Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 05.12.2013, 01:49   #1
perica001
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.02.2009
Postovi: 133
Downloads: 1551
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
perica001 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Tyros 5 pomoc

Pozdrav drugari!

Molio bi pomoć, evo o cemu se radi imao sam tyros 3, i sad kupio tyros 5. I
sad nemogu upisati pojedinacno semplove koji su UVN, i kontaktiram sam neke ljude kaze da je mogu jedino upisati ako imam LIBRARY seta.

E sad bi molio kolege koje imaju tyros 3,4 i voljni su pomoc da im posaljem dynamic set i semplove posebno uvn da to upisu i snime mi kao library da mogu ucitati u tyros 5.
perica001 je offline  
Star 05.12.2013, 02:13   #2
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Čestitam na novoj klavijaturi.

Ako želiš mogu ti napraviti Library, koliko imaš materijala?
casper je offline  
Star 05.12.2013, 04:50   #3
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Dobro aman,sto su morali da ga komplikuju? zasto? nisu zivi dok nesto ne zacavrlje....sta im to treba? eto covek sad prodao klavijaturu,i kao lojalni kupac,opet izabrao njihov brend, i sad mora da juri nekog sa starom klajvom da mu radi nekakvi library...mislim glupost do daske....inace ako ne nadjes nikog,slikaj se sa svojim starim setom,i svim sto si u njega ulozio-truda,vremena,verovatno i para itd...malo im sto su ga u 2014 zakomplikovali do daske za sredjivanje,kad sva tehnologija ide napred, samo njiahvu klajvu od 5000 evra moras da povezes sa kompom da bi mogao da uradis najbalniji mix ritma=KATASTROFA,pa plus i sad sva procedura oko starog seta u novu klajvu..i sad ce 80% ljudi koji kupe tyros 5 da zakasaju sa starim setom,jer ce istih tih 80% ljudi prvo da proda staru klajvu ne bi li imalo para za novu limenu mecku od 5000 evra,i naravno kad je donese kuci,prethodno ozlojedjen jer je dao tolke pare za novogodisnju jelku sa dirkama,vidi da ustvari ne moze uopste da ucita stari set,pa sad juri nekog sa starom klavom...mislim cist bezobrazluk...idu mi zesce na ganglije svi ovdasnji proizvodjaci ovih skupocenih plasticnih igracki,za te pare bi morao sam da se raspakuje iz torbe,a oni ovakve za'ebacije serviraju....nema smisla,preterali su ga....razocarala me i yamaha,pored korga.....
Milan$ je offline  
Star 05.12.2013, 06:01   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Najveci bezobrazluk od svega je ipak cijena. Realno, takav i svi slicni instrumenti, u proizvodnji ne kostaju vise od 700 do 800 eura. Ovdje je uracunata i radna snaga pored komponenata. Sve ostalo je marza u koju se ugradjuju, proizvodjac, uvoznik na veliko i prodaja na malo, a koja onda ucini instrument bar 4 puta skupljim. Ovo ne govorim napamet jer sam svojevremeno imao blizeg kontakta sa ovim tokom i raspodjelom, u vrijeme proizvodnje Emulatorovog hardware samplera EMU EIV, koji je proizvodjaca tada kostao 1.800 DM (jos su bile Marke), a u maloprodaji se ovaj instrument mogao nabaviti za ravno 11.000 DM. Proporcija je i danas skoro ista. Bar da daju nesto ozbiljno za taj silni novac, pa i ne bi bilo bitno sto se ovoliko "grebu" ali ovako je to cist lopovluk.
tranzit je offline  
Ćlan 2 Vam se zahvalio, tranzit, za koristan post:
branoy (05.12.2013), Nikola74 (05.12.2013)
Star 05.12.2013, 09:12   #5
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Baš me zanima šta će Korg da izbaci u "novom" modelu aranžera... Radili su online survey, znači, rade na nečemu.
Mislim, ako je po logici, da će izdati "KRONOS based sound engine" aranžer ili tako nešto.

Neće dugo proći a ova Tyros 5 tema će biti zamenjena sa Korg PA?X ... Jovo na novo

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline  
Star 05.12.2013, 11:35   #6
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Milan$ -
Spominješ cijelo vrijeme "set" i to dokazuje da ne barataš osnovnim pojmovima kada pričaš o Yamahi. Da je Perica napravio taj "set" po pravilu i kako piše u uputstvima, ne bi tražio pomoć već bi sve odradio sam. Ljudski faktor je u pitanju, a Yamaha teško može predvidjeti "sve varijacije naše kreacije".

"Božićna jelka" košta cca 4000 eura, ne znam gdje si vidio cijenu od 5000.

I dobronamjeran savijet, nemoj se toliko žestiti, to loše utjeće na cjelokupno stanje organizma. Ionako ne možeš ništa promjeniti, a nezadovoljstvo može štetiti samo tebi.

@Tranzit
Ta "previsoka" cijena se proteže na gotovo svim temama na ovom forumu gdje se priča o novim modelima klavijatura. Tako je, možda i pravo zboriš ali si zanemario najbitiniju stvar. Nisi uračunao "cijenu znanja" uloženog u razvoj modela. A ti vrlo dobro znaš da ona najviše utječe na konačno koštanje nečega. Tako je sa svim proizvodima u koje je ugrađena tehnologija koja je vezana uz "znanje". Bez izuzetka.
casper je offline  
Star 05.12.2013, 12:01   #7
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

tacno da nisam upucen u yamahumo setu govorim sa stanovista korga, a inace vidim da se dosta ljudi zalilo,oko prebacivanja materijala u t5,tako da ne bih rekao da je ljudski faktor u pitanju....a cena je koliko znam 4300 eura,sa zvucnicima,komada 2,ako ih bude preci ce 4600-cist bezobrazluk...ne znam zasto branis yamahu za ovako neke ocigledne stvari,ja sviram korga,ali javno kazem da ga mrzim i cao...a za te pare stvarno lici na novogodisnju jelku,ima lapmica u svim mogucim bojama...
Milan$ je offline  
Star 05.12.2013, 12:12   #8
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne branim Yamahu, samo iznosim činjenice. Navodni problemi su vezani isključivo uz ljudski faktor. Najbolje mi je kad napišu izraz "bug na klavijaturi", a po pitanjima se vidi da nemaju niti elementarno znanje oko rukovanja. Pričam o straim forumima koje pratim.

Koliko vidim, Yamaha je odradila izvrstan posao sa Tyros5. Nedostatak Voice creatora i "problemi" s prebacivanjem samplova su nebitni. Nitko se (još) nije žalio na "zamrzavanje" i probleme u samom radu. Došla su dvije nadogradnje koje su se odnosile samo na bežično povezivanje, to govori u prilog da je (kako sada stvari stoje) Tyros5 izvrstan i "stabilan" instrument.

Voli bih da se rasprava nastavi na temi o Tyros5, interesantno je kako tamo (gotovo) nitko ne komentira sound. Volio bih čuti pokoji komentar.
casper je offline  
Star 05.12.2013, 12:34   #9
mladen.lav
Vredan član društva
 
mladen.lav's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.09.2010
Mjesto: Brezicani, Schwäbisch Hall
Godina: 36
Postovi: 211
Downloads: 231
Uploads: 11
Rekao HVALA: 68
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg PA1000 / VoiceLive
Interesi: Muzika, Film, Sport
mladen.lav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam 4 godine svirao Korg

imao sam vise modela pa50, pa1x i pa800. Kada sam prodao pa1x kupio sam sebi Tyros 2. Yamaha se nemoze porediti sa Korgom ni po zvuku ni po upravljanju instrumenta ni po tipki kvalitetu itd....

Evo jedan primjer "moze se kupiti luksuno auto Peugeot 607 a moze i S klasa mercedes" ne kritikujem ja nista ovde nego hocu reci obadva su auta luksuzna obadva se voze, udobna, tehnologija itd.... ali razlika je ogromna kako u ceni tako i kvalitetu, sposobnostima. svi to znaju pa i zene koje se nerazumiju u auta

E tako je to i ovde Tyros zvuk je mnogo, mnogo bolji kvalitetniji, masniji i relniji od Korgovog zvuka. Jedini problem kao sto drug Casper kaze jeste "ljudski faktor"

Ljudi neznaju kako da srede, kako da upravljaju i traze npr aranzer u Tyrosu na koji su navikli. U sustini jeste to sve isto, ali ima i razlike. Cjena jeste visoka, i previsoka, ali kao sto Tranzit kaze oni znaju gdje ce pare zaraditi. Gledajuci snimke sa YouTube vidi se kako rade Yamahini aranzeri, a ima dosta snimaka gdje se porede sa Korgom npr. Yamaha zna sta radi, uvodjenje semplova je napravljena na drugi nacin jer za to postoji razlog neki koji proizvodjac zna, a znacemo i mi u kratko vreme dok se instrument rasiri pa trzistu. Svi mi imamo usi, i budimo realni. Kaze mi brat covjek svira godinama pa800 i na nekoj festi sjeo za tyros 3 kaze covjek se izgubio maltene poceo plakati

Moje misljenje
__________________
mladen.lav je offline  
Star 05.12.2013, 12:55   #10
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

"...a u ruke Mandusica Vuka,svaka puska bice ubojita"
VUNIMRAV je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije