Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.07.2006, 06:59   #1
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard DIRECKT FD PA 50

Narode, bio sam zainteresovan kako mogu citat ritmove direktno sa diskete na pa50, to jest (Direct FD). Sazno sam jaa kako to ide, ali sad je problem kako sam nesto svrio sa diskete, klavijatura nece to da izbrise. Cak je prebacila sama te ritmove sa (Direct FD) na usere 1,2,3, i kad kod nesto pohranim u usere ostane ono ali nakon restarta opet se vrati na ono sto je prenjela sa tog (Direct FD). Neznam kako dal sam ja nesto zajebo ili je do klavijature. Ako me neko od vas razumje nek posalje neki prijedlog da rijesim taj problem. Taj problem mi se desio na Pa 50 KORG.
Hvala unaprijed.
Pozdrav Alen.
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 05.07.2006, 08:21   #2
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ne verujem da se to samo prebacilo jer se meni samo nije desilo do sada, za taj problem nisam jos cuo do sada.
U pitanju nije nikaki virus ne boj se, to ne postoji na PA50.
U pitanju su KORUPTIRANI SETOVI koji ostavljaju svoje informacije i dalje u samome SINTU.
Desava se to svakome na PA SERIJE i meni i svakome. Trebas da REINSTALIRAS OS al da obrises i RESOURCES sa FADE IN/OUT i posle toga nemoj koristiti taj set jer desice ti se skroz isto.

Pozdrav
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 05.07.2006, 08:30   #3
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala na odgovoru ali ja samo znam osnovne stvari na klavijaturi. Kada bi mogo objasnit malo detaljnije bio bi zhvalan.
Pozdrav Alen
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 05.07.2006, 14:10   #4
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav

Blatusan, nisam baš najbolje shvatio tvoj problem, no brine me kako ti vučeš stylove s diskete.
Kad staviš disketu sa setovima u FD, i kad selektiraš dugme direkt FD mora ti vuć bez problema, i nema nikakve šanse da on to prebaci u USER MEMORY SET-ove bez da ih ti predhodno ne LOAD-iraš. E sad ako u DISK modu load-iraš u USER MEMORY kao SET, onda normalno da dok drugi ne učitaš ne možeš da ih koristiš.
Ali vrlo je bitna struktura stylova. MOra bit nazvan set sa globalom, programima i performancama radi STS-ova (ako ih imaš selektirane pod stylove) jer inaće ti boje u selektiranom ritmu neće biti iste dok ih ne učitaš u memoriju.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 05.07.2006, 14:17   #5
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ok
ja to znam, ali vidi sad.Ja promjenim taj set. Stavim skroz drugi i pohranim ga u usere1,2,3, ugasim i upalim klavijaturu
i opet oni stari setovi sto sam nekad stavio na direct fd.
Sta sad??
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 05.07.2006, 14:58   #6
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kažeš pozoveš ga u DISK modu, učitaš ga preko LOAD u USER MEMORY 1,2 i 3 i po gašenju klavijature ostanu prethodno očitani SET u USER MEMORY-u. : : :

Majstore, onda nešto nije u redu s memorijom. Ti setovi mogu ostat samo ako ih ponovno očitavaš direktno s diskete na dugme Direct FD. Ali u glavnoj memoriji mora ostat i po gašenju zadnje očitani SET.

Probaj sve resetirati kako di je Nedim objasnio i ponovno mu podignuti tvorničke postavke. U tutorijalima na site-u imaš uputstva kako se to radi (reset klavijature) da sad ja ne pišem ponovno roman ovdje. To ti je ona procedura s 5 back-up disketa. Tada uzmi neki ispravan set (bez bug-ova) i probaj ponovno očitati neke druge stylove s diskete. Ako ti i onda po resetiranju radi isti problem tada ti memorija ne radi dobro i obrati se servisu. Druge pomoći mislim da nema.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 05.07.2006, 14:58   #7
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kažeš pozoveš ga u DISK modu, učitaš ga preko LOAD u USER MEMORY 1,2 i 3 i po gašenju klavijature ostanu prethodno očitani SET u USER MEMORY-u. : : :

Majstore, onda nešto nije u redu s memorijom. Ti setovi mogu ostat samo ako ih ponovno očitavaš direktno s diskete na dugme Direct FD. Ali u glavnoj memoriji mora ostat i po gašenju zadnje očitani SET.

Probaj sve resetirati kako di je Nedim objasnio i ponovno mu podignuti tvorničke postavke. U tutorijalima na site-u imaš uputstva kako se to radi (reset klavijature) da sad ja ne pišem ponovno roman ovdje. To ti je ona procedura s 5 back-up disketa. Tada uzmi neki ispravan set (bez bug-ova) i probaj ponovno očitati neke druge stylove s diskete. Ako ti i onda po resetiranju radi isti problem tada ti memorija ne radi dobro i obrati se servisu. Druge pomoći mislim da nema.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 05.07.2006, 15:10   #8
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ok, nisam znao da ima to ovdje. Odo sad korak po korak da to sredim jer ovako je sranje radit sa klavijaturom. Hvala najljepsa.
Pozdrav Alen.
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 05.07.2006, 15:31   #9
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

E Kreso tek i ja sad kontam sta je on mislio mozda, mozda on to LOADirao pa mislio da je to DIRECT FD posto je i sam rekao da zna samo osnovne stvari.
Blatusan, uzmi te 5 DISKETE za RESOURCES i 1 za OS ako ih vec imas na compu a ako ne mozes to sve downloadirat na WWW.KORGPA.COM i stavi sve na FLOPPY, posle toga uzmi FD sa OSom unutra i ubaciga u klavijaturu dok je ugasena. Upali sint i drzi FADE IN/OUT, i dalje produzi na ENTER/YES. To ce ti obrisat sve sa sinta a i njegovi MUZICKI RESOURCES sto znaci tad sint ce bit prazan skroz, nece imat ni boje ni ritmove. Kad to zavrsis sam display ce ti pokazat da maknes FD i da resttartujes. Posle toga od te 5 FD uzmi BR1, napisaces ih redom po brojeve kako idu i stavi ga u sint i idi na DISK pa na UTILITIES pa na stranu 8 gde pise DISK: UTIL 1 i tu dole na desnoj strani pored LOWER/ACC5 videces pise RESTORE DATA, kad kliknes na to pocece da te pita za te 5 diskete. Kad to zavrsis sint bice ko fabricki nista tvoje u njemu, e posle toga nemoj vise da koristis taj set.

Pozdrav
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 05.07.2006, 15:48   #10
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sad sam se zbunio, necu da zajebem klavijaturu. Na toj web stranici ima za pa 50 neke 4 razlicite stvari da se skinu.Eh sada kada sam ih ja skino otvrim i prebacim na disketu samo naprimjer (Pa50_os_v103.exe) itd?
A kada ja to pokusam otvorit na kompijuteru on meni kaze stavi disketu da bi mogo prebacit to (Insert flopy to write).
Eh dali ja mogu onaj citav exe. file da prebacim na disketu pa onda na klavijaturu ili moram tako prvo otvorit file pa da on pise na disketu i onda u klavijaturu?
blatusan je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
direckt


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:19


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije