Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.04.2007, 13:51   #1
pako
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.05.2004
Postovi: 55
Downloads: 454
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
pako befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Eureka !! Samo za ljubitelje PA80

Ovaj post cu poceti pitanjem, da li ste zaaovoljni tonom sa PA80, da li vam se nekada ucinilo da semplovi koje ste ubacili bolje zvuce na kompu nego na klavijaturi, da li vam se ucinilo da Rolandova ritam masina ima nekako topliji ton od naseg Korga.... E pa istina je !!!
Ja sam se trudio da provalim o cemu se radi i nikada nisam mogao da cujem sta to nedostaje. I zato uzmem softver osciloskop i pocnem da merim frekventnu karakteristiku klavijature. I sve je OK do ispod frekvencije 50Hz. Tu pocinje naglo opadanje karakteristike. U prevodu klavijaturi fali basa ispod 50Hz a to su one frekvencije koje daju toplinu zvuku i punocu ritam masini.
Zato u svaki ritam i svaku boju stavljam cetvoropojasni ekvilajzer sa podesavanjem prvog opsega LO-SHELF, 40Hz, Q2, +11
I nesto malo visokih na 11 Khz
Razlika je veeeelika

Molim komentar strucnih kolega, elektronicara i poznavaoca klavijature.
pako je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio pako za ovaj koristan post:
korgijas (10.02.2009)
Star 27.04.2007, 15:13   #2
lexikon29
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Hvala Pako
Posle par sredjivanja, rezultati su vec uocljivi.
Pozdrav.
  Reply With Quote
Star 27.04.2007, 17:59   #3
djoro
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: usa
Postovi: 92
Downloads: 265
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: Muzika
djoro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Gde je to podesavanje nisam pri klaviaturi i nemogu sad da se setim gde je taj eqvilaizer?
djoro je offline   Reply With Quote
Star 28.04.2007, 12:13   #4
pako
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.05.2004
Postovi: 55
Downloads: 454
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
pako befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ideja je ispraviti frekventnu karakteristiku.
taj ekvilajzer je jedan od efekata, cetvoropojasni. Ja ga postavljam kao drugi efekat u ritmu i vazno je podesiti uticaj efekta na 127 tj na max, takodje u programu na svakom elementu drum kit-a podesiti uticaj drugog efekta na 127. Znaci prvi pojas EQ je Lo-shelf na 40 Q=2 +11. Visoki PEAKING Q=1 11Khz +7.
Ko proba, videce.
Ima li neko strucan da objasni ovaj fenomen?
pako je offline   Reply With Quote
Star 29.04.2007, 02:36   #5
lexikon29
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Pako, ideja ti je sasvim na mestu i ja sam vec napisao da ima razlike (Stelovano na ozvucenju).
I to u programu Drum setova kao drugi efekat postavio sam na 100, probacu sada i do kraja.
Samo ovo da te pitam, kako je kod tebe dalo bolje rezultate?
Shelf-ove (LO) - da li oba dva (Prva) ostavljas na istu poziciju, umesto na Peak?
I koliko "Dizes" dva srednja, posto si napisao za prvi i posledni?
(Niski i visoki)

A i ovo sam zaboravio.
Kada udjes u program nekog Drum seta, da li je dovoljno u glavnom meniju da se ide na podmeni / efekti, pa tu da se postavi (Na primer) prvi Hall, a drugi 4-EQ, ili treba jos negde dublje da se ide, posto me je malo zbunilo ovo sto si spomenuo: "Na svakom elementu drum kit-a"?

Pako, posto niko ne zeli, evo ja cu jos malo da se nadovezem na temu koju si poceo!
(Uz male primedbe, koje cu izneti posle ovoga, jer ovo su ipak otvorene diskusije i treba pisati i diskutirati otvoreno)!

Ovo sto sam te pitao u prethodnim postovima, nista, slobodno zaboravi i ti, posto sam uz malo truda pronasao sve o cemu si poceo da pricas, pa cak i puno toga vise oko podesavanjima u niskim ali i u srednjo-frekfentnim podrucjima!

A sto se tice primedbe - cisto ne verujem da ovde nema "iskusnijih" kolega koji su vec imali ovu klavijaturu i koji veoma dobro znaju "razne cake" sa EQ-ima i sl!
Samo sam primetio da i kada pitam drugo nesto, jednostavno - niko nista!

Ja ipak mislim da se ne svodi - skoro sve - na komercijalu i na prodaju semplova, ritmova i sl!
U redu je da neki ljudi to rade i da od toga mozda i zive.
Ali ipak, i ljudski, a i kolegijalni faktor su veoma bitni zivotni elementi, pa zato, kada vec postoje ovakva mesta - lepo je i da se pomazu ljudi, ovako, BESPLATNO, posto sigurno niko-nikome nece da uzme lebac ako se odgovori na pitanje, umesto cutanja, ignoriranja, upucivanja na preturanje po starim temama, a nije svakome muzicaru struka da perfektno barata po forumima i sve to tako redom!

I ovo - kao glavno rezime!
Nije mi cilj da provociram nikoga, pa da sada upadamo u skroz bezvezne polemike!
Cisto - najdobronamerna kritika, a za svu POMOC koju sam zatrazio do sada, ipak VELIKO HVALA kolegama kojima ipak nije bilo tesko da odgovore!
  Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio za ovaj koristan post:
korgijas (10.02.2009)
Star 30.04.2007, 21:15   #6
pako
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.05.2004
Postovi: 55
Downloads: 454
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
pako befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa prvo da ti odgovorim, samo prvi opseg ide na Shelf jer treba pojacati frekvenciju od 40Hz i sve ispod. Sto se tice srednjih, tu moze da se kombinuje, ja npr podignem 3.6Khz Q2 za 2. Mnoge stvari ne mogu da se cuju, ali zato postoji komp. Sto bi jedan moj ortak rekao ELEKTRONIKA JE CUDO.
Ne mogu da kazem da nije bilo dobronamernih forumasa koji su mi odgovarali na mnoga pitanja, i ovom prilikom se zahvaljujem, ali jako je tesko izmoliti odgovor za neki slozeniji problem jer uglavnom ljudi koji puno znaju tesko se odluce da to znanje podele sa drugima. Naravno cast izuzetcima.

Mada mnogi klavijaturisti ne zele da ceprkaju po svom instrumentu jer postoje ljudi koji zavrsavaju posao za njih, a oni opet ne zele da dele svoje znanje jer tako sebi izbijaju pare iz dzepa.

Ma ne zelim da odlutamo sa teme, u sustini sa ovakvim podesavanjem dobije se mnogo bolji zvuk, ritam masina zvuci mocnije, narocito noga od bubnja. Ideju za ovo sam dobio kad sam uporedio zvuk jednog sempla na kompu i na klavijaturi. Primetio sam da nesto nedostaje.... i sad evo me da svoje otkrice podelim sa svima.

Pozdrav Lexikon29
pako je offline   Reply With Quote
Star 01.05.2007, 02:30   #7
lexikon29
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od pako
ali jako je tesko izmoliti odgovor za neki slozeniji problem jer uglavnom ljudi koji puno znaju tesko se odluce da to znanje podele sa drugima. Naravno cast izuzetcima.

Mada mnogi klavijaturisti ne zele da ceprkaju po svom instrumentu jer postoje ljudi koji zavrsavaju posao za njih, a oni opet ne zele da dele svoje znanje jer tako sebi izbijaju pare iz dzepa.
Pozdrav Pako i evo - izvini sto sam te delimicno citirao, alu tu je i dobar postotak razloga i odgovora, mog, da ga nazovem, revolta!
Uopste se ne udaljavamo od teme, jer da bi o bilo cemu ljudski diskutirali, na bilo kom forumu, trebalo bi prvo da se razjasne ovakve stvari!

Pa, evo mog konkretnog slucaja - na sve sto sam pitao od pocetka moga clanstva - odgovorili ste samo ti i Duh!
Tu nema nikakve logike, jer to uopste nisu bila ko zna kakva pitanja, da neko drugi, sto je vec radio sa svime ovime, nece da kaze odgovore za karticu ili equilizere i sl!

Zasto se onda ljudi uclanuju na ovakva mesta?
Zar cu ja nekome da uzmem, sto kazes - nesto iz dzepa, ako mi skrati muke i vreme i u par reci napise da se treba uci u Program/Group User DrumKits/Menu/Samples i da se onda na svaku 'dirku' koristeci i OCTAVE, redom podesi to sto si napisao u pocetnom postu i temi?
Ali evo, seo sam, potrudio se malo, nepotrebno izgubio vremena malo vise, ali ipak sam pronasao to - na koje niko nije odgovorio!
A i ako je ranije vec bilo slicnih tema i odgovora, ipak nije tesko da se navede bar link!

I ne pricam samo o ovom forumu, da me bilo ko ne razume pogresno, pa umesto dalje kolegijalne suradnje i razmene misljenja oko muzike, da dodje do 'onih drugih polemika'!
Ali ipak nece da dodje, jer za takve "polemike', da ne kazem kavge, ipak je potrebno najmanje dvoje, a ja sam jos odmah podvukao - da u takvim diskusijama ne ucestvujem niti u 'sobama za opustanje i sl'!

Znaci - pricam i o drugim mestima gde su se desile mnoge negativnosti, a ukratko - par njih!
Pitao sam nesto veoma hitno za SoundForge, a skocio lik sa nekoliko hiljada (skoro pa bezveznih) postova da me zove u njegovo studio i da mi to isto pravi za pare!!!!!
Nije ni razumeo kakvu sam banalnu, ali momentalno - hitnu - stvar pitao, a i ziveli smo 'samo' na par hiljada kilometara razdaljine!

Na 'drugom mestu' potrazio sam savete za ove vec famozne kartice, a opet skocili likovi, naravno 'visoko-profesionalni' da mi uvaljuju njihove preradjevine sa 'mnogo' megabajta!
Od trazenih strucnih odgovora - apsolutno nista!

Mislim da se odlicno razumemo, opet kazem - nekim ljudima je to posao i od toga zive i ne zalazim u tome, ali sve u granicama normalnog a i na odgovarajucim mestima!

Idemo dalje sa temom, jer ovo sigurno nece odvesti nikuda.

Ovo sto si uradio ti je odlicno, jos jednom ti potvrdjujem da ima velikih razlika i nisu ni potrebni elektronski merni instrumenti - kada je sasvim dovoljno i muzicarsko 'uvo' da se primeti ta ista razlika.

Pozdrav.

I jos nesto.
Kao znak naj-dobronamernosti, iskrenosti i svega ostaloga 'recenom' u prethodnim postovima i diskusijama, evo za sve kolege - nesto najmanje sa moje strane.

Za pocetak

http://rapidshare.com/files/28832394/XyRgQmO.rar.html

Pozdrav.
  Reply With Quote
Star 02.05.2007, 15:56   #8
pako
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.05.2004
Postovi: 55
Downloads: 454
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
pako befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Trebao si napisati kakav je fajl u pitanju. Radi se o kratkim semplovima raznih efekata tipa TIK, CVAK i slicno.
Mada najbolje mesto za ovaj fajl je u download sekciji.
Pozdrav.

Vidim da od ove teme nema nista, nema veze mada me iznenadjuje da niko osim Lexikon29 nije dao svoj komentar jer je ekvilajzer veoma mocan alat, ali nazalost se malo ko od vlasnika PA80 time bavi iako pored osnovnih efekata MASTER ekvilajzer poseduju Rolandi, Yamahe, cak i Triton Le.
pako je offline   Reply With Quote
Star 02.05.2007, 17:37   #9
djoro
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: usa
Postovi: 92
Downloads: 265
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: Muzika
djoro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav kolega. Ja sam se javio ali i do dan danas nisam skontao kako da taj equilaizer namestim :oops: :oops: Pa zato bih zamolio tebe(Pako) ili Lexicon ako moje da malo detalnije objasnite kako se taj equiliaizer namesta.

Hvala i pozdrav.
djoro je offline   Reply With Quote
Star 02.05.2007, 19:18   #10
lexikon29
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Tako je Pako, namerno i nisam napisao, jer sigurno necu da podmecem viruse i sl. stvari, a ovoga imam i previse, pa kazem - aj neko malo iznenadjenje - da bar mi nesto stavimo ovde, zatrebace nekom kolegi sigurno.
A to za te sekcije, pojma nemam brate mili, niti pa pokusavam da trazim
Ja koliko sam pomoci dobio ovde - i to za kakve banalne stvari, napisasmo referate, a kamo li jos da trazim downloada
A i jednom sam i probao, na pocetku, i tu nesto ne stima sa logovima, ili je tako nastelovano - da svaki, verovatno "obicni" clan (Uh, umalo da napisem 'smrtnik') nema pristupa (Nije nista zlonamerno protiv uprave foruma)
Samo - mala, najdobronamerna sala ;-)))))
A zasto da stopiramo temu, sto kazes - nista od ovoga (Doduse i ja sam u jednom postu to isto napisao :roll: )
Pa iako nas je par nas, umesto po messenger-ima, lepo cemo i dalje diskutirati ovde.
Zatrebace sve ovo nekim drugim kolegama sigurno, a uzgred - jos jedno veliko hvala svima koji znaju i vec su prosli sve ovo - a ipak su im malo vise interesantniji...neki drugi forumi!
;-)))))))))
A i mozda je to neka vrsta 'profi-odnosa', kao onaj pomenuti lik sto me je zvao za SF :roll:
Lepo kaze covek - ako si pocetnik, idi lepo u skolu pa uci, a ne od nas 'profesionalce' da kupujes komercijalne i profi savete, pa da posle prodajes drugima :-))))))))
Nego ima lepo da kupujes semplove i ritmove a ces i da dodjes da ti mi to 'lepo metnemo'
;-))))))
Sa jos jednim akcentom da smo ovo pretvorili vise u zezanje (opet najdobronamernije), da ne bi neko.......rastumacio drugacije)))
Djoro, burazeru, ko kaze da necemo da ti odgovorimo
Samo vidis da i mi muke mucimo
Kazi - da bi bilo lakse za dalje - znas li kako da dodjes do tog efekta i gde da ga postavis - odnosno - na kom 'efekt procesoru' od moguca cetiri, pa idemo dalje ;-))))))))
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
eureka, ljubitelje, pa80, samo


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:52


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije