Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.05.2009, 14:52   #21
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Yamahapasion je već sve rekao.Jimiboy za saradnika Yamahe za all world.Već sam prije rekao,a evo,ponoviću,Yamahapasion je inženjer za Yamahine inženjere.Ovom prilikom ga srdačno pozdravljam i želim svako dobro.Pozdrav i ostalim kolegama!
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 18.05.2009, 20:24   #22
Vihor
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 21.07.2008
Postovi: 208
Downloads: 861
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 40 puta u 17 Postova
Vihor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

kolega yamahapassion

Ovako kolega. Za sada ja licno znam samo za spajanje sa jednim midi kablom al to ti ne igra nikakav problem posto ovo bez midi kabla (terca) mislim nisam bas siguran dali to moze!!! Ako moze onda svaka cast onome ko je to provalio . Ja sam postavio jedno jednostavno rijesenje midi terece za psr al ako to neko nije mogao da pogura probacu da to jos malo modificiram pa cete imati jako dobro resenje. Sto se tice mogucnosti e tu zaista moze jos dosta, trenutno imam neka rijesenja za ritam sekciju i za koristenje left boje u kombinaciji sa R1+2, dakle 3 boje odjednom. Usput da kazem u song midi mozete da dodate jos najmanje 2 nova zvuka, istina oni su malo slabiji ali doprinose da zajedno poboljsate svoj sound. Moguce je naravno do temelja izostriti ritam elemente al za koje vrijeme cu i to postaviti.
Vihor je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, Vihor, za koristan post:
b.o.Y.c.h. ČK (20.05.2009), cromuz (25.10.2009)
Star 19.05.2009, 08:08   #23
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sta reci..... Svaka cast!!! A ja ako uspem to uraditi na svom sintu, taj setup za terce bez kabla, stavljam ovde da se svi sluze. Pozzz
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 19.05.2009, 09:53   #24
Vihor
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 21.07.2008
Postovi: 208
Downloads: 861
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 40 puta u 17 Postova
Vihor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

P.S. postavio sam ponovo tercu za PSR u download pa izvolte. Ovo je puna verzija harmonije. Uzivajte!!! Sto se tice onog o koristenju 3 user boje odjednom umjesto samo R1-R2, probao sam experimentiranjem doci do toga da mi left lijeva strana boje svira kao right 3, naravno ovo je islo jedno vrijeme kratko al pocela je distorzija zvuka tj poremecaj protokola u midi datotekama internih boja. Kad bi yamaha dodala u setup jednu mogucnost a to je npr da se L boja koristi na desno kao dodatni solo te da se u midi song zasebno koriste 3 boje, neovisno od OTS bilo bi jako lijepo. No poznavajuci yamahu, nisam iguran da li bi oni to uvazili od nekog pojedinca i te stvari sredili. Pomocu te tzv famozne terce radio sam drugacije setup postavke i to je poprilicno dobro islo, nadam se da cemo provaliti yamahu psr jos bolje, steta sto se ne moze kako ubaciti OS makar od tyros1 i da se moze dobiti custom voices (128 boja) to bi svakom PSR modelu dalo neopisivu prednost, lijep pozdrav
Dodato:
Samo jos malo da dopunim informacije o koristenju PSR terce buduci da vidim da su me neke kolege kontaktirale radi toga jer se nisu snasli. U download sekciji imate novu PSR TERCA pack u kome se nalaze tri datoteke, a postupak je vrlo jednostavan, prilazem image datoteke sa PSR1500, crvenom bojom je oznaceno sta je vazno obratiti pogled i samo se toga drzte i rezultat je 100% PSR TERCA. Slijedite to (slicno je i kod drugih psr modela):

1. tipkom FUNCTION pa na utility pa nasystem reset



Dodato:
Sada na slici 2 kao sto se vidi s lijeve strane funkcijom MARK oznacite SYTEM RESET (factory reset execute) a s desne strane tipka G system setup files. Kad ste nju stisnuli dolazite na panel menija gdje pise SYSTEM SETUP. Vi nadjite sadrzaj tri fajla koji ste prethodno kopirali na smart media ili usb stick, a tipkom TAB idete na to mjesto gdje ste iskopirali datoteku. Ako je to npr bio usb tada idete na USB i nadjite fajl terca setup i dalje otvorite taj folder te nadjite datoteku imenom Terca Setp (vidi sliku)



Promijenjeno od Vihor (19.05.2009 u 14:04 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Vihor je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Vihor za ovaj koristan post:
cromuz (25.10.2009)
Star 19.05.2009, 14:21   #25
Vihor
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 21.07.2008
Postovi: 208
Downloads: 861
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 40 puta u 17 Postova
Vihor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sada se vracate natrag u UTILITY te oznacite sa mark MIDI SETUP a s desne strane aktivirate tipkom MIDI SETUP FILES, pronadjite sadrzaj foldera MIDISETUP TERCA i psr Tercai to aktivirate. Sada imate apsolutno podesenu tercu a sto se vidi iz slika





ali ovo nije sve, ako ste sve zavrsili sa tercom vratite se na function, sada izbjegnite ulity i predjite odmah na MIDI. Morate vidjeti vase fajlove (3) i kliknite na psr terca i tipkom edit dolazite na meni MIDI > SYSTEM. Ovde se nalaze postavke koje omogucavaju sviranje vaseg PSR sa famoznom tercom. Tu bih vas zamolio da malo korektirate dva elementa, tj aktivirajte SONG na on i R2 boju ukljucite na on. Ovime cete cuti istovremeno 2 razine tona R2 zvuka, dok je prethodno ako je ovo bilo iskopcano zvuk bio malo siromasniji, ovime sam to sredio i sada zvuci bolje.

Vihor je offline   Reply With Quote
Star 19.05.2009, 14:24   #26
Vihor
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 21.07.2008
Postovi: 208
Downloads: 861
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 40 puta u 17 Postova
Vihor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nadalje tipkom tab prelazite dalje na osnovni TRANSMIT i slika vam pokazuje sta je zapisano. Sad cemo ovo modificirati dobiti daleko bolje performanse a kako slijedite samo:





Dodato:
Sam postupak za koristenje terce je nakon ova ovakav:

1- morate imati midi kabel na PSR spojen na IN i OUT, dakle jedan midi kabel i spojite ulaze IN i OUT tim jednim kablom
2- sadrzaj psr terce koji imate na usb mozete cak i dodatno iskopirati u USER i uvijek ih brzo pozivati, ja ovo uvijek imam kao user a rezerva mi je na USB sticku.
3- sada to izgleda ovako SONG SELECT>USER>PSR TERCA
4- odaberite jedan od 61 harmonijske konfiguracije i svirajte

zapamtite, u function>midi>treba da je uvijek obiljezena PSR TERCA da biste samo koristili SONG tercu, ako necete da svirate sa tercom u istom meniju izaberete NO TERCA ili bez terce.
Dodato:
Pravljenje rimotva/assembly funkcija


Pravljenje muz ritmova PSR1500/3000 preko digital recording funkcije je veoma interesantno. Neznam koliko ih kolega nasih to radi posto ljudi sami sebi nabave gotove ritmove i to je to. Iz postojecih se stalova moze poprilicno fino korektirati postojeci ritam, tj dopuniti drugacijim odsviranim taktovima, sa dinamikom, profesionalno obradjene fraze ritam gitara isl. idemo na DIGITAL RECORDING. Pretpostavimo da vec imate svoj ritam kojega zelite dodatno oplemeniti, to mozete uraditi preko ovog dig.recording>style creator. Osnovni ekran BASIC pokazuje vas ritam, kojega ste prethodno oznacili i sad digitalna opcija vrsi na njemu te finese. Vidite izbor zvukova, recimo da vam se ne dopada PHR1 i zelite to da mjenjate, to cete uraditi ovako:

tipka TAB, ASSEMBLY, dva puta kliknuti na phrase1, uvodi vas u STYLE ekran gdje mozete iskoristiti neki od profy odsviranih phrasa. Kod PSR1500/3000 modela recimo mozete icu u Ballad jednim klikom, odaberete npr style 8Beat Adria sa 2 klika. Opet ste u style creator ekranu i obratite paznju na to da je oznacen PHR1. Ispod pogledajte da li na nekoj od sekcija A-B-C-D ima ukljucen PLAY SOLO ON. Ako ne onda tipkom SECTION idete na nize i to prethodno odslusane dionice te fraze, ako vam se to dopalo i ako je PLAY SOLO sada ukljucen onda tipka SAVE i imate modifikovan svoj ritam. Isto vredi i za kopiranje kanala 9 od drum sekcije, mozete na isti nacin iskopirati neki drm frazu u vas ritam i tako obogatiti style. Tipkom Groove mozete dinamiku povecati. Tu imate compresiju ritam i bust cut funkciju, u funkciji CHANNEL imate mogucnost promjene velociti ali sve sto zelite da promjeniti najpre treba izvrsiti EXECUTE.

Promijenjeno od Vihor (19.05.2009 u 14:57 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Vihor je offline   Reply With Quote
Ćlan 4 Vam se zahvalio, Vihor, za koristan post:
cromuz (25.10.2009), makso68 (19.05.2009), milepsr (24.05.2009), nikolajanic1 (19.05.2009)
Star 19.05.2009, 17:33   #27
gasha
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.04.2008
Postovi: 1
Downloads: 72
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
gasha befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

hvala puno kolega. sada rade..
gasha je offline   Reply With Quote
Star 19.05.2009, 19:15   #28
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jimyboy,sve radi.Veliko HVALA,ne znam šta bih ti više rekao.Pozdrav i svako dobro,ako ti ikad bude trebalo bilo šta,što sam u mogućnosti,samo javi.Ne znam odakle si,pretpostavljam iz Hrvatske.Prijedor je blizu Kostajnce,Petrinje,Siska,Zagreba,Okučana,Pakraca,P ožege,itd.Ako si negdje blizu,volio bih da se upoznamo.Još jednom HVALA i veliki pozdrav!
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 19.05.2009, 20:16   #29
Vihor
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 21.07.2008
Postovi: 208
Downloads: 861
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 40 puta u 17 Postova
Vihor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Momci sve ok, nema potrebe za tolikim zahvaljivanjem, inace kazu da se dobro nosi sa dobrim i da dobar rod radja dobrim plodom, za svoje kolege sam ovo uradio iz postovanja prema ovoj lijepoj struuci a bome i radi muzikalnih dostignuca, sto bi jedan kazao ZEMLJA SE OKRECE a ja kazem MUZIKA SE OBRCE . Znam gdje je Prijedor, nazalost ja sam malo dalje, tacnije u Rijeci (HR) sam na moru, al svakako da je svijet mali i da ima nade da se upoznamo i popijemo u tu cast, veliki pozdravim svim kolegama!!! Nadam se da cemo jos ponesto otkriti o yamahi, i da cemo to podijeliti, pozdrav

Promijenjeno od Vihor (19.05.2009 u 20:18 sati)
Vihor je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Vihor za ovaj koristan post:
cromuz (25.10.2009)
Star 20.05.2009, 10:58   #30
nikolajanic1
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 24.09.2008
Mjesto: zg hrvatska
Postovi: 50
Downloads: 2019
Uploads: 415
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: yamaha
Interesi: sve vezano za klavijature
nikolajanic1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@jimiboy
maestro ja imam yamahu psr s900 samo za kucnu upotrebu znaci nesviram na pojacala pa me zanima dali za upotrebu psr terci obavezno spojiti midi in aut kablom kao bypas sistem odnosno zasto je to potrebno prebrikati i kako nabaviti taj kabel naziv dimenzije i to .puno unaprijed hvala!

Promijenjeno od kuki (20.05.2009 u 19:05 sati)
nikolajanic1 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:44


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije