Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.03.2014, 11:49   #1
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Win XP dobio crveni karton

Sada i zvanicno, Microsoft od 08. 04. 2014. prestaje sa Supportom za Windows XP (sve verzije), tako da je krajnje vrijeme i prilika za ove, bas skroz na skroz tvrdoglave, da napokon predju na daleko "pametnije" sisteme za audio rad (Win 7 i Win 8).
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2014, 12:16   #2
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ne mogu da vjerujem da ima jos onih koji rade na XP a da se barem polu profi bave obradom zvuka ili produkcijom ili bilo sta vezano za audio-video rad na racunaru ... Sto se mene licno tice, XP je dobar i ostat ce za racunare koji zadovoljavaju kancelarijske potrebe i to pod uslovom da sluze kao masina za kucanje ili racunanje, nista vise!
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2014, 12:40   #3
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ni da sanjas ne mozes koliko jos ljudi tvrdoglavo stoji na Win XP sa svojim audio sistemima. Jednostavno ne mogu i ne zele da shvate, da su Win 7 i Win 8 neizmjerno mocniji kada je u pitanju audio i video obrada. Zanimljivo je da je ova pojava najvise prisutna na Balkanu, sto se Evrope tice.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2014, 12:47   #4
Narodnjak300
Ovaj baš voli da kuca
 
Narodnjak300's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.12.2008
Mjesto: Bor-Timocka kajina
Postovi: 450
Downloads: 2385
Uploads: 42
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 52 puta u 51 Postova
Instrumenti: nemam vise instrument
Interesi: Pecanje
Narodnjak300 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislim da Tranzitov potpis najbolje govori o stanju svesti ljudi sa naseg podneblja. Inace znam sa kog foruma je ovo i ko je napisao, kad sam video crkoh od smeha

Imam jedan stari sistem na kompakt disk zove se Knopix, kako tu izlazi zvuk ljudi pa to nije normalno, znaci masno, toplota, nije ko ovo danas sve digitalno, fuj.
__________________
Donosim vam pune ruke štimunga!
Narodnjak300 je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2014, 13:07   #5
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hahahahaha... fenomenalno. Taj potpis je uzet sa drugog foruma, mozda isti jablan kruzi i na Korgovom forumu ali ovo sam preuzeo sa jednog naseg foruma koji eto kao ima neki visi rejting jer se tu okupljaju uglavnom muzicari koji rade elektro, hihop, dance, trance i slicne muzicke pravce. Ljudska glupost je neogranicena, dok je u isto vrijeme intelekt vrlo ogranicen. Da ne pretjeram ali takvih je kod nas bar 85%, mada je prava cifra vjerovatno dosta veca, naprosto porazavajuce.

Promijenjeno od tranzit (21.03.2014 u 13:12 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2014, 13:27   #6
zukae
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.08.2010
Postovi: 249
Downloads: 251
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 58 puta u 51 Postova
zukae befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Baš se ovih dana mučim sa Windowsima 8. Nakon zadnjeg updatea hard disk mi neprestano radi, u proces monitoru, system neprestano piše u NTFS log fajl. Da sam bogdom isključio automatski update. Superfetch, background tasks, indexing, kao sve to da poboljša funkcionisanje sistema, al ga usrali do bola. Evo gledam XP laptop kod supruge pa radi ko bombonica jednom u šest mjeseci odradi se defragmentisanje, i to kad ja hoću. A ovaj moj friška instalacija, kupljen prije mjesec dana licenciran, a podrobi se hard disk ko budala. Uzet ću SSD pa makar neću morat slušat kako se melje. il da čekam novi update da to poprave, ne znam ni sam.

Jedna molba za vas koji imate windows 8. Možete li pogledati kad vam je kompjuter u mirovanju, koliko se kreće korištenje diska u postocima u task manageru. I koliki je protok podataka prema disku na procesu system.
zukae je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2014, 13:59   #7
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kada je Win 8 ili 8.1 instaliran kako valja i kada nema nikakvih hardware problema, diskovi miruju kada nisu u upotrebi, a pogotovo kada se odrade ti osnovni tweakovi za audio. Kod tebe je nesto otislo krivo pri instalaciji ili pri prvim updateima, a najcesce to bude Update Cumulative Internet Explorera 11, koji je pametno deaktivirati pri prvom Win Update po instalaciji i nikada ne obaviti taj Update. Inace je Win 8.1 veoma lagan sistem, niti jede, niti pije... a poredjenje sa supruginim Win XP nema nikakve stvarne veze sa samim sistemom. Win XP je obicno smece u odnosu na Win 8.1, a i to je veoma, veoma blago receno. Pitas za protok i zauzece. U leru nema protoka, nema zauzeca, a dole je dokaz:
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Protok.JPG (75,7 KB, 74x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg Zauzece 2.JPG (30,9 KB, 73x skinuto)
Highslide JS
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2014, 14:24   #8
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pardon, predhodni protok nije bio od sistemskog (C diks vec greskom od jednog od SSD diskova koji su u Trans Audiu zaduzeni za Sample Contente. Dole je protok sistemskog diska koji se u ovom Trans Audiu na kojem mjerim, nalazi na trenutno najbrzem USB 3.0 Sticku na trzistu, koji ima Read/Write protok od oko 200MB/sec, sto je ravno najboljim SSD SATA 2 Ddiskovima. Kako vidis, potpuno ista stvar i na sistemskom disku kada je u leru.

tranzit je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2014, 14:44   #9
zukae
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.08.2010
Postovi: 249
Downloads: 251
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 58 puta u 51 Postova
zukae befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tranzit hvala puno na informacijama. Znači definitivno nešto nije OK. Evo i po stranim forumima izlgeda da je to neka boljka sa windowsima 8.1. Danas poslije posla ću da vidim zašto je stalno aktivan HD, pa valjda nađem odgovor. Javit ću na forumu ako nađem rješenje, da ne ostanem nedorečen.
zukae je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2014, 15:01   #10
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako ne nadjes, tu sam. Svasta nesta moze da se desi tokom instalacije, sto kasnije moze da napravi veliki metez. Ne bih ti savjetovao da trazis gresku jer ukoliko se radi o Updateu koji nisi smio da instaliras, vrlo tesko ces ga i naci a jos teze deinstalirati. Preporucio bih ti ipak novu instalaciju a onda obavezno odmah prije ikakvog Updatea otidji u Win Update i deaktiviraj taj Cummulative IE Update jer on je taj koji smeta i pravi probleme. Jos nesto, Podesi Win Update na manuelno, to jest kada ti, a ne kada on hoce i pravi Update tako da to ne bude sve odjednom (i tu zna da bude velikih problema) vec u nekoliko puta i to po nekoj logici. Ovo znaci da instaliras prvo Security Update, sve koji se pojave, zatim po novom podizanju sistema Network 3.5, a onda 4.5 i na kraju ukoliko bude ostalo jos nesto od Drivera za tvoju periferiiju. U tom slucaju ce sigurno biti sve uredu.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:45


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije