Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.12.2023, 22:23   #1
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 788
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Daumen hoch SX700 ili SX900 - kupovina

Na vagi sam ali mislim da uskoro naručujem SX-900. Istina,ne sviram ništa,možda uleti šta sad zimi,našlo se nešto viška para pa da se počastim...
U odnosu na SX-700 raduje me bluetooth.vocoder i bolji zvučnici te više memorije/stilova/zvukova mada od silnih uvijek koristimo njih cca 20 bla bla. Razlika u cijeni za 700 i 900 jeste drastična. Za štajaznam 700 eura razlike kupiš vocoder koji kuha ručak i usisava...
Po mom skromnom mišljenju, neopravdano skupa igračka je taj SX-900 u odnosu na šta SX-700 može izvući...
S druge strane,ako sve to upali a vjerujem da hoće, sretat ću se sa upoznavanjem svega i svačega a 90% toga će biti učenje basic informacija pa možda budem dosadan.
Svojevremeno sam bio nabavio (a pojma nemam gdje mi je to) neke semplove tamburica i nekih harmonika i to sam ni ja ne znam kako nabio u MOXF6. Pojma nemam koji je to format bio i na koji način je to prosviralo tada. Tko zna može li to SX-900 probavit i ima li on uopće takvu mogućnost? Mogu li se terce slagat u nju? Puno je pitanja a još će ih i biti...
Ne zamjerite, dosad sam svirao poprilično primitivne klavijature pa jednostavno nisam u toku i to debelo. Praštajte i čujemo se kad dođe momenat.

Promijenjeno od smuchac (01.12.2023 u 22:24 sati)
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 01.12.2023, 23:11   #2
Vlado
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.01.2012
Mjesto: HR - Picok
Postovi: 39
Downloads: 0
Uploads: 17
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
Instrumenti: SX700, MOXF6
Vlado befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Uzimaj SX, preporodit ćeš se. Garantirano.
S910 i SX700/900 je ogromna razlika.

Nedavno sam zamijenio S770 za praktički nov SX700 uz minimalno ulaganje i prilično sam zadovoljan.
Touch screen, treća boja za desnu ruku i 400 umjesto 160 MB...
Meni više ovog trena ne treba a to sve i tebe čeka koji god uzeo.
Kupuješ mali Genos, kako kažu.

Slažem se da je SX900 preskupa; puno je bolji omjer cijena/mogućnosti kod SX700.

Materijal mi je prošao bez problema, više me muči kako optimalno sve posložiti s obzirom na Expansion, User i USB memoriju - gdje što staviti i kako složiti materijal za lakšu (bržu) operativnost u radu.

Materijali, terce, registracije, učenje... sve to i mene čeka i zanima, ali tu je dr. Casper.
Kupuj što prije da mu dosađujemo u dvoje.

Do tada, imaš hrpu tekstova na forumu za čitati i video materijala na YT kanalu Caspera.
Vlado je offline   Reply With Quote
Star 02.12.2023, 11:26   #3
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da, taj sx900 je za nijasnu preskup u odnosu na sx700. Ipak, sve ovisi o tome koliko ti znače dodatne funkcije koje on nudi. Lista za usporedbu
SX700 vs SX900

SX900 ima
  • više zvukova, ritmova, multiapdova
  • veću Expansion memoriju (1gb vs 400mb)
  • više insert dsp-a (8 vs 5)
  • VH2
  • Chord looper
  • može primati Audio Style
  • Subscale (terce)
  • Bluetooth
  • izlaz za dodatni ekran
  • jedan USB utor više
  • veću USER memoriju (4gb vs 1gb)

Kao što je rekao @Vlado, osjetiti ćeš bitnu razliku između tvoje stare klavijature i u zvučnosti ali i mogućnostima. Bez obzira što sada nemaš svirke, ovo je pravo vrijeme da kupiš instrument jer ćeš imati vremena za rad i upoznavanje. Samplova ima kao u priči i da ti iskrenu kažem, tamburice i harmonike koje se vrte kod nas su iste već 20 godina. Nema tu ništa novo, tako da ćeš lako naći sve što te interesira.

Kako slagati SX700/900? Rekao bih da imamo dva osnovna pristupa, nazvat ću ih "osobni i komercijalni".
Kada kažem komercijalni, mislim na ljude koji svoje sadržaj prodaju drugim osobama. Tada se sve sprema u Expansion memory pa se Pack može zaštiti, a registracije rade bez problema na svakoj klavijaturi u kojoj je instaliran. Nedostatak takvog pristupa je taj što se za svaku promjenu mora posezati za YEMom i računalom. Ipak, oni koji zarađuju od toga imaju itekako dobar motiv za ovu "gimnastiku" jer niti jedan drugi aranžer nema mogućost zaštite materijala od strane običnog korisnika.
Osobni pristup je slijedeći. Samplove stavljamo u Expansion Memory, a ostale sadržaje (Style, Registracije, Multipadove ...) pohranjujemo u USER memoriju. Za ovu vrstu podataka je savim dovoljno 1GB kod sx700. Ako se želi ubaciti wav za puštanje u pauzi, on može ići na USB stick. Kod ovakvog pristupa se lako rade izmjene u samoj klavijaturi na onome što imamo pohranjeno na USER memoriji.

Momci, sretno s klavijaturama i ako će biti pitanja, možda ne bi bilo zgorega da otvarate novu ili nove teme kako bi sve skupa na forumu bilo preglednije.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
Vlado (02.12.2023)
Star 02.12.2023, 14:04   #4
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 788
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala na ohrabrenju.
Pros i cons sam procitao davno,sva videa na yt su odgledana također davno,kad stigne ću se u skladu s slobodnim vremenom pozabaviti,jutros je stigao poziv za svirku 23.12. možda i SX stigne do tad. Naglavnu lampu imam.

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 02.12.2023, 22:21   #5
Vlado
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.01.2012
Mjesto: HR - Picok
Postovi: 39
Downloads: 0
Uploads: 17
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
Instrumenti: SX700, MOXF6
Vlado befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Da, taj sx900 je...
"Da, taj sx900 je za nijasnu preskup..."
Nijansu? Bojim se da je bar 50 nijansi preskup: SX700=1228 €, SX900=2090 €, Thomann
Za mene koji nastupam (zasad) samo u dnevnom boravku ipak malo previše, mada bih se volio poigrati i tim mogućnostima.

"SX900 ima..."
Ima tu dosta stvari u odnosu na SX700, ali
  • Subscale (terce) - terce su moguće i na SX700 ako se ne varam

"Kako slagati SX700/900? Rekao bih da imamo dva osnovna pristupa, nazvat ću ih "osobni i komercijalni"..."
Osobni i nikakav drugi.
Upravo sam i ja tako razmišljao, semplove u Expansion a sve ostalo u User a wave na USB jer ga ionako selim na PC.

"Momci, sretno s klavijaturama i ako će biti pitanja..."
Evo jedno jako važno pitanje, mada je o tome već bilo govora:
Kako organizirati materijal: pogledao sam video na YT na tu temu, slažem sve od početka, savjetuješ banka=pjesma. Ima smisla.
Što ako su dvije pjesme slične (ritam, voice...), ne previše zahtjevne, uz minimalne razlike između njih, možda i dvije pjesme u istu banku stisnuti (npr. 5reg+3reg) pa da lakše vežemo pjesme?
Kako (za što) pametno onda iskoristiti OTS ako koristimo banka=pjesma?
A onda se postavlja i pitanje kako si organizirati foldere. Svatko ima svoj repertoar, ali savjeti starijih i iskusnijih sa puno svirka u nogama su više nego dobro došli!!!
Vlado je offline   Reply With Quote
Star 02.12.2023, 22:34   #6
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 506
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS2, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Za to postoje playliste. Ista reg. banka samo drugi naziv pjesme u playlisti.

Poslano sa mog Redmi Note 10 Pro koristeći Tapatalk
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 02.12.2023, 22:47   #7
Vlado
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.01.2012
Mjesto: HR - Picok
Postovi: 39
Downloads: 0
Uploads: 17
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
Instrumenti: SX700, MOXF6
Vlado befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Druga je stvar što se "kod nas", a i šire, događa copy/paste lošeg materijala koji je složen neprofesinoalno pa se da iskoristiti do neke mjere.
A kako do "dobrog" materijala koji je složen "profesionalno"?
Evo moj put (kakav god bio pa bio):
1. iskoristio sam sav materijal od aranžera koji se da iskoristiti
2. kupio sam set (i nije mi žao), prosijao i ostavio što mi je interesantno, vrijedno i po mom mišljenju kvalitetno
3. nabavio materijal zamjenom sa drugim kolegama sa istim problemom ili dodatnim skidanjem

Sve troje traži sjesti i zagrijati stolac. Do sada se nisam ozbiljnije bavio slaganjem, ali krećem sa prelaskom na sx.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od Tomy Pokaži Post
Za to postoje playliste. Ista reg. banka samo drugi naziv pjesme u playlisti.

Poslano sa mog Redmi Note 10 Pro koristeći Tapatalk
Hvala na savjetu.
Mislio sam, bio bih brži sa prebacivanjem sa npr 5. na 6. registraciju u istoj banci za sličnu pjesmu sa minimalnom izmjenom.
Ali onda nemam intro na 1 i sve ostale postavke na registracijama 2 na dalje za tu drugu pjesmu.

Tvoj pristup je ipak bolji.

Kako onda povezati dvije pjesme a da druga ne krene od INTRA kad se odabere sa play liste jer mi to ne odgovara?

Kad tu drugu pjesmu sviram kao solo pjesmu od početka, pozovem ju sa play liste i ako nije na registraciji 1 (gdje bih si postavio uvijek INTRO) prebacim ju dodatno na 1 i startam?

Promijenjeno od Vlado (02.12.2023 u 23:11 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Vlado je offline   Reply With Quote
Star 02.12.2023, 23:14   #8
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 506
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS2, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

U playlist zapisu možeš odrediti unaprijed koju registraciju da pozove, a ako je u registraciji učitan i txt, odmah iskoči na ekranu.

Poslano sa mog Redmi Note 10 Pro koristeći Tapatalk

Promijenjeno od Tomy (02.12.2023 u 23:15 sati)
Tomy je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Tomy za ovaj koristan post:
Vlado (03.12.2023)
Star 03.12.2023, 02:27   #9
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Vlado Pokaži Post
"Da, taj sx900 je za nijasnu preskup..."
Nijansu? Bojim se da je bar 50 nijansi preskup: SX700=1228 €, SX900=2090 €, Thomann
Za mene koji nastupam (zasad) samo u dnevnom boravku ipak malo previše, mada bih se volio poigrati i tim mogućnostima.
Boldano je razlika. Sviraču "na bini" nije previše nadoplatiti opcije, ako mu trebaju naravno. Za mene recimo, klavijatura bez vanjskog ekrana ne dolazi u obzir. Ali svatko ima svoje, zato je tebi sx700 optimalan.

Citat:
Originalno postovano od Vlado Pokaži Post
"SX900 ima..."
Ima tu dosta stvari u odnosu na SX700, ali
  • Subscale (terce) - terce su moguće i na SX700 ako se ne varam
Moguće jesu ali ne preko subscala i to onda nije to jer i Tyros2 može svirati terce.

Citat:
Originalno postovano od Vlado Pokaži Post
"Kako slagati SX700/900? Rekao bih da imamo dva osnovna pristupa, nazvat ću ih "osobni i komercijalni"..."
Osobni i nikakav drugi.
Upravo sam i ja tako razmišljao, semplove u Expansion a sve ostalo u User a wave na USB jer ga ionako selim na PC.
To je to, onda samo vozi po tom obrascu.

Citat:
Originalno postovano od Vlado Pokaži Post
Evo jedno jako važno pitanje, mada je o tome već bilo govora:
Kako organizirati materijal: pogledao sam video na YT na tu temu, slažem sve od početka, savjetuješ banka=pjesma. Ima smisla.
Što ako su dvije pjesme slične (ritam, voice...), ne previše zahtjevne, uz minimalne razlike između njih, možda i dvije pjesme u istu banku stisnuti (npr. 5reg+3reg) pa da lakše vežemo pjesme?
Mogu i dvije u jednu banku, ja imam i 10 u jednoj. Ali lakše je 1 banka 1 pjesma i ispravno ti je odgovorio @Tomy, s Playlist se riješava sve.

Citat:
Originalno postovano od Vlado Pokaži Post
Kako (za što) pametno onda iskoristiti OTS ako koristimo banka=pjesma?
A onda se postavlja i pitanje kako si organizirati foldere. Svatko ima svoj repertoar, ali savjeti starijih i iskusnijih sa puno svirka u nogama su više nego dobro došli!!!
OTS je samo plus bonus. Od viška glava ne boli.
Folderi? Stvar je navike i vlastite organizacije ali ako su Registracije osnova s kojom krećeš svirati, onda Folderi i nemaju bitnu/nikakvu ulogu.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
Vlado (03.12.2023)
Star 04.12.2023, 09:34   #10
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 788
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svatko ima svoj način a "profesionalno" složeno je jako rastezljiv pojam i moje "profesionalno" složeno vjerojatno mnogima nema veze s mozgom i obrnuto pa tu možemo raspravljat do ujutro... Ja recimo dosad nisam imao terce ni samplove niti expansion packove. Sama organizacija će sigurno prestati biti jednostavna kao dosad. Imao sam dosad brdo stilova u .sty formatu a boje sve fabričke. S910 ni ne dozvoljava puno više od toga. Svaki ritam kojeg koristim ima isti OTS i 4 različite boje,po mom nekom ukusu najuniverzalnije sa skoro svaku pjesmu. Zatreba li, imao sam i još imam 8 registracija gdje nema ritmova nego 8 boja specifičnih za neke pjesme i znao sam ih napamet i jednim klikom eto saksofona za sjećam se prvog poljupca bla bla...
U tabletu imam cijele pjesme tj. tekstove ali i mikseve i na hrpi 50 pjesama u jednome koje idu u jedan ritam i onda u jednom rock ritmu nađeš štajaznam jorgovane,željo moja,tuga ti i ja itd... samo tempo mijenjam,tonalitet i boju... Mikseve s dobrim pjesmama prodajem tako glatko da znam po 45 minuta svirat isti ritam a da nije dosadno. Pratim publiku i vidim da pali,čim dosadi a ne dešava se često,sječem i okrećem.... Ja brat bratu sviram 10 ritmova cijelu večer i više mi ni ne treba. Istina,imam stilova za samo jednu pjesmu,odsviram cijelu i ćao ali mikseve lako prodaš kad je ekipa zagrijana. Svi stilovi su mi u useru i brzo ih pozivam,koju god pjesmu da naruce ja iste sekunde znam s kojim ritmom ona ide,neke iz 3 ritma mogu svirat jer su zahvalne za to itd...
Uglavnom,mišljenja sam da od trpanja količine nema ništa. Tko koristi 100 boja i 100 ritmova taj je za mene za kod doktora Naš trud i muka oko slaganja svega toga se u kafani ni ne cijeni puno pa sam i tu dugnuo nogu s gasa malo jer te neke detalje može skužit nas 10 s foruma i možda jedna osoba od njih 100 koja dođe poslušat tvoju svirku. Istina,ne smije to bit rogobatno i istovareno samo da se odsvira i pokupi pare ali preveliko detaljiziranje i silovanje npr. nekog teškog sola da bi ga čuo netko koga boli ona stvar i ne kuži ništa nema prevelik smisao... Jedan nivo korektno odsviranog je dovoljan skroz.
Po meni,treba imat max 30-40 ritmova,20 boja i amen,nema potrebe po mom mišljenju prekrcavat čak i ako cijelu svirku sviramo kompletne pjesme, svaka se može odsvirat s jednim od tih ritmova.
Malo jesam sišao s teme u neku strategiju svirke i psihoanalizu klijentele ali više s organizacijske strane tih materijala u klavijaturi pa ne zamjerite. Ovakva vrsta posla zahtjeva i da se nekad malo i uđe "u glavu" onima koji nas stvarno slušaju dok sviramo ali i onima koji su došli popit 20 piva i boli ih uvo.
Šlag na kraju, sinoć sam naručio SX900 i čekam da stigne a onda ste na*ebali.
Over and out.


Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk
Dodato:
Stigla.
Pola sata sam je cackao i to je to,s vremenom sam nikakav pa kad stignem stignem. Zvuk mi je puno ostriji nego po youtubeu sta sam slusao a uzivo je ugodno al preostro. Mnogo srednjih i visokih za moj ukus u odnosu na s910. Nabiknut cu se al puno mi suska sve...
Protrcao sam kroz pop/rock i naisao u nekoliko stilova svirajuci zvukove iz ots da su boje dosta tise od ritma. Ne vjerujem da mi je uho pokvareno.
Kako upadam u jednu grupu ponekad,spominjao sam vec,i tamo sam prisiljen neke midi fajlove pustati. Jako je neprakticno na sx900 doci do njih. Nadam se da cu uspjet kroz assignable dugmad doci blize. Bit ce borba al polako. 23. cu vjv s s910 na svirku kako zasad stvari stoje. Jbg,naviko sam na s910 i sad ide adaptacija. Sta bi bilo da sam korga svirao....

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk

Promijenjeno od smuchac (10.12.2023 u 21:09 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
smuchac je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, smuchac, za koristan post:
nikadvisekorg (22.12.2023), Vlado (04.12.2023)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:34


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije