Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.12.2013, 01:59   #31
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Rolandx izvinjavam se ako sam te na neki nacin uvredio,nije mi to bila namera.Tebe sam stavio u kontekst samo zato sto si usao u diskusiju sa @marjanom cije pisanje nema veze sa temom pa si se ti nadovezao na njegovu pricu i skrenuo sa tebe zajedno sa njim.
Jedno su zelje a drugo mogucnosti.

@Mile

milence druze moj, ni to sto si me pitao nije tema ali cu ti odgovoriti u najkracem.
Niko u ovoj temi nije napisao sta to nije dobro na PM dinacord miksetama a pljuju po njemu.
To sto ti pitas zasto "Ali zasto onda npr jednom u njihovom zivotu ne plate nekoga da dodje na par sati i da im objasni kako se npr:"


Mile,sad da skupimo 80% muzicara i pevaca i pevacica oni bi ti rekli da to njih neinteresuje i da su oni bogom dati.Pa sta njima onda covek da objasni.

Meni pevac koji trenutno radi sa mnom kaze ovako.pokusacu da ga citiram.

"Ja sam skoro poceo da diram po mikseti i da sam namestam sebi ton mada ja ne znam koje "dugme cemu sluzi"

I sta bi ja njemu mogao da objasnim i da ga naucim kada on misli da je popio svu pamet ovog sveta.U principu gro pevaca se tako ponasa.

Nadam se da me razumes.Ja se trudim da imam sto bolji ton i koristim Dinacord
koji sasvim solidno radi i zadovoljava moje potrebe.

Ali moje pitanje i dalje stoji a niko mi na njega nije odgovorio od ovih koji pljuju Dinacord.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 11.12.2013, 03:54   #32
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od nesaband Pokaži Post
Niko u ovoj temi nije napisao sta to nije dobro na PM dinacord miksetama a pljuju po njemu.
A šta je dobro??


Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 11.12.2013, 03:59   #33
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

sve je dobro za nase potrebe.Ima sve elmente dobrog miksera koji su upotrebljivi za zivu svirku. A sad bih te zamolio da ti meni odgovoris sta to nije dobro i sta je to toliko lose na Dinacordu?
Sale ogranici se na Live svirke a ne na studijske snimke.Ja pricam o tonu koji lepo i pitomo izlazi sa svakog Dinacorda a ne o vrhunskim sistemima koje mi ovde ni ne koristimo za Live nastupe.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 11.12.2013, 09:03   #34
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1936
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mogu reći i ovako .
Tko ne može na dynacord postići zadovoljavajući ton,
taj nema sta da traži na digitalnim ili kvalitetnijim mikserima sa više parametrile na eq.
romario je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio romario za ovaj koristan post:
nesaband (11.12.2013)
Star 11.12.2013, 11:48   #35
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo reći ću, iz ličnog iskustva na nekih 5-6 različitih PM miksera.

Prvo (radilo se o novom, nekorištenom mikseru)
EQ naizmenično "zašteka" i smanji svoj kanal na minimum. Iz servisa su rekli da je to "normalno" jer je mikser nov??? Kakav je to servis?

Na svakom drugom dynacordu kojeg sam koristio bio je barem jedan mrtav (input) kanal.

šiberi i potenciometri su u klasi najnovijih Behringer mixera, od kojih svi beže...
Efekte neću ni da spominjem, svi znamo kako radi standardni 5-55 setup, ja ga zovem Wah-Wah.
EQ je više igračka nego audio tool, itd.

Odgovorno tvrdim da se za isti novac može kupiti mnogo kvalitetnija sprava, ali, po svemu sudeći, sramota je postaviti mixer a da na njemu ne piše Dynacord.

Sto je ovog poslednjeg modela tiče, već sam negde rekao da sam imao priliku da se sretnem sa onim modelom bez pojačala, i to je, po mom uverenju, ništa više od Behringera, ali mnogo skuplje.
Čak je i kućište skoro identično.

Eto, to je moj stav prema famoznom brendu

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sale_band za ovaj koristan post:
bojanzivkovic (23.09.2014)
Star 11.12.2013, 12:23   #36
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Verujem ti to sto si napisao.I ja da sam imao takvih problema verovatno bih imao takvo misljenje.Jedino se ne slazem sa tobom sto se tice efekata.U stvari tu i lezi caka ovog miksera i zato je najprodavaniji komercijalni mikser bar na Balkanu.Ako znas lepo i pravilno da podesis efekat onda to radi kako treba.Ali to vazi i za svaki drugi mikser ali sam siguran da je to na Dinacordu vrlo lako podesiti cak i laicima.

Ja ga imam 11 godina(PM 1000 I) i nikada nisam imao tih problema o kojima ti pises.Licno sam radio i na PM 1000 III koji je relativno bio nov.Sve je radilo perfektno i bez ikakvih problema.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 11.12.2013, 14:41   #37
aleksandar031
Odomaćeni član
 
aleksandar031's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 600
Downloads: 3636
Uploads: 62
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 62 puta u 57 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5 SSD - JuziSound
aleksandar031 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
aleksandar031 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ne znam za pm1 i 2 , imam godinu dana pm3 i sve je ok zasad. Ne pada mi na pamet da branim bilo sta iako imam taj pm znam da je to daleko od najboljeg,najcistijeg itd. Slazem se sa Nesom, moze to da se podesi da radi ok i to je to. Kome se sve svira u danasnje vreme, i za koliko , mnogo im je i taj pm. Cuo sam mnogo bendova i raznoraznih aranzerista sa mnogo kvalitetnom opremom, koji ne mogu da se sastave na bini, pa im dzaba od opreme, nece ona sama da radi.
aleksandar031 je offline   Reply With Quote
Star 11.12.2013, 15:16   #38
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne kudim ja PM niti hvalim nešto drugo.
U zadnjih 15 godina sam svirao na svemu i svačemu, šta god je bilo na raspolaganju u lokalnom rent-a-pojačalo shopu, a ima svega, mnogi ne mogu ni zamisliti.
Samo sam izneo svoje mišljenje.
To sad kako će ko da zvuči ili kako svira, nije vezano za ovu temu.





Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 11.12.2013, 15:25   #39
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo par stvari o Dynacordu generalno.
Pre svega mikser nema linearni odaziv. Dakle signal koji prodje kroz njega ne izadje identican (naravno pojacan) vec izadje nabudzen na basevima i na visokim tonovima.
Sad to spojis sa Dynacord kutijama koje imaju isti takav odaziv i dobijes jednu zvucnu sliku koja je totalno nerelana izvornom materijalu.
Kao kad na kucnom sistemu pritisnes loudnes.
To je u neku ruku prijatno za uvo kao zvuk ali se problemi javljaju kad se sve to pojaca. Jer loudnes kod kucnih uredjaja prestaje da radi kad predjes 50% "volumena" i odaziv se poravna.
Sto nije slucaj kod Dynacorda.
Dakle konacan ton je totalno nerealan u odnosu na izvorni signal.
Dobar uredjaj treba samo da pojaca zvuk i prenesa ga sto vernije u izvornom formatu. Bez dodavanja koloracija.

Dobar deo problema je to sto su vecina muzicara navikli na taj veoma "svetao" ton gde prste visoki tonovi i prihvatili ga kao normu za kvalitetan ton. Sto je potpuno pogresno.

Dakle u celoj ovoj prici nema nigde "midlova" koje su osnova za realnu prezentaciju vokala i vokal je totalno zamaskiran i celoj zvucnoj slici jer su midlovi priguseni. Sad dodajte na ovo prilicno mutave efekte i rezultat je takav da i moja baba moze da peva na njemu i da ne zvuci lose.

Eto zato je Dynacord populatan ovde jer danas svaka susa uzme mikrofon i od danas je pevac.

Mogu ja do sutra o ovome ali smatram da treba da se promeni cela jedna generacija da bi se ove neke stvari razjasnile.

Evo da pitam ove sto se kunu u powermate. Sta ste pre njega koristili? Jeste ikad probali nesto drugo?

Za taj novac imate Soudcraft mixes sa Lexicon efektima koji ce zvucno da pojede Dynacord. Ali treba to umeti namestiti. Posto ogromna vecina vas neume da namesti efekta zato svugde i vidimo 5/55. Jer nemaju pojma cak ni tih 5/55 sta rade i kako rade. A nedaj boze da probaju neki drugi efekat. Odma nije to to.

A o totalno nerealnoj ceni za to sto Dynacord nudi nezelim ni da pricam. To je tek tema za diskusiju do sutra izjutra.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, MarjanMilosevic, za koristan post:
bojanzivkovic (24.09.2014), sale_band (11.12.2013)
Star 11.12.2013, 15:36   #40
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E, bravo @MarjanMilosevic

Upravo je to ono što me nervira. Mučim se kući satima da izmiksam ritam na aranžeru, slušajući na studio monitorima, a kad priključim na PM, nije nizašta.
Ta realna zvučna slika i jeste ono sto plaši kolege, pogotovo pevače koji rade sa toliko mnogo eha da im može služiti kao monitor

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sale_band za ovaj koristan post:
bojanzivkovic (24.09.2014)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:42


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije