Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.01.2009, 02:11   #21
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ajde sad opet da ponavljamo sve sto smo pisali!

http://www.yu-midi.com/forum/showthread.php?t=5396

http://www.yu-midi.com/forum/showthread.php?t=5476

http://www.yu-midi.com/forum/showthread.php?t=5948

Ovde je sve napisano,a ti procitaj sta te zanima!!!!

E sad je pitanje odnosa u ceni PowerMate-a i Yamahe EMX5000.
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 05.01.2009, 02:32   #22
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

@ Milanche...nemoj da pominjes odnos cene,to iskljucivo zavisi od potraznje,a tu jeste Dynacord u prednosti...

@ Betovene...aj Brate mi malo uporedi te dve sprave,stvarno me zanima,doduse ne emx-5000 nego 5016cf al to mu je priblizna varijanta,zanima me usporedba Powermate-a sa tim mixerom?

Hvala...
  Reply With Quote
Star 05.01.2009, 02:53   #23
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Kako bre Rolandinjos u prednosti?
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 05.01.2009, 03:02   #24
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

@ Milanche...sto me pitas kad sve znas...
  Reply With Quote
Star 05.01.2009, 05:37   #25
RadeKOKI
Ovaj baš voli da kuca
 
RadeKOKI's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.04.2007
Mjesto: Tamo i ovamo
Godina: 42
Postovi: 409
Downloads: 523
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Imam svasta
Interesi: Interesovanje za "tete" sa velikim sisama :D
RadeKOKI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

prosto nemogu da verujem u neke stvari koje se iznose ovde na forumu, ovo je zakon ovo je ovo ovo je ono da izvinete prosto mi se jezi ku..c od tih izjava "zakon", "nema dalje" i tih uzrecica, kao prvo zaboli ke K....c ako cu posle ovog dobiti ban ili tako nesto, kao drugo vi niste definitovno normalni. zasto kao trece uporedjujete babe i zabe u srbiji zemlji seljaka je zakon kombinacija dunacord mixer i dynacord kutije ili pak kombi nacija dynacord mix i ev kutije, a dali ste vi "obrazovani" ljudi nekad culi za druge proizvodjece sem ove dve usrane firme dynacord ili ev ???? aj objasnite, sta ima dynacord tako lepo u sebi sto drugi nemaju, meni licno nista, kao prvo preskup mixer sa naduvanom snagom pise na njemu 2x500, 2x700, 2xmilion vati !! kad ga izmeris kod pravog elektronicara in jedva izbaci 2x275w kao prvo, kao drugo uopste mi se nedopada powermate serija KANTA mixete, nista nevaljaju nemozes da naprvis pravi cist kristalan sound, efekat deluje sinteticki (plasticno) nicemu nevalja a dal ste nekad radili vi momci na mixetama tipa alen hit, novije generacije montarbo mixrea, studio master...i na pravim skupljim mnogo kvalitetnijim JBL kutijama ili CARVIN VEGA, pa CARVIN , DAS AUDIO i tako nesto sto zna da istera ton pa cak i iz te YAMAHA EMX5000 kojima se nesvidja za razliku od dynacorda ima cvrsci ton i mnogo bolji efekt procesor a ovde je neki pametnjakovic neveo da je "oskudan" u cemu je oskudan? pa sta ocekujete vi uopste od efekt procesora i to mi objasnite sta ? da peva umesto vas ? pa naucite da pevate pa onda vam nece ni trebani ni eho ni hall, a o snazi da ne pricamo, mi smo jedini na svetu koji koristimo eho za pevanje ispadamo kreteni i smesni ja sam dozive sto niko od vas nije da vas ozvucava jedan od evropskih poznatijih ton majstora i zatrazim eho na mikrofon covek stao i blene u mene ko tele u sarena vrata pa pita "sta koristis eho za pevanje" reko da! pa mu cudno nemoze se nacuditi cudu prvi put da cuje tako nesto, a sto se tice te "lose yamahe ima ljudi koji znaju da sklone taj limiter koji zna nekad da smeta opasno u svirci al nadjite mi mixetu novije generacije koji posle moze stvarno da joj parira skidanje limitera se krece od 10-20 eu al posle cepa kupije (bukvalno spaljuje kutije koliku stvarnu snagu ima) koje stavis nebite su "snage", na emx 5000 sam licno dokazao da mogu da sjebem ev ZX5. A vi pricajte i folozofirajte kolko vam volja samo znam da kad god sam zapevao da dynacord svadbu ja 3 dana nisam mogao da govorim normalno. Eto toliko o dynacordu ja vam pricao ovo iz ugla pevaca posto sam radio i radim sa orkestrima kao pevac pa znam koja je muka a sto se mene licno tice instrumentalisti bolje da se ne mesaju u pricu o ozvucenju zato sto oni traze da se instrument cuje do jaja a ja trazim da se prvo LAKO peva na razglasu pa posle da instrument izadje napolje, a to su sasvim dve stvari i to ce samo razumeti onaj koji peva ne 4 sata u nekom zadimljenom kaficu nego neko ko zna da rilja kao mazga 12-13-24 sata kao konj e taj po meni ima pravo da prica sta je mixer i sta su kutije. aj zdravo !

Promijenjeno od RadeKOKI (05.01.2009 u 06:14 sati)
RadeKOKI je offline   Reply With Quote
Star 05.01.2009, 06:06   #26
terza
Drugar foruma
 
terza's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Postovi: 60
Downloads: 301
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
terza befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Daumen hoch

terza je offline   Reply With Quote
Star 05.01.2009, 11:19   #27
zoki-41
Drugar foruma
 
zoki-41's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.10.2005
Mjesto: Makedonija Makedonski Brod
Postovi: 79
Downloads: 593
Uploads: 4
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 10 puta u 6 Postova
Instrumenti: Pa1x
zoki-41 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
zoki-41 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

bra vo za RadeKOKI- to je po meni pravo razmisljanje.ja imam sledecew iskustvo:
imam kombinaciju br.1 Dynacord Power Mate i JBL GoldLine zvucnike i
kombinaciju br.2 Allen&Heat-mikser,Krest-snagas i (zamislite) Behringer ekvilajzer sa JBL Max4 zv.kutijama + bas binove Peavy ......i sad kad uporedim .......
Kombinacija br. 2 je u pogledu kvaliteta zvuka DALEKO bolja tu mi zvuk izlazi skoro isto kao na zvucnicima na mojem PA1X-u sto je meni uvek neki "reper" za kvalitet zvuka. Ali razume se to je moj ukus ....
__________________
zoran
zoki-41 je offline   Reply With Quote
Star 05.01.2009, 12:35   #28
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Emx5000

ja prijatelji imam mikser emx 5000 i peavey impuls 1015 i u početku imao sam lošije kutije i nisam bio zadovoljan .verujem da kad bi imao još kvalitetnije zvučnike iz nje bi izlazio još bolji ton.Sve je to pitanje cene,potrebe i ukusa.Mislim da je za tu cenu mikseta vrlo dobra.Radio sam sa njom i 4 impulsa šator 500 ljudi sa orkestrom bez problema.problem obično nastaje kad dođe neki svirač ili pevač pa zavrne potenciometar do kraja ili teorijom o #V#postavki ekvilajzera u svakoj prilici.
Ja radim nekad sa aranžerom nekad sa orkestrom godinama vučem ozvučenja raznorazna.
Meni treba nešto solidno a MALO.jer me leđa bole od nosanja.

Voleo bi kad bi kolege na forumu bile opreznije u iznošenju izjava super je niššta ne valja .
Ja recimo mislim da svaki mikser se može namestiti da radi solidno,sa soldnim kutijama.
Ja sam ovde do sada pokušao dA PIŠEM SAMO KAD IMAM NEŠTO DA POMOGNEM I ISKUSTVO DA PODELIM.
NISMO OVDE DA SUDIMO JER NIJEDNA SITUACIJA NIJE ISTA(SALA,ZVUČNICI,GLAS INSTRUMENT ITD).
I NAJVAŽNIJE UKUS I UHO.
POZDRAV
MOMO
momo je offline   Reply With Quote
Star 05.01.2009, 15:38   #29
RedStan
Početnik forumacije!
 
RedStan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.10.2007
Mjesto: Zrenjanin
Postovi: 35
Downloads: 247
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijatura , bas gitara
Interesi: muzika
RedStan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
RedStan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od RadeKOKI Pokaži Post
sta ocekujete vi uopste od efekt procesora i to mi objasnite sta ? da peva umesto vas ? pa naucite da pevate pa onda vam nece ni trebati ni eho ni hall, !
- !!!!!
RedStan je offline   Reply With Quote
Star 05.01.2009, 15:53   #30
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sa ostalima ne mislim ulaziti u diskusiju jer koliko vidim niko ne zeli zdrav i nadasve koristan razgovor osim (izgleda) kolege Rolandinjosa kome cu odgovoriti na pitanje.Mozda sam se i prevario da je to iskreno pitanje a ne "mosha" a ako jeste onda evo uporedjenja za sve one koji forom koriste za ono sto je namenjen,koje to stvarno interesuje i znacice im prilikom izbora.

Posedujem PM 600/2 i nikad mi se nije svidjao PowerMate,ni onda kad sam ga uzeo a ni ove 5 godine koliko ga koristim ali nista bolje nije bilo na trzistu a kako stvari stoje ni sad ne postoji.On je za mene,sa svim svojim manama,najpriblizniji idealnom power mikseru.

Jedina mana PowerMatea (a nije mala) jeste njegov zvuk.Efekat i moze da prodje ako ti nije presudna stvar u zvuku.Efekte ne koristim mnogo (nisu jaki) tako da se mogu zadovoljiti njegovim efektima.Chisto za usporedbu,koristim Hall "jedinicu".Snagas mu je odlican,pouzdan,ima snage,prosto,ne postoji svirka koju sa njim ne mozes zavrsiti.Uvek ti je nekako dosta.

Pre nego da se vratim na zvuk PM-a da dodam jos par stvari koje su za svaku pohvalu.Sve njegove funkcije su na mestu i jako upotrebljive.Kada su ulazi a narocito izlazi u pitanju,ima sve sto moze ikad potrebati jednom bendu.Sto nece potrebati,on i nema.Za razliku od nazovi konkurencije.

Zvuk mu je istina prljav,to sam oduvek znao,potvrdio vrlo skoro kad sam se opet upalio na Soundcraft Spirit Folio sx koji sam inace imao pre PowerMatea.Pored prljavog zvuka i niske rezolucije,ima i jos jednu manu.Bas ispred njegovog snagasa nalazi se procesor kojim su "nabudzili" zvuk da ti se mora oteti ono "wow" kad prvi put probas ovaj mikser.Sve je to lepo kad radis samo sa satelitima tipa Zx4,Sx300...Kad pokusas da radis sa wooferima,PowerMate je prakticno neupotrebljiv.To je i osnovni razlog sto ga menjam.

E sad,da prvo uporedim samo zvuk PM-a i Yamahe EMX 5000 na kojoj sam imao prilike da radim najmanje 10 puta.Zvuk mi se ni kod jedne ni kod druge ne dopada ali kad bi trebao da se odlucim od dva zla,izabrao bi PM.Na PM-u nedostatak u zvuku mozes resiti time sto ces smanjiti basove na master Eq-u dok ce ti sve na kanalima ostati ravno i dobices opet bolji zvuk nego kod Yamahe na kojoj ce i master EQ i EQ na kanalima biti "na sve strane".Na drugoj strani,Yamahu moras "vrteti" do iznemoglosti i to svaki kanal drugacije (za svaki instrument ili mikrofon "shtelovanje" ce biti totalno drugacije).To potvrdjuju i vlasnici ove miksete i ne smatraju manom.Njihove recenice su "mora se na pochetku namestiti zvuk a onda dobro radi".Ako cemo pravo,to je velika mana jedne miksete.Ako idemo tom logikom,svaka se moze tako nameshtati pola sata pre svirke i radice odlicno.Poenta je da se sve stavi na sredinu i da onda radi odlicno.Da se samo po potrebi (zbog promene prostora) nesto doda ili oduzme.Ja na PM-u u 99% sluchajeva nista ne diram(sve na sredini,razume se i master EQ) jedino u 1 % slucajeva (u akusticnim prostorijama) gde frekvencije oko 125 Hz pojacava sama prostorija,smanjim na master EQ-u klizac sa 125 Hz za jedno 1.5-2 dB i dobijem zeljeni rezultat.Dynacord je na PM-u to namerno napravio da bi je prodao jer to i nije mikser gde ces ti ganjati woofere i satelite (18" i 15") vec powermikser za manje bendove,manje prostore,skole,crkve...Za full range kutije a ne cele sisteme.Tu vec radi RACK sistem i PM nema sta da trazi.Tako da ljudima koji rade samo na full range kutijama,bez woofera,PM moze biti idealan i poneti titulu savrsenog miksera.

Kad sam se odlucio da kupim PM,nista pametnije nije bilo da se kupi.Onda je vec prestao da se proizvodi Soundcraft Powerstation (mikser po mom ukusu) a inace inspiracija Dynacordu za PM (da ne kazem da je PM kopija PowerStationa).Ostali su plasticni Mackie,kasnije izasao GigRac (koji sam preporucio drugu i garantovao mu da mora da radi odlicno jer izlazi iz jake firme,drugar ga kupio i kad smo ukljucili,culi smo da gore radi od behringera).Pojavio se onda prva verzija Mackie-a PPM1012 (razocarao sam se) a sada,u skorije vreme prvo yamaha EMX 5016 i 5012,pa onda i mackie PPM1012 koji su me totalno razocarali i shvatio sam ustvari koliko je Dynacord veliki!!

Evo zasto:

Uporedicu sve tri PM 1000/2,EMX5016 (5012 nije ni za uporediti) i PPM 1012 od Mackie-a.

Prva i osnovna stvar u korist PM-a je "Power Amp input".Nemaju ga druge dve a itekako je potreban svima koji znaju cemu sluzi mikser i kako ga najbolje upotrebiti.Slazem se da ima i onih kojima to nije potrebno pa im i na PowerMateu skuplja samo presinu pa zato i mislim da takvi ne treba da ulaze u ovakve polemike.Dalje,Mono Out,stvarcica jako upotrebljiva sto za post fader monitoring (neizbezan za bendove i one-man bandove) sto kao Sub Out za woofere.Yamaha ga ima u stereo varijanti ali je post EQ sto je bezveze,kod PM-a je po izboru pre ili post EQ!!"Stereo Out" kod Yamahe je post EQ,kod mackie-a takodje a kod PM-a (Main out) moze biti i Post i pre,zavisno od toga sta vam bude bilo potrebno.Funkcija koja mi treba na 70 % nastupa.Master EQ je kod yamahe jedan,kod Mackie-a takodje jedan,kod PM-a su dva a svi znamo sto nam dobro dodju EQ-i za oba kanala posebno.
Kod PM-a postoje dva MASTER klizaca za levi i desni kanal a kod ove dve jedan stereo.Jos je kod Yamahe EMX 5000 postojao Power Amp Input pa smo mogli prespojiti iz mono out u Power Amp In i dobiti ta dva klizaca za levi i desni.Nova Yamaha EMX 5016 nema ni to,moj prijatelju!!

Snaga je kod obe 2x500w (4 oma),kod Mackie-a jos i manje a kod PM-a 2x700w pritom sto on moze raditi i na 2.66 oma tj. gurati 6 kutija bez problema.Limiter je kod Yamahe za "izvaditi ga odma" a kod PM-a nesto najlepse sto sam u zivotu doziveo.yamaha sa svojim predvidjenim limiterom nije jaca od PM-a 600 koji ima 2x300w.Pa kad je Yamaha jaka firma,sto su stavljali taj i takav limiter,da bi ga nasi "znalci" vadili? Pa onda neki "spaljuju" kutije Yamahinom snagom???) Ne snagom prijatelju vec Yamahinim izoblicenjem koje izadje ako limiter ne postoji da ga "udavi" na vreme.Kutiju od 500w mozes zapaliti izoblicenim signalom od 50w a tu istu kutiju mozes ganjati sa 2000w chistog signala i nece joj nista biti.

Jos velikih gluposti kod dva dynacordova nazovi 'konkurenta".MODE pojacala.NEBULOZA.Ocu da biram main ili monitor,ili dva auxa ili trece...Mogu da biram a da ustvari na kraju nista ne dobijem,to je taj rad.Daj mi L EQ i R EQ kao sto je to dynacord uradio a ja cu se itekako snaci.

Mislim da je dosta a i nemam nesto puno vremena da jos uporedjujem.I ovo je dovoljno.Na kraju cu dodati i dizajn koji je kod dynacorda savrsenstvo.yamaha i mackie nemaju ni poklopac,ni adekvatnu kutiju,ni rucice...Shijes torbe za miksetu sa ruchicom,za profi miksetu?Neee...

Vise sam poredio sa Yamahom jer si tako trazio a prosto ne mogu da ne navedem nebuloze kod mackie-a PPM1012 koji je takodje interesantan za nas mozda i interesantniji i od Yamahe zbog vec poznatog,kvalitetnog zvuka Mackie-a.On ima drugi master EQ (pored Main EQ-a) koji se zove Mon1,koji je mono i kome se moze dodeliti samo FX 1.Glupost.Main EQ se takodje moze preinaciti u Mon 2 koji ima isti problem sa efektom.A oba su pre fader bez mogucnosti promene.

Pazi dalje.MAIN OUT-i su post EQ i to su jedini stereo izlazi sa kontrolom ovog chuda tehnike i mixera 21. veka.Ostaje jos mono out koji je post EQ i koji ima mogucnost low-cutovanja!!!Nebuloza ogromna.Sta ako ja smanjim 60 hz na EQ-u a posle ogranicim woofere da sviraju do 75 Hz sto je moguce?

Eto kratog opisa moje glavobolje.Tako sam slatko hteo da promenim polovan PM-a 600/2 za novu Yamahu EMX 5016 ili nov Mackie PPM1012.da dobijem vise snage,zamenom za Mackie 100 puta bolji zvuk...Za Yamahu nisam siguran,ako joj mikser radi ko kod EMX 5000,zajebo bi se...

Mozda ovo nisu problemi nekog ko i nezna zasta sluze ti silni ulazi i izlazi,meni jesu.Medjutim,nesmeju ulaziti u polemiku sta je bolje ako ne poznaju dovoljno oba miksera i neznaju osnovne funkcije ovakvih uredjaja.

Rolandinjos ili ostali,ako sam vam pomogao,drago mi je.Ako nesto nije jasno ili kratko objasnjeno,razjasnicu.

Na kraju najvaznije,zalim sto cu izgleda ostati i dalje vlasnik PM-a a ne novog Mackie-a ili Yamahe.Nadam se da ce ove dve firme u buducnosti malo vishe slusati glas korisnika njihovih proizvoda i na osnovu doga dizajnirati nove proizvode.Ovako,Powermate ostaje mikser za chiju proizvodnju je trebalo ukljuciti mozak.Jos da su i ushi ukljucili,gde bi im bio kraj...

Pozdrav.
__________________
JBL!

Promijenjeno od Beethoven (05.01.2009 u 16:03 sati)
Beethoven je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
5000, emx, yamaha


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:12


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije