Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.04.2013, 15:39   #11
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Svojedobno smo mi kao bend imali Yamahu 01V, kupili smo je za velike pare krajem '98. Istina Bog, otpočetka nenaviknuti na display i motorizirane potenciometre smo ko telci drkali po njoj dobrih mjesec dana (dobro da je nismo potrgali), naviknuti na stari Dynacodov Stagemate 2200 ovo je za nas bio svemirski brod .
I već je bila odluka da je mjenjamo (bio je u planu jedan dobar Soundcraftov powermixer), ne sječam se modela, znam da je imao 20 kanala od čega 4 stereo kanala sa Lexicom efektom u sebi kad je naišao na jednu probu prijatelj koji se inače bavi studijskom produkcijom (višestruko nagrađivan Zlatnom Arenom u Puli za muziku poznatijih filmova s exYU scene), i tada nam je doktor Blaž objasnio kako se radi s tim čudom. Po meni najveće bogatstvo tog miksera je što pamti hale i prostor u kojima si svirao. kad im jednom naštimaš sound i vocal idući puta samo pozoveš memoriziranu postavku i u par sekundi sound sličan ko u picinu dlaku. No ne uvjek. Znalo nam se je desit da nas je sound zajebavao jer je u istoj sali zadnji puta bilo 50-tak gostiju više na svadbi, a sada manje. Ma bez obzira na sve, moro si mu mjenjati parametre. Zahvalan i jako dobar mixer, ali bogami i osjetljiv na uvjete rada. Svakako, moja preporuk.
Btw, zatreba li kome User manual za Yamahu O1V na njemačkom jeziku neka se javi (engleski je nažalost otišao s mixerom kad smo ga prodali).
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:35


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije