Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.04.2012, 20:33   #1
djlabomi
Vredan član društva
 
djlabomi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Serbia
Postovi: 105
Downloads: 690
Uploads: 0
Rekao HVALA: 48
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijature
Interesi: sport, multimedia
djlabomi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Tyros 2 - kako da učitam semplove

Od nedavno sam vlasnik Tyrosa 2. Prešao sa Tyros-a 1. Razlika je u klasi, ne samo što se semplova tiče. Brži loading, bolja klavijatura, USB, ...
Zlopatim se već par dana u nameri da ubacim nešto od semplova, ali mi nikako ne ide. Krenem os wave import>element 1>import file> execute>save step 1 i 2... Učitam sempl (.aiff ili .wav), ali ili cela klavijatura svira jedan jedini ton ili gaičita skroz bezveze, tako da se u nekim delovima čuje kao da je raštimovana. Pokušao sam sa više semplova. Semplovi su provereno dobri. Uglavnom sam pokušavao sa harmonikama, ali i drugo kad sam video da ovo ne ide. Još nešto: pri sviranju tona sempla, on ne traje sve vreme dok držim prste na dirci, nego mi se čini da traje vremenski samo onoliko koliko traje izvorni sempl.
Pomoć nekog kolege, poznavaoca ove problematike bi mi mnogo skratila dalje lutanje i posao. Ne znam gde grešim, nikad nisam ubacivao semplove ni u jednu klavijaturu.
Usput, može i neka preporuka za program za konvertovanje semplova. Nešto imam, ali u demo verziji (Awave studio, Extreme Sample Converter).
djlabomi je offline   Reply With Quote
Star 15.04.2012, 22:06   #2
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Voice creator/wave import/ element 1 /import file

Kada importujes fajl, u donjem levom uglvu imas opciju fixed pitch, iskljuci je. Time si resio problem da ti se na celoj klavijaturi cuje jedan isti ton. Pored toga tu imas jos 3 podesavanja, center key, start key i wave volume. Wave volume ti sluzi da smanjis jacinu tog pojedinacnog sempla koga si uveo. Center key ti sluzi da postavis taj ton koji si uveo na odredjenu dirku na klavijaturi, npr ako imas semplovan a4 ton od harmonike, tu stavis a4... Start key ti sluzi da odredis pocetak raspona tog sempla koga si uveo. Npr ako si uveo a4, stavis da ti start key bude a4, i prilikom uvodjenja sledeceg sempla npr c5 stavis da njemu start key bude c5, pa kad uvedes E5 stavis da njemu start key bude E5, itd itd... Time si dobio da ti ton A4 ima raspon od A4 do H4, ton C5 od C5 do Dis5, ton E5 od E5 do...

Sto se tice duzine tona, on ce imati beskonacan loop samo ako je loop uradjen na tom semplu koji si importovao. To mozes da uradis npr u awave studio pre nego sto imprtujes sempl.
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio milepsr za ovaj koristan post:
djlabomi (20.04.2012)
Star 20.04.2012, 02:48   #3
djlabomi
Vredan član društva
 
djlabomi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Serbia
Postovi: 105
Downloads: 690
Uploads: 0
Rekao HVALA: 48
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijature
Interesi: sport, multimedia
djlabomi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala Mile, to je to! Radi k'o sat!
djlabomi je offline   Reply With Quote
Star 05.11.2012, 00:37   #4
jovo61
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2010
Mjesto: prigrevica
Postovi: 103
Downloads: 4
Uploads: 2
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: tyros 1 i korg le 76
Interesi: sviranje,pecanje,zurke..
jovo61 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala mile i meni si pomogao
jovo61 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:49


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije