Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.06.2010, 00:03   #1
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Da li se isplati ovaj PC sistem?

Evo kolege, razmisljam se vec par dana da uzmem novu PC konfiguraciju, i malo sam danas isao po prodavnicama, i uglavnom sta sam video, nista mi nije kompletno (gledao sam gotove konfiguracije). E sad, nasao sam na netu ovo cudo, pa bi molio nekoga ko se razume (Vaxter ) da mi malo poblize objasni da li ovo valja ista za te pare.

************************************************** *****************************

Imam PC koji me jos dobro sluzi, ali je vec mator (6ta godina) pa mu je polako vreme za penziju. E sad, naravno da gledam nesto da mi potraje bar 3-4 godine, da ne moram da se cimam. A ovo cudo bi uzeo iiz prakticnih razloga, mozes da ga vucaras svud po kuci, ne zauzima puno prostora (ne treba ti radni sto), nemas zezanja sa kablovima itd.., a koliko vidim i konfiguracija nije losa. Sad, meni je vazno da bar neke zahtevnije igre mogu da se teraju na njemu (GTA4, wolfenstein2, itd...), jel ako za gaming moze proci, onda nema problema. Mene buni u ovoj konfiguraciji jedino graficka kartica (NVIDIA GeForce GT 330M DirectX10 Grafik mit 512 MB VRAM) ne znam da li je dovoljno ok da moze izaci na kraj sa ovim igrama koje sam nabrojao. Eto, na onom linku vam je full specifikacija, i ocekujem neki savet. Hvala svima unapred.
Dodato:
E, nista sad. Posto vidim da mi je link obrisan, a ne znam kako drugacije da objasnim o kojoj je konfiguraciji rec, ja se izvinjavam kolegama zbog moje greske i snacicu se nekako sam.

Promijenjeno od yamahapassion (09.06.2010 u 00:56 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 09.06.2010, 07:21   #2
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 51
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pa nista drug yamahapassion, desavaju se greske

nego, ne ostane ti nista pa da rucno napises sve (il barem osnovni podatci) ili kopiraj te podatke sa te stranice i ubacis ovde ... vaxter ce ti sigurno pomoci, ipak je on experta za to ...

a sto se tice graficne, ja mislim da nije losha i da bi svakako uspela da savlada te igrice koje si nabrojao. naravno uz graficnu je i procesor vazan.

ako nemas nista protiv toga napisi i cenu pa da vidimo dal se to uklapa il ne

pozdrav
__________________
grandia je offline   Reply With Quote
Star 09.06.2010, 08:21   #3
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Grafika je losa, i sa njom nemoj da pomisljas da igras onakve igrice. Mnogo ti je bolja varijanta da kupis neki laptop za taj novac koliko kosta ovo... (ili laptop i tft monitor)
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 09.06.2010, 09:04   #4
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 51
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

jeste mile u pravu si

tek sad sam video, to je laptop-graficna varijanta od gt 220 i nije bas nesto ozbiljno za aktualne igrice ... jos to sto ima samo 512 mb nije velika pomoc ... za starije igrice verujem da je dovoljna jel je jaca od 9500GT ...

ja sam igrao cod4 jos sa 8500gt dok nije crknula pa sad sam presao na ATI HD4670 1GB, koja me kostala ca. 80,- evra i meni je dovoljna
__________________
grandia je offline   Reply With Quote
Star 09.06.2010, 10:37   #5
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja se izvinjavam zbog onako kratkog posta, u kome sam napravio omasku
Nije grafika toliko losa, ali da bi igrao te jace igrice i da bi to super radilo 3-4 godine, pozeljno bi bilo da bude neka GTS grafika da bi radilo kako treba.

Ja licno bi za taj novac koliko kosta to, a koliko se secam 990e, pre uzeo neki laptop koji bi imao iste te karakteristike. Izasao bi jeftinije, a imao bi iste karakteristike. Meni mnogo znaci mobilnost, da mogu da ga setam po celoj kuci, pa i u krevetu kad me mrzi da ustajem. A ako mi je potreban veci ekran, uzeo bih dodatni ekran od 22 incha koji bi mi stajao na stolu ili komodi kad gledam filmove, radim sa nekim muzickim programima...

Sto se tice kvaliteta MSI proizvoda, nisam imao sustreta sa tim modelom (pogledao sam na sajtu dok je bio link), ali sam kvalitetom MSI proizvoda veoma razocaran. Ja trenutno imam MSI laptop (3 po redu) i svaki mi je zavrsio u servisu pre ili kasnije. Prvi je isao zbog pregrevanja i optike, drugi zbog ekrana i pregrevanja, i ovaj koji je sad kod mene isao je u servis zbog subwofera, pregrevanja i optike...
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 09.06.2010, 11:02   #6
armin
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 07.03.2009
Mjesto: .at
Postovi: 308
Downloads: 234
Uploads: 12
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 31 puta u 29 Postova
Instrumenti: keyboard
Interesi: Auta i sve oko auta i muzike
armin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Za igrice, muziku video produkciju uvijek ti je bolje pc kupiti nego laptop... jer stabilniji su ti pc od laptopa....

takve igre ce ti na laptopu neko vreme raditi i odjednom poceti kociti kasniti zvuk mnislim to je bar moje iskustvo... ja imam evo acer i hp laptop na jednom je vista na jednom 7 , ispocetka je sve ok bilo i bas za tu igricu gta ali sad pobudalio...

a imam racunar (vista) koji je po mogucnostima losiji od laptopa a radi bez ikakvih problema. zato ti preporucujem pc konfiguraciju a mozes i veci monitor uzeti od laptopa...
armin je offline   Reply With Quote
Star 09.06.2010, 11:41   #7
just_be
Vredan član društva
 
just_be's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.12.2008
Postovi: 144
Downloads: 596
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 17 puta u 16 Postova
just_be befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

radi se o tome sto kod laptopa procesor, hard disk i graficka nose slovo M. a oznaka M predstavlja mobile, a oni su u pola slabiji nego uobicajeni desktop racunari(kao sto rekao armin). A sto se tice igara wolfenstein 2 ces igrati na najmanjoj rezoluciji i low detaljima i tada ne garantujem da nece lagati i kasniti zvuk..a te nVida 300 serije nisu uopce namjenjene za igre,nego pretezno za kancelarijski rad, fotoshop itd.pozz

Promijenjeno od just_be (09.06.2010 u 11:43 sati)
just_be je offline   Reply With Quote
Star 09.06.2010, 11:59   #8
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

A sta mislite o ovome (sada cu samo prepisati konfiguraciju). Posto ova prodavnica ima kofigurator napisite mi sta bi jos pojacali.

CPU: AMD Athlon II X Triple Core Prozessor 435, 2900 MHz, 512 KB L2 Cache, 95 Watt Chipsatz: AMD 740 G + Radeon 2100 Software: Original Microsoft Windows 7 Home Premium, Nero 9 Essentials (OEM), Kasperksy Internet Security 2010 (90 Tage Virusupdate). Speicher: 4 GB RAM, 2x 2048 MB DDR2 800 MHz, Max. 2 Slots. Grafikkarte: ATI Radeon HD 4350 IM HG, PCI-E, HDMI, DVI-I, VGA, 512MB VRAM, ATI Radeon Power Play Technology, Microsoft DirectX 10.1 compatible. Festplatte: S-ATA2, 1 TB Bruttokapazität, 3,5", 7200 rpm. Optisches Laufwerk: DVD+/-Brenner SATA Multiformat. Audio: 6 Kanal High Definition Audio Realtek ALC888S. Anschlüsse: 4x USB 2.0 (back), 2x USB 2.0 (front), Kopfhörer (front), Mikrofon (front), 2x PS/2, 1x DVI / HDMI / VGA, 1x LAN, 1x parallel, 1x DC-in jack, 1x Audio I/O (3 ports). Erweiterungsslots (max.): 1x PCI Express x16, 1x PCI Express x1, 2x PCI. Stromversorgung: ATX Netzteil 300 Watt. Extras: Kartenlesegerät 7-in-1. Abmessungen: B 190 x T 380 x H 350 mm Lieferumfang: Netzkabel, optische Maus, Multimedia Keyboard, Handbuch

p.s: i ovde mi se cini da je slaba graficka karta.
Ono proslo sto sam stavio je bila neka varijanta mobilnog PC-ja. Znaci sve mu se nalazi u ekranu (naravno ima i wifi) pa je zgodan za nosenje po kuci. Takodje je uz njega dolazio i bezicni mis i tastatura pa je super sto se tice prostora i mobilnosti. A ovo sad sto sam napisao je standardni tower PC, jos se dvoumim sta ustvari da uzmem, ovo mi se cini kao ok konfiguracija, mozda samo sa jacom grafikom.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 09.06.2010, 12:51   #9
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako hoces stabilan racunar, i da se ne zezas sa driverima, da razmisljas da li ces morati da skidas patch-eve za igrice, itd itd...

Uzmi Intel-ov procesor, i nVidia graficku karticu neku malo jacu od te ATI. To samo zameni.

Recimo XFX GTS 250 1GB ona ti je oko 115-120e
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 09.06.2010, 15:14   #10
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@yamahapassion
Graficka dobro ti se cini, nije dobra. Cena je oko 30 eura, sto je malo za neka dobra gejmerska graficka. Ovu sto je predlozio kolega Mile je dobra!
Sto se tice procesora, ni on ne mi se svidja. Malo je tu L2 cache (iako je X3). Pre bih neki Intelov Core2duo (recimo E7500), ili ako si za AMD, bolje neki phenom model.
Zanima me koliko para je ova druga konfiguracija? Trebalo bi da je dosta jeftinija od ova prva.

@grandia
Druze 8500gt nije slaba graficka da je testiras sa COD4. Ja sam igrao COD4 na Radeon X600 128mb (kupljena pre oko 5 godina) i 512 RAM.... al je bila sa XT cip.

Pozdrav
__________________

Evil is just a point of view


Promijenjeno od Ace (09.06.2010 u 15:15 sati)
Ace je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:02


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije