Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.03.2009, 13:15   #231
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav kolege!Nestrpljivo ocekujem tu temu oko ugradnje flash memorije...Hvala vam sto se trudite i zelite pomoci drugima...
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 27.03.2009, 16:31   #232
gogilo.cacanin
Vredan član društva
 
gogilo.cacanin's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.01.2008
Mjesto: Austrija Bec
Godina: 47
Postovi: 106
Downloads: 406
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg pa1x
gogilo.cacanin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Cao drustvo.Ja vec imam HD u 50-tkoj.Ugradjen od jednog izvesnog cike i radi fenomenalno.Imao sam interes i za flash memoriju ,ali ta cena od CIKE je 220E.To mi je malo puno,jer za sada mi vrsi posao za moje zadovoljstvo.Sad je veliko pitanje dali se isplati dogradnja flasha i sta dobijamo sa njim.Ja sam pocetnik i neznam,i jeli bolji sound ili sta??Za amatere ,kao sto sam ja,ako je moguce za male pare da se ugradi,je u redu.A profesionalci kupuju vec u startu nesto bolje.Ako je moguce i razradi se ta tema i ja sam za to!!!Pozz i zelim vam pun napredak.
gogilo.cacanin je offline   Reply With Quote
Star 27.03.2009, 16:43   #233
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ugradnjom flasha dobijaš opciju pucanja i sviranja samplova. I to košta cca. 200 €.
Da se odmah razumijemo, nisam zlonamjeran i vesele me ovakvi hrabri majstorski zahvati. Kako se kaže, tko voli nek izvoli. No ugradnja HDD-a s materijalom je cca. 100 €, ugradnja flasha je još 220 €. Taj flash ne radi bez FMC kartice koja je u najjeftinijem obliku 90 €. To već ispada skoro 400 €. A za 400 € dobiješ Triton LE ili uz malo nadoplate skoro i Tr-a i imaš 2 super syntha. Po meni na Pa50 je isplativa samo nadogradnja HDD-a i prerada u Pa60. Dobiješ još jako važne HDD stylove iz 123!, 456! i 789! SET-ova, pa ti time raste broj user-a za stylove. A ostalo rađe uložit za sample synthić u vidu LE-a ili Tr-a. Iiako meni baš nisu nešto posebno (LE i Tr), ali opet imaju taj sampler.
Ipak je Pa80 klasa iznat Pa50, i to čete jako teško nadomjestit nadogradnjama na Pa50, jer i taj novac koji ulažete na nadogradnje vam je dovoljan da prodajom Pa50 nadoplatite za Pa80 koji će za taj novac biti ne u super nego bezprijekornom stanju, a k tome je još sve orginalno bez prerada na njemu. Razmislite malo
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 27.03.2009, 19:25   #234
KORGX5D
Drugar foruma
 
KORGX5D's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2006
Mjesto: Njemacka i naravno Bosna u srcu
Postovi: 62
Downloads: 1697
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 105 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korgovi razni, gitare, saz...
Interesi: Razne sfere kroz koje covjek ucenjem postize napredak
KORGX5D befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Daumen hoch Pozdrav!

Evo povremeno procitam nove postove, pa ne mogu a da ne dodam koju, jer nije mi jasno zasto poneki ljudi postavljaju pitanja na koja ustvari i ne ocekuju odgovore, a cinjenica je da smo mi svi pored zajednickih zanimacija i svako licnost za sebe i svako ima jos neka interesovanja.
Ovo mislim na pitanje kao npr."sta ce vam HD u Pa50" recimo, pa zasto ljudi tako razmisljaju, a svi imaju bar po jedne klavijature sa HD-om. Pa ljudi moji, ovdje ima i pocetnika muzicara koji ce lakse da uce svirati kada mogu da povuku neki fajl sa HD-a i puste ga na sekvenceru i onda traze tipke i tako uce svirati, to bi recimo bio jedan razlog.
Drugi razlog je evo recimo ja, srecom sam ovladao svirkom i meni i ne trebaju faljovi, a i radije sviram po svom cejfu, ali kad se nekad zasjedi i koja casica uzme vise, onda prsti vise ne slusaju (neka kazu svi koliko ih slusaju prsti kad se mahne koja casica vise), a ja onda pustim fajl i nastavim sa ekipom i pjesmom. Jer ja sviram za svoj cejf i svoje drustvo i ne levatim ih skakanjem po praznim tipkama, a jos nikako nisam tezgario sa kljavama niti nesto planiram (mada necu kazati da necu) iako sam u mladosti svirao gitaru u nekim malim bendovima i tako to. Ali ako sviram, onda stvarno sviram.
Ovdje moram sada staviti i jednu primjedbu na komentare nekih muzicara koji se kao zgrazavaju od fajlasa (i dobro, to je u redu, jer na taj nacin muzicari gube dio posla i nije posteno), ali cu ipak morati da im porucim da se upitaju "da li zaista nisu nikad u zivotu pustili neki fajl na svirci?". Pa ljudi moji, ko je to u stanju da odsvira sve sto "publika" i jos "pod gasom" moze da se sjeti i zatrazi. Pa ...bi ga, bolje pustit i fajl, nego da ti neko zbog neke stare numere ili nove pa jos ne uvjezbane, kaze kako ne znas da sviras kad neznas tu pjesmu koje se ni on nece vise sjetit kad se otrijezni.
Kazite ako nisam u pravu.
Jos za gogila. cacanina da kazem koju, pa da vas vise ne gnjavim: a moram mu reci kako odustade postaviti slike zbog navodne garancije, a da ga pitam da li je ikad zavirio unutra da vidi kako mu to zaista izgleda. Ne sumnjam da ce raditi besprijekorno, ali ako nije imao svoj HD, neka pogleda kakav mu je ugradjen i kako. Ovo sto sam ja postavio je originalna kopija Pa60-tke i sve je dogradjeno onako kako je i fabricki predvidjena mogucnost, tako da ne morate postavljati suvisna pitanja, da li je to stabilno ili nije.
Ali kompa, necu te ja puno kritikovat, sam ti razmisli za sta si i koliko platio, a svi troskovi komplet za materijal sa HD-om od 20 GB nece preci 30 €. Naravno, niko te nece niti zeli odbiti od toga da se posluzis sa svim onim do cega mi ovdje uspijemo doci, to jest u namjeri da dogradimo i flasch reader i USB.
Jos da dodam samo to, da ima ljudi koji pored muzike uzivaju i u elektronici kao Hoby, pa jos kad posviraju na necemu sto je nastalo i tim njihovim cejfom, onda je to neopricivo.
A neka mi kazu i svi muzicari (osim onih koji se ubise od posla) da li oni za svaku sitnicu traze servisera da im nesto zalemi, ocisti, zamjeni. Ja ipak mislim da je vecina njih prilicno morala da zagazi i obuci se i u nekim bar osnovnim zahvatima lemljenja. Pa neces valjda trazit majstora i za osiguracic na razglasu ako ti vrisne ili ako ti treba neki kabal sa nekim drugim stekerom ili se ostetio uslijed habanja, nego uzmes i odradis to sebi, vjerovatno.

Eto, oprostite, ja uvijek krenem sa namjerom da sta kratko napisem, a onda ispadne cijela stranica.

Lijepi pozdravi!!!
KORGX5D je offline   Reply With Quote
Star 27.03.2009, 22:50   #235
gogilo.cacanin
Vredan član društva
 
gogilo.cacanin's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.01.2008
Mjesto: Austrija Bec
Godina: 47
Postovi: 106
Downloads: 406
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg pa1x
gogilo.cacanin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo ovako,sto sam odustao.I da sam postavio slike nebi se puno pomoglo,kao sto i jesam preko pp. sa ovog foruma i cak se telefonski culi.To moze da potvrdi clan sa foruma i mislim da je i uspeo uz korgx5d pomoc.Stvarno si odradio nemogucu misiu,skidam kapu.Stvarno nemam pojma o elektronici i nisam znao sta da slikam,tako da i njemu nisu puno znacili za pomoc.A i nisam hteo jer sam mislio da ce mi jos trebati izvesni ciko za flash.A i neisplativo je ta dogradnja.A tebi korgx5d svaka cast za strpljenje i znanja.Nadam se da nisam ostavio los utisak,jer kad bi mogao da pomognem ja bi,neki puta i jesam pa sam dobio banane.Pozzz!!
gogilo.cacanin je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2009, 16:25   #236
afo15
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.06.2008
Postovi: 6
Downloads: 10
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
afo15 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
afo15 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

jedan prijatelj mi je preko korgovog predstavnistva dosao do informacije za cipove ahc... i onda me sokirao
cena cipa kod njih po komadu je 25e haha
ne mogu da verujem da ne mogu doci do ova dva dela
afo15 je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2009, 17:58   #237
KORGX5D
Drugar foruma
 
KORGX5D's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2006
Mjesto: Njemacka i naravno Bosna u srcu
Postovi: 62
Downloads: 1697
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 105 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korgovi razni, gitare, saz...
Interesi: Razne sfere kroz koje covjek ucenjem postize napredak
KORGX5D befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Idee Pozzzz

Kad ne citas odgovore na poruke, a vec sam ti odgovorio i rekao da mi posaljes svoju adresu i onda ti ja saljem te chipove cija je cijena 0,20 €, dakle 20 centi po komadu.


pozdrav
Dodato:
Zorketu sam vec poslao pa neka javi jeli uredno stiglo.

Lijepi pozdravi.

Promijenjeno od Vaxter (31.03.2009 u 23:52 sati) Razlog: Izbrisan citat
KORGX5D je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio KORGX5D za ovaj koristan post:
afo15 (02.04.2009)
Star 05.04.2009, 13:01   #238
2809gogi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.02.2008
Postovi: 25
Downloads: 73
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
2809gogi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo da se i ja javim malo.

Samo da kazem da kako sam ugradio hd imo sam mali problema stekala mi kljava malo radi pa stane i moram ugasit pa opet.
Medjutim narucio sam novi hd i kako sam njega stavio nikakvih problema nemam radi ko sat!

Tako da je ugradnja 100% sigurna i eto to je to!

Veliki pozdrav!
2809gogi je offline   Reply With Quote
Star 14.04.2009, 15:55   #239
zorke
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.02.2009
Mjesto: Osijek Hr
Postovi: 21
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Korg Pa50
Interesi: Muzika
zorke befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo ja necu usporedjivati performanse Pa80 i Pa50 jer je to jasno ko dan vec samo da kazem onima koje jos zanima ugradnja HD u Pa50 da sam klavijaturu otvorio i trenutno je kod elektronicara koji mi to radi.Trebalo bi do nedjelje biti gotovo.Vidio sam maticnu plocu i sve je onako kako je gospodin KORGX5D postavio na forumu.Zahvat je poprilicno kompliciran jer je sve toliko sitno da se ja sam to nikad ne bih usudio sam raditi.No da ne obeshrabrim one koji ce se mozda upustiti u taj posao treba naci dobrog elektronicara mirne ruke i to je to.Zahvaljujem se Gospodinu KORGX5D na savjetima koje mi je do sada dao i naravno najvise na dijelovima koje mi je poslao jer ih ja ovdje ni za dva zivota ne bih nasao.Poslao sam mu poruku na PM danas pa ako cita forum molim ga da mi se javi jer imam jos neka pitanja.Toliko za sada.Kad budem imao nove vijesti na ovu temu javim se.Pozdrav.
zorke je offline   Reply With Quote
Star 26.04.2009, 22:40   #240
zorke
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.02.2009
Mjesto: Osijek Hr
Postovi: 21
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Korg Pa50
Interesi: Muzika
zorke befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav raja!!!

Evo da se javim kako sam i obecao u posljednjem postu kad budem imao nove vijesti oko ugradnje HD-a u Pa50.Pa evo svecano objavljujem da sam slijedeci upute velikog covjeka gosp.KORGX5D danas u 19:00 h zavrsio s ugradnjom HD-a u svoj Pa50.Klavijatura radi dobro i za sada problema nema a nadam se da ih nece niti biti.Jos jednom se zahvaljujem gosp.KORGX5D koji mi je izasao u susret poslavsi mi dijelove i isto tako se zahvaljujem i Gosp. Nedjeljku Ostojicu tu iz Osijeka velikom majstoru elektronike bez kojeg isto tako ne bih uspio.Sve upute na forumu oko ugradnje su tocne i to javno kazem jer nisam nista radio na kljavi sto nije bilo u uputama.Kljava sad ide na probni period da vidimo kako ce se ponasati ali ako bude radila kao danas mislim da ne bi trebalo biti problema.Stavio sam HD od sest giga i to je i vise nego dovoljno.Bilo je problema s onim QATRO ZAVOJNICAMA ali majstor je i to rijesio.Bio je i problem s onim kondenzatorom izmedju dvije zavojnice jer takvog ne mozete kupiti pa ga je majstor jednostavno sam napravio.Majstor je slikao neke faze ugradnje najvise koje se odnose na rjesavanje problematike tih Qatro zavojnica pa kad mi posalje slike objavit cu ih tu na forumu.Volio bih da se i 2809gogi javi da cujemo kako radi njegova kljava a i afo da cujemo dokle je stigao pa da pomognemo koliko mozemo.Uglavnom zahvat je logican ako slijedite uputa ali i dosta kompliciran jer je sve jako sitno tako da stvarno treba imati bistro oko mirnu ruku,ali je moguc sto sam i dokazao.Najveci problem su naravno dijelovi ali evo ako ima jos zainteresiranih ja ih upucujem na gosp.KORGX5D koji je meni pomogao a kako vidim ima volje i za druge.Toliko za sada.Klavijaturu cu malo testirati pa se opet javim za koji dan.Pozz.
Dodato:
Pozdrav svima.

Vidim da je interes za ovu temu potpuno splasnuo ali obecao sam u prijasnjem postu da cu javiti kako kljava rasdi i da cu metnuti neke slike pa evo da ispunim i to obecanje.Nakon skoro pet dana testiranja klavijatura radi bez ikakvih problema i sve je u najboljem redu.Za sada sam ju ostavio najvise sedam sati da radi bez prestanka i odradjuje sve najnormalnije.Preko vikenda ostavit cu je da radi deset sati s povremenom svirkom pa cu vidjeti kako se ponasa na duze pruge.Za sada uistinu nisam imao niti jedan jedini problem.Ako tako bude i dalje a mislim da hoce to je to.Ugradnja je potpuno sigurna.Eto toliko.Pozzz!


P.S. slike imam ali ne znam kako da ih metnem na forum.Ako nekog zanimaju neka javi svoj e-malil pa mu posaljem.

Promijenjeno od zorke (30.04.2009 u 16:42 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
zorke je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
korg, pa50, usb


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:57


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije