Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.09.2012, 02:59   #1
lazarius
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.02.2012
Postovi: 26
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
lazarius ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Mijenjanje boja na klav. preko Kontakt5 ???

Pozz svima,patim se vec nekih sedam dana da nadjem odgovor na ovo pitanje ali mi ne ide za rukom...
Tacnije,imam korg pa50sd,trenutno vucem semplove preko kontakt5,ali mi je problem sto ne znam da namjetim da boje mijenjam na klavjaturi,moze li neko da tacnije objesni kako to da uradim ???
lazarius je offline   Reply With Quote
Star 25.09.2012, 03:05   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Prvo napisi koji su ti Kontaktovi soundi koje bi da uvodis i mijenjas a onda obavezno i specifikaciju kompjutera na kojem je instaliran taj Kontakt, pa tek onda da ti napisem nesto o tome jer ako performansa kompjutera ne odgovara, da ne pisem badava.

Promijenjeno od tranzit (25.09.2012 u 03:07 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 25.09.2012, 14:36   #3
lazarius
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.02.2012
Postovi: 26
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
lazarius ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ubacio sam boju,znaci nema sta,ne kasni uopste,i bubanj mi radi extra,samo sto ne znam kako da napravim da boje mijenjam na klavjaturi,a ne na kontaktu
lazarius je offline   Reply With Quote
Star 25.09.2012, 14:46   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ama kako ces da je mijenjas kad imas samo jedan fiksirani sound program (taj bubanj) u Kontaktu. Ne razumijem sta hoces da mijenjas. Budi malo jasniji i detaljniji.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 25.09.2012, 14:54   #5
lazarius
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.02.2012
Postovi: 26
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
lazarius ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imam JV bubanj i on mi je na 10-om kanalu,tj. tu je bubanj i on radi.Ali buacio sam boju i ona radi,ali kad je snimim na klavjeturi na UPER 1,kako da vucem jos boja koje stavim u kontakt,jer u globalu imam samo 3 UPER-a?Nadam se da si razumeo
lazarius je offline   Reply With Quote
Star 25.09.2012, 15:06   #6
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ama razumio sam ja tebe odmah na pocetku i to odlicno ali ti mi ne odgovaras na pitanje koje sam ti postavio odmah u svom prvom odgovoru. Za to sto ti hoces, treba zestok kompjuter, to jest kompjuter sa debelim performansama da bi bio u stanju da naredjas desetak, dvadeset... devedeset, sto sound programa u Kontakt i da ih pozivas Performansom sa tvog PA50sd tako sto ces u Performansama na Uper 1 postavljati interne programe (sa PA50) koji svojim Program Change brojem odgovaraju onima na Kontaktu. Te sound programe ces poredjati u Kontakt Bank (ne u Multi) i tom Banku dati midi in kanal koji ce biti isti koji ima i Uper 1. To sve ide sasvim drugacije nego sto si ti zamislio i za to ti treba vrlo dobra masina, sa dosta radne memorije i dobrim procesorom.

Promijenjeno od tranzit (25.09.2012 u 15:07 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 25.09.2012, 17:12   #7
lazarius
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.02.2012
Postovi: 26
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
lazarius ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo ti performance za komp.
Procesor: Dual Core 3.2
Ram: 8 GB
Zvucna Karta: Creative Audigy 2
Hard Disk: 2 TB
Sta ti jos treba ?
lazarius je offline   Reply With Quote
Star 25.09.2012, 21:04   #8
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne treba nista vise. Te podatke sam ti trazio samo da bih bio siguran da ces moci bar solo instrument da sviras sa Kontakta sa svim tim promjenama. Otvori Kontakt napravi novi Bank i onda uvodi sound programe u taj Instrument Bank jedan za drugim dok ne uvedes sve sto si naumio. Gledaj da ne pretjeras sa velikim instrumentima jer nemas bas nesto pretjerano radne memorije. Nadam se da je operativni sistem Windows 7 64 Bit. Taj Bank koji si upravo napravio u Kontaktu ce po defaultu da dobije midi kanal 1. Podesi taj midi kanal tako da bude isti sa midi kanalom Uper 1 na PA50sd. Ostaje samo da napravis performanse u kojima ce na Uper 1 biti interni programi koji ce imati odgovarajuci Program Change broj prema onima koje si redjao u Kontakt Instrument Banku. Na primjer, u Kontakt Banku si na Program broj 1 stavio neki klavir i on ima Program Change broj 1. U PA50sd performansu uvedi na Uper 1 sound koji ima takodje Program Change broj 1 a to ce biti takodje neki od klavira (sa obzirom na GM/XG kompatibilnost PA50sd). Ici ces dalje redom praveci performanse. Treba ti onoliko koliko imas uvedenih sound programa u onom Kontakt Instrument Banku. Provjeri u Midi modusu PA50sd da nije slucajno filtriran Program Change. Bank Change MSB i LSB (CC#0 i CC#32) ne treba da te uopste interesuju jer ih Kontakt svakako ne razumije. Sada ce pri promjeni performanse da se promijeni i odgovarajuci sound na Kontaktu. Ovo moze da se uradi i samo mijenjanjem programa na u okviru jedne Performanse na PA50sd ali je dosta komotnije kada to ide preko Performansi.
Uradi ovako korak po korak i neces omanuti. Jos jednom, obrati paznju na RAM pri Loadu Kontakt Instrument Banka (provjeri zauzece u Task Menageru) jer ne smijes dozvoliti da pridjes preblizu maksimalnoj radnoj memoriji koje nemas posebno puno za ovakav nacin rada. Ne pretjeruj ni sa Latencom jer je procesor prilicno slabasan. Kako god, bice dovoljno (ako pazljivo to sve postavis) za solo instrumente.

Promijenjeno od tranzit (25.09.2012 u 21:06 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2012, 09:18   #9
lazarius
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.02.2012
Postovi: 26
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
lazarius ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala punooo,evo ubacio sam 10-ak boja,msm da mi vise i ne treba,imam i bubnja sredjeno sve.Jos jedno hvala i pozzz
lazarius je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2012, 22:11   #10
marko87
Vredan član društva
 
marko87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.02.2012
Mjesto: Wien
Postovi: 207
Downloads: 482
Uploads: 6
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 23 puta u 23 Postova
Instrumenti: VSTi + Midi keyboard
marko87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Bank Change MSB i LSB (CC#0 i CC#32) ne treba da te uopste interesuju jer ih Kontakt svakako ne razumije.
Jel ovo 1000% tacno?
__________________
momak pjeva extra al oni ga prate katastrofa,,,nikad pjevac ne prati muziku vec muzika pjevaca,,,,samo naprijed care
marko87 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:40


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije