Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.02.2011, 16:43   #1
Emilio25
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 27.01.2009
Postovi: 27
Downloads: 137
Uploads: 0
Rekao HVALA: 15
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Emilio25 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Kako pakovati razlicte zasebne Semplove u jedan set

Postovani Drugovi,

Kako se mogu zasebni semplovi spakovati u jedan (nepostojeci) set za Korg TR76 (64mb RAM). Imam puno zasebnih semplova i volio bih uraditi jedan set po mom ukusu. Znaci potreban mi je taj pcg fajl. Imam te kmp i ksf fajlove. Dali su potrebni ti ksc fajlovi? Imali kakav program kako to mogu sve spakirati. Probavao sam ubacivati razne semplove u postojeci set ali uspijem ubaciti jednu farbu i onda dodje "memory overflow" ili tako nesto? Mozda bi moglo i da izbrisem neke koje mi se nesvidjaju i ubacim one koje mi trebaju? Znaci da napravim prostora na ramu? Kako ide brisanje? hvala unaprijed. lijep pozdrav
Emilio25 je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2011, 22:22   #2
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kod tr-a je (isto kao i kod le-a) stvar jako komplicirana ako nemaš ugrađenu onu sample opciju. Jer s njom imaš pristup editiranju pojedinih semplova i multisemplova.
Dakle, ako nemaš sampling opciju, ne možeš brisati semplove iz seta koji ti ne trebaju.
Preporučam ti sljedeće. Učitaj si cijeli set u kojem ima najviše onih multisemplova koje misliš koristiti. Preslušaj si multisemplove i zapiši si koji ti trebaju. Zatim ugasi klavijaturu i ponovno upali. I onda nemoj učitati cijeli set (.ksc), nego učitavaj jedan po jedan multisample (.kmp). Zatim vidi koliko još imaš memorije slobodno i tome dodavaj neke nove multisemplove za koje znaš da će ti trebati.
Kad si učitao sve što će ti trebati, onda sve sejvaj (save all). Daj neko ime i sljedeći puta kad pališ klavijaturu, učitaj .ksc sa tim imenom pod kojim si sejvao. To je jedini način rada ako nemaš ugrađenu sampling opciju.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio mojkarma za ovaj koristan post:
Emilio25 (11.02.2011)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:43


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije