Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.03.2011, 22:24   #11
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@dusko
bilo bi dobro da otvoris demo ovde na forumu da nam nesto prezentujes od tih ritmova koje si uradio posto nas ima vrlo malo koji se ozbiljno bavimo ovom klavijaturom.
pozdrav.
definitivno je taj Stile Converter jako nezgodan i nije upotrebljiv program.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2011, 23:13   #12
Dusko
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.03.2007
Postovi: 37
Downloads: 1023
Uploads: 2
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Dusko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako se ritam za GW8 dobro pripremi u Cakewalku, pod tim podrazumevam da (po meni), 1. traka bude ritam gitara, 2. traka bass gitara, 3. traka patos, 4. se preskace, 5. traka neki drugi instrument( ja sam uglavnom stavljao bongose), 6. se preskace, 7, 8, 9, 10, opet neki drugi instrumenti(ja sam stavljao, posebno daire, fuzz cinele, dobos i bas nogu od bubnja), posle je sve lako. To se snimi kao xxxx_m, xxxx_x i xxxx_7. Otvori se Style konverter upisu se brojevi odredjenim redom i ritam je uradjen. Prednost ovoga je da svaka sledeca prepravka, ubacivanje, menjanje tonova, boja, delova, trazi mnogo manje vremena. A kada se udje u fazon, ritam se moze napraviti za kratko vreme i sto je najvaznije u isto vreme cuti, potpuno isto kako ce izaci na razglas. Time sto se "razbije" garnitura bubnjeva, na pojedine delove(ja ih delim na 5), dobijam mogucnost da za vreme svirke pojacam ili smanjim pojedine komponente, a da ne pricam kako za bas nogu uzmem jednu garnituru bubnjeva, za dobos drugu , za cinele trecu i tako dalje. Meni konverter odlicno radi posao i lako dolazim do bilo kojeg ritma koji pozelim da imam. Da dodam i ovo, ako vam se nekada bas ne svira kolo i zelite da ga cujete u terci sa lepom bass deonicom mozete ga kompletnog snimiti u jednom ritmu(v1, v2, v3, v4).I to nije sve! Mozete u duru staviti jedno kolo, u molu drugo kolo, a u sedmici trece kolo. Tako sam u dva ritma napravio 6 kola, vise iz fazona. Sto se tice demoa, planirao sam da postavim, medjutim smatram da to treba ljudski snimiti, izbalansirati, jer na kompu i razglasu ne mora biti isto. Za sada za to nemam ni vremena, ni volje. Moji ritmovi su sasvim obicni, nista posebni i pokrivaju najveci deo pesama-univerzalni i jednostavni. Posle tih 90-tak uradjenih ritmova ipak sam shvatio "da je lepota u jednostavnosti". Zato mislim da mozda i nisu posebno interesantni da se cuju. Pozdrav!
Dusko je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2011, 23:24   #13
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ok ako tako mislis mada bi ja voleo da cujem kako ti zvuce ritmovi.Uopste mi nije vazno kako ces odsvirati desnu ruku ,pa ipak postavi nesto od tih ritmova u demo.

nece ti to oduzeti previse vremena,siguran sam.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2011, 10:21   #14
brankocustom
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.10.2009
Postovi: 46
Downloads: 3
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: pa2xpro, e96,gw8,Tyros3
brankocustom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vrlo je tesko objasniti kako radi sekvencer ovako kuckajuci...
"Nesabend", kako ti pravis ritmove,ako ne koristis sekvencer(nadam se da neces reci da to radis u klavijaturi
Mozda ti se moje uputstvo ucinilo komplikovano, ali u praksi nije (treba mi oko 20-ak minuta za ritam, ali dobro poznajem program)
Pitanje za kolegu koji rece da radi u Cakwalk-u:Znaci kad odaberes boju sa liste u samom sekvenceru, kasnije Stylconverter radi normalno? Ajde probaj razlicit tempo na Main 1 i main2 da li funkcionise?
Dodato:
Razlika izmedju PA2 i GW8 je ogromna u svakom smislu...neznam sta te najvise zanima....?

Promijenjeno od brankocustom (23.03.2011 u 10:23 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
brankocustom je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2011, 11:59   #15
Dusko
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.03.2007
Postovi: 37
Downloads: 1023
Uploads: 2
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Dusko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

brankocustom
Style konverter konvertuje midi fajl sa onim bojama koje sam upisao u svaku traku Cakewalka. Nebitno je koja boja, da li je ona iz GM standarda ili etno boja. Isto vazi i za bubnjeve. Znaci, nista ne pisem u traku tipa MSB, LSB, PC. To je potrebno samo ako zelim da na dve ili vise varijacija u istoj traci imam razlicite instrumente. Vise puta sam probao da menjam tempo tako sto sam razlicite brzine upisivao u Cakewalku, ali nije bilo uspesno. Zato mora na onaj stari nacin. V1 7/8, v2 dvojka ili sta vec kome treba. To mi je bilo potrebno za crnogorske pesme, Dugo te ocekujem, Zanela me svetla i slicno. I na kraju da dodam. Ovaj instrument nije los sto se tice boja, ali mislim da mu je navigacija za nase uslove rada veoma problematicna. Zato sam kupio Korg TR, jer se nikako nisam snalazio sa menjanjem ritmova i boja. Tako za sada, dok ne skupim pare za PA2. Pozdrav!
Dusko je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2011, 12:36   #16
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@brankocustom:

ja nikada nisam pravio ritmove.Posto sam svirao na dosta klavijatura imam veliku kolekciju vec napravljenih stylova.Neke sam dobio,neke sam kupio i onda ih iskonvertujem u STW da moze da cita GW8.

Onda ga ubacim u klavijaturu i sve ostalo sredjujem u samoj klavijaturi.To je moj postupak i jako sam zadovoljan kako to zvuci.moje misljenje je da uvek ritam najbolje radi ako se sredi u samoj klavijaturi.

Style converter imam i ocigledno nisam talentovan da na taj nacin pocnem da pravim stylove.Po meni je to dosta komplikovano na prvi pogled mada ne sumnjam ko udje u sistem rada da mu ne treba puno vremena da uradi ritam u cubasu ili Cakwalk-u.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 24.03.2011, 21:17   #17
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

O svemu ste se narazgovarali a o problemu koji je u naslovu teme najmanje,odnosno da li se ovo sto mene muci desava i kod vas?
@Dusko
Navigacija je vise nego zadovoljavajuca uz koriscenje Favorite performance i lock tastera.Ispod svake od 10 boja u jednoj banci stavis 10 razlicitis ritmova i ukljucivanjem i iskljucivanjem lock tastera(koji se primenjuje na ritam i tempo) veoma brzo je spreman za start.Za razliku od PA80 na svaku boju imam Hall,Delay i osmopojasni ekvilajzer iz MFX sekcije(da ne pominjem druge multiefekte).
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 24.03.2011, 22:01   #18
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Daumen hoch

U pravu si Bobane da smo skrenuli sa teme i izvinjavam se.
i kod mene taj Time signature ne radi kako treba ili ja ne znam kako se on podesava.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2011, 10:24   #19
brankocustom
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.10.2009
Postovi: 46
Downloads: 3
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: pa2xpro, e96,gw8,Tyros3
brankocustom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Malo je stara tema,ali nema veze...
Moze li neko od vas da mi objasni kako da postavim na download neke ritmove za GW8 koje sam radio u Cubas-u, sa promenom takta, da vidimo da li to kod vas radi na vasoj klavijaturi?
brankocustom je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2011, 15:11   #20
Dusko
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.03.2007
Postovi: 37
Downloads: 1023
Uploads: 2
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Dusko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Za postavljanje ritmova treba oticu na pocetnu straqnicu zatim u Download centar, pa Ritmovi, Roland, izabrati Add u polju iznad gde pisu modeli Rolandovih sintisajzera, popuniti sta se trazi u datim poljima i dole uraditi upload. Vrlo je jednostavno
Dusko je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:17


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije