Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.11.2012, 22:45   #1
nurfet
Vredan član društva
 
nurfet's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.07.2004
Mjesto: Austria-Graz
Postovi: 101
Downloads: 1378
Uploads: 9
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
nurfet befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Mackie PPM1012 Powered Mixer

Pozdrav Kolege.
Dali je neko isprobao ovaj mixer,Mackie PPM1012 Powered Mixer 2 x 800 Watt na 4 Ohm,zna li ko sta o njemu ,kako radi i kakve ima efekte ,sve sam procitao o njemu ali nisam jos na Mackie nikad radio,pa sam u nedoumici da ga kupim.svaka pomoc mi je dobro dosla....hvala
Dodato:
pozz jos jednom mozda nisam dobro formulisao pitanje,jer vidim da niko nista ne komentarise,mene konkretno zanima navedeni mikser ali me interesuje vase misljenje uopste o mackie kako radii,hvalaa jos jednom

Promijenjeno od nurfet (17.11.2012 u 01:00 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
nurfet je offline   Reply With Quote
Star 01.12.2012, 16:52   #2
MT775
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.09.2004
Godina: 48
Postovi: 68
Downloads: 225
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 11 puta u 8 Postova
Instrumenti: korg pa 800 i korg pa600
MT775 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Lächeln mackie ppm 1012

evo ja sam ga kupio prije neki dan ali jos nisam radio na ozvucenje isprobao sam sve osnovne funkcije super radi ima cist zvuk na slusalice akg 240 df mixer sekcija je odlicna kompresor isto lijepo radi e sad efekti mi bas nisu nesto imao sam dinakorda pa neznam mozda sam se previse navikao na njega medjutim hall je lako dodati ali diley je tesko programirati 17-24 su diley efekti ni jedan nije spreman odmah za nasu muziku edituju se tako sto se tockic mora pritiskati i posmatrati led lampica grozno za ovakvu cijenu mixera ipak trebali su to drukcije rijesit nego ovako program ostaje kad se mikseta ugasi ali vrijeme dileya se mora ponovo programirati pritiskanjem tockica i to je velika greska zasto nisu ubacili jos vise vec programirani dileya pa da kao na dinakordu izaberes dva programa i radis toliko od mene pisat cu opsirnije posle prve svirke...puno pozdrava kolegama
MT775 je offline   Reply With Quote
Star 09.01.2013, 01:01   #3
MT775
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.09.2004
Godina: 48
Postovi: 68
Downloads: 225
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 11 puta u 8 Postova
Instrumenti: korg pa 800 i korg pa600
MT775 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

[quote=MT775;230161] za sve koji imaju u vidu mackie ppm1012 mikseta je super jaka sve na njoj super radi osim internog effekt procesora nisu upotrebljivi za narodnu muziku ...pozdrav kolegama

Promijenjeno od MT775 (09.01.2013 u 01:04 sati)
MT775 je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2013, 11:14   #4
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ja ne kontam to da se edituju efekti a neupotrebljivi za narodnu muziku,ako se edituju zasto bi bili neupotrebljivi,svaki efekt koji se edituje bi trebao biti bolji od powermate 1 i 2 gdje samo mozes izabrat neki od ponudjenih
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2013, 18:25   #5
vladimir68
Ovaj baš voli da kuca
 
vladimir68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.10.2008
Mjesto: vojvodina
Godina: 56
Postovi: 316
Downloads: 493
Uploads: 10
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Instrumenti: nekoliko vrsta instrumenata
Interesi: muzika
vladimir68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tačno da na PM možeš ˝samo˝ izabrati ali je ˝ponuda˝ velika/dobra/prava (ima dosta mixera sa brdom efekata ali .......).Tačnije kombinacija 5/ 55 ili 56 postala je ˝standard˝ a koliko je tamo upogramirano ms ponavljanja,dali je u tom efektu ˝još nešto˝-mix ili je samo ˝suv˝ delay,echo......itd nebitno,jednostavno To je To.
TAP editovanjem (i Yamaha EMX5000 je imala na jednom efektu tap editovanje) je vrlo teško postići.....plus treba ga raditi svakim paljenjem mixete.....užas.I zato se raja ,pošto su i tu negde u cenovnom rangu,odlučuje za PM.Navikao narod(uvo) na........ Upoređivanje pomenutih sprava nije tema i ne osporavam kvalitet navedenih mixera.Stvar ukusa
__________________
zajeban je život muzičara

Promijenjeno od vladimir68 (10.01.2013 u 18:32 sati)
vladimir68 je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2013, 20:15   #6
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

u pravu si,sve stvar ukusa,meni powermate ov nikako ne stima,taj reverb 5 mi nikako ne sjeda,radije uzmem neki 16 ili slicno,ako vec moram stavim delay 57 ali opet ima previse otkucaja,bas bih volio probat taj mixer mackie,da vidim sta je s tim efektom,bas nikad nisam naletio na taj mix,najgore je sto sam imao efekt tc electronic m-one,pa mi ovi posle njeg nikako ne idu
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2013, 14:28   #7
MrMuzikant
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.01.2013
Mjesto: nemacka
Postovi: 8
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: klavijature
MrMuzikant ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Malo kasnim, ali da kazem da sam i ja uzeo taj mixer. Sa svim sam zadovoljan, osim sa Hallom, nije bas toliko bistar, i nema mi nekako dovoljno snage. Malo se izoblici ton pred clipping, nestane basa i sredina, i sve postane preostro. ali ja mislim to je generalna mana tih class-D snagatora, kao sto je kod njega.
MrMuzikant je offline   Reply With Quote
Star 22.01.2013, 20:53   #8
Ivan KV
Drugar foruma
 
Ivan KV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.05.2011
Postovi: 95
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Ivan KV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od nurfet Pokaži Post
Pozdrav Kolege.
Dali je neko isprobao ovaj mixer,Mackie PPM1012 Powered Mixer 2 x 800 Watt na 4 Ohm,zna li ko sta o njemu ,kako radi i kakve ima efekte ,sve sam procitao o njemu ali nisam jos na Mackie nikad radio,pa sam u nedoumici da ga kupim.svaka pomoc mi je dobro dosla....hvala
Dodato:
pozz jos jednom mozda nisam dobro formulisao pitanje,jer vidim da niko nista ne komentarise,mene konkretno zanima navedeni mikser ali me interesuje vase misljenje uopste o mackie kako radii,hvalaa jos jednom
Ne zelim nista lose da kazem ali Mackie koristi marketinski trik da kupce navede da ovaj mikser ima 2x 800W/4 oma.Tek kada se kupac malo vise upozna sa karakteristikama ovog miksera vide da je navedena peak snaga a ne ona prava koja je 2x400W/4 oma na 1% THD.
Mislim da je ovaj podatak veoma bitan za potencijalne kupce.
Ivan KV je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2013, 13:35   #9
MrMuzikant
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.01.2013
Mjesto: nemacka
Postovi: 8
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: klavijature
MrMuzikant ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Uzeo sam i ja tu mixetu.
E sad sto mi se ne svidja:
-Hall nije cist, nema bistrocu i visine u efektu, nego je u sredinama.
-Snaga, kao vec receno, nije dovoljna za neke malo glasnije svirke, za mene nije relativno, ako je jacina u pitanju imam aktivni sistem koji nosim. za manje stvari nosim manje pasivne zvucnike zbog kicme ;-P
-Ima jos ono dugme precision passive EQ, koliko mi se svidja, toliko i ne, zato sto ima kad se koristi veliki boost na mnogo niskim frekvencijama (ispod 30HZ!!) To je nezdravo za kutije.

A sad sta mi se svidja:
-Mnogo cist zvuk (uvek kod mackie, imao sam ranije jos druge njihove mixete)
-kompressor lepo radi
-cena (ja sam uzeo nov za 799€)
-interno pojacalo se moze da presalta na se koristi za Monitoring (npr ko radi sa aktivnim sistemom, ili dodatnim snagatorima)
-EQ za monitoring preko internog pojacala
- mono izlaz sa regulisanjem jacine, sa regulisanjem high-cut filterom, znaci aktivna skretnica za bass zvucnike

u sustini sam zadovoljan i nisam se pokajao sto sam ga uzeo.

Promijenjeno od MrMuzikant (26.01.2013 u 13:37 sati)
MrMuzikant je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:48


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije