Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.08.2007, 18:18   #11
dalabu
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 02.03.2006
Postovi: 339
Downloads: 156
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
dalabu befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dalabu pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

realna cjena G800 je 300-400eura a realna cjena EM 2000 je 800-900eura a realna razlika izmedju te dvije klavijature je ogromna,sa ili bez HD neuporedivo se razlikuju.G800 je igracka za EM2000.Po meni EM 2000 je najkvalitetnije uradjen rolandov aranzer.Ovdje je jos uvjek skuplji od VA/7.Moje misljnje je ovo da se nebi nasao neko iznenadjen ili uvredjen.Pozdrav
dalabu je offline   Reply With Quote
Star 15.08.2007, 20:18   #12
nele1
Ovaj baš voli da kuca
 
nele1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.09.2006
Mjesto: Nemacka Berlin
Godina: 54
Postovi: 491
Downloads: 552
Uploads: 0
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 80 puta u 76 Postova
Instrumenti: 2 Harmonike Artist,PA800,LE korg
Interesi: pomagati dobrim ljudima
nele1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
nele1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard a gde to legendo

AGDE TO LEGENDO ZA 800E
PA OVDE U NEMACKOJ SAM VIDEO MAKAR 5-6 DA SU OTISLI ISPOD 600e
DAJE NAJBOLJI ROLANDOV ARANZER TOJESTE TACNO
POZDRAV
__________________
NELE 1
nele1 je offline   Reply With Quote
Star 15.08.2007, 21:09   #13
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pozdrav kolege! Ja sam dugo imao G-800 i prodo ga ovdje u BiH prije par mjeseci za 400 EUR. Dusa me moja bolila kad sam ga prodavo a morao sam jer sam se prije vec uvalio u kredit za PA1XPRO. Sva sreca pa sam semplovo sve ono sto sam koristio u ritam sekciji na G800 i sad to imam u Korgu. Inace po meni ovaj korg i ne samo ovaj bi bio pracka bez ovog rolandovog bubnja i bez stimanja EQ kakav je i u rolandu tako da se dalabu ne slazem sa tobom da je G-800 igracka. Probao sam i EM-2000, slusao ga kod drugih ali ruku na srce G800 imam muda sto slabo koji aranzer ce da ima a G-1000 je jaci brat od g800 sa dosta korisnih stvari... Mnogi se zavaravaju oko nekih stvari, G-800 ima po meni najnabijeniju i po frekventnom opsegu najbolju ritam sekciju koja ce da puni svaki razglas i svaku prostoriju. To nije sint kao korg da ima dobre solo zvukove zato je idealno g800 ili g1000 + neki Triton...Pozdrav!
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 15.08.2007, 23:12   #14
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Trzisna a ne realna cijena

Samire(Dalabu) druze moj nesmije se ovdje niko uvrijediti,jer su to tvoja licna misljenja i to je posteno.Svi smo ovdje drugovi pa znao ga svirati ili neznao!!!!Znam da se razumijes u klavijature.Ja sam u svom prethodnom postu napisao da bar kod nas u BiH su trenutno TRZISNE a ne REALNE vrijednosti svega pa i klavijatura.Isto kao sto su drasticno pale cijene racunara,mobitela,...tako i starijih a kvalitetnih klavijatura.Kada bih ja licno dobio ponudu da prodam(a nemislim prodavati) 300 Eura za G 800(ima megafloppy-ali nema veze),ja bih ga radije bacio u rijeku,zapalio,iscijepo....!!!! EM 2000 je u svakom slucaju mladja,bolja,kvalitetnija klavijatura ali TRZISNO se nemoze uzeti toliko love za nju.To znam iz mnogih kontakata preko oglasa kada sam ja kupovao.Ljudi mogu zacijeniti,ali nemogu dobiti te pare.Dakle,bar kod nas nije tolika razlika u cijeni izmedju G 800 i EM 2000.
Ja sam amatercina,ali sam mnogo toga vidio i cuo.Jedan kvalitetan muzikant,koji ima G 800(1000) u kombinaciji sa Tritonom,Yamahom itd moze dobro da odradi posao.Nije sve u skupom i u sminki.Ko zna svirati,on ce ga i odsvirati!!!!
Evo sto rece drugar Din074,dusa ga je bolila kad je prodavo.To je ono o cemu ja pisem-TRZISNA CIJENA!!!!

NETREBA UOPSTE PISATI BOLJA OVA,BOLJA ONA KLAVIJATURA.TO JE STVAR LICNOG UKUSA,DA NEBI BILO SVADJE.

Kocko drugaru,ja cu ti samo ukratko o tom Megafloppy-ju.Ja sam kupio G 800 u kojem je vec bio ugradjen.Moja klavijatura vodi porijeklo iz Nisa-Srbija i to je tamo neko nekad ugradio.Sve to izgleda kao da ga je fabrika takvog proizvela.Taj uredjaj su proizveli talijani neke 95.godine i odavno se vise ne proizvodi.Oni su na svojoj stranici napisali da je to hard disk,medjutim taj Megafloppy radi na istom principu kao i disketa(floppy).To ti je u bukvalnom prevodu MAGACIN DISKETA.On ima na sebi brojeve od 000 do 999 i to su u stvari slotovi.Pojednostavljeno,na svaki broj mozes da memorises ritmove,boje ,midije u velicini memorije kao diskete.Znaci mozes natrpati hrpu ritmova,boja,midija...
Medjutim to ti nemoze biti od velike pomoci,osim ako mislis pustati midije,a meni oni netrebaju.Prednost je sto ako radis svirke(a ja ne) nemoras nosati sa sobom diskete jer ono sto memorises na megafloppy ostaje na klavijaturi i poslije gasenja.Ali kad upalis klavijaturu,bar kod G 800 ti opet moras loadovati onih osam ritmova u USER BANK.Isto tako nemozes direktno vuci ritmove sa njega.Sumnjam da ces uspjeti igdje da kupis Megafloppy posebno.

OVO JE SAMO LICNA I DRUGARSKA RAZMJENA MISLJENJA.

Din074 mozemo li stupiti u kontakt nakako preko PM-a.

Zdravi mi i zdravi bili,

Sejo
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 16.08.2007, 01:04   #15
nele1
Ovaj baš voli da kuca
 
nele1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.09.2006
Mjesto: Nemacka Berlin
Godina: 54
Postovi: 491
Downloads: 552
Uploads: 0
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 80 puta u 76 Postova
Instrumenti: 2 Harmonike Artist,PA800,LE korg
Interesi: pomagati dobrim ljudima
nele1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
nele1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard SLUSAJTE DRUGARI

SLUSAJTE DRUGARI
SVAKO SVIRA STA MU SE SVIDJA
SVAKO IMA NEKI SVOJ UKUS
ZIVI I ZDRAVI MI BILI
DZUTURE CUZAMEN
__________________
NELE 1
nele1 je offline   Reply With Quote
Star 16.08.2007, 01:28   #16
dalabu
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 02.03.2006
Postovi: 339
Downloads: 156
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
dalabu befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dalabu pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Bravo Nele.A zavisi i na cemu su se ljudi ucili svirati.Ako si ucio na klaviru blizi ti je i drazi g800,g1000 ili pa1xpro.A ko je ucio na harmonici normalno je damu je blizi em"2ooo(imA jedan na eBay vec je presho 650e a za dan ipo bice bash kao sto sam i rekao najmanje 850e)vidjecemo,pa1x.A nazalost vrijeme donosi svoje nebi ni ja nikada mjenjao dx11 za Lee ali eto dodje i 11ka na 250eura a lee duplo skuplji.Ima g800 par dobrih lupova na osnovu kojih se nadogradjivao roland u sljedecim serijama.Pasu i u pa1 korga ali njih par.Danasnja muzika je donijela puno nepravilnih ritmova tako da i dobar bubnjar da bi bio u fazonu nosi module sa sobom.Jebi ga tako vrijeme donijelo.Nekada sam i ja mislio da od stojadina nema boljeg auta a dans i on 500maraka u dobrom stanju.Za sejoroland komsiju pozdrav i da ne brkamo ovdje kod nas i kod vas.Ovdje su polovni instrumenti sacuvaniji i malo skuplji ali su zato i novi skuplji ovdje.Nego nek ste vi meni zivi i zdravi.
dalabu je offline   Reply With Quote
Star 16.08.2007, 02:58   #17
nele1
Ovaj baš voli da kuca
 
nele1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.09.2006
Mjesto: Nemacka Berlin
Godina: 54
Postovi: 491
Downloads: 552
Uploads: 0
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 80 puta u 76 Postova
Instrumenti: 2 Harmonike Artist,PA800,LE korg
Interesi: pomagati dobrim ljudima
nele1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
nele1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

tako je sve ima svoje
ma svuda je razlicita cena
ja pravo dati kazem i nekupujem sa ebeya samo sam vako gledao povremeno sta se desava
pozdrav
__________________
NELE 1
nele1 je offline   Reply With Quote
Star 16.08.2007, 03:15   #18
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Sve je u redu Samire

Samire komsija moj pozdrav,
Ma nema to veze sto sam ja napisao "kod nas" u BiH,jer sam mislio opcenito na standard i finansijske mogucnosti ljudi ovdje.Kada uzmes prosjecna primanja raje ovdje logicno je da trziste nemoze podnijeti visoke cijene.Masa raje kupuje nove instrumente na kredit pa otplacuju jer je nestasica gotove love.Ali opet je dobro.
Vjerujem ti da su polovni instrumenti tamo ocuvaniji,jer ovdje dok dobro pripit gost sa flasom pive i masnim rukama od pecenja dodje da naruci pjesmu ode ti instrument pa ga cisti dva dana.To sam gledao.
I ja sam vozo stojadina prilicno vremena i bio je ko turbo a sada sam ko malo odmako pa dobro ocuvan legendarni GOLF 2.
Neznam sta ce se desiti na eBay,ali,opet moram reci "ovdje" je eBay oglasi i preporuka.
PSruze poslo sam ti e-mail.Jesi li dobio i ako jesi javi se komso ako ti nije sta.Nemoj sta zamjeriti sve je bilo jaranski.
Zdrav i veseo bio,i cuvaj se
Sejo
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 16.08.2007, 07:46   #19
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo da se ubacim u debatu...
Pozdrav z amoj velikog jarana,skoro reći rođaka seju,moga Sarajliju, i Dalabu kojeg pozdravlja moj dobri kolega Samed i kojeg bi sam lično volio i imo čast upoznati...Što se tiče cjeni tu je velika NEPRAVDA...Ako je ko čuo za Zajku iz Otoke,taj momak je tamo oko 1996-97 naručip preko oca NOV Roland G800 koji je tada košto oko 4000DEM,dakle današnjih 2000eur...I danas kad je on prešalto na Korga (muka i standard natjera),šta mislite koliko može za njega da dobije?...Dakle pušno je je goleme pare na njemu a još uvjek mu je zvuk bolji od mnogih novijih sinthova...Ali danas se sve gleda jarani moji da je lakše,bolje z atransport,da ima više stvari ugrađenih,itd...Evo ja se sjećam kad sam svoju V50 kupovo---Nigdje u Sloveniji da je nađeš ko za Boga...ja i kolega Sinan Šabotić putovali smo 800km do Genove i natrag (tamo jedino našli kod jednog cige) i potrošili ogromne pare...Dakle tada smo potrošili preračunano iz Tolara u eure oko 200eur samo za gorivo,plus još 700eur što je sinth košto...A ja svoga nisam mogo prodati ni za 400...I kako tome da čovjek bude pametan?NIKAKO,već et biti budala pa prodaj pošto potom,Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 16.08.2007, 13:56   #20
nele1
Ovaj baš voli da kuca
 
nele1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.09.2006
Mjesto: Nemacka Berlin
Godina: 54
Postovi: 491
Downloads: 552
Uploads: 0
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 80 puta u 76 Postova
Instrumenti: 2 Harmonike Artist,PA800,LE korg
Interesi: pomagati dobrim ljudima
nele1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
nele1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard EEEEEEEEEEEEEEEE

ETO VIDITE TOJE TIPICAN PRIMER KAKO ELEKTRONSKE STVARI GUBE VREDNOST NAZALOST ALI JE ISTINA
POZDRAV
__________________
NELE 1
nele1 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
cena, em2000, realna


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:32


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije