Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.01.2013, 21:42   #681
gogile
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 10.12.2012
Postovi: 52
Downloads: 142
Uploads: 1
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
gogile ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od rolandx Pokaži Post
Znaci problem definitivno postoji ali ako se vec koristi transpose , bolje ga je drzati zakljucanog pa ako bude trebalo i iz song book-a da se spusti ili podigne ton dva, jednostavno procitati informaciju u songbook-u ukoliko je prikazana pa peske transponovati... a drzati ga pod lock... Glupo bi bilo da promenis ton a on da vrati u neutralno... mnogo veci problem. Zanima me da li kada transpose NIJE zakljucan, da li ce na pesmu iz song booka koja je krenula iz recimo minus dva tona, vratiti na 0 ukoliko se koriste preformansi u STS-u ( 4 pozicije) koje su memorisane sa pesmom u songbook-u ili ne menja transpose dokle god se ne izabere boja iz preformansa...?
To sa STS cu jos isprobati i javi cu ti.
gogile je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2013, 22:14   #682
sadux
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.07.2011
Postovi: 27
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg PA 600
sadux befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od iljusin Pokaži Post
Gde je napravljena pa600,mislim na ono made in kina italija
Klavijatura je napravljena u Italiji ali je sklapana u Kini..
sadux je offline   Reply With Quote
Star 21.01.2013, 06:25   #683
iljusin
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.08.2010
Postovi: 139
Downloads: 620
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
iljusin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od sadux Pokaži Post
Klavijatura je napravljena u Italiji ali je sklapana u Kini..
pa sta pise made in kina ili italija
iljusin je offline   Reply With Quote
Star 21.01.2013, 18:12   #684
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Made in China...
Postovano sa mobilnog uređaja
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 21.01.2013, 18:35   #685
Ledeni
Početnik forumacije!
 
Ledeni's Avatar
 
Registrovan/a dana: 24.09.2005
Mjesto: Sremska Mitrovica Šašinci
Postovi: 25
Downloads: 133
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 6 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg tr 61
Interesi: Racunarstvo i muzicki studijski rad
Ledeni befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Ledeni pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Pa 600

Pa da se i ja javim posle 100 godina. Prvo pozdrav svima i sve najbolje u novoj godini. Drugo
sto se tice korga PA600 Procitao sam ceo post i video dosta dobrih a i losih komentara pa bih da dam svoj sud posto planiram da postanem ponosni vlasnik ove nove masinice .
Prvo ima mnogo prednosti a ja kao okoreli tezgaros mogu to da obrazlozim.
Prvo gumeni dugmici spas od prasine i vlage, drugo dva kruzna potenciometra opet duzi vek rada i naravno manje krcanja kao na klasicnim siber potenciometrima sa kojima smo svi mi korgovci a i druge kolege imali dosta problema. Trece mali i lagan, cetvrto krajnje operativan i ozbiljan za te pare. Peto nova masina znaci garancija i sve sto sa njom ide. Sesto 96mb RAMa
malo li je i za mnogo zahtevnije muzicare.
Dalje svima je poznato da su Ram plejeri odavno u korgovom arsenalu pocev od Trinity pa do Kronosa. Kazete koliko vidim zamerka je sto nema sempler?! Jedno malo pitanje TA CE VAM!
Ja se semplovima bavim godinama i u tom sam se izvestio maksimalno i uvideo da 90% muzicara koriste iste setove koje je neko vec pravio. Znaci semplove koje je vec neko sredio. Skoro sam zavrsio moj set za Tritona i uvideo da je sve u dobrom zuljanju stolice. Kad sam sednes i sve odradis od nule ima da radi ko sat. Tu smo uskraceni u ovom modelu ne ucitava svima nama mile i drage KMP nego ih samo cita. Znaci od skracivanja istih i prepakivanja key mapa nema nista. A da pitam ko je od vas to radio na svom PA800 ili nekom jacem?! Jamcim niko!!! A odrase nas korg kako god zna pa zbog hardvera placamo krajnje nerealnu cenu instrumenata. Po meni i po svim specifikacijama smatram i tvrdim da je ovo sprava koja ce da odradi posao zaradi bolji a nekima ce se vezati za srce pa ga nece menjati ko ni ja TR sto necu dok ne crkne. Pitate se sta obicnom gostu u lokalu ili na veselju znace sve te stvari parametri i izbacaj na izlaze kad nam je svima jasno da ni sami neznaju sta slusaju. Malo je onih koji znaju da cuju a nisu muzicari. Za jednog prosecnog muzicara ova sprava je vrh sto ce se potvrditi kroz par meseci kad PA80 zasluzeno ode u penziju koju je po meni od svih korgovih aranzera jedina zasluzila kao instrument koji se pokazao kao najsposobniji da izdrzi svakog od nas koji smo samo nesto cackali. Molio bih da me pogresno ne shvatite ali ja sviram u bendu koji broji 5 ljudi radim svaki vikend i zaradjujem hleb sebi i smatram da je dobra i isplativa solucija. Nek pokrije svoj garantni rok i milina do tad se 5 puta otplatila pa da je bacim posle toga isplatilo se a mislim da nece biti tako s obzirom da je korg resio da ispravi neke rupe koje je napravio sa modelima PA50 i PA500. Mada tvrdim da i ove dve klavijature vrede svakog pomena jer su odgovorile na mnoge tezge i pruzila ono sto se od njih ocekivalo. Prema tome moj sud je da vredi svakog evra koji se za nju da a onaj ko bude imao volje i zivaca imace instrument koji se nece bojati ni jednog novijeg modela. Kad neko ode na tezgu i stavi PA3x od 3000 evra na stalak i dodje mu neka budala i polije ga sta raditi?!! Sesti i plakati. Mnogi jaki muzicari koji imaju pare da uzmu sta hoce poceli su uzimati jeftinije klavijature koje nose po tezgama a mezimce drze u studijima ili ih nose tamo gde ih cuva bataljon obezbedjenja. Iskren da budem malo je takvih a vise onih koji poput mene stoje na meter od gosta. Nadam se da nisam nikog uvredio to mi nije bila namera vec sam dao svoj sud i misljenje o temi. S postovanjem drage kolege Vas Ledeni.
Ledeni je offline   Reply With Quote
Ćlan 4 Vam se zahvalio, Ledeni, za koristan post:
ernie (22.01.2013), gogile (21.01.2013), kreso (08.02.2013), rolandx (21.01.2013)
Star 21.01.2013, 21:21   #686
sadux
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.07.2011
Postovi: 27
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg PA 600
sadux befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

S obzirom da klavijatura nema 4 out-a pa je ne moguce razdvojiti,kako bi bilo najbolje da ide sad u mixer? 2 kabla u stereo izlaz ili mono izlazi u svaki po jedan?
Ranije sam delio klavijaturu pa ne znam sad kako je najbolje..
sadux je offline   Reply With Quote
Star 21.01.2013, 21:52   #687
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od sadux Pokaži Post
S obzirom da klavijatura nema 4 out-a pa je ne moguce razdvojiti,kako bi bilo najbolje da ide sad u mixer? 2 kabla u stereo izlaz ili mono izlazi u svaki po jedan?
Ranije sam delio klavijaturu pa ne znam sad kako je najbolje..
Dva mono u dva mono.... Brena je Brena al dva put je dva put.... Ne vidim zasto bi spajao dva kabla u jedan stereo? Al kako god u oba slucaja je bolje nego jedan mono (LEFT).
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio rolandx za ovaj koristan post:
sadux (22.01.2013)
Star 21.01.2013, 22:06   #688
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Ledeni Pokaži Post
Znaci od skracivanja istih i prepakivanja key mapa nema nista. A da pitam ko je od vas to radio na svom PA800 ili nekom jacem?! Jamcim niko!!!
Izvini, ali ja jesam. I ne pakujem klavijaturu zbog "gluvih" ljudi i gostiju, nego zbog sebe ;-)

A slazem se da u pa600 sempler nije ni potreban, ali su se tek sada ispunili uslovi za to, jer se napravilo dosta materijala, pa se imaju odakle ucitati semplovi.


Sent from S3
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Vex za ovaj koristan post:
Ledeni (21.01.2013)
Star 21.01.2013, 22:12   #689
Ledeni
Početnik forumacije!
 
Ledeni's Avatar
 
Registrovan/a dana: 24.09.2005
Mjesto: Sremska Mitrovica Šašinci
Postovi: 25
Downloads: 133
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 6 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg tr 61
Interesi: Racunarstvo i muzicki studijski rad
Ledeni befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Ledeni pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

S obzirom da ima samo dva izlaza nema ti druge druze nego da je podelis na levi i desni kanal ili ti L mono i R. Koliko znam kanali su tako i podeljeni tj unbalance sto znaci da ima sve varijante. Prva saljes na miksetu iz oba izlaza kompletan materijal tj sve i desna i arr i dobijas dva puta mono zapis ili da razdelis da na levu ruku ide ceo arr a na desnu samo solo boje nakacis ekspresen pedalu i mirna backa. Arr bojis na jedan nacin a desnu na drugi. Trece solucije nema.
Dodato:
poznajem druze jako dobro gramatiku al me mrzilo da prebacujem tastaturu na latinicu vec sam onako iz ruke napisao na brzaka sta mislim posto sam bio na poslu. U svakom slučaju hvala na sugestiji.

Promijenjeno od Ledeni (21.01.2013 u 22:15 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Ledeni je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Ledeni za ovaj koristan post:
sadux (22.01.2013)
Star 22.01.2013, 02:28   #690
daliborkorg
Vredan član društva
 
daliborkorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.08.2007
Mjesto: Babušnica
Godina: 41
Postovi: 217
Downloads: 2705
Uploads: 14
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 12 puta u 12 Postova
Instrumenti: Svašta nešto...
daliborkorg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa 600 je najnekvalitetnija klavijatura koju sam probao u zivotu
daliborkorg je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:59


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije