Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.09.2009, 21:07   #1
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard GW8 Ritam utice na kolicinu efekata?

Jedna interesantna stvar koju sam zapazio kog GW8 a koja mi trenutno predstavlja problem.Ritam je od EXR E2 konvertovan za G70 sa korekcijom boja za GW8,svi efekti u ritmu su pogaseni,ritam sam naknadno sredjivao u klavijaturi ali koju god boju iz performanse da odaberem ima manje efekata nego uz drugi ritam.Znaci svi efekti za sve boje u performansi(mislim na kolicinu i vrstu reverba i delay-a kao i na njihove parametre) su isti ali prilikom promene ritmova(znaci u pitanju su ritmovi sa E2) javlja se ovaj manjak.
Slicnu stvar sam primetio i kod E2 u razlicitim performansama sa istim podesavanjima,negde ima vise efekata a negde manje.Iako su ritmovi korektno odradjeni u STW odnosno svi efekti su anulirani.Sad ova situacija implicira sledece pitanje.
Da li ritam nosi dodatne informacije koje uticu na neki poseban nacin na ove efekte osim onih o kolicini reverba i chorusa?
Molio bih sve koji sviraju Roland klavijature a imaju slicna zapazanja da iznesu svoje utiske i razmisljanja kako bi razresili ovu situaciju.
Unapred hvala!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 28.09.2009, 22:16   #2
ERKOOO
Vredan član društva
 
ERKOOO's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.03.2004
Mjesto: BIH-Sarajevo
Postovi: 186
Downloads: 1063
Uploads: 13
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: Roland G1000/Korg TR
Interesi: Sviranje
ERKOOO befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To ti je do efekata na bojama...bar je tako kod mene na G1000 bilo! Mucio sam se mjesec dana dok nisam skontao sta je! Promijenim boju a bas i sve ostalo se promijeni u ritmu! Pozdrav
__________________
Zene su kao vino...sto su starije sve vise lice na bure!
ERKOOO je offline   Reply With Quote
Star 28.09.2009, 22:28   #3
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam stavio da je izvor efekata performansa a ne tone.Znaci ne vuce fabricke efekte nego one koje sam ja postavio.Zakljucam(lock)ritam koji radi dobro i postavim u performansu gde je problem onda boja ima pravilnu kolicinu efekata.
Nije stvar u vrsti efekata vec u kolicini istih prilikom promene ritma.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 28.09.2009, 23:14   #4
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ritmovi na novijim Rolandima nisu samo puka midi informacija,kao sto je to bio slucaj sa starijim klavijaturama.

Ritam jednog savremenog aranzera kao sto je E80 ,a izgleda da je to verovatno slucaj i sa GW8,ima u sebi jos dosta informacija.
1. ONE TOUCH (4 kom)
(Jedan one touch sadrzi informacije o tempu,solo boji,edit boje,efektima,halu,delay......i.t.d.)

2.MAKEUP TOOLS--(tek ovde ima brdo informacija,ako ne i 2 brda.....)

ima jos toga......
--------------------------------------------------------------------------------------
Tebi se problem javlja kada ucitas ritam koji je konvertovan......ako se ne varam....

Nisam se toliko zanimao za tu klavijaturu,ali je verovatno da GW8 nema odvojene efekt procesore za aranzer i za solo boje,sto je slucaj kod E80,a verovatno i G70.Nego ima jedan efekt procesor koji funkcionise za celu klavijaturu.

Problem nastaje pri samom konvertovanju ritma,jer SW ne obrise visak podataka iz ritma,nego oni ostaju u njemu.Cak ti neobrisani podaci nekad znaju da blokiraju klavijaturu.
I onda se kaze "Ma *ebem ti ovaj ritam.... nesto je los.Stalno mi blokira klavijatura.Moram da ga izbacim iz klavijature".
SW je daleko od idealnog programa,ali zavrsava posao u kratkom roku.

Ako ti treba neka dodatna informacija,ti reci....
Pozzzz!!!!
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 28.09.2009, 23:41   #5
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Milance slazem se u potpunosti s' tobom,medjutim u Makeup sam isto sve efekte stavio na nulu,mada je to nepotrebno jer sam ih vec skinuo u micro modu.Sto se tice One touch funkcije GW8 ima mogucnost programiranja jedne postavke a sta sve ide u to nisam probao jer prilikom modifikovanja ritmova iste snimam bez ove funkcije(ne chekiram ponudjenu opciju).Smatrao sam da to treba da ostavim za kasnije.Pretpostavljam da kada bi na "inicijalni" ritam kopirao deonice iz problematicnog ritma da bi situacija bila ista jer bi se informacije prenele na novi ritam.
Kod GW8 jedan efekat (reverb) utice i na solo boje i na ritam i uz to ritam ima jedan dodatni procesor koje je nezavisan od prvog.Chorus ima mogucnost izbora da li da se primenjuje samo na solo ili na ritam+solo.E na chorus sam ja stavio delay kako bi multiefekat iskoristio za ekvilajzer i primenjujem ga samo na Main deo klavijature.Vec sam rekao da sam sve Choruse skinuo u micro modu.Samo mi je nelogicno da ritam odredjuje kolicinu efekata za solo boju kad nema one touch funkcije.
Jos uvek nemam ideju kako da resim problem bez da ritam pravim iz pocetka!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 28.09.2009, 23:59   #6
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ali ti delay i hall treba da dodas na multiefektu,a ne na cistoj boji.....

Neznam da li smo se razumeli.....
Neznam kako da ti vizuelno docaram,ali ajd da pokusam....
Ti ovako postavljas....
boja>delay>multiefekt>(izlaz).....tako dobijas da delay nije pod multiefektom

A trebao bi......
boja>multiefekt>delay>(izlaz).....tako ti je i delay pod multiefektom
milanceshow je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio milanceshow za ovaj koristan post:
Boban010 (29.09.2009)
Star 29.09.2009, 00:54   #7
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Razumeo sam te i slazem se sa tobom,ali je stepen "iskoriscenja" bolji jer na chorusu ne mogu da postavim ekvilajzer kako bi multiefekat bio delay i samim tim primenjivan i na ekvilajzer.Ipak naveo si me prelistam manual i pogledam detaljnije poglavlje o efektima i tako sam resio problem.Naime ja sam za brzinu delay-a odabrao vrednost "note" pa je brzina ritma uticala na brzinu ponavljanja.Brzi sa-sa(180) je imao manji razmak izmedju ponavljanja u odnosu recimo na rumbu(115).Hvala ti sto si ucestvovao u konverzaciji,sto smo razmenili korisne informacije a sto mi je omogucilo da resim pitanje koje me mucilo!
Pozdrav za Nish!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 05:53


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije