Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.08.2013, 07:59   #1
dadodream
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.09.2010
Mjesto: GB
Postovi: 102
Downloads: 425
Uploads: 3
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: mipotXD
Interesi: mipotXD
dadodream befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dadodream pošalji poruku preko ICQ messengera dadodream pošalji poruku preko AIM messengera dadodream pošalji poruku preko Yahoo! messengera dadodream pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard roland va3 ili korg is50

lijep pozdrav prijatelji.trebam jedan savjet i nadam se da ce te mi pomoci.koja je bolja klavijatura roland va3 ili korg is50?hvala svima na odgovorima
dadodream je offline   Reply With Quote
Star 29.08.2013, 09:50   #2
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Is 50 moze da ima 16 user ritmova, mogu da se srede boje i terce, klasican korgov zvuk za AI sintezom.

VA3 je daleko bolja po bojama, ali fali joj dosta funkcionalnosti i lakog rukovanja kao kod korg-a. Ima disk link pa mozes da povuces 64 ritma sa flopija(ako stane) inace nema drugog nacina da stavis svoje ritmove. Sto se tice terci mislim da nemogu na va3, ali to ce ti reci neko ko je koristio taj model, ja sam kratko koristio va76 koji sam pozajmio bio od druga u par navrata...
Ti moras da vidis sta ti treba i kakav zvuk volis. Isprobaj obe pa vidi sta ti se svidja, nema tu drugog izbora. Ima jos klavijatura u tom cenovnom rangu pa nebi mozda bilo lose da pogledas i njih.
Iskreno moj savet ti je da skupis jos malo para pa da uzmes nesto bolje, jer za stotinak evra vise mozes da dobijes daleko bolji aranzer. Za kucnu varijantu i vezbanje je ok, ali za svirku i tezge je to davno prevazidjeno.
velja87 je offline   Reply With Quote
Star 29.08.2013, 14:27   #3
Dragan Gagi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.06.2013
Mjesto: Beograd
Godina: 45
Postovi: 16
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Tyros
Dragan Gagi ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Potpisujem ovaj post iznad. Ja sam imao Va3 i nije mi se dobro pokazala. Prvo sto mi je crkla i to za 3 meseca, a kupio novu. Drugo mnogo sporo cita ritmove, posto svaki pravljeni ritam cita sa flopia. Jedino dobro, u odnosu na cenovni rang, su mu modernije i konkretnije boje.
Dragan Gagi je offline   Reply With Quote
Star 29.08.2013, 14:46   #4
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sad nisam imao prilike da probam VA-3, imam VA-5, tj. sa maskom od VA-5, a unutra je VA-7, tako da ti ne mogu bas dam sudjenje, ali ono sto znam je da ima sve isto kao i ostali modeli iz VA serije, s tim sto nema ZIP, ima disk linkove za floppy i 64 ritma koje mozes da pozivas direktno sa floppy-a, nzm sta bi jos interesantno bilo, a da se nezna....Touch screen, MFX, V-Drum, GM2 standard, 128 Polifonija, D-Beam controler, 5 oktava, dirke kao na G600 i slicne (nisu otezane kao na G1000 i slicne - nisu klavirske ; brze su i lake), 4 varijacije, 2 intro-a, 2 Fill in-a, 2 Ending-a, i tako neke stvari....Otprilike je to to....Tasteri svetle, pa je olaksano upravljanje nocu naprimer (zelena, crvena i narandzasta boja) Ima STEREO OUT (L i R) izlaze, STEREO IN (L i R) ulaze, MIDI IN-OUT-THRU, Foot pedal, Foot switch, Sustain pedal, itd. Otprilike se dosta zna i ponovilo, ali eto cisto ako te bas zanima da kazem....Uglavnom, mana je neka operativnost, fale malo tastera, sve je negde po touch screen-u i to, ali sto se tice sounda, iS serija se ne moze poredi ni sa G serijom maltene, a tek ne sa VA....Mozda su boje malo bolje, mada na Korgu X5D gore imam tu cuvenu Ai2 sintezu zvuka, i veruj mi da ponekad samo koristim par boja koje su dobre, V gitare, V drum i to na Rolandu radi, tako da modeli iz mnogo skuplje i naprednije Pa serije moze da mu zavide.....Toliko od mene....Ako treba jos nesto pitaj Ja bih ti preporucio da cekas jos malo, pa da uzmes bar VA-7 ili ovako VA-5 kao sto sam ja naleteo samo sa ZIP-om i imas 128 usera i bice mnogo bolje od VA-3 samo zbog tog floppy-ja.....To ti je neki moj savet.....Ako bas hoces iS seriju, onda samo iS35, i nista vise, mada ti ne bi preporucio Korga u ovom slucaju....Po meni nije za uporedjivanje uopste....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 29.08.2013, 15:06   #5
dadodream
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.09.2010
Mjesto: GB
Postovi: 102
Downloads: 425
Uploads: 3
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: mipotXD
Interesi: mipotXD
dadodream befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dadodream pošalji poruku preko ICQ messengera dadodream pošalji poruku preko AIM messengera dadodream pošalji poruku preko Yahoo! messengera dadodream pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pa dobro sad.vidim da roland nije nesto i samo ste se na njega (okomili)a sto to onda ima korg i kakav je
dadodream je offline   Reply With Quote
Star 29.08.2013, 16:58   #6
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kad smo kod kvaliteta, imao sam IS 50-b novog, kada se pojavio na tržištu. Posle godinu dana počele su gumice da otkazuju pod dirkama. Pucale su. Nisam se iživljavao naravno, svirao normalno. Loš kvalitet gumica. Sreća te je u Mitrosu bilo delova za nju s obzirom da je klavijatura bila nova na tržištu. Neću prežaliti što onda nisam imao para da uzmem I30 HD. I dan danas mi je krivo.... Al nemože i jare i pare.....
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 29.08.2013, 16:58   #7
Va-7
Vredan član društva
 
Va-7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.07.2004
Mjesto: Čakovec, Međimurje
Godina: 42
Postovi: 227
Downloads: 178
Uploads: 15
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Roland G 70, E-A7, Triton LE
Va-7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Dodaj nešto love i uzmi VA 5 ili 7, ja sam imao VA7, odlična kljava u to vrijeme
Va-7 je offline   Reply With Quote
Star 29.08.2013, 17:00   #8
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od AcaG600 Pokaži Post
.....Ako bas hoces iS seriju, onda samo iS35, i nista vise, mada ti ne bi preporucio Korga u ovom slucaju....Po meni nije za uporedjivanje uopste....Pozdrav
... I 30 HD... je rešenje Jeste van onoga što je kolega tražio da se poredi ali kada ste već navalili sa Va7 Va5 i drugo onda da se oglasim i ja...
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 29.08.2013, 20:09   #9
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od rolandx Pokaži Post
... I 30 HD... je rešenje
...izmedju ostalog ako vec hoce Korga, jos bolje i30, nego iS, ali morace da se jos otvori sto se tice novca...Pozdrav :-)
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 29.08.2013, 20:18   #10
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Što jest jest,.. u pravu si, malo jeste skuplji za svoje godište, s obzirom da su u principu sve to izrabljene klavijature i imaju istoriju bolesti Generalno IS50 ima manje memorije za ubacivanje ritmova od IS50-B,... ispravite me ako grešim. Sve ostalo je isto. Desna ruka na IS50 je po meni onako... slaba. Mada imam snimak sa jedne veridbe koju sam radio na njemu i danas kada gledam ne deluje loše ali mora dobro da se čovek namuči da sredi desnu ruku. Roland nisam imao prilike da probam...
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:42


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije