Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.08.2011, 15:32   #541
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Nisam banovan i sta???Ako ti smeta to sto pisem nemoj da citas,zazmuri i to je to!!!
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 18.08.2011, 15:47   #542
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nisi banovan i ništa!!!Očito je da nisi skontao moj post.Dobar si muzičar,ali te nadobudnost i drskost neće odvesti nigdje..Ispade da mi ostali(ini) ne znamo ko smo i ne čujemo..Ma,neću više komentarisati tvoje postove,tako je najbolje...Sve najbolje.Pozdrav!!!
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 18.08.2011, 15:50   #543
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Lepo sam ti rekao sve sto ti se ne svidja ti zazmuri i preskoci a moju nadobudnost i drskost prepusti meni jer te niti diram niti sam sta rekao,niti sam te pomenuo u nekom postu i to sto nisam banovan tebe ne treba da se tice ovde jer nisi ni moderator ni dezurno lice niti nam treba advokat!Znaci gledaj svoja posla i ne diraj mene kao sto ni ja ne diram tebe!!!!
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 20.08.2011, 03:45   #544
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ova tema treba da zivi zbog samog instrumenta i clanova foruma koji imaju Pa3 i onih koji planiraju da ga kupe!
Tema se ponovo otvara!


Ovo je zadnja opomena,jer niko nece da gleda u ovoj ili bilo kojoj temi svadje,prepirke i sitna peckanja!
Ako nemate sta pametno da pitate ili kazete,nemojte ni pisati!

Ovo vazi kako za clanove,tako i za moderatore!
__________________
Click for Niš, Srbija Forecast
milanceshow je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, milanceshow, za koristan post:
Dejan (21.08.2011), tonijo (18.09.2016), xxl (20.08.2011)
Star 22.08.2011, 14:18   #545
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Prva ziva svirka

Evo tema je ponovo tu. Neka je treba nam. Lijepo je od Milanceta sto ju je malo stavio da se ohladi. A mi eto sad mozemo ponovo da se druzimo na ovu temu. Svakako da cemo se opet razlikovati i slagati u gledistima ali netreba to da prihvatamo personalno niti pobjedom ili gubitkom u diskusiji.
Mnogi vlasnici PA3 su vec dali svoja iskustva sa zive svirke. Ja sam proslu subotu svirao svadbu (oko 500 gostiju) u banquet hall a u nedjelju piknik (na otvorenom). Posto sam dobio obadva modela (PA# 61 keyes / 76 keyes) mogao sam ih uporediti na sve nacine. Prije svega evo kako izgleda to poredjenje sa PA2.
1. Na prvom mjestu je Vokal. Razlika u kvaliteti je ogromna na strani PA3. PA3 ima mnogo kvalitetniji vokal a kvaliteta je ocituje u cistoci, ljepoti zvuka i efekata i lakoci pjevanja. Takodje harmonizer je bolji/realniji/prirodniji a double efekat je milina narocito u baladama i kad se pjevaju dublje melodiske linije koje su inace kriticne zbog jacine glasa, dubine tona koji treba da se kvalitetno reprodukuje a nemozemo da dovoljno otvorimo glas kao u visim/jacim frekvencijama.
2. Kaosto sam i pretpostavljao drum edting u STYLE modu (Menu/Track Control/Drum Edit po drum elementima) daje odlicne resultate u smislu postavljanja bass bubja i dobosa u pravo zvucno mjesto cijele pjesme.
3.U potpunosti bi se slozio sa Markovom opaskom da je Max Audio i te kako iskoristljiv. Iskreno u to sam sumljao zbog losih iskustva u proslosti. Ipak sad sam uvidio da u ovome slucaju klavijature Maxx Audio (kao sto rece Marko) je odlicna i jako iskoristljiva stvara koj daje PA3 veliku prednost u odnosu na PA2.
4. Jedna mala sitnica naizgled je meni zapala za oci. Crna boja je u mraku mnogo manje orjentaciono prepoznatljivija nego silver/bjela. U principu mi je elegantnija (stvar ukusa) ali ako nema dovoljno (makar malo svjetlosti oko izvodjaca) teze se uocavaju natpisi u sekciji za performance narocito gad znam da su mi instrumenti klasirani i razbacani po svim dugmicima. Kod PA2 je povrsina svijetilija/lakse uocljivija i vecina zvukova mi je bila sortirana u USER1, 2 i USERDK

Evo kako sam dozivio razliku izmedju 61 i 76 keyes. Znamo sto je korg oficialno napisao ali sjecam se svojevremeno poredjenja PA2 i PA800 kad se dosta pricalo da su isti osim plastike/tipki/velicine itd pa sam i ovdje bio skeptican oko informacija datih na osnovu slike i korg brosura. Nakon zive probe i svirke mi je u potpunosti jasno sledece.
PA3 76 i 61 keyes su 100% isti u svemu osim duzini (par tipki duze) HD (61 k nema HD ali se moze ukgraditi) i motorizovanom displeju (potpuno isti samo se u 76 verzije dize i spusta). To mi je drago zbog vjecne zelje da imam 61 k u kvaliteti kakvu ocekujem sa fleksibilnoscu transporta.
Zakljucak.
Sretan sam bio sa PA1. Sretan sam bio i sa PA2. Presretan sam sa PA3 koji rijesava sve moje probleme. Ja nevidim da iko moze ista bolje napraviti. Uz potpuno postovanje drugih firmi Korg je dosao do instrumenta koji zadovoljava sve potrebe za mnoge godine unaprijed. Jos ako se rijesi taj USER SCALE mogu reci da je korg PA3 za mene klavijatura snova. Neprikosnoveni vladar arranzera. Kvaliteta koja zadovoljava svaki ukus.
Ja i dalje ostajem pri tome da u srzi zvuci kao PA2 ali kad se upotrebe sva nove opcije onda taj finalni zvuk ide daleko, ponavljam daleko ne samo ispred PA2 nego i svake druge klavijature. A jos evo tu imam Tyros4 (izrentan za potrebe jednog festivala na kome radim u cilju dobijanja vise razlicitih pjesama).


Long live king of Arrangers

His majesty Korg PA3

Promijenjeno od keyboards (22.08.2011 u 14:23 sati)
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 22.08.2011, 14:56   #546
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Tiho i meni je zasmetala crna boja u mraku ali sam to resio ovako,malo sam smanjio osvetljenje displeja i manje me je zaslepljivao u mraku i bolje se snalazim sada sto se tice preglednosti ali me i dalje malo nervira sto je klaviajtura mat crna i za pola sata tajanja na stalku na njoj se poznaje naslaga prasine jbg Mrzim kad mi je instrument prljav jer redovno cistim klaviajturu a to ovde ne pomaze ali sta je tu je Znao sam da cemo se sloziti oko sredjivanja i oko zvuka kad se sve skocka Napomenuo bih da compresor na glasu radi mnogo bolje od Pa2xPro i mnog mi se svidja opcija DeEser i enhancer koji takodje rade besprekorno,glas izlazi cist i 100% realan kao na suvo naravno kad se dobro podesi i efekti su mrak!!!Sto se tice toga kako sam bio zadovoljan od Pa1xPro preko Pa2xPro pa do Pa3x76 potpisujem i ja ovo sto si napisao u proslom postu i zbog toga jos uvek radim na Korg aranzeru
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (22.08.2011 u 14:58 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 22.08.2011, 15:47   #547
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mene zanima da li se neko od vlasnika pa3x probao malo igrati sa trecim efektom,sto na bojama sto na ritmovima?Po meni i po ovom sto sam do sada naisao na pa3x(svaki dan ga u radnji cackam)vocalist,mogucnost editinga svakog udarca na drum-u i i treci efekat je velika stvar.Jednom sam prepisao sa extreme-a jednu farbu sve parametre i sempl,i nisam mogao dobiti ni blizu istu farbu upravo zbog nedostatka treceg fx-a,pogotovo za harmonikase ovo ce biti poslastica,moci ce i eq-u,i compresor,i delay da stavljaju npr. u isto vreme.Ali me interesuje stvarno da li je neko vec standardne farbe sto svi koristimo,probao malo da modifikuje koristeci treci efekat?
svrakan je offline   Reply With Quote
Star 22.08.2011, 16:22   #548
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Efekti na klavijaturi.

Postavio sam sve oscilatorske, ensemble i DK terce na PA3 u vecini slucajeva preneseno sa PA2. Nisam jos radio na doradi efekata ali cu to uraditi u bliskoj buducnosti. Nacin na koji si opisao prenosenje pcg fajla sa druge klavijature nemoze dati iste rezultate u smislu efekata na novoj klavijaturi poredjenjem na prethodnu sa koje je preneseno. Rjec je o dvije razlicite tonske masine ciji parametri efekata djeluju drugacije sto se odrazava na cujni ton. Sjetimo se iz iskustva kad smo prenosili potpuno kompatibilne pcg fajlove sa PA1 na PA2 da efekti nisu isto zvucali i da su trebali dostelovavanje. Rijec je upravo bila u tome da parametri tih efekata se nisu slagali sa onim sto cujemo iako su matematicki bili isti. Ton generator je reagirao drugacije. Ja iz iskustva znam da prenosenjem multisemplova sa workstations na arrangers mora raditi na posebnom pcg fajlu za arranger keyboards samim stim sto nekada u Tritonu sam pcg je sastavljen od vise multisemplova sto u arranzeru ne radi na isti nacin. Ipak se mora odabrati pcg srodan iz arrangera a zatim po volji poslije ubacivanja multisempa (jednog ili vise u ovisnosti koliko oscilatora koristi taj pcg) dotjerati efekt sekcija koja opet u Performance modu moze da zvuci drugacije u odnosu na sound mod u zavisnosti od izbora koji imate u GLOBAL/Lock/FX-Voice sekciji. Od toga setinga ovisi gdje cete nastimati efekte koje zelite. Efekte i pcg uopste kod semplova po meni je najbolje raditi na samoj klavijaturi i mjestu gdje se koriste. Prenosenje pcg fajlova sa workstations na arrangers nece dati zeljeni rezultat..

PS
jos samo da dodam da prenosene terce sa PA2 na PA3 kako u sound tako i u performance modu rade indeticno u svakom pogledu izvorno prenesene. To je zahvaljujuci izuzetno visokom levelu kompatibilnosti izmedju dvije sprave i indenticnosti ton generatora istih.
Dodato:
Jedno pitanje za PA3 vlasnike.

U PA3 klavijaturi imamo nekoliko novih ambient drum kitova koji rade po meni jako dobro u poredjenju sa prethodnim korgovim kitovima. Ja bi zelio da kao poklon semplujem jedan od tih litova i dam clanovima foruma koji imaju PA2 ili 800. Pitam vlasnike PA3 sto misle koji kit je najuniverzalni i najbolji pa bi njega semplovao i poklonio PA2 vlasnicima neka to isprobaju.

Promijenjeno od keyboards (22.08.2011 u 16:30 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 22.08.2011, 16:50   #549
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Sto se tice fabrickih kitova ja mislim da je bolje da im semplujes iz svakog kita po nesto jer ima 10-tak vrhunskih dobosa i svega ostalog ali rastureno po setovima ali mislim da to nece svuda da radi kao ovamo na Pa3-ci zbog samog editinga!Koliko sam stigao da se poigram na razlicitim ritmovima mi je bio drugaciji Eq,Ambiance i sve drugo sto ide u drum editingu!Stvarno ima odlicne fabricke kitove!Sto se tice efekata i to ja sam sve iskoristio cak koristim i master fx ali sam ovde naisao na pljuvanje i na to da zvuci plitko i zitko tako da o tome necu pisati!Uglavnom kombinovanjem svega novog sam dobio rezulatat da mi se nista ne mesa i ne davi u toku svirke i nista nicemu ne smeta,sve se cuje jasno,bistro i bez guzve u aranzmanu!
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 23.08.2011, 20:02   #550
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Izaasao je novi SongBook editor v1.4 i moze se skinuti sa zvanicnog sajta
http://www.korgpa.com/en/support/pro...-software.html
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije