Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.01.2013, 00:57   #81
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dell,nadam se da ne krsim pravilo,jbg,tamo u onoj temi ko u bunaru,ovde ce neko videti,tamo ....a meni je hica
http://www.yu-midi.org/forum/showthr...#axzz2Hx3vHvzW
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2013, 02:05   #82
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ima li neko od strucnjaka za yamahu da je raspolozen za unakrsno ispitivanje,heh,salim se,ali ozbiljno razmisljam da predjem sa korga na yamahu tyros4,pa imam brdo pitanja dali nesto moze da se uradi ili ne,nemam bas viska love da zadrzim korga dok ne sredim yamahu,pa morao bih to sto brze preradit,ako ima neko raspolozen preko skype facebooka bilo kako da mi objasni kamaru stvari koje me zanimaju,mozete mi svoj kontakt poslat u inbox,hvala
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2013, 02:36   #83
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pitaj ovdje, dobices sve odgovore, neka i drugi imaju od toga koristi.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2013, 02:40   #84
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

najbolje kolega pitaj ovde to sve,i mene zanima svasta nesto oko yamahe,pa nejbolje da pitas to sve ovde,da vidimo si odgovore...pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2013, 10:18   #85
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

mislio sam da bi bilo previse ali idem redom sto se sjetim za pocetak
1.sta su registracije koje spominjete stalno,zanima me mjesto za pohranjivanje kolko ima mjesta i kolko ukupno npr boja pomijesas na desnoj strani odjednom,ono sto je kod korga sound user performance sts,kako ide kod yamahe znaci i kolko mjesta
2.rekli ste da kad kucate ritmove da mora da ide na kompjuteru pa onda unutra,nije to belaj samo me zanima koja je procedura moze li se slusat na kompjuteru dok crtam ritam kako zvuci ili moram nakucat sve pa ubacit u klav pa onda preslusat,ili da jednostavno povezem midijem i dok crtam na kompu da vec svira ovamo klav
3.efekti jesul fixni 2 za lijevu 2 za desnu stranu ili se moze kombinovat 3 za desnu recimo ili slicno,i ima li eq po trakama drum perc bas itd,na pa3 me posebno odusevilo sto svaki element bubnja sad mozes dotjerat,ima li yamaha sta slicno
4.loopovi,funkcionise li i kako,ne koristim **** i slicne setove ali loop bongosa tarabuka itd obavezno
5.taktovi vjerujem da je to kao kod korga,odredis takt 4/4 7/8 6/8 8/4 i npr 8 taktova nakucam i da se vrte u krug,i postoji li nesto kao kod korga cv1 cv2 da promjenom akorda svira nesto drugo sto odredim,i mogu li imat na jednom ritmu razlicit tempo po varijacijama
6.kakva je tipka u odnosu na korg,meni licno kod korg pa800 ne valja lagana ne znam ni ja,na pa3x dobra fin osjecaj ali poteska mogu mislit kad bi morao koje kolo zaredom odsvirat,na extremu je za mene do sad bila najbolja tipka,cemu je najbliza na tyrosu
7.korg ima guitar mod koji mi se svidja,jedino da su malo bolji semplovi gitara,kako pravite gitare na yamahi
8.sta nudi tyros 4 vise od tyrosa 3,napominjem da koristim solo triton rack,kolko brzo citaju npr 200ak mb
9.kad kreiram svoj vlastiti drum mogu li svaki element odabrat i bar malo obradit zategnut dobos nogu ima li kakvih opcija sta moze
eto za pocetak,i sta od ovih stvari se mora radit na kompjuteru a sta moze u klavijaturi
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2013, 11:58   #86
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.162
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

1. U REGISTRATION možeš pohraniti vlastite postavke klavijature. Prilikom memoriranja možeš odraditi ono što želiš da bude pohranjeno. Potrebno je čekirati kućice i ta postavka je unešena u pojedinu registraciju. (slika1)
REGISTRACIJE su organizirane u tkz. BANKE. U svaku banku stane 8 registracija, a banaka možeš imati koliko želiš. Koliko ti stane na HD, USB ili USER mjesto.

2. Možeš ti lijepo (iz)raditi ritam i na samoj klavijaturi. Po mom iskustvu to ide bez problema i mislim da je većina stvari dostupna. Fina dorađivanja styla se rade na računalu identično kao da uređuješ neki MIDI. Nema razlike što se tiće preslušavanja, pustiš MIDI (style) u nekom editoru i sa play ga slušaš na Tyrosu. Preduvjet je da sve bude pravilno povezano.

4. Govorim za Tyros 4 jer ga imam pred sobom, a i ti si rekao da želiš preći na njega. Tyros ima dva generalna efekta, REVERB I CHORUS i njih možeš dodjeliti svakom dijelu, desnoj ruci, midi kanalu ili partu u stylu. Pored toga postoji još 9 efekata (DSP 1-9). Od 1-7 mjesta možeš dodjelljivati za desnu ruku ili kanale u MIDI-ju, dok je 8 i 9 namjenjen za PART u STYLU.
Dodatno, 7 efekt može biti dodjeljen samo za MIC. Specifičnost prvog DSP1 efekta je ta što mu se može dodijeliti status SYSTEM ili INSERTION. U prvom slučaju on se može dozirati pojedinačno na svaki kanal ili PART. U drugom slučaju određuješ po želji na što da djeluje. Znam da te zanima najviše PART na STYLU, pa to u praksi znači da na STYLU istovremeno možeš imati tri posebna efekata na bilo kojem PARTU, plus dva generalna REVERB i CHORUS.
EQUILIZER se može podešavati po svakoj traci, bilo da se radi o desnoj ruci, stylu ili MIDI-ju. Na žalost postoji samo dva fixna područja HIGHT i LOW. Međutim, pored toga za svakoj traci možeš djelovati i sa tkz. FILTER-om. On ima dva parametra HARMONIC CONTENT I BRIGTHNES.

Sva ova podešavanja mogu biti umemorirana u jednu REGISTRACIJU. Ako želiš fino podešavanje svakog elementa bubnja ili nekog sounda onda se to radi u računalu i onda imaš (mislim) sve paramatre koje poželiš i tu nema granice. (slika2, slika4, XGWorks)

5. Možeš imati različit aranžman ovisno o odsviranom akordu. Različit tempo isto tako možeš imati, jedino ne možeš miješati različite mjere. Ma, možeš i to ali nećemo u detalje odmah na početku.

6. Za tipku tebi ne mogu ništa reći. Meni je odlična.

7. Yamaha nema chord kao Korg. Gitaru je najbolje napraviti tako da se uzme uzorak s nekog styla koji ti odgovara i kopira se u vlastiti style. Tvornički napravljene gitare su uglavnom svirane s MV soundovima i rade izvrsno.
Može se iskoristiti i dodatni program od strane Yamahe koji automatski pretvori gitaru koja je svirana s "običnim" soundom u onu sviranu sa MV soundom. Vrlo iskoristivo i to se radi na računalu.

8. Nudi upravo ovo što spominješ. Nakon paljenja klavijature, Tyros 4 učita oko 500 MB sampla za manje od minutu. Ostale razlike su u količini efekata, multi voice zvukova, ali suštinski nema razlike u soundu. Barem koliko se meni čini.

9. Edit bubnja se može lijepo napraviti u samoj klavijaturi. Tu možeš kombinirati elemente raznih kitova i dodjeliti im tri karakteristike (PAN, VOL, REV). Fina editacija se radi u računalu s programom VOICE EDITOR i tu možeš pregledno, jednostavno i efikasno mijenjati svaki željeni parametar bubnja ili sounda. Slika 3.


Eto, nadam se da će biti od koristi i ostalim Yamaha ljubiteljima.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg slika1.jpg (57,8 KB, 28x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg slika 2.jpg (79,2 KB, 29x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg slika3.jpg (83,0 KB, 29x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg slika 4.jpg (88,4 KB, 25x skinuto)
Highslide JS

Promijenjeno od casper (17.01.2013 u 12:06 sati) Razlog: malo sam pomiješao slikice :-)
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
ella 85 (17.01.2013), srdjan motif (08.01.2016)
Star 17.01.2013, 12:19   #87
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

to je jedino sto mi se ne svidja kod yamahe,ta njihova zamumuljenost,zakukuljensto,editind preko racunara, i generalno sto nista realtime ne mozes da cackas..ja na korgu recimo, krene svirka,pustim ritam,i sta mi fali odamh tu na licu mesta dodajem oduzimam,bilo da je previse kick jak,dobos slab,hh ili bilo koji element bubnja,odmah ga na licu mesta prilagodjavam,takodje i jacine traka zasebno u svakom ritmu,takodje i EQ za svaku traku,sve to dostupno u realtime,a to mi mnogo znaci,a koliko sam skontao to na yamahi ne moze,vec ono sto si sredio kuci,to ti je? ne odgovara mi ta prevelika zavisnost o racunaru,to sto ne mogu ceo ritam i sve vezano za njega da skockam u samoj klavijaturi...i ta prevelika peripetija oko loopova..generalno malo siromasnija operativnost u odnosu na korga,jedina zamerka..inace sound bez mane...
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2013, 12:28   #88
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

zanimljivo,dosta stvari te razumijem,ali ima i nekih stvari koje nikako da shvatim do kraja
-kad doradjujem npr bubanj svaki element na kompjuteru,u tom programu,jel klavijatura tada povezana i ono sto radim na kompu ustvari r adim u njoj samoj,ili moram exportovat boju u komp pa ju obradit pa ponovo importovat u klav,ako sam te dobro skontao ja u tom programu mogu da obradjujem dobos i sa eq i efektima raznim,tako isto i kick tom itd,ako je to tako odusevljen sam
-taj registration ne mogu da svarim,kako se zove na yamahi kad na desnu ruku pomijesam vise zvukova,na korgu je to jedna performanca koja s e sastoji od 3 sounda ,a svaki sound se prije pripremi koji moze bit sacinjen od 16 zvukova
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2013, 14:04   #89
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U principu isto kao performansa, tri sounda sa desne strane mermorises, a svaki sound moze imati 8 layera/zvukova. Isto kao na Korg-u, registraciju mozes vezati za ritam. Kada promenis registraciju da ti se promeni ritam, a mozes i da zakljucas menjanje ritma prilikom promene registracije.
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2013, 14:47   #90
Arter
Vredan član društva
 
Arter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.01.2012
Mjesto: Split - Zagreb
Postovi: 223
Downloads: 530
Uploads: 1
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 21 puta u 18 Postova
Instrumenti: Yamaha psr sx700, modx+6
Interesi: Glazba, glazba , glazba...
Arter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@casper svaka cast....
__________________
Nikada ne misli da sve znas, jer uvijek postoji netko tko zna vise...
Arter je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:00


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije