Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.04.2012, 03:09   #1
comodo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2012
Postovi: 14
Downloads: 0
Uploads: 7
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
comodo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Jedna informacija za Pa80 puno bi mi pomogla

Samo mala pomoc !!!
Kada na svoj set ubacim ritam sa drugog seta, desavaju se situacije da on ne zvuci ka na svome setu . . . ako mi neko moze pomoci barem jedan korak kako da ja to podesim i na koji nacin . . . Hvala puno u svakom slucaju.
comodo je offline   Reply With Quote
Star 10.04.2012, 03:28   #2
vlajko16
Početnik forumacije!
 
vlajko16's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.01.2012
Mjesto: Nis
Postovi: 13
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: GUERRINI Superior 2 PRESIDENT 87` i KORG PA80...
Interesi: Interesuje me sve sto je interesantnoo..!
vlajko16 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Desava se to i meni kad ucitam ritam iz drugog seta...Verovatno je Drum set drugacije postavljen u tom setu (Njegovom) i onda sa tvojim ne zvuci ok. Probaj da ubacis drugi set bubnjeva,ubaci neki fabricki da za pocetak znas da li je to to...Naravno ako ti se isto desava i sa bass,acc1,acc2,acc3... Ubaci fabricki i onda ces najbolje znati o cemu se radi,jer se i meni desava da neki ritam ne radi ok. zato sto je na prethodnom setu vuko semplove sa kartice ili neku boju koja nije na istom mestu u tvom (mom) setu,kao u tom drugom setu odakle izvlacis ritam... Javi sta si napravioo.. PozZ...
vlajko16 je offline   Reply With Quote
Star 10.04.2012, 10:25   #3
ЂолеПФК
Ovaj baš voli da kuca
 
ЂолеПФК's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.02.2012
Mjesto: Leskovac
Godina: 29
Postovi: 356
Downloads: 19
Uploads: 17
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 45 puta u 45 Postova
Instrumenti: Korg PA60,Alexander Hermann
Interesi: Muzika,Partizan...
ЂолеПФК befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
ЂолеПФК pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

I ja imam isti problem.Kako se ubacuje drugi set bubnjeva?
ЂолеПФК je offline   Reply With Quote
Star 10.04.2012, 13:34   #4
sasha93
Drugar foruma
 
sasha93's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.10.2011
Mjesto: Kragujevac
Postovi: 89
Downloads: 123
Uploads: 1
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Korg PA80,Roland Fantom X7
Interesi: Muzika,zene i kafane ;)
sasha93 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

http://yu-midi.org/forum/showthread.php?t=10900 Evo ovde imate sve lepo objasnjeno,nadjite samo kombinovanje setova...Pozz
sasha93 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sasha93 za ovaj koristan post:
comodo (10.04.2012)
Star 10.04.2012, 13:34   #5
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam nekad imao pa sprave , kod njih je nemoguce dobiti kvalitet zvuka ritma ucitanog iz drugog seta , a ne ucitan ceo set, Naime o cemu se radi ,,, svaki track u ritmu povlaci boje iz interne memorije ili iz korisnicke memorije ili ti ,, user ,, . Moze da zvuci dobro ako boje u trkama povlaci iz interne memorije takodje i parametre podesene u samom ritmu , ali vecina ritmova retko da su sredjeni vec parametri su im sacuvani u perfomansi a boje povlace iz user memorije . Zato se i desava da vam takav ucitan ritam ne zvuci kako je zvucao sa onog seta sto ste ga culi . Moze to da se podesi al treba dobro zagrejati stolicu , ili povuci boje koje imate raspolozive u useru seta sto vam je ucitan ili, olovku i papir pa zapisati koja se boja koristi za ritam i te boje morate iz onog seta iz koga ste uzeli ritam ucitati na prazna mesta u vasem useru ili obrisati boje sa mesta gde treba da budu postavljene boje potrebne za ritam. Primer set bubnjeva na user-u dk 02 vam je potreban za taj ritam a vi imate drugi set , morate da ga obrisete ili , mozete poteban set da ucitate na neko slobodno korisnicko mesto i normalno sa tog mesta ga uvedete u ritam . Znaci tako i sa ostalim potrebnim bojama , ima tu posla al ima i upeha . Srecan rad
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/

gagan je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio gagan za ovaj koristan post:
comodo (10.04.2012)
Star 10.04.2012, 15:56   #6
comodo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2012
Postovi: 14
Downloads: 0
Uploads: 7
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
comodo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala puno, mnogo mi je jasnija slika sada, mislim da znam o cemu se radi, posto sam radio te stvari na drugoj klavijaturi, a prvi put se susrecem sa Korgom. Hvala u svakom slucaju
comodo je offline   Reply With Quote
Star 10.04.2012, 22:18   #7
korg18
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.04.2009
Mjesto: Tuzla
Postovi: 294
Downloads: 1848
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 37 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa1x,2x,Triton Extreme
Interesi: Muzika
korg18 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard korg18

problem nije u ritmu,problem je u postavkama bubnja,ako ste ubacili ritam koji ste mozda culi na drugoj pa80 zvuci sila,a kad ste ubacili samo ritam nista ne valja bez veze,svaki ritam ,kod nas pojedinaca je pravljen bas za taj bubanj,ali u pitanju je GM standard,jer pretezno sad nailazim na bubnjeve koji nisu po GM standardu,i kad se taj ritam kao ritam ubaci na bilo koji od nasih bubnjeva normalno nece radit,jer fali prelaz pa lupa svasta mjesa itako dalje,ja dane provodim prepravljajuci ritam i trazeci gdje je koji elemenat bio,sada tako mnoge poznate kolege rade da bi se ogradile,kad skines ritam nemozes podesit da zvuci onako,a iste klavijature,to se desava kod mnogih,e problem je i u fabrickim bubnjevima i to se desi,kazete nece da radi,normalno mnogi ritmovi su semplovani i pravljeni spram semplovanog bubnja odnosno elemenata i kad vratite na pa50 ili 60 ili 80 na fabricki bubanj nece radit,ima dosta solucija,e sad ko se razumije znace o cemu govorim eto toliko malo sam pomogo sto znam pozdrav.
korg18 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio korg18 za ovaj koristan post:
comodo (12.04.2012)
Star 10.05.2012, 01:29   #8
zarko73
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.05.2008
Postovi: 15
Downloads: 41
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
zarko73 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Odlicno objasnjeno, cela je matematika u tome, da li je bubanj semplovan ili ne.
Tacnije, najbitniji je raspored udaraljki po dirkama i da li on odgovara GM standardu.
zarko73 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:38


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije