Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.04.2013, 12:30   #41
Privatnik
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 21.03.2013
Postovi: 25
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 10
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Privatnik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Akordeonista Pokaži Post
Privatnik, i ne pricam o sempleru ili modulu vec o BK5 kao kontroleru istih! Ne mislim da ovo ne koristi nikome jer bi dobar deo korisnika mozda zeleo da ima i mogucnost prikljucivanja nekog externog modula - semplera koji bi se mogao adekvatno kontrolisati putem BK5!

U redu je, prijatelju. Razumijem sada pitanje i slažem se sa tobom. Naravno da je svaka dodatna mogučnost spajanja perifernije dobro došla onome tko ima potrebu za "proširenjem" i dodacima.
Privatnik je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2013, 12:35   #42
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Morison Pokaži Post
Ono sto sam napisao za brzo biranje performansi na Bk9, ima izgleda da ce update-om doci i na Bk5.
Svak novina update-om je korisna,mada mislim da za ovim i nema neke potrebe.To je iskljucivo moje misljenje.Sve je to stvar navike i kako se ko organizuje.Vise bih voleo da ubace terce jer je to bitna stvar(za mnoge korisnike koji bi se bas zbog toga opredelili za BK 5) a ove periferije po meni i nisu toliko bitne posto se moze i na ovaj nacin brzo promeniti svaki performans ako si vest.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2013, 15:10   #43
Privatnik
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 21.03.2013
Postovi: 25
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 10
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Privatnik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@nesaband

Ja mislim baš suprotno. Smatram da je dobro ako se softver nadogradi dodatnim opcijama pa - tko voli-nek izvoli. Tebi bude možda vrlo koristan dodatak, nekome bespotreban...
Sam update je jednostavan pa ne vidim razlog da se ne ponudi update. S druge pak strane, pohvalno je što vidimo da se izlaskom BK-9 ne zapostavlja softver za BK-5. Ima li zasluge u tome i netko od ove ekipe sa foruma?

E, da..navijam za tebe i ekipu da dobijete i te terce!


Pitanje ili prijedlog, ako tko sluša od majstora:
Ima li global setting za OTS? Naime, da se postavljanjem parametara za jedan OTS može sejvati to kao globali setup za sva 4 OTS-a.
Meni bi bilo zanimljivo da si postavim recimo stringseve u lijevu ruku, podesim jačinu, eq, pa upp2 isto tako i sve sejvam kao globalnu postavku za sva 4 OTS-a odjednom, da ne moram svakom od 3 preostala OTS-a setapirati postavke onog prvog.
Ili sam nešto propustio u manualu?
Privatnik je offline   Reply With Quote
Star 28.04.2013, 05:09   #44
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislim da ta opcija ne postoji u globalu i da mora peske da se odradi.Znam da je to dosadan posao ali sta je tu je.
nesaband je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nesaband za ovaj koristan post:
worga (11.06.2014)
Star 05.06.2014, 18:35   #45
Privatnik
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 21.03.2013
Postovi: 25
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 10
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Privatnik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav ekipi!

Nije me dugo bilo jer, svira se i zarađuje. Uzgred rečeno, "mali" BK već se otplatio nekoliko puta! Žive svirke mogu se odlično odraditi ali je potrebna priprema i dobro upoznati instrument, kao uostalom i svaki drugi.

Sada nakon live-sviranja mogu reći da sve pohvale o klavijaturi i dalje ostaju! Soundovi bogati, ništa prenakićeno, nema "mrljavih" soundova i sve izlazi čisto na razglas. Zadnji update donio je točno one stvari koje su uistinu falile. Bili bi sretniji sa još nekim dodacima u sotveru ali možda izbace još koji sitniji update. Do tada, pohvale Rolandu i ovoj ovdje ekipi koja je imala utjecaj da se softver poboljša, doradi i prilagodi!

Imam pitanja:

Da li je moguće zaključati OTS kao što se zaključa ritam ili 'boja'? Jel možda može u Global settings? Ako nema te mogučnosti, to bi (mi) bilo vrlo, vrlo korisna stvar. Ajd Roland, molimo vas, složite nam 'OTS Lock' na neku tipku.

Lower "Hold"...E, tu mi nešto nije jasno.
Ako spremim (Save) svoj performance u kojemu je uključen Lower i u "Split" funkciji u Global-u je postavljen na "Hold On", Zašto Lower sound ne ostaje uključen ako se uključi neki od OTS-a iako je su i OTS spremljeni u toj performance? Isključivanjem OTS-a (onda kada blinkaju sve 4 tipke), Lower se ponovo pojavi sa uključenom "Hold" funkcijom, odnosno, uključivanjem jednog od ta 4, Lower se isključi.

Kopiranje (odnosno "Cut") performance iz liste u listu?
Moj je sistem da uključim drugu listu i tamo u nju spremim (Write) istu performance a u onoj prijašnjoj pobrišem da ne bi bilo duplikata. Ima negdje "Cut/Copy-Paste" performance?

Oni koji poznaju klavijaturu i softver, znati će o čemu pričam. Bio bih zahvalan na pomoći.

Pozdrav svima!

Promijenjeno od Privatnik (05.06.2014 u 18:37 sati)
Privatnik je offline   Reply With Quote
Star 11.06.2014, 17:36   #46
worga
Početnik forumacije!
 
worga's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.07.2007
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 24
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 63
Zahvalili mu 11 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland E-A7,Roland Fantom X-6,Roland FR-3x,Siwa&Figli COBRA Special
Interesi: Previše je toga da bih ovde sve rekao... :-)
worga befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moraš mi reći koji je operativni sistem kod tebe,moguće je da zbog toga ne funkcionišu neke stavke koje si naveo.Neša je uspešno pokrenuo terce (pomoći iPad-a) ali isto tako može i preko androida(može i telefon android sa novijom verzijom softvera i malo većim display-om,a može i tablet,što je još bolje)
Dakle postoje mnoge nadogradnje sa poslednjim operativnim sistemom 1.05 i dodate su još tri harmonike koje baš lepo zvuče.
Što se zaključavanja OTS-a tiče,to ne može jer nije vezan za Performance već za Style
Ono "cut" -isecanje, brisanje i sređivanje liste bi trebalo da može pomoću tastera Menu(moraću da proverim,jer sad sviram BK-9)
Što se tiče Lower-a u OTS-u mislim da to moraš za svaki OTS koji memorišeš posebno da podesiš.To ću proveriti,kod mene na BK-9 ima u samom globalu zaključavanje,tj. zadržavanje mnogih opcija ali za BK-5 nisam siguran.Dok sam ja svirao BK-5 nije mi menjao opciju zadržavanja ili nezadržavanja Lower-a prilikom menjaja OTS-a.

Promijenjeno od worga (11.06.2014 u 17:45 sati)
worga je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio worga za ovaj koristan post:
Privatnik (11.06.2014)
Star 11.06.2014, 17:38   #47
Privatnik
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 21.03.2013
Postovi: 25
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 10
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Privatnik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od worga Pokaži Post
Moraš mi reći koji je operativni sistem kod tebe...
Da, software je nadogradjen je na 1.05

Kažeš, može i na Android taj neki softver? Moj OS na mobitelu je 4.1, dakle noviji.
Dodato:
@worga
Hvala ti na konstruktivnom odgovoru!

Što se tiće cut-paste opcija, ne vidim da se direktno može iz jedne Performance liste preseliti u drugu. Za sada se snalazim tako da učitam Performance koji želim kopirati u drugu lisu, kliknem na "List", odaberem samo drugu listu pa onda kliknem na "Write". Tako se spremi trenutna performance u listu koja je odabrana a na onoj izvornoj lokaciji, u listi u kojoj sam ju i učitao-tamo taj performance obrišem. Nije neki veliki problem ali bi naravno bilo lakše da mogu "cut-paste".

Može mali info o softveru i konekciji Android-BK5? Barem načelne kratke upute, ili link. Nisam "ljenguza" ali ako imaš pri ruci ili imaš vremena, olakšat ćeš mi.

Onaj Lower hold meni ne radi za OTS iako je spremljena postavka u Performance. Nije strašno ali me smeta kada odjednom "izgubim" stringseve ako uključim jedan od OTS-a pa se naglo vrate ako OTS isključim. Da nije kakav bug u softveru?

Hvala ti na pomoći!

Promijenjeno od Privatnik (11.06.2014 u 18:03 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Privatnik je offline   Reply With Quote
Star 13.06.2014, 16:31   #48
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

moraces u podesavanjima da to namestis da ti se Lower ne gasi....Ja sam bas sinoc obratio paznju i kod mene kada menjam OTS na BK-5 Lower ostaje ukljucen ili iskljucen u zavisnoti da li je postavljen u performans ili nije......Manual manul i opet manul treba prostudirati.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 15.06.2014, 18:41   #49
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nije to samo kod Rolanda slučaj.Moraš u svakoj OTS registraciji imati uključen lower hold prilikom memorisanja.Isti je postupak i kod ostalih brandova(Korg,Yamaha,Ketron,Gem,...).Pozdrav!

Послато са HUAWEI G510-0200 уз помоћ Тапатока
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 16.06.2014, 17:30   #50
Privatnik
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 21.03.2013
Postovi: 25
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 10
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Privatnik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Možda nekome zatreba "Copy/Paste":
Kopiranje performance iz liste u listu moguće je kroz izbornik "Menu". Odabere se "Copy", zatim se sa "List" odabere druga lista u koju se kopira performance. Nakon toga u "Menu" se odabere "Paste".

Dakle, ima kopiranja iz liste u listu ali nema "Cut" nego se ručno pobriše performanca koja je ostala nakon kopiranja.

Promijenjeno od Privatnik (16.06.2014 u 17:31 sati)
Privatnik je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:48


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije