Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Yamaha

Yamaha Za one čiji su ljubimci Yamahe

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.12.2009, 02:57   #1
shomi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.03.2005
Postovi: 48
Downloads: 178
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
shomi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Pitanje u vezi Motifa ES6

Ako neko poznaje ovu klavijaturu znacilo bi mi da malo pomogne...
Ovako... Mogu li na njoj da se rade terce, moze li mozda ona fora sa midi kablom? Kad krene sa ucitavanjem ucitava duple boje, kad zavrsi vidim istu boju na vise mesta. Kako to da se resi? Da brisem iz klav te duple pa zapamtim ceo set ponovo ili mogu da brisem duple direktno sa USB-a? Smeta mi to, dosta duze ucitava bez potrebe.
Nejasna mi je jos uvek tako da svaka pomoc dobro dodje. Hvala unapred
:-)))
shomi je offline   Reply With Quote
Star 17.12.2009, 12:48   #2
MIKI_TR
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 01.12.2008
Postovi: 23
Downloads: 667
Uploads: 4
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
MIKI_TR befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Daumen hoch

Cao kolega po sto se moze reci da se malo razumem u tu klavijaturu jer mi kako bih rekao cignai sviramo samo na yamahu al vidis ja sam izuzetak tako da ne sviram yamahi malo cu...... ti normalno mozes ubacivati semplove u njega e sad te bas nerazumem sta si hteo stime da kazes al mozes preko midi kabla prebaciti u zeljenu klavijaturu tako da mozes te semplove koristiti ja imam jedan set koji nije prporucen za solo vise aza bas kontru... asto se tice za solo po mome ta klavijatura ti je nula..... svi sempolovi su radjeni vecinom od KORGA..

kao 1. mnogo je ogromna i glomazna za
kao 2. za te pare mozes uzeli mnogo bolju klavijaturu

za te terce ti nisam siguran...a vec ako hoces zbog terce najednostavnije ti je da uzmes KORGA_TR ili LE ili mozda EXTREM to bi ti ja preporucijo i mozes dosta terci naci po netu u svakom slucaju ja ti je nebi preporucijo za solo..... toliko od mene kolega ziveo ti meni
MIKI_TR je offline   Reply With Quote
Star 17.12.2009, 13:03   #3
vlaxxy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.05.2007
Godina: 47
Postovi: 166
Downloads: 666
Uploads: 8
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
vlaxxy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vlaxxy pošalji poruku preko MSN messengera vlaxxy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Miki imas srecu sto nema vise Nedima pa bi video sta moze Motif ES.

Ja sam imao Motif dodouse kratko da bi dao kompetan sud o tome,ali mi niko ne moze
ubediti da nije za solo.
To sto ganci sviraju bas-kontru na Motifu to je samo trend.Neka Francuz i Gorila predju na Casio-eto svi za njima.

Ja samo mogu reci da Triton,bilo koji ne moze ni vodu da donese Motifu ES(ni za solo a kamoli za pratnju),da ne pricam o XS.

Ima na forumu dosta o Motifu potrazi Nedimove postove.
vlaxxy je offline   Reply With Quote
Star 17.12.2009, 13:30   #4
MIKI_TR
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 01.12.2008
Postovi: 23
Downloads: 667
Uploads: 4
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
MIKI_TR befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E vidim da poznajes FRANCUZA bas mi je drago da ga znas e to je moj brat od tetke i mozes mi reci onda kako ti se cini njegov ROLAND FANTOM X6 dali je on bolji od MOTIF ES6? hvala
MIKI_TR je offline   Reply With Quote
Star 17.12.2009, 15:12   #5
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

E vidim ja da ti neznas gde da kliknes kad hoces da napises nesto....
Sta sad da ti radim????
Ovo ti je vec drugi post zaredom!
Nemoj vise da citiras!!Ovaj put ti je oprosteno!!!
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 18.12.2009, 22:25   #6
vlaxxy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.05.2007
Godina: 47
Postovi: 166
Downloads: 666
Uploads: 8
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
vlaxxy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vlaxxy pošalji poruku preko MSN messengera vlaxxy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa buraz izvini,ali da je meni Francuz rodjak,znas kad bi ja postavljao ovakva pitanja na forum.
vlaxxy je offline   Reply With Quote
Star 20.12.2009, 17:03   #7
MIKI_TR
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 01.12.2008
Postovi: 23
Downloads: 667
Uploads: 4
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
MIKI_TR befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E izvinite molim vas sto opet kazem za ovaj MOTIF ES6 pa VLAXXY brate ja idem ovako i cuo sam neke stvari sto mi je buraz rekao....kada sam sprijateljem isao kod njega da mu sredi taj motif da bi moga da radi rekao je ova klavijatura je dobra....pa mi je neke stvari objasnijo al opet kako ima svoj ukus ma da je za mene kralj klavijature taj ROLAND ma da ja kazem nije vazno kakva je klavijatura ako znas da radis posao mislim da nije nikakva frka..... POZDRAV ZA TEBE BURAZ
MIKI_TR je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2010, 16:19   #8
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od vlaxxy Pokaži Post
Ja samo mogu reci da Triton,bilo koji ne moze ni vodu da donese Motifu ES(ni za solo a kamoli za pratnju),da ne pricam o XS.
Nece nit moci, jos dugo, nit M3 a zaboravi Tritone...
To sto Terce nemoze to je druga prica...
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2010, 18:58   #9
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja ne razumijem zašto je nekim ljudima teško nešto kazati o nekoj klavijaturi bez da metaforiziraju o tome, tko kome može nositi vodu.
Ajmo s najglupljim argumentom:
koj god muzički kanal otvoriš na tv-u, velika je vjerojatnost da netko još uvijek svira na Tritonu. E sad, ili su ljudi gluhi, ili svi ovi po svijetu još nisu čuli za motif.

Motif zvuči izuzetno dobro, ali na klavijaturi zvuk nije sve. Pitanje je i što se s kojom klavijaturom može napraviti i koliko je svestrana. I u pitanju svestranosti Motif u nekim stvarima značajno zaostaje za Tritonom, ali koliko će to netko prepoznati, ovisi o tome koliko intenzivno koristi klavijaturu i da li mu klavijatura treba za nešto više od reprodukcije semplova s dvadeset različitih harmonika i isto toliko terci.
Mane Motifa osobito dolaze do izražaja ako se koristi kao jedina klavijatura na bini.
Ja ću pobrojati neke nedostatke koje sam tada kao vlasnik Motifa ES primijetio:

1. Samo 128 memorija za vlastite performance. Triton Extreme koji je Korgov pandan Motifu ES, nudi skoro 2000.

2. Samo 4 zvuka idu u kombinaciju (performance kod Motifa). Triton ih ima 8 još od M1. A M3 prima 16 zvukova u kombinaciju.

3. Za kompleksnije kombinacije zvukova treba koristiti sequencer, odnosno song mode pa pattern mode, pa onda master mode da se to sve objedini i može izravno birati tasterima. Kao što rekoh, u Tritonu se to sve solidno odradi u Combinacijama.

4. Tko Motif želi koristiti i kao master kontroler za rackove, mora koristiti zasebni master mode, pa prvo programirati vlastite zvukove/performance, pa sve to učitavati u master mode i onda napokon u master modu odrediti zonu za kontrolu vanjskih uređaja. I pritom postoje samo 4 zone. Ne samo da je to manje od onog što može Triton, nego Triton to sve opet odrađuje u jednom modu, u Combination modu. Nema potrebe prošetavati se kroz bezbroj funkcija jer je sve objedinjeno u jednom modu.

5. Motif u performance modu svira zvukove isključivo na istom midikanalu. Tko želi koristiti primjerice klavir od motifa na način da ga kontrolira nekim vanjskim kontrolerom, a da ostale zvukove svira na motifu, taj mora koristiti song mode ili pattern mode. I naravno, svaki put prilikom paljenja klavijature učitavati songove (na motif es-u). Opet, u Tritonu za to koristi Combination mode.

6. Motif nema tap tempo. Nemoguće je sinkronizirati neki specijalni efekt, delay, lfo, arpeggio ili tremolo uživo na tempo bubnjara. Triton može jer ne samo da ima tap tempo funkciju, nego ju je moguće kontrolirati papučicom.

7. Motif nema numerički unos podataka nego samo preko kotačića i tipki +/-. Za one koji puno programiraju i znaju koju brojčanu vrijednost žele unijeti, znaju koliko vrijedi mogućnost izravnog unošenja brojki.

8. Motif nema najvažniju funkciju u sempleru, a to je cross fade funkcija. Bez nje se ne može napraviti čisti loop bez klikova. To znaju svi koji se bave sempliranjem i znaju kako ispeglati i pročistiti loop da se ne čuju klikovi.

9. Motif čak nema mogućnost u sistemu odrediti polaritet pedale koja se koristi za sustain. Tko ima krivu pedalu, mora kupiti odgovarajuću koja ide na Motif. Nije neki trošak, ali ne poznam niti jednu klavijaturu koja nema mogućnost prilagodbe polariteta pedale ili ju čak automatski ne prepozna prilikom paljenja klavijature.

Eto, to su nedostatci koji su mene izluđivali kao vlasnika Motifa ES. I dalje mislim da je to dobra klavijatura i naravno ima s druge strane neke mogućnosti koje su naprednije od Tritona, ali dajte ljudi, okanite se tih kvalifikacija tko kome može pružiti vodu. Ja sam svirao i Yamahe i Korgove i na jednima i drugima sam svirao i sola i pratnju. I nikad mi nitko nije prigovarao bilo na jednu bilo na drugu klavijaturu.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2010, 19:05   #10
Dejan
Ovaj baš voli da kuca
 
Dejan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.07.2009
Mjesto: BiH
Godina: 36
Postovi: 444
Downloads: 1138
Uploads: 13
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: PA2Xpro,KORG TR,A.Git,el.Gitara,bass...
Interesi: Audio design,kompjuteri i elektronika
Dejan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ali ti sad imas RD700gx i mozes da se hvalis
Dodato:
Hej ljudi,koliko se krece Motif ES8?
__________________
Svi veliki svjetski umovi su umrli. Anstajn je umro, Njutn je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjecam bas najbolje... xD

Promijenjeno od Dejan (07.02.2010 u 19:18 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Dejan je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:04


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije