Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.09.2008, 17:55   #101
krcmar
Vredan član društva
 
krcmar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.12.2006
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 211
Downloads: 1449
Uploads: 2
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: KORG PA3X, DX 11
krcmar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
krcmar pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Medino druze, opste necu da uporedjujem ko bolje svira ja il ti, il tamo neko treci. Zato sto si dobar covjek i znam da hocese pomoci. A u ostalom nije to ni tema, a o tom ne treba ni pricati. Svaka ti cast ako toliko radis, priznajem ja radim duplo manje nego ti. Ne znam jesam ja tebe mozda uvrijedio ili tako nesto, ja sam to mislio uopsteno i malo sam se iznenadio kad sam cuo to od tebe (to za tonalitete). Eto toliko, ziv bio 100 god!

Promijenjeno od krcmar (02.09.2008 u 18:00 sati)
krcmar je offline   Reply With Quote
Star 02.09.2008, 18:08   #102
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Medino je u pravu...za koji đavo kilaviti kući po 3-4 sata trenirajući?
Radije to vrijeme preživim sa djetetom napolji na ljuljački ili se igramo autićima nego da gubim živce na polutonove...NEMA te face kod nas u Sloveniji koja ne koristi transpoze osim jednog vrhunskog harmonikaša-Daneta Žikić-a...Ostali svi duvaju svoju trubu i pametuju a kad ih gledam na tezgama svi tuči A-mol i pucaju transpoze...Al dobro nema veze,kako ko vježba i skida to je njegva lična odluka...Samo ipak transpoze su me spasile X-puta i spašavaće me i dalje dok budem sviro...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 02.09.2008, 20:40   #103
medino
Ovaj baš voli da kuca
 
medino's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 42
Postovi: 447
Downloads: 495
Uploads: 25
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: roland g 70 i triton le
medino befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
medino pošalji poruku preko MSN messengera medino pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od krcmar Pokaži Post
Ne znam jesam ja tebe mozda uvrijedio ili tako nesto,
ma bre druze moj ,kakva uvreda,nisam se uopste uvredio,taman posla,kazem ja sam koristio reci JA i TI da bi shvatio o cemu pricam,ja i ne znam koliko ti radis,niti sam hteo ja tebe da nekako da uvredim...ja stvarno ne znam sve tonalitete,brate radim u firmi,vojno sam lice,povremeno imam neke klince drzim im casove sviranja,i jos sviram,a pri tom imam zenu i ceru sa kojom bih da provedem sto vise vremena,i stvarno nemam vremena jos za vezbu bas cis-a,fis-a,i sebe ne nazivam virtouzom,ali bas da procitam negde "ko koristi transpoze nije pravi muzicar", mislim...jbg,nije bas u redu...

kakva uvreda bre,daleko od toga...
pozzz
__________________
medino bend
medino je offline   Reply With Quote
Star 02.09.2008, 21:13   #104
sinisaBL
Drugar foruma
 
sinisaBL's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.07.2006
Mjesto: Banjaluka-Republika Srpska
Postovi: 52
Downloads: 290
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Instrumenti: harmonika,klavijature,gitara
Interesi: razni sportovi...i tehnika sviranja-Dragana Vasovica-Vasketa:-)
sinisaBL befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

nemam nista protiv nek svako radi kako misli da je bolje za njega.samo kazem da i ako se koristi treba raditi na sebi da se sto manje koristi eventualno za 4 tonaliteta max. cis,dis,as i b.a sad koliko ko svira i skim nije tema otvorite temu sa tim pitanjem.nije bas ni poenta trcati i svagdje svirati svaki dan.znam dosta ovdje ''muzicara'' koji crkose da stalno negdje sviraju kafici kafanice ma svaki dan kad bi mogli taman svirali u rupi za 10 eura noc.za mene je poenta veca svirati cak i jednom sedmicno ali zaraditi duplo vise nego ovi drugi koji stalno se muce:-).tako da ni hvaljenje sviram svaki dan je relativna stvar.ja bi se ubio kad bi morao svaku noc u kafanu koju sam daaavno batalio kao i zborove koji su muka za muzicare ono 2 pjevacice 2 pjevaca i jedno krdo i jahaci se smjenjuju a ''konji'' ostaju.tako smo zvali to iz zeze da se neko ne uvrijedi.pakao za muzicare.a pitao bi vas kako bi se osjecali da upadnete u svirku sa majstorima poput Baneta i slicnih pocnu pjesmu ma veze forspil za forspilom a klavijaturisti cekaju nigdje basa ni ostalog nego vrte kolce na sintu sicaju il je +1 ili + 2 pa veze drugu odmah pa vracaj na -4 ili 0.opet pauza kod sinta.eto nemam ni protiv koga nista ali ruku na srce i priznajte kako bi se osjecali a covjek vas samo gleda.ok neko ce reci bas me zabole a takav odgovor ce puno reci o tome ko tako kaze i misli.ne kazem da svi moraju biti Mocarti ali ako vec radimo ovaj posao i eto kazete zgrcete silnu lovu znaci profesija nam je to nema nista lose malo vjezbe ko kaze da treba sad po 4 sata???samo prodji jednom svaki dan usput kad inace skidas pjesme i inace vjezbas i zaista vi cete upravo biti za kratko vrijeme ti koji cete se smijati kad vidite da neko vrti kolce na transpoze.

pozdrav i svako dobro svima
sinisaBL je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2008, 16:22   #105
harisfaz
Vredan član društva
 
harisfaz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.07.2006
Mjesto: Bosna i Hercegovina
Godina: 44
Postovi: 181
Downloads: 1496
Uploads: 7
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 8 puta u 5 Postova
Instrumenti: korg Pa800-Triton Tr
Interesi: sviranje
harisfaz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
harisfaz pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od mire Pokaži Post
To sve zavisi od muzicara do muzicara smatram da upravo to odreduje kvalitet i obrazovanje.Mislim da pravi klavijaturista ce uvijek gledati da izbjegne transpoze.
upravo tako!!!!!

Citat:
Originalno postovano od medino Pokaži Post
pravi muzicar radi 4-5 dana u nedelji,zgrce lovu i j.be mu se za transpoze,a ne sedi kuci ,gleda kosmajca na DVD i vezba cis,gis
NE!!!!! To je ono sto pravi KAFANSKI MUZICAR radi, a pravi muzicar radi neke druge stvari....
__________________
hmmmmm......
harisfaz je offline   Reply With Quote
Star 12.09.2008, 04:53   #106
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ova tema je suvisna, svako ima svoje, koji je razlog da se osudi ako neko koristi
Transpoze? Na koju bazu? Ako on svira dobro zar je vazno dal Transponirao il ne?
Na koju bazu bi rekli OVAJ JE DOBAR ZATO STO NE KORISTI TRANSPOZE, to je
sve suvisno, svako ima svoju naviku...dal si svirao u A il u C nema nikake veze za
mene to uopste, vazno je kako te ja cujem dok sviras.
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 12.09.2008, 05:37   #107
No.1
Odomaćeni član
 
No.1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2007
Godina: 40
Postovi: 721
Downloads: 1585
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: pa3x
No.1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
No.1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pravi majstori su dobri harmonikasi.Tu nema transpose.
__________________
No.1 je offline   Reply With Quote
Star 12.09.2008, 08:02   #108
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kako nema transpoze?
onisu isti "lopovi" ko i mi,imaju ozada one zatezne šerafe sa kojim šponaju piskove i lupetaju u transpozama...Slično ko kad bi zatezo žice...Sad to nijedan neće priznati al mi znamo da su već prve harmonike mogle da "transponiraju"...Čak su i sad ubacili MIDI da puštaju fajlove
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 12.09.2008, 08:32   #109
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Naravno da se i harmonike transpoziraju, kako mislite da jedna Arapska harmonika radi?
Na Pitch Bend?
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 12.09.2008, 09:36   #110
medino
Ovaj baš voli da kuca
 
medino's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 42
Postovi: 447
Downloads: 495
Uploads: 25
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: roland g 70 i triton le
medino befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
medino pošalji poruku preko MSN messengera medino pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

i svi frulasi imaju reazliucite frule: za C,D,E itd....moj deda je trubac,njegova truba {dok je svirao} je bila transponovana na -2,tako mu je bilo lakse,doduse,nije menjao ali uvek je bilo na -2
__________________
medino bend
medino je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
koristite, transpozer


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:07


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije