Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.04.2012, 02:37   #171
ibanez
Žarko Brlja
 
ibanez's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Mjesto: Titel
Godina: 63
Postovi: 122
Downloads: 135
Uploads: 60
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Gitara, aranzer modul
Interesi: Kao sav normalan svet
ibanez ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imaš opciju za HOLD pedalu i opciju za SWITCH/EXPRESSION pedalu.Obe se mogu programirati za određene funkcije.FCB 1010 može da se priključi u midi in na BK5, međutim nisam ubedjen da ćeš uspeti da ga skoristiš za to što ti treba,jer on u principu radi posao u control change i program change midi porukama.BK5 na žalost nema opcioni priključak za Roland FC7 pedalu,dok ga BK 7-m ima.Za više informacija imaš uputstvo koje je kolega nesaband postavio u download.
Pozdrav
__________________
Imam godina - nemam novaca,a i da imam... sta kupiti?

Promijenjeno od ibanez (18.04.2012 u 02:39 sati)
ibanez je offline   Reply With Quote
Star 21.04.2012, 21:16   #172
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard pamcenje boja na flashu

da li na BK5 mogu boje da se edituju i da se kao takve pamte na flesh i kasnije da se pozivaju sa njega u toku svirke iz foldera kao sto se to radi sa ritmovima?
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2012, 18:18   #173
Aladin
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.04.2011
Mjesto: BiH
Postovi: 22
Downloads: 0
Uploads: 4
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa 50 bass git.Fender jazz bass
Interesi: druzenje,muzika...
Aladin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard


Roland Bk-5
You need to upgrade your Flash Player
Pozzz neznam jesteli pogledali ovu prezentaciju,al nije nesto bas..mogli su se bolje malo podrudit...ok ove klav...
Aladin je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2012, 19:36   #174
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od nesaband Pokaži Post
da li na BK5 mogu boje da se edituju i da se kao takve pamte na flesh i kasnije da se pozivaju sa njega u toku svirke iz foldera kao sto se to radi sa ritmovima?
Moze Neso i to vrlo komforno. Roland nije ni u ovom "malom" aranzeru stedio. Ovo se obavlja u vidu Performance Liste koje memorises na USB. Jedna Performance Lista moze imati maksimalno 999 performansi. Performansa sadrzi sve podatke koje si trenutno podesio na instrumentu pa izmedju ostalog i sounde (Upper 1 i 2 i Lower). Pored sounda tu je odabrani ritam i sve sto je vezano za njega ukljucujuci i tempo, Bass inverziju, trenutno aktivni ritam part itd... pa se onda promjenom performanse mijenjaju svi ti parametri. Medjuti znam da to ponekad nije pozeljno a zna i Roland (sto je bas i slucaj kod tvog pitanja jer bi ti da pozivas samo razlicite sounde sa USBa a da ostalo ostane isto) pa je u Globalu moguce odrediti parametre koji se nece mijenjati pri pozivanju nove performanse. Ovo se nalazi pod "Performance Hold" i tu mozes filtrirati: ritam, tone (upperi i lower), ritam trake, tempo itd... U sustini ostavis samo Upper 1 i 2 a sve ostalo filtriras i tako pri pozivanju Performanse mijenjas samo sounde na desnoj strani. U performansi je upisan kompletan detaljni editing sounda ukljucujuci sve moguce parametre pocevsi od levela, panorame, velocityja, pa preko transpozicije, portamenta, 3-Band EQa, modulacije... sve do efekata. Kako vidis vrlo veliki broj sound parametara i veoma dobro rijeseno pitanje memorisanja svih podataka na USB i njihovo trenutno pozivanje sa USBa. U sustini na ovaj nacin, svi soundi ti stoje na USB sticku a mozes ih imati na hiljade pa ih i pozivas sa USB sticka te je tako ovdje neka flash memorija suvisna.

Promijenjeno od tranzit (27.04.2012 u 19:40 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 28.04.2012, 04:03   #175
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od nesaband Pokaži Post
da li na BK5 mogu boje da se edituju i da se kao takve pamte na flesh i kasnije da se pozivaju sa njega u toku svirke iz foldera kao sto se to radi sa ritmovima?
Ne daj Boze da ti potreba hitno neka sredjena boja u nekoj zaturenoj performansi,prodjose 2 voza...dok udjes u folder dok izvrtish tocak....ako ces na search,dok otkucas ,izaberes...za live sviranje,po mom misljenju i za moje potrebe neprakticno.


Sent from Tapatalk 4
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 28.04.2012, 05:14   #176
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 80 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa nemoj stavljati boje u neki zatureni folder.Ako cemo pravo, koliko realno treba boja da se odradi svirka???

Samo treba sve fino organizovati i sve ce biti u redu.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 28.04.2012, 11:42   #177
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Realno ne treba mnogo boja,ali kad sviram u rumbi na primer ,koristim preko 10 razlicitih boja,mozda i vise...broj boja se povecava ako se rade namenske boje za pesme,ali to je vec individualna stvar. Ja sam probao BK5 par sati i dosao do zakljucka da bi se mucio ako bi svirao tezgu na toj klavijaturi.

Sent from Tapatalk 4
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 28.04.2012, 12:03   #178
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Eto i sam si rekao da za rumbe koristis 10 boja i lepo ih spakujes u jedan folder i kad ga otvoris sve ti je pregledno koju ces boju da otvoris.
Za namenske ritmove sve mozes da spakujes u ona cetri tastera kao sto ima korg i samo vozi.
To je samo stvar navike i nista vise.Ja sam sad trenutno presao na korg pa 500 i jos uvek se malo micim kako sve da spakujem a da znam gde mi je sta.

Definitivno je moj krajnji izbor BK5 kada dodje vreme za to.Ipak sam ja Rolandovac.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 01.05.2012, 02:57   #179
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Eto i sam si rekao da za rumbe koristis 10 boja i lepo ih spakujes u jedan folder i kad ga otvoris sve ti je pregledno koju ces boju da otvoris.
A sta raditi kad zatreba jedna od tih 10 boja a ritam nije rumba vec 7/8 ili dvojka? Opet se svede na vrcenje tockicem i setanje iz foldera u folder?!
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 01.05.2012, 09:07   #180
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako mislis da je taj folder sa bojama vezana samo za rumbu onda se varas.To je klasican folder u kome se nalaze odredjene boje i koje mozes da pozivas uz bilo koji ritam.Na kraju krajeva imas na raspolaganju uvek 4 boje koje su ti vezane za neki ritam i kasnije natenane ako imas potrebe promenis boju preko foldera i tockica.

Uvek imas mogucnost da ne koristis BK5 vec klavijaturu na kojoj si navikao da radis.

lepo nastavis da radis na yamahi i nemas problema,ne moras da menjas navike.

Princip na koji prelazi Roland je po meni dobar i sto je jako bitno aranzer radi ko top dobro a i boje nisu ni malo zanemarljive.Sve je to po meni spakovano u malo kuciste,tezine 7,5 kilograma i nije skupo.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije