Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.02.2014, 13:29   #1
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Yamaha psr 9000 savet oko kupovine

Pozdrav ljudi. iskocila mi je neka prilika da uzmem ovu yamahu za 450e. ne pro verziju nego samo 9000 (ona sa zvucnicima). E sad, mene zanima pod 1, da li se isplati uopste za te pare uzeti, naravno da je ispravna i da sve radi tip top? onda, me zanima u vezi master klavijature, znam da je Tranzit spominjao da ima jednu od najboljih master klavijatura ikada, ali mislim da je pricao za 9000pro. kakva je situacija kod psr9000? Sta sve treba da proverim prilikom eventualne kupovine, i sta sve ona ima jos od dodataka koje bi eventualno mogle doci uz nju (hd, kartice itd...)? I ako jos zna nesto korisno neka napise tu. Hvala svima.

P.S: zaboravih da dodam: kakva joj je konekcija sa PC, da li se tesko ubacuje materijal u nju, ritmovi, semplovi itd... ako je samo preko diskete onda pisi propalo.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!

Promijenjeno od yamahapassion (20.02.2014 u 13:33 sati)
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2014, 14:13   #2
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Na sva ova pitanja ti ne mogu dati odgovor jer nisam upucen u detaje i operacije ove klavijature, ali, ako ti ista znaci, ja bih ostavio pokojnika na miru...
Jednom sam imao priliku da malo prosviram na ovoj klavijaturi kod kolege i nije na mene ostavila ama bas nikakav utisak a pogotovo ne dobar.
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2014, 14:32   #3
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sale ce i posmrtni mars da joj odsvira na kraju. Yamahapassion (promijeni vise taj nick ako Boga znas) PSR9000 je prvi aranzer sa sampling funkcijom i to ni manje ni vise nego 65MB (sa onim jednim fabrickim), Stabilan iknstrument, bez ikakvih Bugova u sistemu, sto se ne moze reci za 9000Pro koji je imao jednu ogromnu manu, a to je bila nestabilnost ritmova. To sto sam pisao o masteklavijaturi se odnosilo na 9000Pro, prije svega, radi ubjedljivo najkvalitetnije klavijature koju je ikada jedna firma ugradila u svoj instrument, Ukoliko ne dodas Musitronicsovo prosirenje za USB na PSR9000, sve ces morati pjeske, to jest putem Floppyja ili da svaki cas vadis Hard Disk i kacis ga na kompjuter. Kako vidis, bice izgleda, pisi propalo.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
sale_band (20.02.2014)
Star 20.02.2014, 14:40   #4
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sale ce i posmrtni mars da joj odsvira na kraju. Yamahapassion (promijeni vise taj nick ako Boga znas).
Haha, i ja sam ovo pomislio vise puta
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2014, 16:10   #5
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Možda ću djelovati pristrasno(znaš da volim Yamahu),450€ nije neka para,ja bih je kupio da se malo igram kući.Što se sounda tiče,vjeruj da kada se sredi kako treba i PA 600 će ti zvučati smiješno.PA 600 je,bez obzira na epitet professional aranger,ipak hobi klavijatura,za razliku od Yamahe PSR 9000.E sad će me Korgovci urnisati,ali to je činjenica.Pozdrav!
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 21.02.2014, 13:04   #6
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala vam drugari, sve postove uzimam u obzir prilikom odluke o kupovini. Sinoc sam dosao kasno sa posla pa nisam stigao da odgovorim. Trebao sam ici danas da je vidim, ali sam u stisci sa vremenom pa cu ostaviti za vikend. Tranzit, hvala ti za ovo objasnjenje, to sam i hteo znati i to me najvise i brine, razmena materijala izmedju pc i klavijature. Jel znas mozda koja je cena tog USB prosirenja ako bih ga kupovao dodatno? Kada pogledam masinu, i ako je opticki i tehnicki ok, mozda bi se razmislio i da uzmem onda i to prosirenje pa da ju sredjujem. Ali preko flopija ili da se zezam sa hard diskom ne mogu, mislim mogao bih ali nemam zivaca hehe... zato su novije klavijature mama, ubacis usb i teraj. A za nick... nekako mi se odomacio ovaj pa necu da diram jos nista hehehe.... Hvala jos jednom svima na odgovorima.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 21.02.2014, 20:24   #7
Arter
Vredan član društva
 
Arter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.01.2012
Mjesto: Split - Zagreb
Postovi: 222
Downloads: 530
Uploads: 1
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 21 puta u 18 Postova
Instrumenti: Yamaha psr sx700, modx+6
Interesi: Glazba, glazba , glazba...
Arter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav kolega, prije par tjedana sam uzeo pro verziju...znam da nije o njoj rijec ali da se nadovezem na.ovo za ubacivanje materijala... Prvo to nije uopce problem, hdd je jako jednostavno izvaditi i spojiti preko kabela na usb (kabel i adapter 10€) a isplati se svake kune... I mislim da sigurno neces niti svaki dan a mozda ni svaki tjedan izbacivati hdd zar ne? Mada i da hoces uopce nije problem...

Sent from my ST25i using Tapatalk
__________________
Nikada ne misli da sve znas, jer uvijek postoji netko tko zna vise...
Arter je offline   Reply With Quote
Star 21.02.2014, 22:56   #8
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od yamahapassion Pokaži Post
Jel znas mozda koja je cena tog USB prosirenja ako bih ga kupovao dodatno?
Kod Musitronicsa koji jedini i pravi taj USB za PSR9000, 9000Pro i Tyros 1, nije istaknuta cijena, a moze se saznati jedino ako se telefonski pozovu. Ne sjecam se vise ali mi se cini da je svojevremeno bila nesto preko 150 eura, no nemoj se pouzdati u ovu informaciju. Bilo bi najbolje da ih nazoves.
http://musitronics.de/musitronics.de...r9000_usb.html
Dodato:
Nego nesto drugo. Ukoliko ti je veoma vazna komunikacija izmedju aranzera i PC-a onda si kod Yamahe na pogresnim mjestu. Ubjedljivo najkompleksniju komunikaciju moze ostvariti bilo koji Korgov aranzer, pa bilo da je to PA50 ili PA3X. O cemu se radi. Radi se mogucnosti Korgovih aranzera da mogu po Performansama pohraniti koji soundi (Upper1,2 i 3, Lower) salju midi signale vani, a koji koriste interne sounde. Radio sam do sada nekoliko sistema na bazi PC-a za ljude koji koriste PA aranzere. Kod PA aranzera je zaista moguce da svaka slijedeca Performansa poziva za Upper i Lower instrumente, one koje si ti odabrao, to jest konfigurirao. Tako da je sasvim izvodljivo da recimo Upper 1 svira interni sound, Upper 2 sound sa nekog samplera iz PC-a, a Upper 3 opet sound sa samplera PCa-a ali u terci. Sve u svemu, neograniceno polje. Inace najcesce u ovim projektima koristim Kontakt sampler sa ogromnim Sample Contentom od preko 150GB, gdje svaki od sounda sasvim komforno pozivas sa aranzera kao sto bi pozivao i bilo koji interni sound a sam PC moze stajati i u drugoj prostoriji.

Promijenjeno od tranzit (21.02.2014 u 23:08 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 21.02.2014, 23:30   #9
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od makso68 Pokaži Post
E sad će me Korgovci urnisati,ali to je činjenica.Pozdrav!

Naravno da ce te urnisati. Ja cu prvi Tacno je sve sto si napisao, imao sam i ja priliku jos pokojni Pa500 da zamenim za PSR9000 pro ali nisam iz razoga sto ritmovi i boje nisu bili sredjeni, pa me je ta pomisao malo plasil, drugi osnovni razlog je sto nije bila ocuvana.... Da ima bagova, to ne znam. Znam da je lola nesto peglao ritmove jer je nakon svake odsvirane deonice ritma pravio neku pauzu u mili sekundama koja se onako jedva primeti ali se primeti. Sve je to presudilo da je ne uzmem . Ali da imam sada mogucnosti da je sebi priustim, da nemam drugih troskova ( kredita i kredita) uzeo bih je. Na prvom mestu ce mi biti motif es ili xs6, upravo zbog dirki.... Podsećaju me na 9000 pro.... Samu PSR9000 ne bih uzimao, gubljenje i vremena i zivaca a na kraju ces je verovatno prodati. Iskustvo vise, koliko bogato.... pitanje je. Nije cudo sto je prodaje za taj novac. Tesko se i kupuje i prodaje.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 22.02.2014, 02:19   #10
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@tranzit: hvala ti na ovim informacijama, pogotovo za ovo prosirenje jel bez njega ne bih ni pocinjao ovu pricu. Oticicu ja prvo sutra da vidim u kakvom je stanju to cudo pa cu onda da razmisljam dalje... Uglavnom hvala svim kolegama na informacijama, javljam se sutra da vam kazem sta sam resio.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:33


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije