Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.01.2011, 03:59   #11
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

"@beethoven Pogodio iz iskustva, redovna pojava kod Soundcraft power mixera..."

Da, tacno. Ali, redovna pojava i kod Spirit Folio mixera a iz celog posta kolege se ne moze zakljuciti da li je rec o izlazima za spikere kod powermixera tj. PowerStationa ili recimo mix izlaza kod Folia, moras priznati. Dok nam kolega nije resio misteriju, moglo se ravnopravno misliti na obe mixete.

A nije ni vazno, vazno da kolega resi problem.

Pozzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2011, 15:56   #12
domino
Vredan član društva
 
domino's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.03.2008
Postovi: 122
Downloads: 14
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 14 puta u 12 Postova
domino befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moram da repliciram...Nije rec o izlazima za spikere, vec o MIX izlazu na Powerstation-u.
Takav slucaj nisam imao kod Folio mixera, ali kod Powerstation-a je to cesta pojava zbog ventilatora koji "provlaci prasinu" kroz mikser,kontakte itd...Folio nema ventilator, pa je postedjen tih problema. Nadam se da sam pomogao,dosta je bilo na ovu temu, necu vise replicirati.

Pozdrav svima.
domino je offline   Reply With Quote
Star 09.01.2011, 01:36   #13
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Au. Ok.

Pozzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2011, 21:50   #14
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo nakon nedelju dve,resio sam problem (uvericu se sutra u svatovima),i da ne bi ostavljao u dilemi kolege koje su mi imale najbolju volju i zelju da pomognu,"javljam" se i kazem da je problem bio u tome sto su mi izgoreli tranzistori na tom izlazu.Majstor ih je zamenio i jos nesto sitno,i to naplatio 45e.Mislim da nije puno.
E sad jedno pitanje za za sve kolege.Ja imam taj mikser vec 10 godina,vecih problema nisam imao,a sa saundom sam prezadovoljan,ali veceras sam saznao jednu stvar koja me je bukvalno frapirala.Naime,dok smo stalno radili kao celi bend,onda je kolega bubnjar inace elektro meh "radio"oko miksera,a sad zadnje vreme,ja sam samo palio i gasio i osnovne stvari.Imao sam problema na nekoliko mesta sa naponom,medjutim,kupio sam korektor koji opet nisam nosio stalno,i tako se "guralo".
A veceras,veceras mi majstor onako usput rece da mogu menjati i podesavati da mi napon bude na 230,ili 220, ili 200V,i on mi pokaze pozadi na uticnicijedan "klin" sa gotovo nevidljivom strelicom i jasno ispisanom voltazom!!!!!
Zanemeo sam i jos ne mogu doci sebi,pa stoga ptam:"da li sam ja to 10g vozio po mraku ne znajuci da imam i svetlo,ili to i nije toliko bitno"?
Molio bi sve,a ima nekoliko kolega koji se stvarno razumiju u te stvari(Aleks mod,Betoven,...da ne nabrajam neznam napamet).da li je to tako?
Hvala svima jos jednom!!!
Dodato:
P.S.meni je bilo podeseno na 230V,kad i od kad,ne znam!!!!

Promijenjeno od VUNIMRAV (28.01.2011 u 21:51 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2011, 00:28   #15
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Trafo Powerstationa ima manualni selektor napona, od 95-235V.
Kolega fable je to savrseno objasnio!
Pogledaj na drugu stranu,imas i slike:

http://www.yu-midi.org/forum/showthr...highlight=200V
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio aleksandar72 za ovaj koristan post:
VUNIMRAV (29.01.2011)
Star 29.01.2011, 12:40   #16
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zahvaljem se A-72.Samo sam slucajno mogao nateti na odgovor jer je bio temi o zvucnicima,ali nema veze,bitno da je odgovor dobar i zahvljujem se na njemu.
Nego,mene muci jedna stvar,tamo u odgovoru je napisano da "svaki elektronicar lako moze da promeni zice".E,sad meni sinoc majstor kaze da je dovoljno da se izvadi onaj "cep" kraj uticnice i okrene na zeljenu voltazu.Da li je to tako i da li je to dovoljno.
Probacu okaciti dve slike da ostalim kolegama bude jasnije o cemu se radi,jer ih ima sigurno dosta koji o ovome nisu ni culi ka o ni ja do juce.
Hvala na razumevanju i veliki pozdrav!
Dodato:
JBG,ne ide sa slikama!!!

Promijenjeno od VUNIMRAV (29.01.2011 u 13:16 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 30.01.2011, 01:20   #17
domino
Vredan član društva
 
domino's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.03.2008
Postovi: 122
Downloads: 14
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 14 puta u 12 Postova
domino befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@VUNIMRAV
Samo kratko predocenje situacije:
-"cep" pored uticnice je selektor napona predvidjen za laksu promenu mrezne zone u kojoj ce uredjaj raditi i koja je naponski STABILNA.
-ako napon u mrezi prilikom rada varira, postavljanjem selektora na visi napon od 220V za nase podrucje, dobijate proporcionalno uvecan radni napon unutar miksete koji moze napraviti PRILICNU STETU ukoliko dodje do skoka napona u mrezi
- ako vec imate probleme sa naponom mreze, koristite obavezno korektor sa SERVO MOTOROM a ne sa relejima (ako mozete da birate)
-pazite da strelicu uvek ostavite na poziciji 220 ! ostalo je posao korektora napona.

-da li ste probali moj predlog pre nego ste odneli mikser kod majstora ?

Pozdrav
domino je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio domino za ovaj koristan post:
VUNIMRAV (30.01.2011)
Star 30.01.2011, 12:11   #18
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kolega Domino,hvala.Probao sam ono sa "bananama",nije islo.Korektor imam ali nesnam kakav je,kupljen je nov i Melektronik Beograd, ga je proizveo,i trebalo bi da je od 2kw.Sinoc sam radio svadbu i kao da mi se cini da je taj izlaz koji je popravljan tisi.Ne znam da l i sam u pravu a ako jesam sta bi moglo biti i sta mi savetujes za daljni rad.
Jos jednom hvala puno!
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 30.01.2011, 15:22   #19
domino
Vredan član društva
 
domino's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.03.2008
Postovi: 122
Downloads: 14
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 14 puta u 12 Postova
domino befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mnogo bi mi olaksao da postavis slike miksete i korektora. Korektor slikaj bez poklopca (unutrasnji zivot
Da konacno vidimo o cemu pricamo

Pozdrav
domino je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2012, 00:25   #20
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Postovane moje kolege,pomozite!!
Evo sam poplavio od muke ovih dana.Ovaj moj Saundcfaft powerstatio 600 me ponovo zahebava i dovodi do ludila.Naime,ponovo mi pravi isti problem,sada samo na drugom kanalu.Pre neki dan upalim(onako rutinski) kad ono necuje se jedna strana,sreca manja svirka i ja iz kutije u kutiju i odradim to.Sutradan kod majstora po ko zna koji put i on to kao napravi("podeblja neke zice"),pusti mi cd, razglas radi,sve ok, ja pravo na svirku,a ono opet neradi taj izlaz!!!???
Ja besan i na sebe i na "majstora" odvrnem aranzer do kraje i kanal od aranzera do kraja i sam master do kraja,i ono se zacuje isprekidani ritam uz pucketanje i dosta tiho.Par puta pojacan taj siber i smanjim do krajai ono u jednom momentu "probije" pocme da radi normalno.
Sutradan sam ponovo palio i sve je ok.Mene sad interesira da li je u pitanju sam siber,ili "ta neka zicica" ili je u pitanju sklop od nekoliko bananskih ulaza za eksternii slejv i slusalice za koje mi je moj majstor rekao da to pravi problem i da to treba resavati.....Napominje da nema pravila koliko dugo moze da radi,zadnji put je u maju prosle godine bio slican problem...
Hvala unapred na pomoci!
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:17


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije