Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Ostali Instrumenti > Kutak za harmonikaše

Kutak za harmonikaše Pravo mesto, za pravo pitanje ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.12.2013, 21:26   #1
micobl1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 31.01.2012
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 35
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 21
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland G1000
Interesi: ex. strelac
micobl1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard kada poceti

Veliki pozdrav za sve harmonikase.
Molim vas da me posavjetujete da li je rano za dijete od 5 god. da pocne sa ucenjem sviranja harmonike. Jedan mi je profesor rekao da tako malen nebi mogao uciti svirati na note ( sto je i logicno ) jer ne zna ni citati. Mogao bi raditi sa njim u smislu da ga uci svirati kako bi se reklo na pamet, da ponavlja za njim itd...
Molim Vas za savjet da li da kupujem djetetu harmoniku ili da sacekam dok ne napuni makar 6-7 god. Cak mislim makar po meni bolje da djete razvija sluh i skidanje nego da puno pametuje sa notama. ( naravno i note se moraju znati ali.. )
micobl1 je offline   Reply With Quote
Star 17.12.2013, 22:06   #2
acakasper
Stvarno kod kuće
 
acakasper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2012
Mjesto: Usa
Postovi: 1.146
Downloads: 1259
Uploads: 61
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 137 puta u 134 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
acakasper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
acakasper pošalji poruku preko ICQ messengera acakasper pošalji poruku preko AIM messengera acakasper pošalji poruku preko Yahoo! messengera acakasper pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

za notno ucenje jeste rano,ali pravo je vreme da pocne uciti kod tog harmonikasa da ga pocne ucit na sluh,slobodno nek pocne sada necete se pokajati.
__________________
Bog je stvorio zemlju a ostalo je
MADE IN CHINA
acakasper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio acakasper za ovaj koristan post:
micobl1 (17.12.2013)
Star 17.12.2013, 22:31   #3
Amater_svirac
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.08.2012
Postovi: 106
Downloads: 11
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 20 puta u 20 Postova
Amater_svirac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Ovako...

Vidis, u slicnoj situaciji sam I ja sa mojim klincem (5 godina). Ima sluha, voli da peva, ali mentalno nije zero za ucenje. Vodili ga na testiranje I pricalali za profesorkom klavira, ona kaze da definitivno ima sluha ali jos uvek nije spreman za ucenje. Sa druge strane, kako nam je rekla, njeno visedecenijsko iskustvo je pokazalo da uopste nije bitno da li neko pocinje sa 5 ili 7 godina (ima dece koja mogu da drze paznju I sa 5 godina, najecesce devojcice, decaci vrlo vrlo retko, oni su sa 5 godina "rasuti" na sve strane), jer kasnije ovi koji pocnu sa 7 vrlo brzo sustignu ove sto su poceli sa 5... poenta je u tome da ne treba zuriti, nego pratiti interesovanje deteta I momenat kad bude sposobno da uci (drzi paznju, prati sta se desava itd itd).

Znaci samo polako. Ne verujem da ce mali da dobije puno (naprotiv izgubice vreme koje bi proveo igrajuci se) ako pocne sa 5 a ne sa 7 godina.

Svako dobro zelim!
Amater_svirac je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Amater_svirac za ovaj koristan post:
micobl1 (17.12.2013)
Star 17.12.2013, 23:04   #4
micobl1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 31.01.2012
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 35
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 21
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland G1000
Interesi: ex. strelac
micobl1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

mnogo Vam hvala na odgovorima. Ako mi izleti harmonika a trazim je, uzecu je jer nisu to Bog zna kakve pare 100 eur. pa ako mogne odmah neka nastavi ako ne, nije problem da malo i saceka a harmonika nece traziti hljeba u cosku.
micobl1 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:03


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije