Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.07.2011, 14:32   #11
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne razumijes, ama jesi ti u pravu sto si to lijepo znao da procitas, a to ces da procitas i kod tog Tyrosa i kod PA serije i kod Audyje ali to jos uvijek ne znaci da je to Vocoder, vec znaci da su te uspjeli slagati. Jedan klasicni Vocoder nije bas jeftin uredjaj da bi ga oni tek tako uzput stavili u te svoje instrumente. To nema ni V od Vocodera. Ti znas da na primjer, TC pravi Harmonizere ali malo je poznato da taj TC pravi i jedan Vocoder pod nazivom TC Voicetone Synth Hardtune i cijena mu je 300 eura i on nista drugo ne zna da radi nego samo ono sto sam gore opisao a to nema pojma sa Harmonizerom. Ovo je samo jedan od jeftnijih Vocodera, oni bolji kostaju dva do pet puta vise. Ajd procitaj malo o svemu tome da se ne bi dzaba dopisivali i ti mene pokusavao da ubjedis u ono sto nema veze sa istinom.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 31.07.2011, 14:52   #12
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Citat:
Vocoder kao efekat dobija dva audio signala od kojih je jedan uvijek glas a drugi moze biti bilo koji muzicki instrument koji modulise taj glas. Na ovaj nacin ljudski glas se ustvari sintetizuje te dobija sasvim drugaciji oblik i zvuk a rezultat je na primjer, robotski glas u raznim nijansama a u zavisnosti od onog drugog audio signala koji modulise taj glas.
Ovo bi se moglo reci da je definicija vokodera zar ne.
To sto ti govoris o cenam nema nikakve veze. To ti je isto kao da kazes za jugo nije auto ,bmw jeste samo zato sto bmw kosta vise,a oba oderdjuju istu stvar na isti nacin.
Koliko imas samo softwerskih vokodera koji ce isto odraditi kao i taj tvoj klasicni za manje pare. Tehnologija napreduje.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 31.07.2011, 15:14   #13
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nema potrebe rasipati ustaljene fraze koje i vrapci na grani cvrkucu. Nemas ni ti ni bilo ko drugi argumenata za sve to jer tu argumenti ne trebaju. Ovo su cinjenice i tu se ne raspravlja o ukusu. I ti i ja dobro znamo da nikada Jugo ne moze biti ono sto je BMW. To sto oni imaju istu svrhu to jos uvijek ne znaci da se mogu staviti pod istu kapu. Po toj logici svejedno je da li sviras ma Bontempiju od 50 eura ili na PA3X. Je l' da da to sto pises nema smisla. Ni o audio tehnici mi nemas potrebe nista pisati jer to je moj svakodnevni i veoma omrazeni posao. Naravno da ima i softvare Vocodera ali to je jos uvijek stvar koja je domen hardvera ako se radi o najkvalitetnijim Vocoderima. Da li si ti ikada cuo jedan hardver Vocoder, da li si imao prilike da ga uporedis sa nekim softver Vocoderom, da li si radio sa desetine hardver Vocodera ili desetine softvare Vocodera pa da mozes imati uvid u sve razlike i slicnosti. Rekoh ti da nema potrebe da pisemo dalje jer sumnjam da ti imas namjeru i volju teoriju i praksu Vocodera da proucis i shvatis. Ovako pisemo zabadava a nije mi do opsirnog objasnjavanja ovog svega ako nema ko da pazljivo procita sa voljom da nesto i nauci.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 31.07.2011, 15:56   #14
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ne vredi se raspravljati sa nekim ko objsnjenja kopira sa wikipedia,a ni sam ne zna sta je kopirao. O studijskom hardveru i softweru znam mnogo,a tu spad i vokoder. Uvek sam spreman da naucim nesto novo i priznajem greske kada pogresim. To ako je neko vokoder losijeg kvaliteta od nekog u top klasi ne znaci da ne spada u istu porodicu.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 31.07.2011, 18:35   #15
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sinovac, mislim da si malo prenaglio, pa precijnio a onda i podcijenio ali tvoje je pravo da mislis da znas i niko ti ga ne moze oduzeti, a isto tako i da mislis da ostali ne znaju ili kako ono napisa "kopiraju sa wikipedia". Smatram da je najpametnije da prekinemo ovu prepisku jer moze samo naskoditi drugima koji bi zaista nesto da nauce, a posto si krenuo sa laganim vrijedjanjem, prestar sam da bih to sebi dozvolio a ti premlad da bi to sto radis bilo uljudno. Samo da pomenem radi tvoje informisanosti, taman toliko koliko si ti star ja sjedim po raznoraznim bjelosvjetskim zapusenim studijskim rezijama.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 31.07.2011, 21:54   #16
gega
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 22.11.2008
Mjesto: Austrija
Postovi: 632
Downloads: 1181
Uploads: 72
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 89 puta u 85 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3
Interesi: Bike i Muzika neprofesionalno
gega befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard **

Malo ste otisli u krivom pravcu.
Pitanje se odnosilo na PA 80 a ne dali jos neka klavijatura ima ili nema vocoder .
Osim toga ,nepotrebno se dizu tenzije .....opominjem vas...
Ne mora svaka rec da ima kvacicu. Nadam se da smo se razumeli.
gega je offline   Reply With Quote
Star 31.07.2011, 22:22   #17
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve vrijeme se i radi o PA80 a samo usput su pomenuti i drugi aranzeri. Ne, on nema Vocoder, kao sto ga nema nijedan aranzer danasnjice. Ne moze se cak ni nadograditi Vocoder ne samo na Korg PA80 vec ni na jedan drugi aranzer jer takva ponuda ne postoji. Za Korg PA80 se moze kao opcija dobiti samo Harmonizer, koji nema blage veze sa Vocoderom a koji nosi oznaku Korg VHG1. Nadam se da je sada sve potpuno jasno. Ako nije, ponovicu i detaljnije ako treba.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 31.07.2011, 23:41   #18
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Kolega tranzit je upravu, da se ispravim, pogrijesio sam (napisao sam vokoder). Vocoder i harmonizer su sasvim dvije razlicite sprave. Nego da ne sirimo dalje.

Pozdrav
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2011, 03:43   #19
nikimusic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.07.2011
Mjesto: Brestovac
Postovi: 13
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa80
nikimusic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mislim da gresis... Roland g70 ima vokoder...
nikimusic je offline   Reply With Quote
Star 04.09.2011, 17:14   #20
Duksterifi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 24.01.2011
Postovi: 6
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Duksterifi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ljudi ja imam vokoder na pa 80. Nije nesto posebno,ali vrsi posao. nema veze sa linijama. Kako ti pevas on tako vuce,znaci,ako ti falsiras i on falsira. Ima samo da ukljucis,durski ili molski.
Duksterifi je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:48


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije