aranžere...pozz

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
__________________
Citat:
Originalno postovano od megane Pokaži Post
Svirati sa jednim te istim drumom ta ta ta ta ta ta ta je dosadno. Da se kod nas pojavi na bini bubnjar pa ljudi bi počeli da se smiju. Prošlo je vreme The Beatles, Quen, Ribje ćorbe...
dalibor jarmina je offline   Reply With Quote
Star 22.08.2012, 08:46   #16
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To pitanje takodje nece i ne moze, naci nikakav plauzibilan odgovor jer isto pravilo (da nema pravila) vazi i za aranzer... mozda kod njega jos za nijansu strozije. Strozije jer aranzerska svirka podrazumijeva da je u upotrebi nekoliko desetina vrlo rarazlicitih Drum Kitova (bubnjar na bini ima samo jedan a u vrlo rijetkim slucajevima dva), desetak Bass gitara (basista na bini ima jednu ili eventualno dvije), dvadesetak ritam gitara (gitarista na bini ima maksimalno dvije do tri) itd... Tek kod aranzera se mora uvijek nanovo praviti drugaciji kompromis. Sluh i veoma dobro poznavanje tona, akustike i pojedinih instrumenata kao i njihove interakcije, su jedini faktori i preduslovi za dobar mix. Iz ovog razloga i postoje ljudi koji se iskljucivo bave ovim a koje nazivamo ton-majstorima, mada je vecina samozvanih i diletanata, bez ikakvog strucnog obrazovanja, nazalost.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 22.08.2012, 11:04   #17
dalibor jarmina
Vredan član društva
 
dalibor jarmina's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.08.2008
Mjesto: Vinkovci
Godina: 36
Postovi: 206
Downloads: 372
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Korg PA2XPRO
dalibor jarmina befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dalibor jarmina pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

U pravu si tranzit kao i u većini svojih postova. Ja sam i napisao da mislim da nema pravila ni za bend ni za aranžere, ali sam htio baš da vidim hoće li bit netko ko misli da ipak postoji "šablon"

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
__________________
Citat:
Originalno postovano od megane Pokaži Post
Svirati sa jednim te istim drumom ta ta ta ta ta ta ta je dosadno. Da se kod nas pojavi na bini bubnjar pa ljudi bi počeli da se smiju. Prošlo je vreme The Beatles, Quen, Ribje ćorbe...
dalibor jarmina je offline   Reply With Quote
Star 22.08.2012, 12:21   #18
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Te nebuloze o nekim "cvrstim" pravilima u miksanju su me ponukale da napisem jednu seriju tutorijala. Prvi mozes da procitas na:

http://www.yu-midi.org/forum/showthr...#axzz24GhLG1uN
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 22.08.2012, 14:55   #19
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Super tekst :-)
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 22.08.2012, 18:27   #20
tonijo
Odomaćeni član
 
tonijo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.04.2008
Mjesto: Slavonija-Hrvatska
Postovi: 517
Downloads: 1595
Uploads: 65
Rekao HVALA: 384
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5,Korg Krome,Honda TRX 400 4x4, RCF 735 MK IV, RCF 710 MK IV,RCF 905 ASII,KYMCO 700 MXU
tonijo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tonijo pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Odlicni kolega tranzit..... bilo bi lijepo da se tekst ubaci u ovaj post zbog preglednosti..... hvala...moze dalje.


u biti najveci mi je problem nastimati kvalitetno bubanj i bas..... pogotovo sto ima eq i na bas pojacalu..... a moj basista nije civiliziran da se drzi pocetnog stimanja.....uvijek mora dirati pojacalo u toku svirke i poremeti cjelu sliku jer njemu nesto fali...... naglasio bi da je jako bitno kod nas amatera imati poslusne clanove benda...... ako u toku svirke svako malo netko ode do mixera od tog posla nema nista.


Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
__________________
Yamaha Tyros 5 76, Korg Krome 61, Dallape ORGANTONE, RCF 735 MK IV, Midas MR12, Honda TRX 400 - 4x4.

Promijenjeno od tonijo (22.08.2012 u 18:33 sati)
tonijo je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:26


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije