Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.08.2009, 21:51   #1
nikolic025
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 17.08.2009
Mjesto: Odzaci/Subotica
Postovi: 50
Downloads: 189
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: gitara,harmonika,bubanj
nikolic025 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Pomoc oko upotrebe Korg pa50

Pozdrav!

Kupio sam Korg PA50,citao sam uputstvo,ali nikako da nadjem to sto mi treba.

Ubacio sam neki set na njega i sada ne znam kako i da li moze da se nameste 10 glavnih boja koje cu koristiti,recimo za svaku pemu ima odredjena boja,ali ne znam kako se menja ta boja a da ne promenim pesmu,na primem Splavovi ima onu kabinsku harmoniku i onaj pistavi zvuk,pa kako kad mi on vec stavi pistavi da prebacim na harmoniku,da li je to na setu ili moram ja nesto da cackam?

Ovoga sigurno ima u uputstvu,ali ga ja nenadjoh,pa ako nekom nije mrsko da mi objasni kako da podelim klavijaturu na pola,jer slucajno sam cackao i sad su mi 3 oktave za ritam,a dve za solo,a to mi je bas malo,hteo bih obrnuto.

Hvala u napred i pozdrav!
nikolic025 je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2009, 22:05   #2
alen248
Vredan član društva
 
alen248's Avatar
 
Registrovan/a dana: 24.02.2005
Mjesto: Paraguay
Postovi: 177
Downloads: 17142
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: CharlesBafAV
Interesi: CharlesBafAV
alen248 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
alen248 pošalji poruku preko ICQ messengera alen248 pošalji poruku preko AIM messengera alen248 pošalji poruku preko Yahoo! messengera alen248 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kolega svi smo mi poceli od nule i vremenom smo savladali svoje klavijature. Sto se tice upotrebe malo se potrudi i nadji tutorijal tj. uputstvo od pa 50/60/80 jer nevjerjem da ce ti iko objasniti uputstvo za koristenje klavijature nego ti se moze pomoci oko konkretnog problema. I za pocetak splitovanje je jednostavno pritisni tipku split i cuvaj je a drugom rukom samo pritisni ton na kojem ces da bude split! Pozzz
alen248 je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2009, 22:13   #3
braun
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.08.2009
Postovi: 48
Downloads: 51
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
braun befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pa 50 ne moze imati 10 glavnih boja vec 160 perfomans boja i 4 po svakom ritmu... ako ti gori dugme singl touch seting onda ti se boje automatski prebacuju na prvu od STS ispod ekrana , ako to dugme iskljucis onda ti ostaje zadnja izabrana boja... bilo koju performans boju mozes prebaciti pod STS 1 , 2 3 ili 4 sa dugmetom write pa ppod STS ...znaci odaberes perfomans , pa write i odaberes STS 1,2,3,ili 4 i onda enter...
braun je offline   Reply With Quote
Star 26.08.2009, 01:35   #4
Dejan
Ovaj baš voli da kuca
 
Dejan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.07.2009
Mjesto: BiH
Godina: 36
Postovi: 444
Downloads: 1138
Uploads: 13
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: PA2Xpro,KORG TR,A.Git,el.Gitara,bass...
Interesi: Audio design,kompjuteri i elektronika
Dejan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

http://www.yu-midi.com/forum/downloa...o=file&id=1251
kolega MARCO7 je ovo postavio.Posluzice ti
__________________
Svi veliki svjetski umovi su umrli. Anstajn je umro, Njutn je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjecam bas najbolje... xD
Dejan je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2009, 01:59   #5
nikolic025
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 17.08.2009
Mjesto: Odzaci/Subotica
Postovi: 50
Downloads: 189
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: gitara,harmonika,bubanj
nikolic025 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard aa

PPa imam neko uputstvo (ovo nece da otvori,ne znam zasto),ali nisam nasao ni pola stvari koje me zanimaju.

Recimo kako da za svaku pesmu izaberem ta cetiri zvuka i da ih usnimim,kako kad napravim svoj set da ga stavim na disketu i da li je moguce kombinovati vise boja (2 ili 3) pa napraviti jednu (npr. klavir i truba)?

Hvala vam u napred!
nikolic025 je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2009, 02:19   #6
Millan
BANANOVAN na sopstveni zahtev!!!
 
Millan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.12.2004
Mjesto: Sabac
Postovi: 621
Downloads: 688
Uploads: 14
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 42 puta u 39 Postova
Millan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ima tamo sifra da se upise pa ce ti otvoriti... U uputstvu ti je otprilike sve objasnjeno, jer to su osnovne stvari koje tebe interesuju. Sve, sve, al' gde nadje kao primer da kombinujes klavir i trubu...
__________________
Ko peva zlo ne misli... A, ko misli, ne zna da peva!
Millan je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2009, 13:21   #7
spasoje88
Vredan član društva
 
spasoje88's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2008
Mjesto: Valjevo
Godina: 35
Postovi: 223
Downloads: 461
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Korg Pa1x-pro
spasoje88 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
spasoje88 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

E ovako, na primer za neku pesmu izaberes ritam (npr.rumba) i pritisnes dugme Style play (da bi ti se pojavio ekran sa bojama)! Na levoj strani su prvo bubnjevi pa tarabuke pa bas i na kraju pratnja, a na desnoj strani imas tri boje koje mozes da ukljucis i poslednje ti je linija na levoj ruci(string)! E sad ako pored tih boja na desnoj strani stoji ikonica u obliku dirki onda ti je taj kanal ukljucen i tu mozes stavljati boje a ako ne stoji ikonica onda moras pritisnuti oba tastera pored ekrana u isto vreme da bi ti se ukljucio kanal (upper2 i acc3)! Da bi tu stavio boju namestis strelicu tu i ides u program pa na banku koju zelis i biras boju... E tu ti se mesaju te boje sto ti trazis! Kad stavis boje koje hoces onda odes na meni pa mixer i tu podesavas jacinu boja.... Kad sve to uradis onda ides na Write i dajes ime performansu i snimas ga ne koje hoces mesto! Sve ovo da uradis treba ti manje od 3 min! Da bi snimio STS 1,2... Uradis sve ovo gore sto sam ti rekao samo kad pritisnes write ne kucas ime performansa nego spustis dole na trecu stavku i tamo ce ti pisati da izaberes hoces 1,2,3 ili 4! To ti je sts...Dva puta enter i teraj! E tako se objasnjava!!! )
Dodato:
Zaboravih reci... Ti STS 1,2,3i 4 se dodeljuju za ritam a ne za performans! Znaci ako za neke pesme koristis isti ritam uvek ce ti na sts-u biti one boje koje si usnimio za taj ritam! A za cuvanje na disketu ides na Disc>Save>Save all! Dva puta enter!!!

Promijenjeno od spasoje88 (27.08.2009 u 13:23 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
spasoje88 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio spasoje88 za ovaj koristan post:
nikolic025 (27.08.2009)
Star 27.08.2009, 13:58   #8
Korg-Pa800
Vredan član društva
 
Korg-Pa800's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Tuzla - BiH
Postovi: 129
Downloads: 127
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 19 Postova
Instrumenti: Korg Pa800,Pigini De Luxe,Klavir
Korg-Pa800 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja dok sam imao pa50 i nisam ga bas bio savladao,ali kad sam kupio korg pa800 onda sam sve skontao,tj.sad kada bi se vratio na pa50 znao bi ga zmirke editovati.
U sustini korg pa50 moze svako savladati i bez upustava,samo treba volje i vremena.
Lijep pozdrav...
__________________
Korg-Pa800 je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2009, 16:12   #9
nikolic025
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 17.08.2009
Mjesto: Odzaci/Subotica
Postovi: 50
Downloads: 189
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: gitara,harmonika,bubanj
nikolic025 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard hvala

Momci,hvala vam mnogo,uspeo sam nesto da uradim,e sad,skinuo sam neke ritmove,evo na primeru Ace Lukasa (ne mogu da se setim koja je pesma,neka novija).Pustim ritam da ide,a u pozadini se cuje neko brujanje kao da je neko ukljucio kabinu na harmonici i da cepa najdublji moguci ton.Mislim,sve to prati harmu,ali uzas zvuci,verovatno je zato sto je ritam za pa80 i ja sam ga stavio na pa50.Provalio sam da iskljucim harmoniku i onda je sve ok,ali je malo suplje.Kako,recimo da stavim tu neki drugi zvuk i da zvuci normalno?


Hvala jos jednom i sorry zbog cimanja.


P.S. Nije zbog sifre,nego me lap-top trpa i nece da otvara pdf fajlove i te slicne,imam Vistu,pa je jos nisam skontao,XP je zakon!!!

Pozz
nikolic025 je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2009, 16:37   #10
Korg-Pa800
Vredan član društva
 
Korg-Pa800's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Tuzla - BiH
Postovi: 129
Downloads: 127
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 19 Postova
Instrumenti: Korg Pa800,Pigini De Luxe,Klavir
Korg-Pa800 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ewo ovako....
Odes u meni i izaberes opciju tracks,mislim da ide tako,nemoj zamjeriti davno sam imao pa50.
Eh onda tu farbu koju hoces da promijenis oznacis dumetom sa strane od te farbe i onda na desnoj gornjoj strani klavijature izaberi opciju program select ili sam program. I onda pocni listati user-se ili neke fabricke boje odaberi nesto writuj to na taj style i to ti je to...
Nadam se da si razumio,i ne ometas me,nije problem,uvijek cu pomoci...
Lijep pozdrav...
__________________
Korg-Pa800 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:26


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije