Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Sistemi

Sistemi Kompletni sistemi za ozvučenje... Kombinacije...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.01.2012, 23:38   #11
dekiciric
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 16.04.2009
Mjesto: Bela Palanka
Postovi: 197
Downloads: 1189
Uploads: 10
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 14 puta u 13 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5, Yamaha Motif XS6, Yamaha Montage 6, Korg T3, Korg Prophecy
Interesi: Muzika, pravo.
dekiciric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pedja,sve to sto si napisao je tacno,s tim sto je gain ok,samo sto su u odnosu na moj predjasnji mikser pozicije gain-a po kanalu malo vise u plusu,medjutim mislim da to nije nikakav nedostatak,jednostavno pomocu pfl-a odredis optimalni nivo gain-a i to je to.Sto se tice zvuka tacno je da je topao i cist-svaki kanal je jasno i precizno zvucno definisan,a sto se tice efekata veoma su upotrebljivi i cisti (narocito mi se dopada sto vise nema onog ''S'' na visokim frekvencijama).Ukoliko koristis delay,Tap tempom mozes do tancina odrediti njegovu brzinu,ukoliko si pak vise za Reverb,moja preporuka je efekat pod brojem 9,maximalno produzen.Nisu losi ni preseti kobinovanih efekata..sve u svemu,topla preporuka za ovaj mikser.
dekiciric je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio dekiciric za ovaj koristan post:
pedjajazz (12.01.2012)
Star 12.01.2012, 02:29   #12
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Tako sam i mislio.... malo me uplasili ti efekti jer su 16-bitni ali ako ti kažes to je ok
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2012, 05:46   #13
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

jel ima dva zesabna efekta ili jedan??? poz i hvala
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2012, 12:03   #14
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Milane brate kako možeš da postaviš takvo pitanje kada na netu lepo možeš da pronadješ sliku i da lepo sam vidiš!!!!
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2012, 15:53   #15
dekiciric
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 16.04.2009
Mjesto: Bela Palanka
Postovi: 197
Downloads: 1189
Uploads: 10
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 14 puta u 13 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5, Yamaha Motif XS6, Yamaha Montage 6, Korg T3, Korg Prophecy
Interesi: Muzika, pravo.
dekiciric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Milane,ima jedan procesor za efekte,u okviru kog postoje kombinovani efekti (reverb+delay) i to po meni jeste mana ovog miksera,jer ne mozes posebno podesavati posebno delay a posebno reverb,ali te kombinacije koje postoje su fine,po meni je najbplja pod brojem 3.
Pedja,ukoliko volis da eksperimentises sa efektima,u smislu kreiranja raznoraznih kombinacija,potpunog editovanja itd. onda ti se ovi efekti nece dopasti.Ja sam se zadovoljio tim Plate-om,pod brojem 9,samo sam ga pomocu Tap tempa produzio maksimalno i vrlo pazljivo ga doziram (ne volim kad efekat dominira u pevanju).Najbolje ako imas negde da cujes mikser i efekte.Ja sam ga kupio maltene ''na slepo'',jer sam se oslanjao iskljucivo na komentare sa foruma i nisam pogresio
dekiciric je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2012, 16:09   #16
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

ok, Deki kod mene na soundcraft reverb je fantastican tj. identican sa lexicon xl400 jer je taj procesor u njemu,.. medjutim kada namestim delay oddredim tap i dužinu i brzinu mogu da namestim i u kom halu će biti većem ili manjem pa sve to mogu da memorišem i kada drugi put upalim mikser on je tu onakav kakav sam ga ostavio. Da li to može i na Allenu... mislim da možeš u prva 5 efekta da odredjudjes delay i kolicinu reverba... neznam samo da li ima store funkciju kao soundcraft.
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2012, 17:13   #17
dekiciric
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 16.04.2009
Mjesto: Bela Palanka
Postovi: 197
Downloads: 1189
Uploads: 10
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 14 puta u 13 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5, Yamaha Motif XS6, Yamaha Montage 6, Korg T3, Korg Prophecy
Interesi: Muzika, pravo.
dekiciric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vidi,cela prica oko efekata u Zed-u se svodi na to da imas dva efekta,delay i reverb koji su potpuno isti u svim presetima.Ono u cemu se ti preseti razlikuju jesu njihove osobine koje se dobijaju ''Tapkanjem'',pa tako jedan preset sa vecim brojem ''tapkanja'' postaje duzi,drugom se menja boja,tj. postaje svetliji,itd.Tako i kod ovih prvih pet kombinacija:jednoj kombinaciji tapkanjem produzujes delay,drugoj reverb,trecoj i jedno i drugo..ako mene pitas za neki generalni stav,Soundcraft ima bolje efekte,A & H ima bolja pretpojacala i nesto precizniji zvuk,a isto tako mislim da neces pogresitit bilo da odlucis da predjes na A & H,bilo da zadrzis Soundcraft-u oba slucaja se radi o dobrim mikserima.
dekiciric je offline   Reply With Quote
Star 13.01.2012, 01:11   #18
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Bravo Deki sada si bas dobro i jasno objasnio. Meni se svidja zvuk na mom soundcraftu koji je takodje topao i precizan mozda koji
gram manje nego Allen ali svakako bolji i moderniji je zvuk nego na muljavom i skupom dinakordu cms. Mada dinakord na mikserima
ima sve i graficki eq i po 2 auxa, standby dugme, mesto za lampu. I naravno dupli odvojeni efekt procesor makar i alesisov ali ima
sve. Zvuk jeste muljavi mada kazu da 1000-3 je vec pribliznija i cistija kao engleski mikseri.
Tako da mi dodje da uzmem dinakord 1000-3 CMS, jer mi ne treba snaga,sta znam nisam pametan.
Sta kazete vi forumasi!
Postovano sa mobilnog uređaja
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 13.01.2012, 18:31   #19
dekiciric
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 16.04.2009
Mjesto: Bela Palanka
Postovi: 197
Downloads: 1189
Uploads: 10
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 14 puta u 13 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5, Yamaha Motif XS6, Yamaha Montage 6, Korg T3, Korg Prophecy
Interesi: Muzika, pravo.
dekiciric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

A & H ima 4 Aux-a,a sto se tice grafickog eq-a,ukoliko sviras aranzer,dakle bez akusticnog bubnja u bendu smatram da zvuk moze samo da se deformise njegovom upotrebom (znalci kazu da je u takvoj prilici najbolji eq iskljucen eq!).Ovo iz razloga sto vecina muzicara zeli da ''nabudzi'' zvuk,sto obicno cine dodavanjem niskih frekvencija pomocu graf. eq-a,a to u vecini slucajeva dovodi do nezeljenih posledica,tzv. ''basofonije'' i sl.Dynacord-ove miksete sa pojacalima u sebi daju upravo takav zvuk,po meni mnogo suvisnog basa imaju u sebi..e sad Cms 1000-3 nisam imao prilike da slusam,vrlo verovatno da,posto je u pitanju ''suvi'' mikser,tih nuspojava nema.Ja se uvek odusevim kada cujem neki snimak direktno iz Dynacord-a,ali kada cujem neki aktivni model tog proizvodjaca,narocito u zatvorenom prostoru-razocaram se-niti razumem pevaca sta peva,ni muzicare sta sviraju,sto me navodi na zakljucak da ''zec lezi'' u pojacalu,da je ono glavni ''krivac'' za tako nerazgovetan sound.Ne mogu da gresim dusu sto se tice pasivnih Dynacord miksera..nisam ih se nesto preterano naslusao,a Cms 1000-3 nisam uopste cuo,kao sto vec napisah.Za A & H Zed seriju odgovorno tvrdim da ima kristalno cist sound,a nadam se da ce se javiti neko ko poseduje Cms 1000-3,te da ce ti,Pedja,pomoci u vezi tvoje nedoumice.
dekiciric je offline   Reply With Quote
Star 13.01.2012, 21:42   #20
palas
Vredan član društva
 
palas's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.12.2007
Mjesto: Niš
Postovi: 260
Downloads: 101
Uploads: 2
Rekao HVALA: 20
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: tyros 5
palas befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav kolege,
Samo da dodam ako je do pomoci kome...
Imam ART 325A u kombinaciji sa soundcraft mfxi8. Posedujem izmedju ostalog i mx400xl i mogu da kazem da hall sa mixera i hall sa procesora mx400 ne zvuce isto. Mnogo je plici ovaj integrisani...koliko god ga editovao.
Sto se tice EQ nije lose da se postavi izmedju mixera i kutija....sto i kompanija soundcraft savetuje....o samom podesavanju istog ne bih da komentarisem.

Promijenjeno od palas (13.01.2012 u 21:44 sati)
palas je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:28


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije