Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.09.2009, 16:54   #31
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Biiizmis je to.Evo sta ja mislim o tome.Gw8 je klavijatura koja je osmisljena da se dugo prodaje u skoro svim delovima sveta i da bude dostupna svim drustvenim slojevima.Na koji nacin je to moguce?Jedino stalnim uvodjenjem "novina"!Prva faza su kljave sa ritmovima i bojama koje su specificne za svako trziste pa samim tim i interesantne za odredjen broj kupaca.Druga faza je novi OS koji ovaj workstation pretvara u "aranger" takoreci,na ovaj nacin se ne samo odrzava vec i povecava potraznja za ovom klavijaturom.Ukoliko su ove pretpostavke tacne sledeca faza bi mogao biti novi set boja za koji ja mislim da ce se naplacivati.
Mozda sam preveliki optimista sto se tice poboljsanja kvaliteta GW8(sto je babi milo....)ali realno gledano klavijatura je morala biti hardwerski opremljena da prezivi ovakve softwerske promene!
p.s.Jos kad bi neki haker razbio OS pa da mi sami ubacujemo stylove u World sekciju po zelji na nacin na koji su ubaceni ovi Gold stylovi!!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2009, 00:38   #32
mladenkom
Ovaj baš voli da kuca
 
mladenkom's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Chicago,Il
Godina: 38
Postovi: 308
Downloads: 979
Uploads: 5
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 38 puta u 36 Postova
Instrumenti: Edirol pcr500,VST instrumenti...
mladenkom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mladenkom pošalji poruku preko Yahoo! messengera mladenkom pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@Rolandinjos

hvala na odgovoru..kad uhvatim vremena obici cu par radnji u cikagu,jer oni i imaju samo gw8L pa cu da pogledam sta ima u toj banci semplova
__________________
Welcome to the internet.
Where men are men,women are men and little girls are FBI agents.
mladenkom je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2009, 00:51   #33
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@mladenkom
Ja sam drugacijeg misljenja nego rolandinjos i smatram da su banke po kojima se razlikuju GW8-E i GW8-L naknadno to jest softwerski ubacene i nadam se da ce u dogledno vreme sami korisnici odlucivati koji ce set boja koristiti,odnosno da ce nam biti ponudjene i kombinacije ovih setova.Za sada nije moguce da mi to sami odradimo ali sam siguran da ovi iz Rolanda odlicno znaju kako da to urade.Dakle obrati se direktno njima jer trgovci nece znati odgovor na takvo pitanje.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2009, 01:01   #34
mladenkom
Ovaj baš voli da kuca
 
mladenkom's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Chicago,Il
Godina: 38
Postovi: 308
Downloads: 979
Uploads: 5
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 38 puta u 36 Postova
Instrumenti: Edirol pcr500,VST instrumenti...
mladenkom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mladenkom pošalji poruku preko Yahoo! messengera mladenkom pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

poslacu mail u par radnji pa cemo vidimo sta kazu

inace ovde je poskupeo,pre par meseci mogao se naci za 800$,sada je nov u radnjama 895,mozda bas zbog tog update-a
__________________
Welcome to the internet.
Where men are men,women are men and little girls are FBI agents.

Promijenjeno od mladenkom (05.09.2009 u 01:04 sati)
mladenkom je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2009, 02:45   #35
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Nadjoh neku sličicu kako to sada otprilike izgleda na GW8 (mislim na edit style-ova)...ogroman napredak u odnosu na ono što je bilo ponudjeno u staroj verziji OS-a...sad već ovo liči na ozbiljan aranžer...
Grafički Fajlovi
File Type: jpg image_LCD_L.jpg (37,6 KB, 93x skinuto)
Highslide JS
  Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio za ovaj koristan post:
korgijas (16.09.2009)
Star 07.09.2009, 14:40   #36
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tako je,mada je i pre zvucao dobro,bilo je prava muka da se bilo sta iole kvalitetno napravi.Najvazniji napredak je Multiefekat na stylove kao i mogucnost kombinovanja setova bubnjeva.Mislim da ovo nije konacni update kao sto sam vec rekao i da ce tek ova klavijatura da zauzme mesto koje joj pripada u svetu elektronskih instrumenata.Najjaci aduti GW8 su izuzetno cist i jasan zvuk,male dimenzije,mp3 player i tako redom.. a o ceni i da ne govorimo.
Nego Rolandinjos da te pitam jesi li ti svoj GW8 prodao?
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2009, 16:04   #37
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ja još odavno nemam gw8...i sad mi je žao zbog toga...
  Reply With Quote
Star 07.09.2009, 17:04   #38
Henri
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.07.2008
Postovi: 5
Downloads: 214
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Henri befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Drustvo ako mozete objasniti editiranje smf(MIDIJA) u gw 8 v 2.0 bio bih zahvalan, inace sve na postu je cista petica.pozdrav
Henri je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2009, 19:15   #39
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prvo importujes song odnosno midi fajl,posle toga isti pronadjes u song sekciji,i pritiskom na part view otvara se novi meni gde stoji ime prvog parta i sledece stavke MFX,EDIT,MICRO,MASTER,INIT.Ponovnim pritiskom na Part view otvara se song makeup gde jednostavnim kretanjem pomocu kursora i uz pomoc tockica birate boje za partove i povecavate i smanjujete Expresion ,reverb i chorus..
Da se vratimo na prethodni meni,pritiskom na MFX otvara se novi meni gde mozemo odabrati partove na koje cemo postaviti Multiefekat i koji se moze primeniti na sve partove izuzev na Upper i Lower cije parametre odredjuje sama performansa(koje si efekte izabrao za ove partove u performansi oni vaze i za song.U edit sekciji imamo jos jedan podmeni gde se nalaze neke funkcije koje su vazne za fino uredjivanje songa velocity,gate time,transpoze itd mislim da ovo nema potrebe objasnjavati.U micro modu moze svati ton izabranog parta posebno da uredite okretanjem tockica za izbor i uz pomoc kursora.Master se odnosi na globalne postavke midi fajla dok biranjem Init opcije brisete sve deonice i postavke midi fajla.Eto ovo je skraceno objasnjenje,za sada ne planiram da uredjujem midi fajlove pa mozda ne znam neke cake koje bi ti bile od pomoci ali ti savetujem da belezis povremeno promene koje uradis da ne bi izgubio sve sto si prethodno uradio ukoliko pretrpas informacijama song pa samim tim blokiras klavijaturu ili onemogucis dalje izmene!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, Boban010, za koristan post:
Henri (07.09.2009), korgijas (16.09.2009)
Star 07.09.2009, 23:57   #40
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bobane,ajde jos jednom mi objasni postupak za stavljanje efekta,tj.ekvilazera na style.znam da trebe da se udje u stile compozer pa da se udje u MFX i da se namesti mfx 1 ili 2.Nije mi jasno samo,da li kad to namestim samo treba da izadjem iz style compozera i da snimim te promene kao kad sredjujem neki ritam ili sam nesto izostavio.inace danas sam dosta ritmova sredio i jako sam zadovoljan kako to zvuci i kako se za male pare dobije sjajan aranzer.ja sam prezadovoljan sa rolandom GW8 i hvala ti na dosadasnjim savetima i sjajnoj podrsci koju dajes i ostalim kolegama.
nesaband je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:48


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije