Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.02.2010, 18:39   #1
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.271
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Roland GW8 Time signature

Time signature je moguce promeniti na Fill1 i Fill3 a na Fill2 i Fill4 je to nemoguce uraditi kako na fabrickim tako i na ubacenim ritmovima iako postoji opcija za tako nesto.Osim da se to uradi u programu Cakewalk ili Cubase pa onda import STW pa konvert za G70 pa korekcija tonova u GW8.Ocigledno da je u pitanju jos jedan Bug u OS-u ove klavijature.
Dodato:
Moze i ovako,prvo promeniti Time signature za sve partove (varijacije,prelaze itd) u zeljeni Time signature pa onda promeniti pojedinacno partove koji se mogu promeniti.

Promijenjeno od Boban010 (10.02.2010 u 15:18 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2011, 02:35   #2
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

jesi radio nesto na tome da vidis da li je bug ili je to mana klavijature?
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2011, 02:50   #3
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.271
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tako je kod mene,probaj,pa ako je isto i kod tebe onda je bug.Pokusavao sam da promenim i dok nista nije usnimljeno misleci da se zakljucava posle odsvirane ma ijedne note ali nece.Na par muzickih foruma na netu sam se zalio ali je to ostalo bez odgovora.
Nezvanicno sam procitao pricu coveka koji je pretio da ce tuziti Roland zbog nekih nedostataka ove klavijature na sta su mu ovi iz Rolanda odgovorili da nece biti novog OS-a za GW8 i vratili mu pare i uzeli natrag kljavu!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2011, 03:03   #4
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Provericu ovih dana da li je i kod mene takva stvar ili nije pa cu ti javiti i napisati ovde na forumu kakav je rezultat.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2011, 11:34   #5
brankocustom
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.10.2009
Postovi: 46
Downloads: 3
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: pa2xpro, e96,gw8,Tyros3
brankocustom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Od pre 10 dana sviram na gw8, i nisam probao promenu vrednosti takta, jer mi ona nekoristi mnogo bez promene tempa. Ritmove snimam u Cubase-u, pa konvertujem u "Style converter"-u...dakle, bez Styleworks-a...
E sad, nemoze promena tempa... Imam dva druga koji sviraju Tyrose,i te klavijature sve ovo provereno podrzavaju. Jedan snima u Cubase-u i ima problema, nece sve to posle da radi u klavijaturi, a drugi snima u Cakwalk-u i sve mu radi savrseno. Ja sam dugo svirao Pa2x i snimajuci u Cubase-u, imao sam povremeno problema, neobjasnjivo se ne pojavljuju neki kontroleri kasnije u klavijaturi.
Cuo sam da Cubase ima neke nekompatabilnosti pri pravljenju ritmova, i da je bolje koristiti Cakwalk, pouzdaniji je, ali ja neznam da ga koristim, skroz sam se navikao na Cubase, jer ga godinama koristim. Bilo bi dobro ako neko od vas ima iskustva sa Cakwalk-om da proba u njemu, pa kroz "Style converter", da vidimo sta ce biti....
Mala sugestija:
Da bi "Style converter" radio morate pisati controlere sledecim rasporedom
-MSB na 1.1.1.0
-LSB na 1.1.1.1
-PC na 1.1.1.2
-cc 11 na 1.1.1.3
-prvu notu na 1.1.1.4

... i onda ritam u klavijaturi radi savrseno

ajde nek neko proba, da izbegnemo Styleworks, jer i on zna da pravi probleme pri konvertovanju...
brankocustom je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2011, 12:03   #6
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@brankocustom

najzad neko ko zna kako radi style konverter.

kolega,zamolio bih te nam objasnis ceo postupak da bi radio style konverter.
napisao si da bi trebalo
-MSB na 1.1.1.0
-LSB na 1.1.1.1
-PC na 1.1.1.2
-cc 11 na 1.1.1.3
-prvu notu na 1.1.1.4
i onda kazes radi savrseno,samo ne znam gde se stavljaju ove oznake,da li to prvo odradis u cubase ili nekom drugom programu.

ako znas ceo postupak molim te da nam svima objasnis.
unapred hvala
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2011, 21:10   #7
brankocustom
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.10.2009
Postovi: 46
Downloads: 3
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: pa2xpro, e96,gw8,Tyros3
brankocustom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo pokusacu da objasnim.
Recimo da pravimo Rumbu…
1- otvorite folder “GW8”, u njemu folder “style”, pa u njemu folder “Rumba” (tu ce se na kraju naci konvertovani style)
2- U Cubase-u snimite ritam kao midi fajl. Najpre snimite dursku verziju. Morate voditi racuna o midi kanalima na kojima se nalaze trake aranzera. Ima to objasnjeno u manualu, u poglavlju “midi”…Ja cu uzeti za primer midi kanal br.10 i tu ce biti bubanj. U Cubase-u otvorite “list editor”za traku koja je usmerena na kanal 10 (midi out ch.10), to je u ovom slucaju bubanj. Tu, u list editoru ukucavate sledece podatke: a) midi cc 0 (BSB) na poziciju 1.1.1.0 b) midi cc 32 (LSB) na poziciju 1.1.1.1 c) Program change (PC) na 1.1.1.2 …. Ovaj redosled je vazan da bi kasnije “style converter” mogao da konvertuje koja boja je u pitanju. Takodje I prvi ton treba pomeriti na 1.1.1.3 …. Ne brinite, ovo su sitne podele takta, tako da se u realnom vremenu necuje kasnjenje. Ovo treba uraditi na svim trakama aranzera.
3- Kad je gotovo u cubase-u, izvozite kao midi fajl format 0 (nula) u onaj folder “Rumba” (vidi pod jedan), sa nazivom midifajla “Rumba_m” (dakle Rumba donja crta m, ovo je jako vazno!)
4- Ponovite korake pod 2 i 3 I snimite molsku varijantu (pod nazivom “Rumba_x”) I Varijantu sedmice (pod nazivom “Rumba_7”)
5- Sva tri midi fajla moraju biti format 0, imati naziv tacno kako sam napisao, I nalaziti se u istom folderu(u nasem primeru folder Rumba)
6- U Style converter se uvozi samo “Rumba_m”, a program automatski povlaci ostale(Zato je vazno da budu u istom folderu)
7- U one kvadratice se upisuje duzina u taktovima. Recimo da sam napravio Samo dve varijacije od po 4 takta, u polja za intro pisem 0(nula), Main1 pisem 4, Main 2 pisem 4, a sve ostalo 0(nula).
8- Pritisnes “Convert” I to je to… ako niste napravili neku gresku, style pod nazivom Rumba se nalazi u istoimenom folderu…ako ste napravili gresku, program ce vam ispisati sta nevalja, pazljivo procitajte, pa ispravite…


Ovo sve kod mene radi, ali promena tempa i takta ne…
brankocustom je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2011, 21:15   #8
milan84
Drugar foruma
 
milan84's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.09.2006
Mjesto: Svud po malo!!
Postovi: 99
Downloads: 2871
Uploads: 2
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Klavir
milan84 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Branko jel velika razlika izmedju Gw8 i Pa2
milan84 je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2011, 21:32   #9
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@brankocustom
hvala na iscrpnom objasnjenju.
Ja to sigurno necu raditi posto to iziskuje bas bas puno vremena ali hvala ti u svakom slucaju.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2011, 21:56   #10
Dusko
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.03.2007
Postovi: 37
Downloads: 1023
Uploads: 2
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Dusko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hteo bih da se nadovezem na ovu temu i iznesem svoje iskustvo. Sve ritmove koje sam uradio za GW8, a njih je preko 90, uradio sam u Cakewalku, a zatim konvertovao u Style. Cakewalk je definitivno najlaksi program za rad sa midijem. Uzimao sam Korgove stilove ili delove iz midi fajlova i pravio ritmove. Sto se tice time signature, radio sam razlicite taktove u Intro 2, i varijacijama. U ostalim Intro-ima nisam probao da menjam takt, za sada. Posto se Intro 2 i intro 4 mogu snimiti 4 takta oni su interesantni za ubacivanje delova nekih pesama. U Cakewalku sam, npr. u 2 taktu (mislim da odatle pocinje intro 2) upisivao 8/4 takt i time dobio duplo duzi intro, da bi se opet u 12 taktu vratio na 4/4. Hocu reci, da se kod Rolanda moze menjati na ovaj nacin duzina takta, pod uslovom da su parni tipa 4, 8, 12, 16, i tako praviti uvodi pesama koji su najcesce duzine 8 taktova.
U ovom programu ne treba uopste upisivati MSB, LSB i ostalo. Dovoljno je ucitati mapu instrumenata ono sa .ins, a zatim samo odabrati instrument u odredjenu midi traku i to je sve. Tako se moze dodati i reverb po trakama. Meni se npr. dopada da dvojka prilikom sviranja sedmice pravi neki prelaz u basu, a ritam gitara da bude malo duza. To sam postizao na nacin da kopiram dvojka_m u dvojka_7, a zatim promenim u svakom taktu sablon sviranja bas gitare i ritam gitare. Time malo razbijam monotoniju ponavljanja iste fraze. Nadam se da ce i ovo biti nekome interesantno i izvinjavam se ako sam se malo udaljio od teme

Promijenjeno od Dusko (22.03.2011 u 21:57 sati)
Dusko je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:00


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije