Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ketron

Ketron Ne previše popularni, ali izuzetno kvalitetni aranžeri

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.02.2010, 12:23   #31
RadeKOKI
Ovaj baš voli da kuca
 
RadeKOKI's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.04.2007
Mjesto: Tamo i ovamo
Godina: 42
Postovi: 409
Downloads: 523
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Imam svasta
Interesi: Interesovanje za "tete" sa velikim sisama :D
RadeKOKI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozz..Nekad sam imao Ketrona doduse stari X1 i mogu samo reci hvale da napisem o tim aranzerima. medjutim ova AUDYA ipak se ispostavila ona moja "tresla se gora rodio se mis" na papiru ima sve ali uzivo po utiscima onih sto su je probali i koji su je kupili nije bas doterana do "savrsenstva" interni editor za stylove je ipak i tekako potreban.... a za taj novac od 3-4000 eura mora da ima i gigabitni sempler u sebi uzimajuci u vidu sta se moze uzeti za te pare krecem od pa2x koji je 2800 i tyros 3 koji se vrti na 3000 eura pre bi ga zblizio sa yamahom po karakteristikama hardvera (mislim na sempler preciznije)..sto se tice samih ROM zvukova o ketronu nema potrebe da se prica fabricki sto se da u njioj iskreno nije nista ali treba da se pretrese da bi to "zazvucalo' za nase muziciranje e sad kad pogledamo za 4000 jura moze da se uzme i openlab koji je na windows platformi i instalacijom virualnih aranzera i semplera dobija se mnooooooooogo mocnija masina nego sve druge na trzistu trenutno..tako da treba pustiti jos da se ovaj aranzer malo "smiri" sa cenom i prati razvoj samog operativnog sistema..pa onda doneti onu konacnu dal vredi ili ne..za sad kao i prvog dana ljudi placaju "trial" verziju aranzera e sad je pitanje, ima li to smisla davati ogroman novac za nesto sto je jos u nekom da kazemo razvoju ??

Promijenjeno od RadeKOKI (11.02.2010 u 12:24 sati)
RadeKOKI je offline   Reply With Quote
Star 11.02.2010, 12:27   #32
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Naravno da nema smisla davati tolike pare za nešto što ne radi...
  Reply With Quote
Star 11.02.2010, 16:07   #33
dariusmidi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.07.2005
Postovi: 22
Downloads: 15
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
dariusmidi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne treba biti pesimista. Ipak AUDYA zvuci onako kako mnogi aranzeri nikad nece moci, a neki drugi mozda ce zvucati priblizno, ali s teskom mukom oko programiranja. Mislim da to sto su dali fabricki, vredi i vise od 4000 eur.
dariusmidi je offline   Reply With Quote
Star 11.02.2010, 16:30   #34
RadeKOKI
Ovaj baš voli da kuca
 
RadeKOKI's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.04.2007
Mjesto: Tamo i ovamo
Godina: 42
Postovi: 409
Downloads: 523
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Imam svasta
Interesi: Interesovanje za "tete" sa velikim sisama :D
RadeKOKI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@dariusmidi
Ma ok je to sto kazes da zvuci...uredu slazem se...ja sam davno pricao da je ketron uvek bio ispred vremena za razliku od konkurencije, ali ali ali.. e sad mogla je i famozna velika trojka da izbaci aranzer na istom principu sinhronizaciju audio i midi podataka u aranzer, medjutim svi znamo da poslovna politika nalaze da se sve daje na kasicicu, prvo interni semplovi "rx, mx, bx, xx" tehnologije ... super artikulaicija muda sarme, sempleri od 8-16-32-64....MB rama...bla bla i imas pad trake za loop-ove e sad kad bi svi izbacili tolko savrsen aranzer sta bi posle bilo ?? Svi to trenutno mogu s`obzirom u kojem dobu tehnologije zivimo moguce je ali jednostavno nece, stvorili su poverenje kupaca tokom proteklih decenija tako da bilo koja kompanija da izbaci neki dobar primerak slabo ce se prodavati za razliku od velike trojke...tako da prepustice se vremenu pa ce sigurno biti isplativ tih 4000 eura moje misljenje po ovim pricama i tim sto daje da "NE VREDI TE PARE"...kolko god on zvucao neverovatno i realisticno tako da...
RadeKOKI je offline   Reply With Quote
Star 11.02.2010, 17:10   #35
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od dariusmidi Pokaži Post
Ne treba biti pesimista. Ipak AUDYA zvuci onako kako mnogi aranzeri nikad nece moci, a neki drugi mozda ce zvucati priblizno, ali s teskom mukom oko programiranja. Mislim da to sto su dali fabricki, vredi i vise od 4000 eur.
E ova tvrdnja mi deluje interesantno pa bih voleo da mi je obrazložiš?

Ja bih za 4000 eura jako dobro znao šta da kupim...
  Reply With Quote
Star 11.02.2010, 17:32   #36
dariusmidi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.07.2005
Postovi: 22
Downloads: 15
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
dariusmidi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Naravno, svako zadovoljstvo ima cenu. Ima puno isplativijih automobila od Rolls-Royce i Bentley, ali ono sto ovi nude je neuporedivo sa ostatkom sveta. Tako je i sa AUDYA.
dariusmidi je offline   Reply With Quote
Star 11.02.2010, 17:41   #37
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Imam utisak da nisi raspoložen da argumentovano obrazlažeš svoje tvrdnje,nekako mi više deluje da bi malo da provociraš?
  Reply With Quote
Star 11.02.2010, 17:47   #38
dariusmidi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.07.2005
Postovi: 22
Downloads: 15
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
dariusmidi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ovo je Ketron forum. Dakle ne vidim kako je moguce da provokacija dolazi od mene?
dariusmidi je offline   Reply With Quote
Star 11.02.2010, 17:54   #39
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ma šta kažeš,Ketron Forum a?



Podseti me kad ti istekne ban da ti objasnim razliku izmedju "pametnog" i "pametnjakovića",može ti biti od koristi...i sledeći put prvo lepo prvo pročitaš Pravilnik Kuće u koju ulaziš i tako ispoštuješ domaćina a ne ovako...pozdrav
  Reply With Quote
Star 11.02.2010, 19:15   #40
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od dariusmidi Pokaži Post
Nesto se suskalo o PC-baziranoj AUDYA koja ce imati unutra PC maticnu plocu i 4 Gb RAM.
Nikada nece ni biti...takva masina vec postoji, Kralj svih masina, OL NEKO XXL.
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
audya, ketron


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:32


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije