Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.07.2009, 19:48   #31
Vihor
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 21.07.2008
Postovi: 208
Downloads: 861
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 40 puta u 17 Postova
Vihor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo ja sam bez obzira na ponudjenu ulogu veoma zahvalan Vaxteru i ostalim elementima, no nisam siguran da ima toliko vremena provoditi za kompjuterom i pratiti sve. No u svakom slucaju ja cu vam uvijek biti na raspolaganju, pomoci koliko je to u mojoj domeni znanja tehnike isl. Pozdrav i hvala, Vaxteru posebno hvala!!!
Vihor je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Vihor za ovaj koristan post:
bonaparteau (04.09.2009)
Star 24.08.2009, 21:01   #32
Narodnjak300
Ovaj baš voli da kuca
 
Narodnjak300's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.12.2008
Mjesto: Bor-Timocka kajina
Postovi: 450
Downloads: 2385
Uploads: 42
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 52 puta u 51 Postova
Instrumenti: nemam vise instrument
Interesi: Pecanje
Narodnjak300 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da li je pisano negde o pravljenju stilova odnosno Style creator
to mi nije jasno pa ako neko zeli da mi pomogne.
Narodnjak300 je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2009, 11:51   #33
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa imaš u prvom postu ove teme sve o editovanju style-ova.Pozdrav!
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 04.09.2009, 00:03   #34
bonaparteau
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 17.12.2008
Mjesto: Sidnej
Godina: 50
Postovi: 12
Downloads: 1575
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Korg TR, Tyros 2 i PA3X
bonaparteau befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo ija da dodam par reci - znam da cu da ponovim vecinu postova, ali par reci hvale nece nikome naskoditi. Kolega Jimiboy je u nekoliko postova stvarno rasvetlio mogucnosti PSR serije do tancina. Jos jedno veliko hvala za to sto je voljan da podeli sa nama to sto zna!
bonaparteau je offline   Reply With Quote
Star 10.09.2009, 23:51   #35
Vihor
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 21.07.2008
Postovi: 208
Downloads: 861
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 40 puta u 17 Postova
Vihor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

tu smo da si medjusobno pomognemo, pozzz
Vihor je offline   Reply With Quote
Star 02.10.2009, 09:38   #36
Vihor
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 21.07.2008
Postovi: 208
Downloads: 861
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 40 puta u 17 Postova
Vihor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Za sve kolege koji bi trebali znati kako se moze pomocy funkcija copy paste preuredjivati style po zelji kod PSR1500/3000 ali i drugih modela Yamahe slijedi primjer:

YAMAHA PSR1500/3000

Najprije si primjerice isprazni USER za stylove i njega čuvaj da tu ubacis vise zanimljivih ritmova, iz kojih ćeš kasnije (prema svojoj želji) vaditi određene dionice, varijacije, break, intro i slične detalje, a možeš sve nakon ovoga jednostavno prekopirati taj modifikovan ritam na stick ili memory card, ovisno gdje držiš stylove i registracije. Za početak u user style ubaci par (3×) komada ritmova koje ćeš koristiti da iz njih vadiš te varijacije. Označi glavni ritam (style 1) koji želiš da na kraju sejvaš kao konačni style.
Postavljam i vise slika (slikano mobitelom) mozda se ne vidi najbolje ali u sustini se prepoznaju konture, dakle ovo je slijedece:
Tu stavimo npr 3 ritma (user style) jel ce vam biti lakse da sve to imate pod okom, sve ce se desavati u useru pa cete punooo brzeee uraditi taj vas style, negoli da to prebacujete sa card ili sticka. Prvi style, primjerice nazovimo ga 1 oznacimo a sad slijede slike kako to lakse uraditi:





Promijenjeno od Vihor (02.10.2009 u 09:41 sati)
Vihor je offline   Reply With Quote
Star 02.10.2009, 09:47   #37
Vihor
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 21.07.2008
Postovi: 208
Downloads: 861
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 40 puta u 17 Postova
Vihor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zadnja cetvrta slika vam pokazuje koji dio zelite mjenjati prije modifikacije ritma. Ako vam se nije dopao main A varijacija, a u njoj glavna traka drum kit kanala 10, treba kliknuti na rhythm2 dva puta i ovo vas vodi na pocetak, u USER STYLE, gdje sada imate dva dodatna styla koja mozete iskoristiti za uzimanje nekih dijelova ritma u vas osnovni ritam (1).





Prema slici 5, shvatate da vam se dopada style 2 jel ste prethodno slusajuci u njemu vidjeli kako vam odgovara drugacija varijacija od one koju imate u style 1. Kliknete dva puta na style 2 i on vas uvodi u control panel za razmjenu style elemenata (sl.7).
Dodato:
Na slici 7 izabrali ste varijaciju main B. Do oznacene particije main B vidite da ste dobro izabrali jel je na rhytm2 oznaceno a ON pokazuje da zaista na toj traci imate elemente drumsa. Stisnete SAVE, SAVE , pokazuje se ime vaseg osnovnog ritma, OK, YES, i vi ste sada promjenili main A varijaciju prema svojoj zelji. Ponovo se nalazite u STYLE CREATOR control panelu. Ako vam se ni RHYTM1 ne dopada, ili bas gitara ili bilo koji dio elementa, postupak je takodjer identican. Za BREAK vam je to takodjer identicno. Ako sada dok vam stoji upaljen panel zelite BREAK mjenjati postupak je slijedeci:

prekidac na tastaturi BREAK, section pokazuje BREAK koji ste odabrali, OK potvrda, te idete jedan po jedan element uzimajuci iz ritma 2 ili 3 ono sto ste primjetili da vam se dopada. Sve se ostalo dogadja identicno prema ovome opisu. Moguce je uzeti dio BREAK elementa iz ritma 2 i opet neki drugi element iz ritma 3, sve je ovo vrlo pristupacno i jednostavno.
Dodato:
Kako se prave vase favorite user boje na PSR1500/3000 i ostalim S700/900/ modelima:

part select npr R1 voice, preskacete panel VOICE RIGHT (1) i na gornjim prekidacima za izbor boja nadjete (primjerno receno) boju ACCORDION banka "SMALL ACCRD", oznacite ga i prelazite u SOUND CREATOR. Pod COMMON funkcijom pojacajte vas volume ali i osjetljivost (touch sesnse), oktavu po zelji, da li cete tu boju koristiti kao mono ili poly ovisi o vama i vasoj ideji. Sada to SAVE i on vas uvodi na USER VOICES, no ja preporucam da napravite na asem sticku ili memory chard folder sa imenom BOJE i u njega slazete vase user voices, SAVE, OK. U funkciji CONTROLER mozete filtritati LFO funkcije i amplitudu zvuka, u ovom slucaju ovo vrijedni vise za solo synth boje, poput zujalica, ako ovde niste nista radili onda ne trebate dirati SAVE vec predjete na SOUND. Ovaj dio je vrlo bitan jel tu sa FILTER (brigtnes i harmonic) mjenjate frekvenciju vase harmonike tj SAMLL ACCRD boje. Ovo uradite prema vase uhu jel jedino tako mozete doci do zeljenih rezultata. Dalje, EG funkcija vam pomaze da produzite ili smanjite duiljinu trajanja tona i da eventulano povecate dozu release vibratora a opet kazem ovisno o vasem poimanju zvuka. Vibrato koristite kod drawbar voices jel on tu dolazi do izrazaja. Nakon svake promjene sto se radili koristite SAVE. u EFFECT funkciji dodajte osnovni reverb ili chorus jel ce to biti polazna baza za vas sound ubuduce, DSP DEPTH i sustain se namjestaju tako da pustite na klavijaturi vas SMALL ACRD i da namjestate prema vasoj zelji, sve to ako ste uradili opet sejvajte. Desni prekidac na PSR1500 (B) i DSP, ovdje za prvu boju mozete dati DELAY a pod TYPE evetualno TEMPO CROSS, sa ON/OFF sistemom mozete dozvoliti vasem zvuku da poprimi duzi ili kraci delay (delay jeku) sa VALUE, skratiti ili povecati zavijanje tona. Tipka B pa nadole na GAIN i FREQUENY boje i sve to sejvate. u Harmony funkciji mozete vasem zvuku dodati jedan od mogucih dodatnih efekata no sve to mora biti potkrijepljeno preko prekidaca VOICE EFFECT, gdje morate podignuti kao ON DSP i DSP variation, sa exit se vratite natrag i nakon namjestanja fx sve sejvate. Ovo bi bilo za R1 traku voice, na isti nacin to mozete raditi za R2 ili L voice.
Dodato:
Kako se radi splitovanje na yamahi psr1500/3000:

1. function
2. split setting/split point/chord f.
3. ukljucite ON ACCOMP prekidac vas eklavijature
4. oznacite "S" style za splitovanje
5. kotacicem vrtite na desno i paralelno drzite npr C1 ili C2 akord, slusajte dokle vam dolazi ton, npr do G2 tona tj na klavijaturi vam pise G2 a posle toga mora vam ostati slobode za solo voices. Kod tog tona tj iza tona G2 imate prostor za L ili dvije boje R1/2 skupa na istom polozaju. Radi bogatijeg tona ljepse je drzati ih zajedno ukljucene, a pogotovo se to sluzi kod terce dobro. U ovom slucaju, ako vam LEFT ne predstavlja puno, onda je bolje da ga gurnete skroz u desno do kraja, medjutim ako zelite imati i Left u funkciji, tada podjeliti opet splitom dokle ce ici L boja a dokle R1/2 boje. Mozete napraviti da style ide do E2, ostatak od E2-Eb4 je za LEF boju (sa pratecom drugom ako je terca u funkciji), ostatak mjesta namjenjen je R1/2 voices.

Promijenjeno od Vihor (02.10.2009 u 11:01 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Vihor je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2009, 20:35   #38
danijel011
Ovaj baš voli da kuca
 
danijel011's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2009
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 356
Downloads: 514
Uploads: 25
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 76 puta u 69 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR s700
danijel011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
danijel011 pošalji poruku preko MSN messengera danijel011 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala majstore, puno si olakšao svim Yamaha-početnicima kao što sam ja.
danijel011 je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2009, 21:29   #39
davidr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.09.2007
Mjesto: stuttgart
Postovi: 102
Downloads: 2040
Uploads: 32
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: korg pa 900
davidr befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard zaista zasluzujes sve pohvale

drugari ja sviram korga i nemam nista sa yamahom al poceo sam da citam sad sve ovo sto nam kolega napisao i stvarno osecam jedno veliko hvala da mu kazem mada nemam yamahu al za ovaj trud stvarno i zahvalnost pa i od srca je malo hvala ti puno!!!
davidr je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2009, 21:46   #40
Vihor
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 21.07.2008
Postovi: 208
Downloads: 861
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 40 puta u 17 Postova
Vihor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala prijatelji, pomagajuci vama i moja dusa nalazi mir jel volim muziku, na kraju krajeva druzeci se sa vama i ja sam pronasao drugarstvo i medjusobnu pozitivnu komunikaciju, pa sta mi jos fali lijep pozdrav svima, bice jos ovakvih slicnih postova cim ulovim vremena za daljni opis klavijature.
Vihor je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:13


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije