Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.09.2009, 20:20   #61
nikolakg
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.05.2009
Mjesto: kragujevac
Godina: 52
Postovi: 190
Downloads: 337
Uploads: 44
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: pa 80,korg le
nikolakg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard ..

Da li su ljudi u korgu upoznati sa ovim problemom?Kako je moguce da cute i ne reaguju ako vec znaju za to?Moze li se napraviti neka "grupna zalba"?
nikolakg je offline   Reply With Quote
Star 13.09.2009, 22:20   #62
rale
Vredan član društva
 
rale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.11.2004
Mjesto: Vojvodina ZR
Godina: 56
Postovi: 228
Downloads: 887
Uploads: 13
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 49 puta u 40 Postova
Instrumenti: KORG PA 1000, Dallape, Roland FR3X,violina
Interesi: Muzika,kompjuteri,elektronika....
rale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
rale pošalji poruku preko MSN messengera
Blinzeln

Citat:
Originalno postovano od svrakan Pokaži Post
.............Jedino ako Rale ima po boljoj ceni.
Videcemo uskoro.
__________________
Trebalo bi da kažemo ono što govorimo, ne očekujući da naši prijatelji pogađaju značenje naših reči. Umesto čitanja misli svojih prijatelja, trebamo da proverimo jesmo li ih pravilno shvatili.
rale je offline   Reply With Quote
Star 13.09.2009, 22:40   #63
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kolega Svrakane.menjas li na TR "dugmice",ako da mozes li mi poslati tel.Valjda ovo nije neka reklama!?
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 13.09.2009, 22:48   #64
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne menjam,to ti svaki elektricar moze zameniti,nego da se vratim na ram.Kazu mi svi serviseri da kupim pa1xpro elite,da tamo nema zime i da je to do sada najbolji Korgov aranzer,a i rade prosirenje na 64mb,sto mi je dovoljno.Za pa2 kazu da je izrada spolja ok,ali unutra isto kinesko sr.nje kao i kod pa800.
svrakan je offline   Reply With Quote
Star 13.09.2009, 22:52   #65
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

@ svrakan

Ja otvarao pa2 jedno 4-5 puta do sada i to jednom zbog gumica a ostalo zbog pitch bendera...ne znam da li je nekom nešto crkavalo na pa2 ali mogu reći da iznutra deluje prilično "jeftino" sklopljen...
E sad da li je kineski ili ne to ne bih znao ali je evidentno da i on ima mana...eto za početak te lampice koje riknjavaju itd...
  Reply With Quote
Star 13.09.2009, 23:00   #66
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma haos,jedino sto je pa1x vec malo star inace bih bez razmisljanja uzeo.
svrakan je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio svrakan za ovaj koristan post:
EngyKorg (13.09.2009)
Star 13.09.2009, 23:02   #67
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od svrakan Pokaži Post
Kazu mi svi serviseri da kupim pa1xpro elite,da tamo nema zime i da je to do sada najbolji Korgov aranzer,a i rade prosirenje na 64mb,sto mi je dovoljno.
Ima li neko više informacija o ovom proširenju???
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Burli za ovaj koristan post:
EngyKorg (13.09.2009)
Star 13.09.2009, 23:15   #68
EngyKorg
Banovan!
 
EngyKorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.01.2009
Mjesto: BIH
Postovi: 54
Downloads: 322
Uploads: 0
Rekao HVALA: 54
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Korg Pa 800
EngyKorg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

drage kolege kada sam procitao naslov teme :"crko mi ram " zeludac mi se preokreno { pa zar je moguce da klavijatura koja uopste i nije povoljna moze bit tako lose kvalitete nemogu da svatim } , pratio sam ovu temu cijelo vrijeme pa reko da i ja sta napisem , naime uzeo sam korg pa800 prije otprilike 2 g i dok mi je klav bila pod garancijom crko mi ram i bio je u banja luci na servisu kada sam otisao po njega rekli su mi u prodavnici da je ram navodno crko od pogresnog unosenja seta naime prije svakog unosenja seta treba izbrisat komplet semplove u soundu zatim ucitati novi set a pod drug bila je rijec o slaboj struji , eh sad citam da je kolegi receno da smanji volumen na bojama da je do toga , ko ce sad znat o cemu je rijec ja sam zaistan zbunjen i pomalo razocaran
EngyKorg je offline   Reply With Quote
Star 13.09.2009, 23:57   #69
Gago
Vredan član društva
 
Gago's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.02.2006
Mjesto: Njemacka/Makedonija-Kavadarci
Godina: 54
Postovi: 165
Downloads: 921
Uploads: 5
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 9 puta u 8 Postova
Instrumenti: Korg Pa2x /Korg M3 61XP/ Triton Le
Gago befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Razgovarao sam pre neki mesec sa glavni Technicar u Njemackoj za Korg Pa Seriju,on mi je objasnio da se Ram memorija pokvara samo od napon struje, napon ide prvo u maticnoj ploci onda u Ram,znaci nema veze sa boje,sa semplove,dali je ram pun sa semplove ili ne, itd.....Objasnio mi je sve kako treba,ako je neka stara kuca,sala,objekat sa stara strujna instalacija,ako se svira napolje da nije dovoljen neki napon,uzemljenje itd..itd...onda se do toga dolazi da ram crkne itd...ja nisam elektricar i neznam nista o tome ali covjek mi je tako objasnio i reko da nema veze gde je klavijatura kupljena,maticne ploce i ram memorije su iste,dali u evrope ili van evrope....

Sto se tice Pa1x/pro,sviram vise od 20godina Korgove klavijature, iako sviram momentalno Pa2x mogu da kazem da je Pa1x dosad najbolja klavijatura sto je korg dosad od aranzare izbacio. da ima Pa1x bar 128Mb ram memorije, ja bi se vratio odma na Pa1x,bez razmisljenje....

Pa2x sviram skoro 2 godine i jedina mane su tasteri,kvaraju se led diode,inace nisam imao nikakav problem kao softwerski tako i hardwerski a i nisam dosad cuo da neko ima probleme sa softwerom ili hardwerom......
__________________
Korg Pa2xPro, Korg M3 61XP, Korg Triton Le
Gago je offline   Reply With Quote
Star 14.09.2009, 00:04   #70
bonaparteau
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 17.12.2008
Mjesto: Sidnej
Godina: 50
Postovi: 12
Downloads: 1575
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Korg TR, Tyros 2 i PA3X
bonaparteau befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kupite bre ljudi Yamahu i bog da vas vidi.. ...
Salim se naravno, izuzetno cenim Korga (posebno PA800) i iako sviram Yamahu, nisam nimalo pristrasan...
Jako mi je zao sto cujem da tako jedna mocna sprava ima ovakvih problema. Zeleo bih samo malo da razjasnim situaciju oko uzroka crkavanja RAM-a, sa tehnicke strane. Sto se tice stvari koje su kolege navele u ranijim postovima tipa - Boje na 100 a ne na 127, prepun RAM itd, to nema nikakve veze. RAM ne pravi razliku da li i koliko memorije ima u njemu. Sto se tice 'slabe struje' to moze da ima efekat, sve zavisi kako su na maticnoj ploci resili napajanje za celu klavijaturu, ukljucujuci i napajanje za RAM. Korg kao i Yamaha koristi uparene RAM module, tako da moduli moraju da budu identicni (upareni), i ako jedan ode - cela klavijatura ostaje bez memorije.
Za 'volume settings' na bojama, pozeljno je koristiti setings 100. To je zbog toga sto jacina semplova nije kontrolisana, tako da ako ubacite neki glasniji sempl, moze da se desi da izoblicava kad se konvertuje u analogni signal. Isto tako moze da 'zbuni' operativni sistem i da se klavijatura zamrzne.
Nazalost, ne verujem da sam ikome pomogao ovim postom da resi probleme.. ali eto - od viska informacija glava ne boli.
Srecno svima....
Dok sam pisao kolega Gago me preduhitrio - slazem se potpuno i upravo to sam hteo da kazem....
Pozdrav...

Promijenjeno od bonaparteau (14.09.2009 u 00:07 sati)
bonaparteau je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:02


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije