Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.05.2006, 19:46   #1
frenki
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard ROLAND E86-POMOC

DALI ROLAND E86 MOZE DA OCITAVA RITMOVE SA ROLANDA E96,G800.G1000.KAKAV KVALITET ZVUKA IMA ROLAND E86 I IMALI MNOGO FUNKCIJA KAO I TONOVA JER PLANIRAM DA KUPIM.
  Reply With Quote
Star 31.05.2006, 22:46   #2
klavijaturista
Vredan član društva
 
klavijaturista's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.12.2005
Mjesto: Sl.Brod
Godina: 36
Postovi: 294
Downloads: 797
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA4X
Interesi: Sviranje
klavijaturista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

očitava ritmove sa E-serije a sa G800 i G1000 nemože moraš konvertirati preko styworks-a.
za narodnjake nebih ti baš preporučio jel kvaliteta zvuka je nikakva to je više početnička klavijatura bolje si kupi G600,G800 ili G1000 moj savjet ali ako si slab sa parama odluči sam,npr imaš G600 za 500eur.imaš vrlo dobre zvuko za razliku od E86.i još nešto E86 ima manu sa ritmovima ritmovi se normalno učitaju u memoriju koja se briše kada se isključi klavijatura tako da svaki put kada ju uključiš moraš ponovo sve učitavati,zna se dogoditi na svirci da ti zašteka ritam.nebih ti ju preporučio uzmi nešto od G-serije sretno!!!!
klavijaturista je offline   Reply With Quote
Star 31.05.2006, 22:50   #3
ketronsd1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.03.2005
Postovi: 46
Downloads: 10
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
ketronsd1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moze citati.Samo ces morati mjenjati ako bude potrebno drum set,jer na ova tri sto si ti naveo postoje drum setovi kojih nema na 86.I nije sigurno da ces moci imati 8 ritmova na USER STYLE jer ritmovi od navedenih zauzimaju vise mjesta.Tako ako budes koristio npr.od g1000 mozda ti stane samo 5 ritmova u UST. jer kod 86-ice je manje mogucnosti u odnosu na ostale npr ima dvije varijacije dok ostali imaju po cetiri.
Sto se boja tice nije nesto.
ketronsd1 je offline   Reply With Quote
Star 31.05.2006, 22:56   #4
ketronsd1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.03.2005
Postovi: 46
Downloads: 10
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
ketronsd1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od klavijaturista
očitava ritmove sa E-serije a sa G800 i G1000 nemože moraš konvertirati preko styworks-a.
za narodnjake nebih ti baš preporučio jel kvaliteta zvuka je nikakva to je više početnička klavijatura bolje si kupi G600,G800 ili G1000 moj savjet ali ako si slab sa parama odluči sam,npr imaš G600 za 500eur.imaš vrlo dobre zvuko za razliku od E86.i još nešto E86 ima manu sa ritmovima ritmovi se normalno učitaju u memoriju koja se briše kada se isključi klavijatura tako da svaki put kada ju uključiš moraš ponovo sve učitavati,zna se dogoditi na svirci da ti zašteka ritam.nebih ti ju preporučio uzmi nešto od G-serije sretno!!!!
U pravu si da se mora ucitavati ritam svaki put.Medjutim ima i na njemu opcija da ih ucitavas automatski kao i kod ovih gore navedenih.Ista stvar je sa 96 g600.Za 1000 nisam siguran.
ALI SVAKAKO SLAZEM SE SA TOBOM DA POTRAZI NESTO DRUGO.
ketronsd1 je offline   Reply With Quote
Star 01.06.2006, 10:33   #5
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

kolege niste baš u pravu. U globalu ste blizu.
Od Rolanda cijela E serija (E-86, E-96) može pohraniti maximalno 8 stylova u User, i točno je da gašenjem one brišu selektirane stylove te ih ponovno očitavaju paljenjem klavijature.
Kod G serije priča je drugačija. G-800 ima isiti sistem pohrane kao i stara E serija, no pamti putanje/staze gdje su stylovi bili pohranjeni, dok G-600 i gašenjem aranžera "čuva" tj pohranjuje stylove u sebi. G-600 ima 8 User mjesta koji se djeljenjem varijacija da napraviti do 16 komada. iako je G-600 nešto slabiji aranžer po mogučnosti od G-800 ipak se radi o mlađem aranžeru iste serije na kom su neke mane (baš oko pohrane i memorije) ispravili.
G-1000 pohranjuje u sebe 32 user styla, a ostatak multilinkom vuće sa ZIP driva, pa ih može imati oho-ho na sebi.
Pošto je G-600 natao kao 5-oktavni ispravak nedostataka G-800, jedino mi nije jasno zašto nisu neke nedostatke izdali kao zamjenu za G-1000. U biti jesu, pojavom Rolanda EM-2000 napravili su nasljednika G-1000, no ipak se u dosta segmenata on razlikuje po načinu djelovanja i obrade podataka od predhodne G serije.
VA serija je imala puno noviteta u odnosu na stariju G seriju, no nije zadobila simpatije korisnika i ljubitelja Rolanda u toj mjeri da je ušla među legendarne kao što je svojevremeno od Rolanda bio E-86, jer kad se je pojavio dobrih 10-tak godina je bio ispred konkurencija tipa KORG-a i3 i Yamahe PSR-5700.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 01.06.2006, 18:55   #6
klavijaturista
Vredan član društva
 
klavijaturista's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.12.2005
Mjesto: Sl.Brod
Godina: 36
Postovi: 294
Downloads: 797
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA4X
Interesi: Sviranje
klavijaturista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Dobro to što može više ubaciti ritmova ali šta mu vrijedi kada nema dobre zvukove svirao sam na E86 i nije mi se baš svidio zato kažem da uzme nešto od G-serije ili što si spomenuo EM-2000 to je već druga priča!
A i sve ovisi njemu koliko para želi dati u klavijaturu i dali je početnik ali opet kažem odmah treba uzeti pravu stvar!!!a i nemora
klavijaturista je offline   Reply With Quote
Star 12.09.2006, 08:13   #7
hrci
Vredan član društva
 
hrci's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2005
Mjesto: München
Postovi: 146
Downloads: 2144
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 3
Interesi: Treniranje!
hrci befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
hrci pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ima Jedna Fora Za E 86 kako mozes da u Internalne Ritmove Ucitas Svoje i Savujes i oni Ustaju Unutra nemoras da ih vise Ucitavas, to znam posto je moj Kolega to Davno Radio.

Pozdrav!
hrci je offline   Reply With Quote
Star 12.09.2006, 10:48   #8
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa, ja bih to uradio zamenom memorije...
Obzirom na to da je uglavnom u pitanju DRAM memorija, ona se pri prestanku napajanja brishe.
Jedini nachin, po meni, je da se ova memorija zameni nekom drugom (npr. Flash)...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 12.09.2006, 18:57   #9
elvir
Ovaj baš voli da kuca
 
elvir's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.06.2005
Mjesto: Bihać BiH
Postovi: 309
Downloads: 430
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
elvir befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
elvir pošalji poruku preko MSN messengera
Standard moje misljenje

Moje misljenje : Ako si već navalio na rolanda i hoces da zvučis imalo kako treba onda uzmi nesto od g serije ,ali svi oni imaju neke svoje mane n.p.r SAMPLER nema ga nijedan od navedenih serija nazalost ,jer da ga ima znas kad bih ja onda prodavao svog g1000 ? Tačno.....Nikad .snimi sebi par pjesmi od mile uzivo pa poslušaj kako roland g1000 zvuči uz sampler joj grmi reko bi da je tu čitav band jv-a

Zato ti preporučujem da još malo sačekaš i skupiš para i hop na pa 80 i uživaš u svirci a ne da sam sebe kasnije kad kupiš rolanda i imadneš prilike da zasviraš na korgu kuneš i vičeš kako sam bio glup majko moja.Kao što to ja često radim .kad sam htjeo sebi kupiti klaviaturu imao sam da biram između 2 klaviature jedna je bila g1000 a druga pa80
pa 80 je bio tada nov 2199eura sa harmony boardom i hdd-om
a roland je bio polovan 1450 eura i ja reko da malo ustedim para a i nikog nisam znao da ima korga pa da se uvjerim da je korg odlicna masina ,nego sam sve znao ljude koji sviraju ili rolanda i yamahe i svi su vikali ma uzmi roland taj korg je igračka ,a danas i oni traže da kupe korga hehe.

Neću ništa da kažem sa tim ali razmisli još malo :!: prije nego baciš pare u vatru.

POZDRAV SVIM ČLANOVIMA ELVIR
elvir je offline   Reply With Quote
Star 12.09.2006, 23:14   #10
elvis
Vredan član društva
 
elvis's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.03.2005
Mjesto: switzerland
Godina: 44
Postovi: 130
Downloads: 861
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: pa800-cz1000,cz230s,cz5000,cz3000,cz101,-roland alfajuno2,korg prophecy,yamaha dx9..roland xp50...
Interesi: glavni hobi,heineken i rubin vinjak,,pa onda:karlovacko,lasko,tuzlansko i jelenko obavezno..
elvis befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
elvis pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

AUUUU,,OD OVIH PA 80 FRIKOVA NEMOZES DISATI NI NA JEDNOJ STRANICI... ,,COVJEK SE RASPITUJE ZA ROLANDA A OVI ODMAH NA PA 80,,PA NIJE SVA STVAR U SHEDI I MILETU 8O ..IZGLEDA JA CU SVOG PA 80 MORATI ZAMIJENITI ZA KAKVOG PSR-a... 8) ,,ILI MOZDA NEKAKVU ELKU NABAVIM...
elvis je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
e86pomoc, roland


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 05:24


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije